Wspólnie z TP odkrywamy czas

www.tp.pl/czas skierowano do nauczycieli, opiekunów wycieczek oraz młodych ludzi, zainteresowanych nowoczesną technologią i kreatywnymi projektami naukowymi. Zawiera on wiele przydatnych i interesujących wiadomości na temat ekspozycji. Internauci mogą przeczytać ciekawostki o pochodzeniu wystawy, jej przygotowaniu oraz szczegółowe informacje, dotyczące zwiedzania. Ponadto wchodząc na strony serwisu można skorzystać z przewodnika, w którym zamieszczono zdjęcia i opisy osiemnastu interaktywnych stanowisk, znajdujących się na wystawie.

Dodatkowo osoby zainteresowane ekspozycją mogą najpierw odwiedzić ją wirtualnie, korzystając z interaktywnego planu wystawy. www.tp.pl/czas posiada również formularz, dzięki któremu w bardzo prosty i szybki sposób można zarezerwować w określonym dniu obecność na wystawie.

W serwisie na nauczycieli czekają także materiały edukacyjne oraz konspekty lekcji, które interesująco pozwolą wyjaśnić uczniom skomplikowane zagadnienia związane z czasem.

Przygotowując dla Telekomunikacji Polskiej oficjalną stronę wystawy „Odkrywanie czasu” chcieliśmy głównie ułatwić szkołom i grupom zorganizowanym planowanie oraz zwiedzanie ekspozycji. Zależało nam również, aby w atrakcyjny sposób wesprzeć interaktywną edukację. Stąd w serwisie znalazły się ciekawe funkcjonalności m.in. formularz rezerwacji czy wirtualna mapa wystawy, które będą przydatne zarówno dla nauczycieli, jak i młodych osób, zainteresowanych nowoczesnymi wystawami popularnonaukowymi – mówi Olgierd Cygan, prezes Digital One.

Wystawa „Odkrywanie czasu” została przygotowana przez National Museum of Emerging Science and Innovation Miraikan z Tokio. Wpisuje się ona w obchody Światowego Roku Fizyki, ustanowionego w 50. rocznicę śmierci Alberta Einsteina i setną rocznicę ogłoszenia teorii względności. Patronat honorowy nad wystawą objęli Minister Edukacji i Nauki oraz Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego.