Dziś pod hasłem „Kiedy młodość uskrzydla, koszty uziemiają” startuje kampania reklamowa ubezpieczeń komunikacyjnych w PZU skierowana do młodych posiadaczy pojazdów, którzy dopiero zaczynają swoje doświadczenia z rynkiem ubezpieczeń.
„PZU proponuje praktyczne rozwiązanie, ułatwiające młodym właścicielom samochodów samodzielny ‘start w ubezpieczenia’, bez pomocy i narażania na koszty rodziców czy dziadków. W naszej kampanii chcieliśmy w humorystyczny, ale sugestywny sposób pokazać, że nasza oferta jest korzystna zarówno dla młodych, jak i starszych członków ich rodzin, których zniżki do tej pory wykorzystywali.
Konsekwentnie staramy się zmieniać i unowocześniać wizerunek PZU, także poprzez dostosowanie swojej oferty do potrzeb i oczekiwań młodych ludzi. Staramy się o niej opowiedzieć za pomocą środków komunikacji, które przemawiają do tej grupy docelowej. Dlatego zdecydowaliśmy się na wykorzystanie w kampanii niestandardowych rozwiązań” – powiedziała Marta Życińska, szefowa Biura Marketingu PZU.
Celem kampanii jest pokazanie, że dla młodego kierowcy, do 26 roku życia ubezpieczanie auta wspólnie ze starszym członkiem rodziny niekonieczne oznacza znacznie niższą składkę i w rezultacie może być mniej korzystne niż posiadanie samodzielnie wypracowanych zniżek, czyli posiadanie polisy tylko na siebie. Kreacje opierają się na historii młodego kierowcy, który ze względu na współposiadanie auta razem z babcią wszędzie jeździ w jej towarzystwie.
W spocie telewizyjnym widzimy głównego bohatera, który chce się wybrać ze swoją dziewczyną samochodem na piknik. Młodzi nie mogą czuć się w pełni swobodnie, ponieważ towarzyszy im starsza pani na tylnym siedzeniu, która okazuje się babcią bohatera i jednocześnie współwłaścicielką samochodu. Rozwiązaniem tej niezręcznej dla obu stron sytuacji jest oferta PZU. Narrator informuje, że „młodzi kierowcy mogą zdobywać zniżki na OC i AC bez zbędnych kombinacji i ubezpieczyć auto bez dzielenia go ze starszymi”. Premiera spotu odbyła się 25 maja br. na oficjalnym kanale Grupy PZU na YouTube.
W kampanii pojawią się także niestandardowe środki dotarcia do grupy docelowej. Reklamy w kinach przed seansami przedstawiają nagrane kamerą przemysłową nagrania starszej pani, czekającej przy samochodzie na parkingu przy centrum handlowym na powrót wnuczka. Lektor, symulujący głos informacji w centrum handlowym, prosi wnuczka o niezwłoczny powrót do samochodu, przy którym czeka zaniepokojona babcia. W wybranych kinach zaangażowani na potrzeby kampanii aktorzy będą w tym momencie wychodzić nagle z sali kinowej i głośno rozmawiać o tej sytuacji, sugerując, ze komunikat informacji jest skierowany do nich. W kolejnym wejściu reklamy widzowie zobaczą ich spotkanie z babcią przy samochodzie oraz informację na temat oferty PZU. Dodatkowo w wybranych toaletach kinowych będą naklejki na lustrach zachęcające do zapoznania się z ofertą.
Niestandardowe działania będą miały miejsce także w prasie, gdzie zdecydowaliśmy się wykorzystać AR, czyli Augmented Reality. Na reklamach, spójnych z kreacją prezentowaną w mediach elektronicznych znajdzie się kod do zeskanowania przez telefon komórkowy. Po zeskanowaniu kodu umieszczonego na zdjęciu i ściągnięciu aplikacji na ekranach komórek pojawi się film pokazujący nietypową sytuację z udziałem bohaterów ze zdjęcia. Film, który będzie się wyświetlał na telefonach został specjalnie nakręcony w tym celu i nie będzie emitowany w telewizji. Aplikacja będzie dostępna od 30 maja br.
Kampania obejmie telewizję, prasę i radio, a także kina, internet i ambient. Potrwa do lipca. Za kreację kampanii odpowiadają agencje Leo Burnett i K2, za zakup mediów Starlink i ACR.
Źródło: PZU