Promocja w Deutsche Bank PBC – marża kredytu hipotecznego już od 1%

Deutsche Bank PBC obniża marże dla kredytów mieszkaniowych w PLN. Tym samym, w zależności od wysokości LTV, zaczynają się one na poziomie już od 1%. Obniżką zostały objęte wszystkie rodzaje kredytów mieszkaniowych, w tym m.in. finansowanie w ramach programu „Rodzina na Swoim”.

– Obniżając marże do poziomu nawet 1% uatrakcyjniamy dodatkowo naszą ofertę kredytów złotowych. Zmodyfikowane stawki obowiązują zarówno w ramach standardowego kredytu mieszkaniowego, „Nowej Hipoteki w PLN” oraz programu dopłat rządowych „Rodzina na Swoim” – mówi Agnieszka Pilarek, Departament Bankowości Hipotecznej Deutsche Bank PBC. – Stanowią one także poziom bazowy dla trwającej do końca 2010 roku promocji polegającej na zwolnieniu z prowizji z tytułu udzielenia kredytu
w przypadku oferty standardowej i „Nowej Hipoteki”.

Ostateczny poziom marż uzależniony jest od wysokości LTV oraz zakresu korzystania z produktów banku, takich jak konto osobiste czy karta kredytowa.

Informacje dodatkowe:

„Rodzina na swoim” w Deutsche Bank PBC:

Zgodnie z Ustawą o finansowym wsparciu rodzin w nabywaniu własnego mieszkania, z kredytu w ramach programu dopłat rządowych „Rodzina na swoim” mogą skorzystać małżeństwa oraz osoby samotnie wychowujące co najmniej jedno dziecko, przy czym nie mogą być one stroną innego kredytu preferencyjnego. Istnieje również możliwość przystąpienia do kredytu z osobą spokrewnioną, np. rodzicami, rodzeństwem czy teściami w przypadku, gdy wnioskujący o finansowanie nie posiadają wystarczającej zdolności kredytowej.

Aby skorzystać z dopłaty w ramach programu „Rodzina na swoim”, osoby ubiegające się
o finansowanie nie mogą posiadać – w dniu zawarcia umowy kredytu – prawa własności do budynku mieszkalnego lub lokalu mieszkalnego w budynku wielorodzinnym (prawo własności lub współwłasności, prawo spółdzielcze własnościowe lub spółdzielcze lokatorskie), jak również być najemcą lokalu mieszkalnego. Jednakże w określonych sytuacjach Ustawa dopuszcza wyjątki od tych zasad.

Kredyt może zostać przeznaczony na zakup nieruchomości lub spółdzielczego własnościowego prawa do mieszkania czy domu, a także budowę lub przebudowę budynku mieszkalnego. Przy czym powierzchnia użytkowa kredytowanego lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego nie może przekraczać odpowiednio 75 m2 i 140 m2. Cena zakupu czy koszt budowy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego, nie może być wyższa niż kwota stanowiąca iloczyn powierzchni użytkowej lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego i średniego wskaźnika przeliczeniowego kosztu odtworzenia 1 m2 powierzchni użytkowej budynków mieszkalnych.

Rządowe dopłaty do kredytu stosowane są przez 8 pierwszych lat trwania kredytu. Stanowią one równowartość 50% odsetek naliczonych od całości aktualnego zadłużenia (dla lokali mieszkalnych
o powierzchni do 50m2, a dla domów jednorodzinnych – do 70m2) lub od iloczynu zadłużenia
i wskaźnika równego ilorazowi 50m2 (dla lokali) i 70m2 (dla domów) oraz powierzchni użytkowej finansowanego lokalu/domu jednorodzinnego (w przypadku, gdy powierzchnia lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego przekracza odpowiednio 50m2 i 70m2). Dopłata naliczana jest wg stopy oprocentowania określonej przez BGK.

Promocja „0% prowizji”

Promocja, obowiązująca do końca 2010 roku, dotyczy standardowej oferty kredytu mieszkaniowego oraz tzw. „Nowej Hipoteki w PLN”. Polega ona na zniesieniu prowizji (wynoszącej do 3%) dla kredytów mieszkaniowych oprocentowanych stopą zmienną. Minimalny poziom finansowania
w ofercie promocyjnej to 100 tys. zł lub równowartość tej kwoty w euro.
Warunki promocji:

Kredyt mieszkaniowy w ramach „Nowej Hipoteki”

Oferta Nowej Hipoteki umożliwia uzyskanie kredytu mieszkaniowego w PLN w wysokości nawet do 100% LTV (maksymalnie 400 tys. zł) przy ubezpieczeniu brakującego wkładu własnego. Mogą z niej skorzystać osoby o dochodach powyżej 2,5 tys. zł netto na gospodarstwo domowe oraz przedstawiciele wolnych zawodów, takich jak: prowadzący własny gabinet lekarz, stomatolog i weterynarz, a także radca prawny, adwokat, notariusz, biegły rewident, doradca podatkowy posiadający własne biuro doradztwa. W przypadku przedstawicieli zawodów zaufania publicznego, weryfikacja dochodów przeprowadzana jest w uproszczonej formie niewymagającej przedstawiania standardowych zaświadczeń.

Źródło: Deutsche Bank PBC