PRNews.pl - banki, karty, konta oraz marketing i public relations

Najświeższe informacje z PRNews.pl w Twojej skrzynce!

Codziennie aktualne wiadomości ze świata finansów.

Zapisz się na nasz Newsletter ​i bądź na bieżąco z nowościami z branży!

  • Raporty
  • Instytucje
    • Alior Bank
    • Allianz Partners Polska
    • Bank BPS
    • Bank Millennium
    • Bank Ochrony Środowiska
    • Bank Pekao SA
    • Bank Pocztowy
    • Banki spółdzielcze
    • BGK
    • Biuro Informacji Kredytowej
    • BNP Paribas
    • Citi Handlowy
    • Compensa
    • Credit Agricole
    • Deutsche Bank
    • DNB
    • Erste Bank Polska
    • EuropAssistance
    • ING Bank Śląski
    • KIR
    • Klarna
    • Link4
    • Mastercard
    • mBank
    • Mondial Assistance
    • mPay
    • Nationale-Nederlanden
    • Nest Bank
    • PKO BP
    • PKO Leasing
    • Plus Bank
    • PolCard from Fiserv
    • Polski Standard Płatności
    • Pru
    • PZU
    • Raiffeisen Digital Bank
    • Revolut
    • Santander Consumer Bank
    • SGB
    • Standard Chartered Polska
    • Toyota Bank Polska
    • Trade Republic
    • Twisto
    • UniCredit
    • VeloBank
    • Vienna Life
    • Visa
    • Volkswagen Bank Oddział Polska
  • Produkty
    • Bankowość internetowa
    • Bankowość mobilna
    • Oszczędzanie
    • Bezpieczeństwo
    • Karty
    • Kredyty
    • Konta
    • Płatności mobilne
    • Ubezpieczenia
  • Analizy
  • Kariera w finansach
  • Szkolenia
  • Forum
  • Newsletter
PRNews.plWiadomościBankowośćBZ WBKLeasing przebija gotówkę i dystansuje kredyt
Santander Bank Polska

Santander Bank Polska

Głównym akcjonariuszem Santander Bank Polska jest Banco Santander, pierwszy bank w strefie euro i 11. na świecie pod względem kapitalizacji.

https://www.bankier.pl/smart/wizytowka/santander-bank-polska

Leasing przebija gotówkę i dystansuje kredyt

BZ WBK 18.10.2012 (13:20)
Santander Bank Polska

Spośród wielu sposobów finansowania samochodów firmowych, największym sprzymierzeńcem mikro, małych i średnich przedsiębiorstw okazał się leasing. Przy zakupie floty samochodowej korzysta z niego aż 65% firm wynika z najnowszego badania przeprowadzonego przez Homo Homini na zlecenie BZ WBK Leasing. Znajomość zalet leasingu potwierdza fakt, że jest on wybierany pięciokrotnie częściej niż pożyczka czy kredyt.

Przedsiębiorcy zainteresowani zewnętrznymi sposobami sfinansowania czterech kółek mają do dyspozycji kredyt bankowy i pożyczki, leasing oraz wynajem długoterminowy. Ich wybór zależy z jednej strony od korzyści, jakie oferuje dane rozwiązanie, z drugiej zaś, od sytuacji rynkowej firmy oraz otoczenia makroekonomicznego.


Leasing deklasuje

Leasing zyskuje w czasie niepewności gospodarczej, gdyż w przeciwieństwie do kredytu nie wymaga ustanowienia tak wielu zabezpieczeń. Główną gwarancją dla finansującego jest leasingowany przedmiot, który przez cały okres trwania umowy pozostaje jego własnością. Dodatkowo, zaostrzone polityki kredytowe banków w czasie dekoniunktury sprawiają, że przedsiębiorcy szukają alternatyw. Wtedy często wybierają leasing. Z naszych doświadczeń wynika, że firmy, które spróbowały tego rozwiązania, często do niego wracają, głównie ze względu na korzyści podatkowe oraz małą liczbę formalności –komentuje Tomasz Sudaj dyrektor ds. strategii rynkowej w Spółkach Leasingowych BZ WBK.

Popularność leasingu rośnie wraz z wielkością firmy na takie rozwiązanie przy zakupie auta zdecydowało się 44% mikrofirm, podczas gdy wśród małych i średnich przedsiębiorstw ten współczynnik wyniósł odpowiednio 71 i 79%. Z pożyczki lub kredytu na zakup auta skorzystało 12% badanych firm, a z wynajmu już zaledwie 4%.

Bo niższe podatki i tanie ubezpieczenie

Dlaczego leasing? Dla wszystkich przedsiębiorców, bez względu na skalę działania, największe znaczenie mają korzyści podatkowe wynikające z wyboru danej formy finansowania. Na duże znaczenie tego czynnika wskazało aż 70% badanych firm. Inne motywy skłaniające do korzystania z leasingu to: mała ilość wymaganych dokumentów (26% wskazań) oraz atrakcyjne usługi dodatkowe (13% wskazań). Badanie potwierdziło, że nasza strategia ciągłego uproszczania procedur oraz rozwijania oferty usług dodatkowych jest właściwa oraz odpowiada na potrzeby mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Aby dodatkowo zwiększyć atrakcyjność naszej oferty finansowania pojazdów, uruchomiliśmy promocję pod hasłem Złożymy dla Ciebie dobry leasing, która obejmuje leasing już od 103%, ubezpieczenie AC od 2,9% oraz ubezpieczenie GAP bez opłat w pierwszym roku trwania umowy. Klienci otrzymują także voucher gwarantujący 1 000 zł rabatu do wykorzystania u wybranych dealerów samochodowych, z którymi wspólnie przygotowaliśmy naszą promocję podsumowuje Daniel Mrozek, dyrektor Departamentu Marketingu i Wsparcia Sprzedaży w BZ WBK Leasing.

Metodologia badania

Badanie Samochody firmowe: portret i finansowanie zostało przeprowadzone przez Instytut Badania Opinii Homo Homini na zlecenie BZ WBK Leasing w dniach 12-20 września 2012 r. na celowej próbie mikro, małych i średnich przedsiębiorców. Wielkość próby wyniosła 300 przedsiębiorstw (równoliczne grupy mikro, małych i średnich firm), a błąd oszacowania 5%. Badanie zrealizowano metodą telefonicznych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI).

2012-10-18
Redakcja PRNews.pl

Sprawdź także:

a 0 Bank Millennium z zyskiem netto 708 mln zł po pierwszym półroczu 2026
28.07.2026 (07:44)

Bank Millennium z zyskiem netto 708 mln zł po pierwszym półroczu 2026

Grupa Banku Millennium zarobiła w pierwszym półroczu 2026 roku 708 mln zł netto, o 39 proc. więcej niż rok …

a 0 Revolut wprowadza fundusze rynku prywatnego dla klientów w Polsce
27.07.2026 (21:18)

Revolut wprowadza fundusze rynku prywatnego dla klientów w Polsce

Revolut udostępnił w Polsce fundusze rynku prywatnego — private equity, dług prywatny i infrastrukturę — dotąd …

a 0 Allegro ma nową CFO. Katarzyna Ostap-Tomann przechodzi z Grupy Polsat Plus
27.07.2026 (21:09)

Allegro ma nową CFO. Katarzyna Ostap-Tomann przechodzi z Grupy Polsat Plus

Katarzyna Ostap-Tomann obejmie stanowisko dyrektor finansowej (CFO) i członkini zarządu Grupy Allegro od 1 …

a 0 ING wprowadza maklerskie IKE i IKZE. Bez prowizji do końca 2027 roku
27.07.2026 (21:05)

ING wprowadza maklerskie IKE i IKZE. Bez prowizji do końca 2027 roku

Biuro Maklerskie ING dodało do oferty IKE i IKZE Maklerskie — konta emerytalne pozwalające samodzielnie inwestować …

a 0 PKO BP najlepszym bankiem dla dużych przedsiębiorstw w Polsce według Euromoney
27.07.2026 (21:04)

PKO BP najlepszym bankiem dla dużych przedsiębiorstw w Polsce według Euromoney

PKO Bank Polski zdobył tytuł „Najlepszy bank dla dużych przedsiębiorstw w Polsce" w konkursie Euromoney Awards for …

a 0 Ominimo pierwszym ubezpieczeniowym jednorożcem w regionie CEE. Wycena 1,6 mld dolarów
27.07.2026 (12:10)

Ominimo pierwszym ubezpieczeniowym jednorożcem w regionie CEE. Wycena 1,6 mld dolarów

Insurtech Ominimo osiągnął wycenę 1,6 mld dolarów, stając się pierwszym ubezpieczeniowym jednorożcem w Europie …

PRNews.pl

Zobacz również

Bolesny cios dla Aliora, drobna korekta dla gigantów. Wyrok TSUE podzielił sektor bankowy

Bolesny cios dla Aliora, drobna korekta dla gigantów. Wyrok TSUE podzielił sektor bankowy

Niemal 100 mln zł odpisu w Aliorze…

Byli menedżerowie Ergo Hestii i duży broker tworzą spółkę

Byli menedżerowie Ergo Hestii i duży broker tworzą spółkę

Dawny zarząd Ergo Hestii i spółka z…

Dług publiczny i kredyt mogą podkręcić zyski banków nawet o połowę do 2030 r. Jest jednak dużo czynników ryzyka

Dług publiczny i kredyt mogą podkręcić zyski banków nawet o połowę do 2030 r. Jest jednak dużo czynników ryzyka

Akcja kredytowa w Polsce rośnie w najszybszym…

AI zmienia zasady gry. Czy Polska jest gotowa?

AI zmienia zasady gry. Czy Polska jest gotowa?

Sztuczna inteligencja nie wymyśliła phishingu, fałszywych inwestycji…

Anatomia scamu. Rozbieramy rozmowę oszusta na czynniki pierwsze

Anatomia scamu. Rozbieramy rozmowę oszusta na czynniki pierwsze

„Departament bezpieczeństwa banku” dzwoni z numerem identyfikacyjnym,…

Who is who

Łukasz Piasta

Łukasz Piasta

Dyrektor, Komunikacja Korporacyjna & Usługi Finansowe Łukasz…

Artur Sikora

Artur Sikora

Dyrektor Obszaru Komunikacji Korporacyjnej i Marketingu, Bank…

Marta Pokutycka-Mądrala

Marta Pokutycka-Mądrala

Dyrektor Komunikacji Korporacyjnej oraz PR w Nationale-Nederlanden…

O tym mówią bankowcy

Ostatnie komentarze

avatar komentującego

gość:

dokładnie …

wt., 21 lip 2026 (07:30) • Zakup eSIM w aplikacji Banku Millennium wyróżniony przez Global Finance

avatar komentującego

Jas Fasola:

chciałbym zrozumieć jaki był powód nagrody. Usługa oferowana jest przez bardzo wiele banków. …

wt., 21 lip 2026 (07:12) • Zakup eSIM w aplikacji Banku Millennium wyróżniony przez Global Finance

avatar komentującego

PykPyk:

Zamiast zajmować się pierdołami niech dopracują swoją beznadziejną aplikację bankową bo ma podstawowe …

wt., 7 lip 2026 (16:36) • UniCredit uruchamia pierwszą w Polsce bankową grę fabularną “Kosmiczna Fortuna”

avatar komentującego

human1:

Trochę spóźniony ten news. Ta gra rozpoczęła się w kwietniu. …

niedz., 5 lip 2026 (20:03) • UniCredit uruchamia pierwszą w Polsce bankową grę fabularną “Kosmiczna Fortuna”

avatar komentującego

Marek Fra:

Wygłupili się powierzając wybór nadesłanych prac ludziom, którzy nie mają pojęcia jak odróżnić …

pt., 5 cze 2026 (06:23) • Erste Wiedeński to pierwszy międzynarodowy pociąg marki bankowej, który połączył Polskę i Austrię

  • SMART Bankier
  • Kredyt konsolidacyjny
  • Pożyczki na raty
  • Konto firmowe
  • Kurs inwestowania
  • Kalkulator brutto netto
  • Kalkulator kredytu gotówkowego
  • Kalkulator zdolności kredytowej
  • Rozlicz najem w PIT-28
  • pit 37 online na pit.pl
  • Rozliczenie pit
  • Program pit
  • Pit 11
  • Promocje Pekao S.A.
  • Promocje BNP Paribas
  • Promocje Citi Handlowy
  • Promocje bankowe
  • Promocje Alior Bank
  • Promocje Santander Bank
  • Promocje PKO BP
  • Promocje Millenium
  • Promocje ING Bank Śląski
  • Promocje mBank
  • Promocje Velobank
  • Promocje Nest Bank
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Newsletter
  • Prześlij informację
  • RSS
  • zgarnijpremie.pl
Bonnier Business Polska Bankier.pl – Portal Finansowy – Rynki, Twoje finanse, Biznes PIT.pl -Podatki dla małych firm i osób fizycznych, rozliczenia roczne Systempartnerski.pl - system afiliacyjny Bankier.pl PRNews.pl - banki, karty, konta oraz marketing i public relations Mambiznes.pl - Pomysł na biznes, Własna firma, Biznes plan Dyskusja.biz - Blogi o biznesie, artykuły biznesowe Puls Biznesu pb.pl - rynek, akcje, spółka, przedsiębiorca, budżet Pulsmedycyny.pl - Portal lekarzy i pracowników służby zdrowia Pulsfarmacji.pl - Portal aptekarzy, techników i pracowników sektora farmaceutycznego
© 2008 − 2026 PRNews.pl. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu. Informacja o cookies. Polityka prywatności

Bezpłatny newsletter PRNews.pl

  • PRNews.pl to najbardziej opiniotwórczy serwis w branży bankowej. Przekonaj się dlaczego!
  • Codziennie rano otrzymasz skrót najważniejszych informacji ze świata finansów
  • Dzięki temu będziesz zawsze wiedział o nowych produktach, promocjach i usługach bankowych, ubezpieczeniowych i inwestycyjnych
  • Aktualne wiadomości z prasy i z samych instytucji finansowych - zupełnie bezpłatnie, wprost na twoją skrzynkę mailową
Zapisz się na newsletter:

Dołącz już dziś do niemal 38 tys. odbiorców