Świetlane zaklęcie

Najpowszechniejsze religie zawierają w sobie rytuały, w których światło składa się w ofierze bogom lub duchom przodków. W wielu kulturach światło nie tyle jest symbolem boga ile harmonii człowieka ze sobą i światem. Osoba pragnąca osiągnąć wieczne szczęście musi odnaleźć drogę do oświecenia. Światło jest symbolem doskonałości jaka można osiągnąć dzięki medytacji i nauce świętych tekstów. W kulturze europejskiej światło oznacza także wiedzę. Człowiek próbujący rozumem pojąć otaczający go świat rzuca na niego światło prawdy. Tym sposobem wyciąga ludzkość z mroków niewiedzy i przesądów. Właśnie w takim duchu rozumiane jest pojęcie europejskiego oświecenia. Z tego toku rozumowania pochodzi również termin oświata. Ma on oznaczać krzewienie wiedzy i walkę z ociemnieniem.

Bez światła człowiek nie jest w stanie żyć. Dlaczego nie zostać posiadaczem przystępnego i przyjemnego w obcowaniu, naturalnie dopasowanego do człowieka, naszego ciała i to nie tylko pod ergonomicznym ale również biologicznym aspektem, źródła światła. HERMAMA to właśnie alternatywa na bezsłoneczne dni, i atrakcja na przytulne wieczory.

HERMAMA składa się z dwóch głównych elementów – trzonu lampy i ogromnego abażuru. Wszystkie materiały używane przez Roberta Majkuta charakteryzują się szlachetnością, która przejawia się w jakości, trwałości. Noga lampy HERMAMA została wykonana z toczonego drewna czereśni, wybarwionego na kolor czarny z lekkim połyskiem. Łukowate kształty finezyjnie ukrywają łączenie nogi u podstawy. Całość jest osadzona na lśniącej podstawie, której talerz został wykonany z polerowanej stali nierdzewnej, nadającej szlachetny charakter zwłaszcza w zestawie z połyskiem czerni. Górna część nogi płynnie przechodzi w część korpusu wykonanego również z polerowanej stali. Abażur tej lampy ma walcowaty kształt. Średnica to 1 m. Klosz wykonany został z delikatnie lśniącej tkaniny. W najwyższej części korpusu lampy znajduje się umieszczony fasetowany kryształ Svarowskiego o bursztynowym odcieniu który, zwieńcza całość formy rozpraszając światło odbite od abażuru.

Realizacja projektu trwała 20 tygodni z tego wdrożenie wraz z konsultacją technologa i niezbędnymi poprawkami 12 tygodni.

W chwili obecnej firma wykonuje ją na indywidualne zamówienia. HERMAMA kosztuje od 11 do 16 tysięcy zł w zależności od jakości wykończenia. Lampa dostępna jest w dwóch wariantach: duża stojąca i mała na biurko. Duża HERMAMA idealnie nadaje się do udekorowania przestronnego salonu. Jest też doskonałą propozycją dla osób nie przepadających za górnym oświetleniem. Jej oryginalna forma sama w sobie stanowi wystrój. Mała HERMAMA to propozycja dla osób ceniących sobie piękne, eleganckie kształty lecz nie dysponujących zbyt wielka przestrzenią. Lampa ta umieszczona na biurku nie tylko daje światło i ciepło, ale tez zachęca do podróży w świat magii i fantazji.

Lampy są dostępne w kilku wariantach kolorystycznych to uzależnione jest od wnętrza, w które zostaną wkomponowane. Do wyboru są także abażury: gładki lub zdobiony ornamentem zaprojektowanym przez studio Robert Majkut Design.

Magicznej całości dopełniają różne odcienie kryształów z kolekcji Svarowski.