BRE Bank jest jedną z najważniejszych instytucji finansowych w Polsce pod względem wielkości kapitału, zakresu prowadzonej działalności, szybkości rozwoju, zróżnicowania oferowanych produktów i wysokiego poziomu technologii stosowanej w bankowości. W połączeniu z MultiBankiem i mBankiem – liderem w zakresie bankowości detalicznej – BRE Bank oferuje obecnie nowe usługi bankowe dla klientów indywidualnych. W przypadku instytucji finansowej oferującej swoje usługi w trybie 24/7/365 niezwykle ważnym elementem jest planowe wykonywanie określonych zadań. Jeśli w procesie wdrożenia założono jakąkolwiek niedostępność zasobów dla klientów, to informacja taka była komunikowana z odpowiednim wyprzedzeniem, a przerwa w dostępie do zasobów musiała być jak najkrótsza. Dlatego krytycznym elementem wdrożenia było precyzyjne zaplanowanie całego procesu i dokładne trzymanie się harmonogramu.
Podstawowym celem wdrożenia było zastąpienie obecnie wykorzystywanych, rozproszonych zasobów dyskowych systemów otwartych jednym, spójnym i wydajnym rozwiązaniem oraz rozbudowa przestrzeni dyskowej pod obecne i przyszłe projekty banku w zakresie przechowywania danych. Dlatego jednym z podstawowych wymagań była skalowalność rozwiązania oraz prostota jego rozbudowy w trybie online. Ponadto rozwiązanie musiało wspierać możliwość wykonywania synchronicznej replikacji danych pomiędzy systemami pamięci masowej znajdującymi się w dwóch różnych ośrodkach oraz wykonywania kopii wewnątrz macierzy przeznaczonej na potrzeby testów i backupu.
Cały proces implementacji rozwiązania przebiegał planowo, zgodnie z założonym i uzgodnionym wspólnie harmonogramem. Poszczególne elementy implementacji podzielono na 4 etapy, z których każdy trwał 1 tydzień. Wdrożenie zostało zakończone migracją danych, wykonaną wyłącznie siłami pracowników banku, przy wsparciu technicznym ze strony firmy Hitachi Data Systems.
Wdrożone rozwiązanie spełnia wymagania i standardy banku, co do procesów replikacji danych pomiędzy ośrodkiem podstawowym i zapasowym oraz możliwości wykonywania spójnej kopii danych na potrzeby testów i backupu. Jednocześnie uzyskano wydajność systemu zgodną z założeniami i większą niż oferowały dotychczasowe systemy rozproszone. Nowy system został w pełni zintegrowany z istniejącą infrastrukturą składowania danych banku, bez konieczności ponoszenia dodatkowych, ukrytych kosztów.