Ruszają zwolnienia grupowe w Deutsche Banku. Pracę straci do 155 osób

W wydzielonej po fuzji części Deutsche Banku pozostało 520 pracowników etatowych. Od grudnia 2018 r. ruszają zwolnienia grupowe, które obejmą do 155 osób. Proces będzie rozłożony w czasie do roku 2020.

W listopadzie Santander Bank Polska przejął część Deutsche Banku. Marka DB nie zniknęła – nadal obsługuje klientów z segmentu korporacyjnego oraz walutowe kredyty hipoteczne klientów indywidualnych. W wydzielonej części pozostało 520 pracowników etatowych. Jak informuje biuro prasowe Deutsche Banku, z uwagi na bieżącą skalę działania część pracowników jednostek centralnych nie będzie już realizować swoich dotychczasowych zadań i konieczne są zwolnienia grupowe.

fot. Mateusz Szymański, Bankier.pl

Pod koniec listopada zarząd banku podpisał porozumienie ze związkami zawodowymi, na mocy którego w latach 2018-2020 przeprowadzone zostaną zwolnienia grupowe. Obejmą one maksymalnie 155 osób zatrudnionych na etacie. Warunki porozumienia zostały przedstawione pracownikom, a informacje o dalszych etapach procesu mają być przekazywane na bieżąco.

„Proponując warunki zawartego Porozumienia, jak i planując proces realizacji jego zapisów, Zarząd Deutsche Bank Polska S.A. dokłada wszelkich starań, aby odejście niezwykle wartościowych Pracowników Banku, którzy w efekcie przeprowadzonej transakcji zostaną objęci programem restrukturyzacji, odbywało się w konsultacji z gremiami pracowniczymi, z poszanowaniem wszystkich zasad, a zaproponowane warunki odpraw uwzględniały staż pracy w Grupie Deutsche Bank. Jednym z dodatkowych działań jest zaproponowanie wszystkim objętym programem restrukturyzacji Pracownikom wsparcia w poszukiwaniu nowego zatrudnienia w ramach odpowiednio sprofilowanego projektu outplacement” – czytamy w stanowisku banku przesłanym do redakcji PRNews.pl.

Z naszych informacji wynika, że zaproponowane przez DB odprawy będą dobre. Dodatkowa odprawa wyniesie miesiąc za każdy pełny rok stażu pracy, przy czym łącznie odprawa ustawowa i dodatkowa nie mogą przekroczyć 12 miesięcznego wynagrodzenia.

Jesienią miała miejsce jeszcze jedna bankowa fuzja. Bank BGŻ BNP Paribas przejął wydzieloną część Raiffeisen Polbanku. Na początku listopada biuro prasowe BGŻ BNP Paribas informowało nas, że także i w tym przypadku nie można wykluczyć redukcji zatrudnienia.