Terry O’Leary z Citi: Zatrudnimy kilkuset nowych pracowników

Polska na globalnej mapie Citi zajmuje miejsce ważnego dostawcy usług z zakresu operacji i technologii. W tym roku planowane jest zatrudnienie kilkuset nowych pracowników w placówkach Citi Center of Excellence w Polsce – mówi Terry O’Leary szef Pionu Operacji i Technologii Citi w regionie EMEA.

Wojciech Boczoń, PRNews.pl: Spotykamy się przy okazji Pańskiej wizyty w Polsce. Czy to pierwsza wizyta w naszym kraju?

Terry O’Leary szef Pionu Operacji i Technologii Citi w regionie EMEA: Ależ nie, bywam tu dość regularnie. W czerwcu 2011 gościłem w Łodzi w ubiegłym roku podczas otwarcia pierwszej w Polsce bankowej placówki RnD (Research and Development)*. Tym razem również pretekstem do spotkania z ciekawymi ludźmi było przecinanie wstęgi – na początku kwietnia oficjalnie rozpoczęła działalność nowa lokalizacja w Łodzi, w której znajdzie pracę kilkaset osób. Takie decyzje Citi najlepiej potwierdzają znaczenie Polski i tutejszych pracowników dla całej grupy oraz budują historię grupy Citi w roku 200 jubileuszu.

Dlaczego Łódź? Zazwyczaj to Warszawa przyciąga najnowsze inwestycje?

– Rzeczywiście, przeważnie biznes wybiera stolicę. I dzieje się tak nie tylko w Polsce. Jednak Łódź jest nieprzypadkowa – to miasto z wielkim potencjałem, ośrodek jednego z najbardziej atrakcyjnych regionów inwestycyjnych w Polsce, którego rozwój jest dostrzegalny zagranicą. Dla Citi Handlowy to wiarygodny partner z wieloletnią relacją, którą chwaliliśmy w ubiegłym roku lokując tu Centrum RnD.

Wracając do Warszawy – nasze centra działają także tu. Wysoki poziom usług z obszaru operacji i technologii świadczonych przez polskie zespoły dla całego regionu cenimy od dawna – jesteśmy nie tylko w Łodzi, ale i Warszawie oraz Olsztynie.

Kieruje Pan obszarem Operacji i Technologii, który jest kluczowy we współczesnej bankowości. Jak ocenia Pan pod tym względem ofertę Citi Handlowy na tle pozostałych krajów regionu?

– Bardzo dobrze. Citi Handlowy ma jedną z najpopularniejszych aplikacji bankowości mobilnej – Citi Mobile. Jako pierwsi w kraju umożliwili realizację przelewów poprzez skanowanie kodów 2D w usłudze FotoKasa czy płatności przez stuknięcie się telefonami, czyli „Bump to Transfer.” Zaproponowali Miejską Kartę Płatniczą, która łączy bilet transportu publicznego z dostępem do konta mieszkańcom Wrocławia, Trójmiasta i Warszawy – to tylko kilka przykładów projektów jakie powstały na na styku biznesu i środowiska IT. I jestem pewien, że możemy oczekiwać kolejnych.

Od jakiegoś czasu widać rosnące znaczenie Polski jako dostawcy usług z obszaru O&T. Co Pan o tym sądzi ?

Nie jestem zaskoczony. Citi doceniło znaczenie lokalnej gospodarki i wysoką jakość usług z zakresu operacji i technologii skupiając w Polsce infrastrukturę technologiczną, obsługę procesów i inne ważne usługi technologiczne dla całego regionu EMEA.  I będziemy robić tak nadal, ponieważ Polska na globalnej mapie Citi zajmuje miejsce ważnego dostawcy usług z zakresu operacji i technologii. W tym roku planowane jest zatrudnienie kilkuset nowych pracowników w placówkach Citi Center of Excellence w Polsce.

Dziękuję za rozmowę.

Ja również.

*W ubiegłym roku w Łodzi rozpoczęło działalność Centrum Badań i Rozwoju Produktów Bankowych Citi Handlowy utworzone w ramach projektu Innowacyjna Gospodarka współfinansowanego przez Unię Europejską. Jest to pierwszy w Polsce ośrodek R&D, którego zadaniem jest tworzenie i doskonalenie produktów bankowych. Więcej o Centrum można zobaczyć w filmie na bankowym kanale na serwisie youtube.pl

Źródło: PR News