Rekordowe wyniki Pasażu Finansowego WP



Najważniejszym czynnikiem pozostaje tu jednak zaufanie użytkownika, nie tyle do banków, funduszy inwestycyjnych, czy firm leasingowych, jak do samego Pasażu, będącego miejscem, gdzie znajdą bieżącą informację oraz bezpośredni kontakt z doradcą finansowym
– mówi Renata Ozimska-Papiernik, Koordynator Pasażu Finansowego WP. Nie bez znaczenia jest możliwość szybkiego porównania prezentowanej w jednym miejscu aktualnej oferty instytucji finansowych. Pozwala to na dokonanie wstępnej selekcji produktów i zdecydowanie przyspiesza skomplikowany, w przypadku kwestii finansowych, proces decyzyjny.

Za pośrednictwem Pasażu Finansowego WP złożono w 2005 roku ponad 41 000 wniosków

o usługi finansowe, o 37% więcej, niż w roku 2004 i aż o 73% więcej w porównaniem z rokiem 2003. Pasaż Finansowy, jako jeden z elementów Biznesu WP, wygenerował w 2005 przychody wyższe o 68% w porównaniu z rokiem 2004. Średni przychód na użytkownika był w tym czasie aż o 120% wyższy.

Tak dobre wyniki mogliśmy osiągnąć dzięki zdecydowanemu ożywieniu na rynku kredytów, głównie kredytów mieszkaniowych – mówi Rafał Mandes, Kierownik Działu e-Biznes w Wirtualnej Polsce. Systematycznie malejące podstawowe stopy procentowe, a w konsekwencji coraz niżej oprocentowane kredyty spowodowały, że w 2005 r. to właśnie one stały się motorem napędowym sprzedaży przez sieć. Oceniamy, że w 2005 r. instytucje finansowe udzieliły około miliarda złotych kredytów za pośrednictwem internetowych platform finansowych. Szacujemy, że w 2006 r. kwota ta może się zwiększyć dwukrotnie.

W chwili obecnej Pasaż Finansowy jest jedną z największych w Polsce platform finansowego pośrednictwa internetowego. Skupia niemal 30 instytucji finansowych, w tym PKO BP, Inteligo FS, BRE Bank (mBank, MultiBank), Bank BPH SA oraz wiele innych, będących reprezentacją światowych korporacji finansowych na polskim rynku. W jego bogatej ofercie znalazły się m.in. produkty bankowe (kredyty gotówkowe, samochodowe, mieszkaniowe, konta firmowe, osobiste, lokaty), maklerskie (obligacje skarbowe, rachunki inwestycyjne), leasingowe (leasing środków transportu, sprzętu medycznego, maszyn i urządzeń), funduszy emerytalnych i inwestycyjnych.