Najnowsze wydanie miesięcznika Forbes z listą najbogatszych Polaków

Trzech z najbogatszych Polaków trafiło także na światową listę miliarderów przygotowywaną przez amerykańską redakcję Forbesa, która została opublikowana tydzień temu. Do Zygmunta Solorza-Żaka (6,2 mld zł) i Jana Kulczyka (3,4 mld zł), którzy już na niej gościli w ubiegłym roku, dołączył w tym roku Leszek Czarnecki (3,2 mld zł).

Kolejne miejsca na liście Forbesa zajęli: 4. Jan Wejchert 3 mld zł, 5. Roman Karkosik 2,9 mld, 6. Jerzy Starak 2,8 mld i Michał Sołowow 2,8 mld, 8. Ryszard Krauze 2,1 mld i Bogusław Cupiał 2,1 mld oraz 10. Tomasz Gudzowaty 1,5 mld zł

Partnerem listy najbogatszych Polaków wg. Forbesa jest BRE Bank – pionier na rynku prestiżowych usług Private Banking w Polsce.

Najbliższe wydanie Forbesa będzie intensywnie promowane w kampanii obejmującej stacje telewizyjne, radiowe, prasę oraz salony prasowe. Za kreację odpowiada Marketshare, media zaplanował wydawca. Wartość kampanii przekracza 1 mln zł.

W przeddzień ukazania się Forbesa na rynku, 22 marca, zawartość miesięcznika zostanie zaprezentowana w trakcie pierwszej edycji Forbes Executive Forum, na którym m.in. zostaną nagrodzeni zwycięzcy rankingów opublikowanych w bieżącym, i najbliższym wydaniu Forbesa (najlepsze kancelarie prawnicze i prawnicy, najlepsze firmy medyczne, najlepsze linie lotnicze).

Gościem specjalnym Forum będzie Premier Kazimierz Marcinkiewicz.

Ponadto w najnowszym Forbesie między innymi:

– wywiad z Premierem RP Kazimierzem Marcinkiewiczem.

Szef rządu w rozmowie z „Forbesem” przekonuje, że ma długofalowy plan modernizacji polskiej gospodarki. Deklaruje, że nie przeszkodzą mu w jego realizacji sabotujący urzędnicy ani pogłoski o spodziewanej wymianie premiera czy nowych wyborach.

– ranking najlepszych linii lotniczych oferujących przeloty w klasie biznes

Zmęczeni ciągłymi delegacjami menedżerowie szukają lotniczej klasy biznes, w której będzie im najwygodniej. Bekonkurencyjna okazała się oferta Lufthansy. Na kolejnych miejscach uplasowały się British Airways i Alitalia. Smuci fakt, że ostatnie, 10. miejsce przypadło rodzimemu Lotowi.

– ranking 20 najbogatszych europejskich klubów piłkarskich

Piłka kręci się coraz szybciej, stając się coraz bardziej dochodowym interesem. Przychody 20 najbogatszych klubów Europy przekroczyły 3 mld euro. Polskie to przy nich Kopciuszek. Czołówka listy przygotowanej we współpracy z Deloitte, nietrudna do przewidzenia – wartość aktywów nabogatszego Realu Madryt przekracza 270 mln Euro. Kolejne to Manchester United 246 mln , AC Milan 234 mln.

– ranking najlepszych sieci franczyzowych

Pod koniec 2005 r. W Polsce działało 270 sieci franczyzowych, o 60 więcej niż przed rokiem. Potencjalnym franczyzobiorcom Forbes radzi, jak wśród nich wybrać te, w które warto zainwestować. Najlepsze sieci wg poszczególnych kategorii to: Dominet Bank, Sklepy ABC, Cafe Nescafe, stacje benzynowe BP.