Wrocławskie spotkanie Nienieodpowiedzialnych

O odpowiedzialności w biznesie i życiu społecznym porozmawiają goście pierwszego spotkania Nienieodpowiedzialnych we Wrocławiu: prof. Agata Gąsiorowska specjalizująca się w psychologii ekonomicznej, prof. Krystian Jażdżewski – wybitny lekarz i genetyk, oraz Henryk Wujec – aktywista, polityk, działacz opozycji demokratycznej. Spotkanie odbędzie się 23 października na Uniwersytecie SWPS, udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Zachęcamy do rejestracji.

Spotkanie odbywa się w ramach projektu Nienieodpowiedzialni, który działa od 2013 r. i ma na celu uwrażliwianie branży finansowej, biznesu i całego społeczeństwa na zagadnienia związane z odpowiedzialnością, etyką i zrównoważonym rozwojem. W tym roku po raz pierwszy oprócz głównej konferencji w Warszawie odbędzie się także spotkanie we Wrocławiu, organizowane we współpracy z Uniwersytetem SWPS – partnerem merytorycznym tegorocznej edycji Nienieodpowiedzialnych.

– Od lat na wielu polach staramy się uwrażliwiać branżę finansową, biznes w ogóle i obywateli na humanizm, nasze relacje z innymi, na dobro wspólne. Chcemy docierać z naszą ideą do jak największego grona odbiorców, aby wspólnie zastanawiać się nad odpowiedzialnością zarówno w biznesie, jak i w każdym aspekcie naszego życia. Spotkanie we Wrocławiu oferuje nam spojrzenie na zagadnienie odpowiedzialności z różnych perspektyw: psychologii ekonomicznej, genetyki i medycyny, a także w obszarze życia społecznego czy obywatelskiego – mówi Artur Nowak-Gocławski, prezes zarządu Fundacji Będę Kim Zechcę, organizatora konferencji oraz autor projektu Nienieodpowiedzialni.

Podczas wrocławskiego spotkania Nienieodpowiedzialnych prof. Agata Gąsiorowska opowie o tym, jak korzystamy z porad ekspertów finansowych, dlaczego tak jest, i dokąd nas to doprowadzi. W drugiej części wydarzenia będziemy mieć okazję posłuchania dwóch inspirujących rozmów o odpowiedzialności. Paweł Oksanowicz porozmawia z prof. Krystianem Jażdżewskim – wybitnym lekarzem i genetykiem, autorem unikatowego programu BadamyGeny.pl, laureatem wielu nagród, Człowiekiem Roku 2018 Gazety Wyborczej w kategorii „Nauka i innowacje”. Kolejnym gościem będzie Henryk Wujec – aktywista, polityk, działacz opozycji demokratycznej.

Spotkanie rozpocznie się o godz.17.00 23 października na Uniwersytecie SWPS, ul. Aleksandra Ostrowskiego 30b. Rejestracja rozpoczyna się o godz.16.30. Pomysłodawcą projektu Nienieodpowiedzialni jest ANG Spółdzielnia, głównym organizatorem Fundacja „Będę Kim Zechcę”, powołana przez ANG, a współorganizatorem i Partnerem Merytorycznym Uniwersytet SWPS. Patronat honorowy nad Nienieodpowiedzialnymi objęli: Konfederacja Lewiatan, Związek Banków Polskich oraz Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Uczestnictwo w wydarzeniu jest bezpłatne. Szczegóły i rejestracja uczestników pod adresem: http://2018wroclaw.nienieodpowiedzialni.pl/

Partner Strategiczny: Bank BGŻ BNP Paribas.

Partner Główny: Orange Polska.

Patronat Medialny: Rzeczpospolita, Business Insider, Be Navigator, Biznes(nie)Etyczny, Odpowiedzialny Biznes, PRoto, prnews.pl.

Inicjatywy Partnerskie: Igrzyska Wolności, Koalicja Prezesi-wolontariusze, Open Eyes Economy Summit, Sieć Przedsiębiorczych Kobiet. Organizacje Partnerskie: Fundacja na rzecz Standardów Doradztwa Finansowego, Fundacja Integracja, THINKTANK oraz Towarzystwo Naukowe Prakseologii.

O Nienieodpowiedzialnych
Nienieodpowiedzialni to projekt zainicjowany w 2013 r. przez ANG Spółdzielnię oraz fundację „Będę Kim Zechcę”. Idea projektu odwołuje się do zrównoważonego rozwoju, odpowiedzialności i zaangażowania społecznego branży finansowej. W ramach projektu  zorganizowanych zostało już pięć konferencji, prowadzony jest również portal www.nienieodpowiedzialni.pl, a raz w roku wydawana jest gazeta podsumowującą działania w ramach projektu. W 2018 roku, w ramach Nienieodpowiedzialnych została wydana książka „Rozmowy o odpowiedzialności”. Tegoroczna, VI Konferencja Nienieodpowiedzialnych odbędzie się 7 listopada w Centrum Konferencyjnym Polin w Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie, szczegóły: http://2018.nienieodpowiedzialni.pl/

O Fundacji „Będę Kim Zechcę”
Fundacja została powołana do życia w 2013 roku przez ANG. Od grudnia 2016 r. posiada status Organizacji Pożytku Publicznego. Najważniejsze inicjatywy fundacji skupiają się wokół edukacji finansowej i wsparcia przedsiębiorczości młodych ludzi oraz promocji etyki i odpowiedzialnej sprzedaży. W ramach fundacji działa program wolontariatu pracowniczego, którego uczestnicy prowadzą warsztaty dla dzieci i młodzieży dotyczące finansów oraz odpowiedzialnej przedsiębiorczości.

O ANG Spółdzielni
ANG Spółdzielnia to profesjonalna organizacja pośrednictwa finansowego, która posiada oddziały na terenie całej Polski. Z organizacją współpracuje ponad 800 osób, w tym blisko 250 spółdzielców. Jej partnerami biznesowymi są wszystkie najważniejsze banki i towarzystwa ubezpieczeniowe w kraju. Spółdzielnia powstała w roku 2010, jako alternatywne dla korporacji miejsce pracy dla doświadczonych ekspertów kredytowych i ubezpieczeniowych. Formuła spółdzielni gwarantuje członkom współwłasność i współdecydowanie o kierunkach działania Spółdzielni.  ANG Spółdzielnia jest organizacją, która przywiązuje dużą wagę do tego, aby być firmą odpowiedzialną społecznie i rozwijającą się zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Jako jedyna w branży pośredników finansowych wydaje roczny zintegrowany raport społeczny.

Źródło: ANG Spółdzielnia