Rośnie sprzedaż produktów strukturyzowanych w Open Finance

Open Finance podsumował  sprzedaż produktów strukturyzowanych w I półroczu  2009 r. W tym czasie za pośrednictwem firmy zaproponowano 50 subskrypcji,  w ramach których zgromadzono ponad 158 mln złotych.

Na koniec czerwca br. sprzedaż produktów strukturyzowanych w Open Finance wyniosła ponad 158 mln złotych, co stanowi  81-proc wzrost w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku.  W ciągu I półrocza doradcy zaoferowali klientom 20 nowych produktów w ramach 50 subskrypcji. Najpopularniejsze rozwiązania doczekały się nawet 7 edycji. Do końca roku Open Finance planuje zaoferować swoim Klientom około 30 nowych struktur.

NOWE PRODUKTY

Nowe propozycje dostępne w Open Finance – Konstrukcja Zysków i Droga do Zysków – zostały przygotowane przez Noble Bank we współpracy z Towarzystwem Ubezpieczeń na Życie Europa SA w formie polisy, co gwarantuje zyski bez podatku od dochodów kapitałowych. Nowe produkty oferowane są ze 100-proc. gwarancją kapitału na okres 3 lub 4 lat.

Konstrukcja zysków  – to produkt oparty o strategię Commodity Twister bazującej na średnich ruchomych, wykorzystywanych do określenia trendu indeksu oraz jego siły. Dzięki temu strategia pozwala zarabiać zarówno na wzrostach jak i spadkach indeksu surowcowego Rici Enhanced Excess Return Index inwestującego w metale, surowce energetyczne i płody rolne. Zastosowanie tej strategii daje wyjątkowe rezultaty. W ciągu ostatnich 10 lat indeks przyniósł ponad 200 proc. stopę zwrotu co znacząco zwiększa prawdopodobieństwo podobnych bardzo stabilnych zysków w przyszłości.

Druga lokata –  Droga do Zysków – pozwala zarabiać na boomie infrastrukturalnym na całym świecie. Struktura produktu bazuje w 50 proc. na indeksie BNP Paribas Global Infrastructure Index (spółki związane z branżą infrastrukturalną) oraz w 50 proc. na indeksie BNP Paribas Comac Long Short IsoVol8 ER Index inwestującym na rynkach surowcowych. Dzięki możliwości zajęcia krótkiej pozycji konstrukcja strategii BNP pozwala zarabiać zarówno na wzrostach jak i na spadkach.
Źródło: Open Finance