Z Nest Bankiem łatwiej o środki z UE

Nest Bank uruchomił usługę doradztwa unijnego dla mikroprzedsiębiorców. Dzięki temu klienci banku dowiedzą się, z jakich funduszy mogą skorzystać, otrzymają też pomoc w złożeniu stosownej dokumentacji.


– Z doświadczenia wiemy, że unijne programy pomocowe wymagają specyficznej wiedzy i doświadczenia w poruszaniu się po meandrach formalnych wymagań –mówi Agnieszka Porębska-Kość, dyrektor zarządzający Obszaru Bankowości Przedsiębiorstw i Finansowania w Nest Banku. – Dlatego oferujemy klientom odpowiednią pomoc, aby ułatwić im starania o unijne dotacje.


Przedsiębiorca zainteresowany dotacją ze środków UE, po przyjściu do oddziału Nest Banku, otrzyma ankietę, dzięki której w szybki sposób zostanie dokonana weryfikacja jego potrzeb i możliwości uzyskania dotacji. Następnie zostanie zainicjowane spotkanie z firmą doradczą EBDF, spółki specjalizującej się w doradztwie unijnym, współpracującej w tym obszarze z Nest Bankiem. Doradca EBDF sprawdzi, czy i jakie dotacje wchodzą w rachubę w odniesieniu do danego klienta i wskaże kolejne kroki. Tzw. audyt unijny, czyli podstawowa weryfikacja, będzie bezpłatna i odbywać się będzie w oddziale banku dzięki nowoczesnym technologiom komunikacji.

Przedsiębiorca, który zdecyduje się skorzystać z usługi doradztwa unijnego w Nest Banku, otrzyma nie tylko wsparcie w wyborze programu i sporządzeniu wniosku, ale będzie mógł również skorzystać z konsultacji dotyczących monitoringu inwestycji oraz jej rozliczenia – zgodnie z przepisami UE. Ponadto Nest Bank może sfinansować wymagany wkład własny inwestora.

Usługi doradztwa unijnego dostępne są w oddziałach własnych Nest Banku na terenie całej Polski. Dodatkowo na stronach internetowych banku przedsiębiorcy znajdą zakładkę z poradnikami o zasadach współfinansowania projektów dotacjami z UE.

To już kolejna unijna inicjatywa Nest Banku dla mikroprzedsiębiorstw: ostatnio, dzięki umowie z Europejskim Funduszem Inwestycyjnym, bank uruchomił preferencyjne kredyty z gwarancją EaSI. Oznacza to obniżkę marży, rezygnację z prowizji oraz brak wymogu przedstawiania zabezpieczeń.