Mimo sezonu wakacyjnego i olbrzymich wahań, jakie dotknęły rynki finansowe na całym świecie pierwsza emisja polisy inwestycyjnej Energy+ zakończyła się znaczącym sukcesem. Produkt ten daje również szansę na wysokie zwroty z inwestycji, których podstawą są indeksy związane z rynkiem energii takie jak: Wilderhill New Energy Global Innovation, SP GSCAGR i SP GSENER. Dodatkową gwarancją jakości produktu była współpraca z największymi instytucjami: Citigroup Global Markets Limited, T. U. Allianz Życie Polska oraz ING Bank Śląski S.A. Inwestorzy docenili również konstrukcje instrumentu – polisa inwestycyjna – oraz 100% gwarancję kapitału, które w niespokojnych czasach są wartościami najbardziej cenionymi przez inwestorów.
„Sukces Energy+ przerósł nasze najśmielsze oczekiwania. Tak duży popyt na ten produkt inwestycyjny świadczy o dużej świadomości ekonomicznej Polaków. Okazuje się, że dywersyfikacja ryzyka nie jest dla naszych klientów pustym sloganem, a rzeczywistą zasadą, którą kierują się w procesie alokacji oszczędności. Wielu z nich już teraz może uważać tę inwestycję za sukces, bo moment rynkowy rozpoczęcia inwestycji na rynkach energii jest idealny” – mówi Paul Polaczek, dyrektor inwestycyjny New World Alternative Investments specjalizujący się między innymi w rynkach energii i surowców.
Perspektywiczność rynku energii potwierdzają niezależni analitycy oraz sytuacja na największych rynkach światowych. Rozwój nowych potęg gospodarczych, takich jak Chiny, czy Indie, oraz idący w ślad za nim rozwój nowych technologii pociągają za sobą ogromny wzrost zapotrzebowania na energię. Dodatkowo należy również pamiętać o ograniczonych możliwościach zużycia energii konwencjonalnej i dopiero rozwijającym się zapleczu dla energii odnawialnej. Jest to dobrze widoczne szczególnie w Stanach Zjednoczonych, gdzie szereg aktów prawnych odpowiednich dla każdego stanu, wskazuje dynamicznie rosnący poziom wytwórczy energii, który będzie musiał pochodzić ze źródeł odnawialnych. Analitycy przewidują, zarówno wzrost zapotrzebowania na energię, jak również wzrost jej cen.
„Rynek energii ma obecnie bardzo ciekawe perspektywy, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że rosnące ceny energii spowolnią wzrost gospodarczy, który z kolei jest jednym z głównych napędów rynków giełdowych. Dzięki inwestycjom w ten sektor będziemy mogli skutecznie zdywersyfikować ryzyko w naszym portfelu” – podsumowuje Paul Polaczek.