„- Mnie interesuje poziom biznesowy, na inne kwestie nie mam wpływu. Współpraca z PKO BP nie oznacza braku współpracy z innymi bankami” – powiedziała. Dodała, że trwają analizy, w jaki sposób współpraca z PKO BP może się przełożyć na uruchomienie placówki PZU w Londynie. „- Londyn – to jest jeden z tematów, które podjęliśmy z PKO BP, ponieważ należy rozważyć, czy równocześnie będzie to placówka PKO BP i PZU. Zwrócimy przy tym uwagę na efektywność tego przedsięwzięcia. Na decyzje potrzeba jeszcze trochę czasu i dalszych rozmów z PKO BP” – powiedziała.
Rowińska podkreśliła, że jako prezes PZU zależy jej na porozumieniu między akcjonariuszami: Skarbem Państwa i holenderskim Eureko. Pytana, czy ubiegłotygodniowa wspólna decyzja obu akcjonariuszy o powołaniu przewodniczącego rady nadzorczej firmy oznacza możliwość powrotu do negocjacji, podkreśliła, że zawsze uważała, iż spór powinien zostać rozwiązany.
Od kilku lat trwa spór na linii Eureko – polski rząd o dokończenie obiecanej prywatyzacji PZU. Holendrzy posiadają obecnie 33 proc. akcji największego polskiego ubezpieczyciela, a kolejne 21 proc. mieli otrzymać w momencie wprowadzenia PZU na warszawską giełdę. Za opóźnienie prywatyzacji Eureko domaga się odszkodowania, którego wysokość szacuje się na ok. 9 mld zł.