Zobacz, kto wystąpi podczas I Banking Profitability Forum

16 września w Warszawie odbędzie I edycja nowej konferencji kierowanej do sektora bankowego i ubezpieczeniowego. Wydarzenie organizuje Bankier.pl i „Puls Biznesu”.

Banking Profitability Forum ma być miejscem spotkań praktyków odpowiedzialnych za realizację celów dochodowych dla swojej instytucji. To okazja do poznania głównych trendów biznesowych, najlepszych case-studies oraz prezentacji dostawców i partnerów. Celem organizatorów jest wywołać dyskusję, która pozwoli poszukać odpowiedzi na pytania:

Szczegółowe informacje oraz ZAPISY na konfernecję są dostępne na stronie konferencje.pb.pl. Dziś prezentujemy sylwetki prelegentów, którzy zabiorąc głos podczas dyskusji w ramach I edycji tego wydarzenia. 


Mieczysław Groszek
wiceprezes Związku Banków Polskich

Od grudnia 2010 pełni funkcję Wiceprezesa Związku Banków Polskich, jest przedstawicielem Związku Banków Polskich w Komitecie Wykonawczym Europejskiej Federacji Bankowej. Przewodniczący lub członek wielu rad nadzorczych, w tym instytucji finansowych: Fundacja Poszanowania Energii, Bank Ochrony Środowiska, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, TiUR Warta, TFI Skarbiec, PTE Skarbiec, PTP KB. Przewodniczący i Wiceprzewodniczący Komitetu Wykonawczego Związku Polskiego Leasingu. W 1993 r. kierował zespołem przygotowującym ustawę o restrukturyzacji finansowej przedsiębiorstw i banków (tzw. Ustawa oddłużeniowa). W latach 2002-2010 pełnił funkcję Prezesa Zarządu BRE Leasing Sp. z o.o. Wcześniej związany z MHB Mitelleuropäische Handelsbank AG Deutsch-Polnische Bank we Frankfurcie nad Menem, BRE Bankiem oraz Polskim Bankiem Rozwoju SA.

 

Mirosław Skiba
członek Zarządu Banku Zachodniego WBK odpowiedzialny za Pion Bankowości Detalicznej

 

Objął stanowisko Członka Zarządu nadzorującego Pion Bankowości Detalicznej 27 lipca 2008. Jest absolwentem Politechniki Poznańskiej oraz Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Swoją karierę w Banku rozpoczął w 1992 roku w ramach Bankowości Oddziałowej. W 2002 roku objął stanowisko Dyrektora Makroregionu Poznań, następnie Makroregionu Warszawa, a następnie został powołany na stanowisko Członka Zarządu. W ramach Pionu Bankowości Detalicznej Mirosław Skiba nadzoruje Bankowość Oddziałową, obszary: Segmentu Klienta Indywidualnego, Segmentu Klienta Zamożnego, Obszar Rozwoju CRM i Wsparcia Sprzedaży, Rozwoju Kanałów Dystrybucji oraz Direct Banking.

 

 Jarosław Augustyniak

prezes Idea Banku

 

Ukończył Bankowość i Finanse w Szkole Głównej Handlowej, studiował na Uniwersytecie w Wiedniu oraz na Uniwersytecie w St. Gallen w Szwajcarii. Karierę rozpoczął pod koniec studiów w KPMG, szybko awansując na stanowisko wiceprezesa spółki Siemens Finance, a w 2000 r. otworzył firmę Expander. Od 2010 r. pełni funkcję prezesa Idea Banku, który jest obecnie najdynamiczniej rozwijającą się instytucją bankową w Polsce. Wcześniej był m.in. szefem Noble Banku. Jest twórcą nowych kategorii rynkowych, takich jak doradztwo finansowe, doradztwo nieruchomościowe – Home Broker, samodzielny private banking – Noble Bank i Lion’s Bank czy doradztwo księgowo-finansowe dla firm – Tax Care.

Piotr Stanisław Alicki
wiceprezes zarządu PKO Banku Polskiego

 

Jest absolwentem Wydziału Matematyki i Fizyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie zarządzania projektami informatycznymi w obszarze bankowości. W latach 1990-98 pracował w Pomorskim Banku Kredytowym SA w Szczecinie w Departamencie Informatyki – od 1997 jako Dyrektor, gdzie kierował projektowaniem, rozwojem, wdrożeniami i eksploatacją systemów transakcyjnych Banku. W okresie 1999-2010 zatrudniony w Banku Pekao SA – początkowo jako z-ca Dyrektora, a następnie Dyrektor Departamentu Rozwoju i Utrzymania Systemów Informatycznych, w ostatnich czterech latach kierował Pionem Informatyki. W latach 1999-2010 brał udział w pracach Związku Banków Polskich w: Komitecie Sterującym ds. Rozwoju Infrastruktury Bankowej, Komitecie ds. Systemu Płatniczego, Komisji Problemowej ds. Bankowości i Bankowych Usług Finansowych oraz Radzie Bankowości Elektronicznej. Od 2000 roku był członkiem Rady Nadzorczej Krajowej Izby Rozliczeniowej SA, a od 2005 do 2010 był jej Przewodniczącym. W latach 2002-2010 reprezentował Bank Pekao SA w Radzie ds. Systemu Płatniczego, działającej przy NBP, obecnie od 2010r. reprezentuje w Radzie Bank PKO BP. Zasiadał także w Radach Nadzorczych spółek należących do Grupy Banku Pekao SA. Funkcję Wiceprezesa Zarządu PKO Banku Polskiego SA, na wspólną kadencję Zarządu rozpoczętą 20 maja 2008, objął z dniem 2 listopada 2010. Od 1 maja 2011 zasiada w Radzie Dyrektorów Visa Europe, gdzie reprezentuje PKO BP SA oraz inne banki z Polski i siedmiu krajów naszego subregionu. Odznaczony odznaką honorową Prezesa NBP „Za Zasługi Dla Bankowości Rzeczypospolitej Polskiej”, jest laureat konkursów „Lider Informatyki 1997”, „Lider Informatyki 2010” oraz „Lider informatyki 2012”.

 

dr Miłosz Brakoniecki

współzałożyciel i członek zarządu Obserwatorium.biz

 

Współzałożyciel i członek zarządu Obserwatorium.biz, spółki zajmującej się doradztwem strategicznym dla branży finansowej i IT w zakresie rozwoju systemów mobilnych i internetowych. W latach 2006-2014 dyrektor bankowości elektronicznej w Banku Zachodnim WBK, gdzie odpowiadał za rozwój biznesowy bankowości elektronicznej, sprzedaż przez kanały elektroniczne oraz płatności elektroniczne w banku. W l. 2012-14 członek Prezydium Rady Bankowości Elektronicznej Związku Banków Polskich. Współtwórca największego w Polsce serwisu crowd-foundingowego Siepomaga.pl i Fundacji Siepomaga.pl. Doktor nauk humanistycznych UAM w Poznaniu (specjalność socjologia), skończył studia podyplomowe ze strategii i planowania biznesu na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Pełni również funkcję członka zarządu spółki Commerce Cloud specjalizującej się w kreacji i zarządzaniu systemów kuponowych i lojalnościowych dla branży finansowej.

 

 Tomasz Dymowski

dyrektor Departamentu Zarządzania Ofertą Produktową i Relacjami z Klientami w Raiffeisen Polbank

 

Od listopada 2014 w Raiffeisen Polbank odpowiedzialny za strategię i budowę oferty produktowej dla segmentu Klientów Indywidualnych i Micro, a także działania CRM (analityczny i operacyjny). W trakcie 15-letniej działalności na rynku bankowym odpowiedzialny za strategie i rozwój różnych linii biznesowych bankowości detalicznej m.in. w takich bankach jak BZ WBK, Kredyt Bank, Deutsche Bank, Millennium oraz Nordea, a także nadzór nad spółkami ubezpieczeniowymi BZ WBK-Aviva z ramienia Rady Nadzorczej. W ramach działalności zawodowej kierował również licznymi projektami strategicznymi w bankach w tym między innymi projektami połączenia banków od strony biznesowej. Jest absolwentem Wydziału Zarządzania i Marketingu Uniwersytetu Łódzkiego ze specjalizacją w rachunkowości, zarządzaniu finansami oraz zarządzaniu jakością.

 

Jadwiga Ford
założycielka, główny trener w Ford Coaching

 

Założycielka i główny trener w firmie konsultingowej Ford Coaching, specjalizuje się w coachingu menedżerskim, mentoringu, outsourcingu menedżerskim w obszarze zarządzania oraz marketingu, a także szkoleniach specjalistycznych. Posiada ponad 20 letnią praktykę zawodową w marketingu i zarządzaniu na stanowiskach menedżerskich i senior menedżerskich w korporacjach międzynarodowych, w tym Unilever, Reckitt Benckiser, Johnson & Johnson, Grupa Eurozet. Odpowiadała między innymi za zarządzanie rozwojem marek lokalnych oraz międzynarodowych (m.in. Lipton Tea, o.b., Calgonit, Calgon, Carefree, Radio ZET) oraz projektami R&D na rynku polskim oraz krajów Europy Centralnej i Wschodniej. W 2009 uzyskała licencję Certified Professional Co-Active Coach (CPCC) w Coaching Training Institute (CTI), USA – wiodącej organizacji coachingu koaktywnego oraz status Associated Certified Coach (ACC) w ramach International Coach Federation, USA. Posiada ponad 700 godzin doświadczenia z zakresu executive i life coaching. Od października 2014 – w ramach Ford Coaching – jest wyłącznym, licencjonowanym dostawcą szkoleń prof. Paula Ekmana w Polsce, w ramach licencji Paul Ekman International, oferując szkolenia z zakresu kompetencji i umiejętności emocjonalnych oraz oceny prawdomówności i wiarygodności.

 

Tomasz Framski
CEO & Co-founder Consdata Sp. z o.o.

 

Absolwent Politechniki Poznańskiej Wydziału Informatyki i Zarządzania. Ukończył roczne szkolenie Management Harvard Business Review. W latach 2004-2010 pracował w PB Polsoft Sp. z o.o. (grupa Sygnity) na stanowisku dyrektora działu rozwiązań eBusiness. Od 2010 roku współwłaściciel i zarazem pomysłodawca firmy Consdata Sp. z o.o. Od początku swojej kariery zawodowej związany z branżą finansową. Specjalizuje się w systemach wnioskowych, obiegu pracy i dokumentów. Ma za sobą kilka dużych wdrożeń systemów klasy workflow w branży bankowej, telekomunikacyjnej oraz sektorze publicznym.

 

Ryszard Grzelak
prezes Europ Assistance Polska

Prezes Zarządu firmy Europ Assistance Polska od 1-go lutego 2005 roku. Wcześniej,  po szkoleniu menedżerskim i pracy w Deutsche Bank AG we Frankfurcie nad Menem (1992 – 1995), pracował w Polsce na stanowiskach kierowniczych w Grupie HypoVereinsbank (1997- 2002) i w Banku PEKAO SA (2003-2005), odpowiadając m.in. za zarządzanie sprzedażą i relacjami z klientami korporacyjnymi. Włada biegle językami obcymi: angielskim, niemieckim, francuskim i rosyjskim. Ukończył m.in. Studia Doktoranckie w Kolegium Zarządzania Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Advanced Management Programm w IESE Business School w Barcelonie.

 

Jacek Iljin
dyrektor zarządzający ds. sprzedaży i procesów w mBanku

 

Pracę w mBanku rozpoczął w 2002 r. Początkowo odpowiedzialny za obszar analiz marketingowych, z czasem zajął się rozwojem oferty produktowej i usług banku dla klientów indywidualnych i firmowych. Uczestniczył w kluczowych projektach, m.in. ekspansji banku w Czechach i na Słowacji, rozwoju narzędzi CRM oraz zwiększenia przychodów w obszarze produktów podstawowych. Zastępca szefa projektu nowego mBanku. Od 2014 roku dyrektorem banku w obszarze sprzedaży i procesów. Członek komitetu sterujące projektem Orange Finanse – wspólnej inicjatywnie mBanku i operatora telefonii komórkowej Orange Polska.

 

dr Michał Kisiel
analityk w Bankier.pl

 

Doktor nauk ekonomicznych w zakresie finansów. Adiunkt w Katedrze Finansów Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Autor m.in. książki „Internet a konkurencyjność banków w Polsce” (Wyd. Cedewu, Warszawa 2005) oraz współautor książki „Innowacyjne usługi banku” (Wyd. PWN, Warszawa 2007) i „Finanse osobiste. Zachowania, produkty, strategie” (Wyd. PWN, Warszawa 2012), „Niekartowe systemy płatności bezgotówkowych w Polsce” (NBP, 2014). Specjalizuje się w problemach rozwoju bankowości detalicznej, zarządzania finansami w gospodarstwie domowym, bankowości elektronicznej, systemach płatności i innowacjach finansowych w internecie.

 

Łukasz Maculewicz
dyrektor Oddziału Bankowości Mobilnej Orange Finanse w mBanku

 

Pracę w mBanku rozpoczął w 2009 roku. Od 2014 roku jako dyrektor Oddziału Bankowości Mobilnej mBanku nadzoruje po stronie banku projekt Orange Finanse. Wcześniej odpowiedzialny za rozwój oferty oszczędnościowej dla części detalicznej. Trzy lata spędził pracując w oddziale zagranicznym mBanku w Czechach, gdzie współtworzył ofertę produktową. Jeden z menadżerów odpowiedzialnych za projekt nowego mBanku. Zanim trafił do bankowości przez kilka lat pracował jako konsultant w takich firmach jak IMS Health Consulting oraz Ernst & Young Business Advisory.

 

Dariusz Mazurkiewicz
wiceprezes zarządu Polskiego Standardu Płatności

 

Poprzednio pełnił w PSP funkcję dyrektora Departamentu Rozwoju Produktów. W okresie od 2010 do 2014 roku związany był z firmą SkyCash Poland SA, w której jako Prezes Zarządu tworzył SkyCash – innowacyjną na rynku usługę płatności mobilnych. W latach 2008 – 2010 pełnił funkcję Prezesa Zarządu w Bauer-Weltbild Media, rozwijając sprzedaż multichannel w segmencie mediowym. W latach 2006 – 2008 był wiceprezesem zarządu i dyrektorem finansowym w Interia.pl SA w Krakowie. Od 2002 do 2006 roku zajmował stanowiska finansowe – kontrolera zarządzania, a następnie dyrektora finansowego w centrali Grupy Michelin we Francji. Jest absolwentem zarządzania finansami na Akademii Ekonomicznej w Katowicach oraz Śląskiej Międzynarodowej Szkoły Handlowej. Posiada doświadczenie w obszarze finansów przedsiębiorstw, e-commerce oraz direct marketingu.

 

Błażej Mika
dyrektor Centrum Rozwoju Kart i Płatności, Bank Zachodni WBK SA

 

Od kilku lat związany z biznesem kartowym i bankomatowym w Banku Zachodnim WBK SA, nadzoruje rozwój produktów i strategię kart kredytowych, debetowych i prepaid.  Odpowiada również za współpracę i relacje z partnerami strategicznymi w zakresie oferowania  wspólnych rozwiązań i pakietów usług dla klientów detalicznych. Do jego zadań należy także nadzór nad programami lojalnościowymi, rozwój innowacji w kartach (mobile, NFC/HCE) i współpraca z innymi bankami w zakresie processingu kart.

 

 

Jarosław Myjak

wiceprezes zarządu PKO Banku Polskiego odpowiedzialny obszar rynku korporacyjnego

 

Magister filologii angielskiej (studia amerykańskie) na Wydziale Filologii Angielskiej Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu i mgr prawa na Wydziale Prawa i Administracji UAM. Studiował też na Wydziale Ekonomii Uniwersytetu w Toronto (program ekonomiczny – 1976 – 1977). Jest również m. in. absolwentem Columbia Business School New York (Leadership for the Future), INSEAD/CEDEP Fontainebleau, Francja – General Management Programme (1998 – 1999), Sundridge Park, Wielka Brytania – Management Development Programme.  W latach 1992 – 2004 strateg polskiego rynku ubezpieczeń i długoterminowych oszczędności. Odpowiedzialny za stworzenie i rozwój jednej z największych grup usług finansowych – Commercial Union (obecnie Aviva) w Polsce i na Litwie. Posiada wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu holdingiem, grupą finansową i nadzorem właścicielskim.  Jako jeden z pionierów propagujących reformę emerytalną w Polsce był odpowiedzialny za wizję strategiczną, utworzenie i sukces rynkowy PTE Commercial Union BPH WBK, które stało się liderem rynku. W latach 1998 – 2004 prezes Grupy Commercial Union (obecnie AVIVA) w Polsce i na Litwie. Był również członkiem: Rady Nadzorczej i Komitetu Strategicznego Citibank Handlowy SA, Rady Nadzorczej i Komitetu Sterującego BGŻ SA, odpowiedzialnym z ramienia MSP za projekt prywatyzacyjny banku oraz członkiem Rady Nadzorczej Polskiego Holdingu Farmaceutycznego SA. W 2006r. i 2008 – 2014 r. pełnił funkcję Wiceprezesa Zarządu Banku PKO BP odpowiedzialnego za bankowość korporacyjną. Od 2014 r. Wiceprezes Zarządu Banku odpowiedzialny za Obszar Bankowości Ubezpieczeniowej.

 

 Jacek Obłękowski

wiceprezes zarządu PKO Banku Polskiego

 

Odpowiedzialny za obszar rynku detalicznego. Absolwent Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Olsztynie – specjalizacja historia i dyplomacja. Ukończył kurs maklerski. Absolwent University of Navara IESE- AMP. Pracę zawodową rozpoczął w 1991 r. w Powszechnym Banku Gospodarczym S.A., gdzie do 1998 r. pracował na stanowiskach od stażysty do dyrektora Departamentu Zarządzania Siecią. Od września 1998 r. był pracownikiem PKO Banku Polskiego, gdzie pracował kolejno na stanowiskach dyrektora Departamentu Bankowości Detalicznej, Departamentu Marketingu i Sprzedaży i jednocześnie p.o. dyrektora Biura Obsługi Rekompensat, dyrektora zarządzającego Pionem Sieci oraz – od grudnia 2000 r. do czerwca 2002 r. – dyrektora zarządzającego odpowiedzialnego za nadzorowanie prac związanych z biznesowymi aspektami wdrożenia Centralnego Systemu Informatycznego. Do 2004 r. był przewodniczącym Rady Nadzorczej Inteligo Financial Services. Był również przewodniczącym Rady Nadzorczej KredytBank Ukraina. Od 2013 roku – wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej KREDOBANK SA. W latach 2002 – 2007 był wiceprezesem Zarządu Banku odpowiedzialnym za obszar rynku detalicznego oraz marketing. W tym czasie był m.in. przewodniczącym Komitetu Kredytowego Banku, członkiem Rady Dyrektorów VISA EUROPE. Był odpowiedzialny za przejęcie Inteligo. Od 2007 pełnił funkcję prezesa Zarządu Dominet Bank SA, a po fuzji – od 2009 do 2011 r. pełnił w BNP Paribas/Fortis Bank Polska SA funkcję wiceprezesa Zarządu odpowiedzialnego za Pion Obsługi Małych Przedsiębiorstw i Klientów Indywidualnych. Członek Rad Nadzorczych: Grupy Azoty SA od 2010 roku, PKO TFI SA od 2011 roku, PKO Banku Hipotecznego SA od 2014 roku.Od 2011 roku Wiceprezes Zarządu PKO Banku Polskiego odpowiedzialny za nadzór nad Obszarem Rynku Detalicznego.

 

dr hab. Bogusław Półtorak
redaktor naczelny w Bankier.pl

 

Redaktor naczelny i dyrektor programowy Grupy Bankier.pl. Doktor habilitowany nauk ekonomicznych. Od 15 lat z ambicją budowania najlepszego zespołu specjalistów dostarczających informacji o finansach dla każdego. Odpowiedzialny za przekaz i interakcję z użytkownikami w największym polskim portalu finansowym. W założeniach swojej linii programowej kieruje się przesłaniem, że wyzwaniem jest skupienie się na istocie rzeczy w zalewającym nas morzu nieistotności. Hołduje zasadzie kreacjonizmu finansowego, którego dowodem są transakcje sekurytyzacji odkrywane już w archeologicznych pozostałościach starożytnej Sumerii. Współcześnie  zwolennik teorii perspektywy w finansach i bankowości. Przekonany jest o szczególnej roli instytucji kredytowych w gospodarce. Obserwator i recenzent relacji instytucji finansowych z klientami. Autor książek „Sekurytyzacja kredytu hipotecznego” (2005 i 2007) i „Hipoteczny pieniądz bankowy” (2013).

 

Karol Stec
dyrektor ds. koordynacji projektów w Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji

 

Odpowiedzialny za kontakty z administracją publiczną oraz projekty realizowane zarówno wewnątrz organizacji, jak i we współpracy z podmiotami trzecimi. Uczestniczy w pracach legislacyjnych nad aktami prawnymi dotyczącymi branży handlowej i współpracuje bezpośrednio z organami kontroli urzędowej nadzorującymi łańcuch żywnościowy. Od 2001 roku jest zaangażowany w działania na rzecz rozwoju obrotu bezgotówkowego w Polsce, w tym obniżenie opłat interchange. W zakresie tego projektu współpracuje ze wszystkimi interesariuszami w ramach rynku bezgotówkowego w Polsce.

 

Bartosz Wolny
dyrektor Centrum Bankowości Telefonicznej w Banku Zachodnim WBK SA

 

Zarządza jednostką Call Center, która łączy w sobie infolinię wsparcia dla Klientów Banku z centrum sprzedażowym produktów bankowych. Podczas ponad 9 lat pracy w BZWBK reprezentował głównie Obszar Direct Banking i rozwijał biznes kart płatniczych, a także zarządzał w Banku programem partnerskim PAYBACK. Posiada szeroką wiedzę z zakresu programów partnerskich i lojalnościowych. Obecnie uczestniczy we wdrożeniu nowoczesnych rozwiązań multikanałowych w Banku, ze szczególna rolą Call Center w tej strategii.

 

Paweł Zawisza
senior manager, ekspert biznesowy

 

Ekspert i menedżer z wieloletnim stażem w różnych instytucjach finansowych (bankowość ubezpieczenia, asset management). Dzięki niemu powstały oraz z sukcesem rozwinęły się dwa pionierskie i modelowe na polskim rynku przedsięwzięcia z segmentu bancassurance: spółki joint-venture Banku Zachodniego WBK i Avivy. Od 2008 r., jako wiceprezes zarządu BZWBK-Aviva Towarzystw Ubezpieczeń (na Życie i Ogólnych), odpowiadał za sprzedaż, marketing i utrzymanie klientów (a do 2012 r. również za Dział Prawny i Compliance), przyczyniając się do dynamicznego wzrostu obu Towarzystw Ubezpieczeniowych. Wcześniej, stworzył od podstaw Biuro Bancassurance w Banku Zachodnim WBK SA i w ciągu 3 lat przyczynił się do wdrożenia kompleksowej oferty ubezpieczeniowej Banku i ponad 10-krotnego zwiększenia skali prowadzonego biznesu. W swoim bogatym doświadczeniu zawodowym, zarządzał również m.in. rozproszonymi strukturami sprzedaży oraz zespołami wsparcia biznesowego. Wielokierunkowe doświadczenie wykorzystuje obecnie w zakresie strategicznego, jak i operacyjnego doradztwa, w szczególności w obszarze sprzedaży, rozwoju biznesu, jak i optymalizacji procesów, a także operacjach typu green field. Absolwent wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu, na kierunkach Zarządzanie i Marketing oraz Prawo. Promotor wysokich standardów etycznych w biznesie.

 

 Paweł Zylm

członek zarządu BRE Ubezpieczenia

 

Od początku istnienia projektu BRE Ubezpieczenia był zaangażowany w jego rozwój. W 2007 roku objął stanowisko prezesa zarządu BRE Ubezpieczenia TUiR S.A. oraz BRE Ubezpieczenia sp. z o.o. W wyniku strategicznych decyzji na poziomie Grupy mBanku w latach 2012 – 2013 z sukcesem przeprowadził fuzję BRE Ubezpieczenia oraz Aspiro, stojąc na czele wspomnianych Spółek, a następnie przygotował BRE Ubezpieczenia TUiR S.A. do procesu fuzji z Grupą Ubezpieczeniową AXA Polska. Obecnie jest członkiem zarządu BRE Ubezpieczenia TUiR S.A. i nadzoruje proces połączenia obu struktur. Od blisko 20 lat związany jest z branżą ubezpieczeniową. W swej karierze odpowiadał także za rozwój sieci agencyjnej tradycyjnej oraz sprzedaż poprzez kanały elektroniczne, a także wdrażanie procesu sprzedaży internetowej produktów ubezpieczeniowych. Brał aktywny udział w koordynacji procesu fuzji Zurich z Generali, gdzie do 2006 roku pełnił funkcję Bancassurance Managera. Wcześniej pracował także w PwC w dziale audytu i doradztwa księgowego oraz w Powszechnym Banku Kredytowym S.A. Jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie na kierunku Finanse i Bankowość. Pełni funkcję Przewodniczącego Zespołu ds. ubezpieczeń direct w Polskiej Izbie Ubezpieczeń oraz Członka Rady Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. W 2012 roku magazyn Home&Market przyznał mu nagrodę dla Najlepszego Menedżera Roku. Został także uhonorowany odznaką „Zasłużeni dla Ubezpieczeń” przez Polską Izbę Ubezpieczeń za działania w kierunku rozwoju rynku direct i popularyzacji nowoczesnych rozwiązań w sprzedaży ubezpieczeń.

 

Redakcja Bankier.pl