Fintech a nowe trendy w sektorze finansowym – nowy kierunek studiów podyplomowych w Akademii Leona Koźmińskiego

Branża fintech (financial technology), a więc firmy zajmujące się rozwojem rozwiązań cyfrowych związanych z obrotem pieniądza, jest jedną z najdynamiczniej rozwijających się w Polsce i na świecie. Motorem napędowym są innowacje. Zainteresowanych tym obszarem, Akademia Leona Koźmińskiego zaprasza na zupełnie nowy kierunek studiów podyplomowych.

fot. Shutterstock

W branży finansowej z powodzeniem funkcjonują zarówno fintechy specjalizujące się w obszarze płatności mobilnych czy crowdfundingu. Oferują usługi nie tylko dla klientów indywidualnych czy biznesowych, ale również technologie dla innych instytucji finansowych, należących do sektora bankowego. Korzystają na tym wszystkie strony, ponieważ fintech może wdrażać i rozwijać nowoczesne rozwiązania, a duże instytucje mogą je implementować do swoich systemów. W efekcie oferta poszerza się o innowacyjne usługi.

Tradycyjne banki starają się dotrzymać kroku elastycznym fintechom, dlatego wielu dostawców łączy tradycyjną ofertę z niefinansowymi produktami lifestylowymi w modelu platformowym, zaspokajającym w ten sposób potrzeby klientów poprzez oferowanie im usług poza ograniczonym portfolio finansowym. Inni oferują bankowość jako usługę (Banking as a Service, BaaS) i wbudowane rozwiązania bankowe za pośrednictwem ekosystemów niefinansowych stron trzecich. Modele platformowe mogą pomóc w gromadzeniu danych na potrzeby personalizacji, dzięki czemu są dobrze przygotowane do eksploatacji ekosystemów danych i uzyskiwania informacji w czasie rzeczywistym.

Na pytanie jakie trendy naprawdę kształtują zarówno branżę fintech, jak i sektor finansowy, odpowiedź przynoszą nowe studia podyplomowe, uruchomione właśnie w Akademii Leona Koźmińskiego. Celem rocznych studiów jest zapoznanie uczestników z wyzwaniami w sektorze, związanymi z digitalizacją i transformacją cyfrową. Program jest skierowany do przedstawicieli instytucji stojących przed wyborem strategii digitalizacyjnych, managerów firm reprezentujących szeroko rozumiany sektor Fintech ale też do osób, które wiążą swoją przyszłość z sektorem finansowym i chciałyby lepiej zrozumieć mechanizmy nim sterujące.

Przed podjęciem decyzji o wyborze nowych studiów podyplomowych, Akademia Leona Koźmińskiego zaprasza wszystkich zainteresowanych na specjalny dzień otarty. Eksperci Akademii podzielą się wówczas refleksjami, dlaczego warto rozwijać się w tym obszarze i dlaczego 2023 będzie rokiem modelu BaaS.

Źródło: Akademia Leona Koźmińskiego