Tadeusz Mosz – Dziennikarzem Gospodarczym Roku 2004

Kolegium redakcyjne „Gazety Finansowej” przyznało to wyróżnienie „za popularyzację trudnych zagadnień gospodarczych wśród tysięcy telewidzów”.

To była już piąta edycja tego konkursu. Jego celem jest uhonorowanie osób i instytucji, które w minionym roku wykazały się największymi osiągnięciami dla stanu polskich finansów oraz całej gospodarki.

Prezes Telewizji Polskiej S.A. – Jan Dworak, w liście gratulacyjnym do Tadeusza Mosza napisał: „Cieszymy się, że Pański talent i profesjonalizm zostało docenione przez tak prestiżowe grono. Serdecznie Panu tego sukcesu gratulujemy”.

Tadeusz A. Mosz

Dziennikarz od ponad 20 lat związany z TVP. Autor ponad dwóch tysięcy programów telewizyjnych o tematyce społeczno – ekonomicznej. W latach 1996-2001 – twórca i autor codziennego programu „Giełda” nt. rynku papierów wartościowych. Przez pięć lat /do 2000 roku/ doradca prezesa zarządu i

kierownik zespołu analityków giełdowych w Gazecie Giełdy PARKIET.

Pomysłodawca /zwycięzca konkursu na program/, autor i prowadzący magazyn ekonomiczno-finansowy „Plus Minus” w Programie 1, TVP /od października 2001 r./, współautor i prowadzący magazyn „Kawa czy herbata” /od września 2001 r./, autor komentarzy ekonomicznych w telewizyjnej „Panoramie”. Ponadto, felietonista czasopism: BusinessWeek, Gazety Giełdy PARKIET oraz Businessman Magazine.

W czasie swojej pracy trzykrotnie był także nagradzany przez Przewodniczącego Komitetu ds. Radia i Telewizji za koncepcję i realizację programów i widowisk telewizyjnych w tym za widowisko „Otwarte studio” /1990/. Studia magisterskie w zakresie nauk politycznych o specjalności dziennikarskiej ukończył z wyróżnieniem w 1980 r. Studiował także na Wydziale Radia i Telewizji na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. W czasie studiów wyróżniony Nagrodą Specjalną Sekretarza Naukowego PAN. Pasjonuje się psychologią rynków finansowych i literaturą psychologiczno-duchową. Uwielbia narciarstwo, chętnie jeździ na rowerze i wędruje po górach.

Pozostałe nagrody i wyróżnienia:

– „Solidna Firma” – o przyznaniu wyróżnienia zadecydowało blisko 500 firm uczestniczących w Programie Gospodarczo-Konsumenckim „Solidna Firma” (marzec 2005 r.)

– Nominacja do nagrody Wiktora 2004. Nagrody otrzymują najpopularniejsze postaci telewizyjne. Statuetki przyznaje Akademia Telewizyjna.

– Nagroda Prezydenta Miasta Poznania dla programu Plus Minus na Ogólnopolskim Przeglądzie Form Dokumentalnych „BAZAR”. (2004 r.);

– Nagroda im. E.Kwiatkowskiego przyznana przez Akademię Ekonomiczną w Krakowie (2003 r.);

– Nominacja do nagrody bankowej im. Mariana Krzaka (2003 r.);

– Medal Europejski przyznawany przez UKIE i BCC (2003 r.);

– Dziennikarz Roku 2002 według mieniącznika „Twój Pieniądz” ;

– Główna nagroda Międzynarodowych Targów Poznańskich: BAZAR (2002 r.);

– „Ostre pióro” – prestiżowa nagroda BCC (2002 r.).