Santander i Fundación IE oferują 100 stypendiów online w dziedzinie prawa cyfrowego

Stypendia Santander IE Tech4Law kierowane są do studentów prawa oraz do absolwentów zaczynających karierę zawodową. O stypendia można ubiegać się na www.becas-santander.com do 15 czerwca 2020 r.

Santander Univesidades, program edukacyjny realizowany w Polsce przez Santander Bank Polska, uruchamia kolejny nabór na stypendia kompetencyjne. Przyznanych zostanie 100 stypendiów Santander IE Tech4Law dla studentów ostatniego roku i absolwentów prawa, którzy ukończyli studia w ciągu ostatnich pięciu lat. Program zajęć realizowany będzie wspólnie z Fundación IE, międzynarodową organizacją non-profit wspierającą rozwój edukacji oraz fundacji IE University.

fot. Shutterstock

Stypendia przeznaczone są dla osób z Polski, Argentyny, Brazylii, Chile, Stanów Zjednoczonych, Hiszpanii, Meksyku, Portugalii i Wielkiej Brytanii. Ich celem jest rozwijanie umiejętności cyfrowych oraz wiedzy z zakresu prawa cyfrowego w celu zwiększenia szans na zatrudnienie.

100 wybranych kandydatów weźmie udział w prestiżowym kursie internetowym Tech4Law trwającym 5 tygodni. Zajęcia będą prowadzone wyłącznie w języku angielskim, pod nadzorem akademickim IE Law School – jednej z wiodących szkół IE University o międzynarodowej renomie, będącej liderem w dziedzinie szkoleń prawniczych.

Szkolenie zostało opracowane wspólnie z działem prawnym Grupy Santander i IE Law School przy wsparciu Santander Universidades i IE Exponential Learning, aby zaspokoić rzeczywiste potrzeby firm w kontekście digitalizacji i transformacji cyfrowej.

– W odpowiedzi na potrzeby klientów i konsumentów przyzwyczajonych do znajdowania rozwiązań za pomocą jednego kliknięcia, praca prawników nie może wciąż opierać się zasadach obowiązujących w XIX lub XX wieku. Sektor finansowy jest tego dobrym przykładem i w Grupie Santander chcemy wspierać nowe pokolenia prawników, aby mogli odnaleźć się w tym nowym środowisku. Dlatego wspólnie z IE, Santander Universidades i działem prawnym Grupy oferujemy kompleksowy program stypendiów i praktyk, aby studenci i absolwenci prawa mogli rozwijać swoją karierę zawodową z większymi szansami na sukces – powiedział Óscar García Maceiras, globalny dyrektor działu prawnego Grupy Santander.

– Transformacja cyfrowa rewolucjonizuje wszystkie branże, szczególnie teraz w okresie izolacji wywołanej pandemią. Cieszy nas współpraca z Grupą Santander w celu promowania talentów w sektorze prawnym. W IE Law School szkolimy najlepszych prawników biznesowych w zakresie umiejętności i kompetencji prawnych i cyfrowych. Transformacja sektora prawnego oraz społeczeństwa w kierunku technologii i digitalizacji wymaga od przyszłych prawników przygotowania, aby mogli odpowiedzieć na tę nową rzeczywistość. Zarówno my, jak i Santander chcemy wykształcić prawników biznesowych w zakresie wykorzystania digitalizacji w zawodzie – zapewnia Soledad Atienza, prodziekan IE Law School.

Podczas kursu studenci zdobędą wiedzę i doświadczenie w dziedzinie wykorzystania różnych technologii w nowym modelu biznesowym w sektorze prawnym i do uzyskania w nim przewagi konkurencyjnej. Uczestnicy zostaną wyposażeni w narzędzia umożliwiające im zdobycie umiejętności i zrozumienie wyzwań związanych z najnowszymi trendami w sektorze prawnym w tym zdigitalizowanym świecie.

10 studentów mających najlepsze wyniki w programie weźmie udział w procesie rekrutacji na praktyki zawodowe w dziale prawnym Grupy Santander i będzie miało możliwość dołączenia do zespołu.

Ponadto, Fundación IE oraz IE Law School oferują stypendium na studia magisterskie w zakresie legal-tech na IE University dla najlepszego uczestnika programu, który spełni wszelkie wymogi rekrutacyjne i kryteria Komitetu Stypendialnego Fundación IE. Ten prestiżowy program, trwający 10 miesięcy, realizowany jest w Madrycie, Dolinie Krzemowej i Izraelu zarówno w formie tradycyjnej jak i online.

Kandydaci mogą zapisywać się do programu na stronie www. santander-grants.com do 15 czerwca 2020 r.

Santander jest w stanie realizować takie projekty dzięki współpracy z uczelniami na całym świecie, która trwa od ponad 20 lat. Prace, które bank podjął w ciągu ostatnich 23 lat wraz z ponad 1 000 uczelni wyższych i instytucji akademickich w 22 krajach, doprowadziły do przyznania w ubiegłym roku 68 671 stypendiów Santander, o łącznej kwocie w wysokości 119 milionów euro.

Jednocześnie Santander Universidades jest zaangażowany w realizację inicjatyw wspierających walkę z koronawirusem udzielając także wsparcia finansowego projektom uniwersyteckim, których celem jest opracowanie odpowiedniego sprzętu medycznego, szczepionek czy lekarstw oraz praca nad rozwojem oprogramowania do nauki online. Inicjatorom akcji zależy, by również osoby z niepełnosprawnościami miały szansę kontynuować edukację w obliczu COVID-19, a to właśnie takie osoby stają przed największymi wyzwaniami związanymi z niedostępnością rozwiązań technologicznych. Wspierane projekty dotyczą także badań nad możliwymi scenariuszami zakończenia kryzysu związanego z pandemią. Za pośrednictwem Santander Univesidades, na współpracę z ośrodkami naukowymi i uniwersytetami w obliczu pandemii, Grupa Santander przeznaczy 20 mln. euro.

Źródło: Santander Bank Polska