Saxo uruchamia w pełni cyfrowy dostęp do chińskich obligacji

Saxo Bank ogłosił rozszerzenie dostępu do chińskich papierów wartościowych, wzmacniając tym samym swoją pozycję jako „drzwi do Chin” dla międzynarodowych inwestorów.

fot. yay foto

Wybrani klienci instytucjonalni mogą obecnie za pośrednictwem Saxo Banku handlować obligacjami z Chin kontynentalnych. Umożliwia to mechanizm Bond Connect, który został uruchomiony w 2017 roku i pozwala na wzajemny dostęp do rynku obligacji inwestorom z Chin kontynentalnych, jak i z zagranicy. Obligacje z Chin kontynentalnych jeszcze bardziej wzmacniają ofertę Saxo Banku w zakresie platform transakcyjnych – dostępnych w ponad 20 wersjach językowych, umożliwiających globalne transakcje z wykorzystaniem różnorodnych aktywów i zapewniających dodatkowo unikalny dostęp do chińskich akcji serii A notowanych na giełdach w Szanghaju i Shenzhen.

Saxo Bank jako pierwszy na rynku oferuje w pełni cyfrowy dostęp do obligacji z Chin kontynentalnych za pośrednictwem Bond Connect dzięki prostej funkcji click to trade. Możliwość inwestowania m.in. w chińskie obligacje skarbowe i papiery wartościowe emitowane przez bank centralny, to dla klientów instytucjonalnych łatwy, efektywny i zautomatyzowany sposób na dostęp do rynku, który w ujęciu historycznym był zawsze skomplikowany i kłopotliwy dla zagranicznych inwestorów. Chiński rynek obligacji jest jednym z największych na świecie (12 bln USD), a chińskie obligacje są coraz częściej uwzględniane w światowych indeksach, dzięki czemu są atrakcyjne przy dywersyfikacji portfeli.

Klienci Saxo Banku będą mieli dostęp do rynku obligacji, na którym aktywność zdecydowanie wzrośnie po tym, jak międzynarodowi inwestorzy zrozumieją jego znaczenie, w szczególności w kontekście chińskich obligacji skarbowych. Zgodnie z zasadami Ludowego Banku Chin, upoważnieni inwestorzy instytucjonalni uzyskają dostęp do 127 chińskich obligacji rozliczanych w CNH.

– Chińskie papiery wartościowe stanowią coraz większą część portfeli międzynarodowych inwestorów, na co wskazują rekordowe inwestycje w chińskie akcje w styczniu tego roku, a także znaczne inwestycje międzynarodowe w chińskie obligacje w 2018 roku. Równocześnie chińskie obligacje skarbowe w 2018 roku odnotowały jedne z najlepszych wyników wśród obligacji skarbowych ogółem. Jesteśmy zatem dumni z możliwości zaoferowania jako pierwsi pełnego cyfrowego dostępu do chińskich obligacji, pozwalając klientom na tworzenie zdywersyfikowanych portfeli inwestycyjnych – powiedział Fan Xu, prezes chińskiego oddziału Saxo Banku.

– Rozszerzenie naszych platform transakcyjnych o chińskie obligacje wzmacnia pozycję Saxo jako „drzwi do Chin” dla międzynarodowych inwestorów. Ponieważ znaczenie chińskiej gospodarki dla światowych rynków kapitałowych rośnie, będziemy ciągle oferować naszym klientom zróżnicowane okazje inwestycyjne we wszystkich klasach aktywów – dodał Fan Xu.

Saxo może pochwalić się silną pozycją w kontekście rynków obligacji, dzięki uruchomieniu w 2016 roku w pełni cyfrowego mechanizmu do ich obrotu, który został zintegrowany z platformami transakcyjnymi. Saxo oferuje dostęp do ponad 5 000 obligacji, z czego ponad 3 400 emitowanych jest na rynkach rozwiniętych, a ponad 1 600 – na rynkach wschodzących. Każde zlecenie kierowane jest na zoptymalizowaną aukcję wybieraną spośród nawet 40 największych dostawców płynności, co zapewnia szybszą realizację i niższe ceny.

Źródło: Saxo Bank