PRNews.pl - banki, karty, konta oraz marketing i public relations

Najświeższe informacje z PRNews.pl w Twojej skrzynce!

Codziennie aktualne wiadomości ze świata finansów.

Zapisz się na nasz Newsletter ​i bądź na bieżąco z nowościami z branży!

  • Raporty
  • Instytucje
    • Alior Bank
    • Bank BPS
    • Bank Millennium
    • Bank Ochrony Środowiska
    • Bank Pekao SA
    • Bank Pocztowy
    • Banki spółdzielcze
    • BGK
    • Biuro Informacji Kredytowej
    • BNP Paribas
    • Citi Handlowy
    • Credit Agricole
    • Erste Bank Polska
    • ING Bank Śląski
    • KIR
    • Klarna
    • Link4
    • Mastercard
    • mBank
    • Nest Bank
    • PKO BP
    • Polski Standard Płatności
    • PZU
    • Raiffeisen Digital Bank
    • Revolut
    • Santander Consumer Bank
    • SGB
    • Standard Chartered Polska
    • Toyota Bank Polska
    • Trade Republic
    • Twisto
    • UniCredit
    • VeloBank
    • Visa
    • Volkswagen Bank Oddział Polska
    • Warta
  • Produkty
    • Bankowość internetowa
    • Bankowość mobilna
    • Oszczędzanie
    • Bezpieczeństwo
    • Karty
    • Kredyty
    • Konta
    • Płatności mobilne
    • Ubezpieczenia
  • Analizy
  • Kariera w finansach
  • Szkolenia
  • Forum
  • Newsletter
PRNews.plWiadomościBankowośćBZ WBKWszystko o „Rodzinie 500 Plus” na stronie Banku Zachodniego WBK
Santander Bank Polska

Santander Bank Polska

Głównym akcjonariuszem Santander Bank Polska jest Banco Santander, pierwszy bank w strefie euro i 11. na świecie pod względem kapitalizacji.

https://www.bankier.pl/smart/wizytowka/santander-bank-polska

Wszystko o „Rodzinie 500 Plus” na stronie Banku Zachodniego WBK

BZ WBK 23.03.2016 (13:16)
Santander Bank Polska

Bank Zachodni WBK udostępnił swoim klientom specjalny serwis poświęcony programowi „Rodzina 500 plus”. Pod adresem www.bzwbk.pl/rodzina500plus oprócz najważniejszych informacji na temat programu będzie można również dowiedzieć się, jak złożyć internetowy wniosek o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego w programie „Rodzina 500 plus” i jak można go złożyć przez BZWBK24 internet.

 

– Rolą nowoczesnej bankowości jest ułatwianie klientom kompleksowego zarządzania ich sprawami finansowymi. Udostępnienie w bankowości  internetowej możliwości aplikowania o świadczenie wychowawcze „Rodzina 500 plus” to doskonały przykład takiego udogodnienia. Dlatego jako jeden z pierwszych banków podpisaliśmy z Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej niezbędne porozumienia, które sprawiły, że internetowy wniosek będzie dostępny w usługach bankowości elektronicznej BZWBK24 internet w momencie startu programu – zapewnia Tomasz Niewiedział, szef Obszaru Bankowości Multikanałowej w Banku Zachodnim WBK.


Wnioski o świadczenie wychowawcze w  Programie „Rodzina 500 plus” będzie można składać tradycyjnie, w formie papierowej bezpośrednio w urzędzie lub za pośrednictwem poczty. Wersja online wniosku dostępna będzie za pomocą czterech kanałów: poprzez portal Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, portal usług elektronicznych ZUS, ePUAP oraz właśnie przez bankowość internetową w wybranych bankach. Rolą banku w całym procesie jest zapewnienie maksymalnie sprawnego procesu przekazania wypełnionego wniosku klienta do właściwego urzędu.

Składanie wniosku przez internet będzie możliwe po wejściu w życie ustawy, tj. 1 kwietnia 2016 roku. Nie trzeba się jednak spieszyć. Dla zapewnienia płynności wypłat Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przyjęło, że nawet jeśli wniosek nie zostanie złożony w pierwszym miesiącu obowiązywania ustawy, ale w maju lub czerwcu, osoby uprawnione do otrzymania świadczenia otrzymają odpowiednie wyrównanie od 1 kwietnia 2016 r. Zasada ta będzie obowiązywała jednak tylko pod warunkiem złożenia wniosku w dowolny sposób (tradycyjny papierowy lub online) w ciągu pierwszych trzech miesięcy działania programu – czyli do 1 lipca 2016 r.

Na stronie www.bzwbk.pl/rodzina500plus można znaleźć informator dla klientów, omawiający kluczowe aspekty programu „Rodzina 500 plus”, zapoznać się z informacjami o tym, jak go złożyć w  BZWBK24 internet. Bank przygotował także kompendium podstawowych informacji o programie oraz odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania. Osoby, które nie są jeszcze klientami Banku Zachodniego WBK, ale chciałyby skorzystać z możliwości złożenia wniosku o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego w programie „Rodzina 500 plus” znajdą tu też informacje o tym, jak założyć w banku konto.

W ramach programu „Rodzina 500 plus” świadczenie wychowawcze na drugie i kolejne dziecko otrzyma każda rodzina, bez względu na dochody. Rodziny z jednym dzieckiem będą musiały spełnić kryterium dochodowe – tj. dochód w rodzinie nie może przekroczyć 800 zł netto na osobę lub 1200 zł netto na osobę w przypadku dzieci z niepełnosprawnością. Program zakłada wypłaty świadczeń do ukończenia przez dziecko 18 roku życia. Aby otrzymać świadczenie wychowawcze w programie „Rodzina 500 plus wniosek o jego wypłatę będzie trzeba składać raz w roku.

2016-03-23
Redakcja PRNews.pl

Sprawdź także:

a 0 Ponad 21 tys. upadłości konsumenckich w 2025 roku, ponad piąta z nich to seniorzy
28.07.2026 (15:20)

Ponad 21 tys. upadłości konsumenckich w 2025 roku, ponad piąta z nich to seniorzy

W 2025 roku Polacy ogłosili rekordowe 21 266 upadłości konsumenckich. Eksperci Intrum mówią jednak o stabilizacji, …

a 0 Wolontariusze Generali Polska zebrali 172 tys. zł na pomoc rodzinom w trudnej sytuacji
28.07.2026 (15:16)

Wolontariusze Generali Polska zebrali 172 tys. zł na pomoc rodzinom w trudnej sytuacji

Tegoroczne Globalne Wyzwanie The Human Safety Net w Generali Polska przyniosło rekordowe 172 tys. zł, o 14 tys. …

a 0 Prezes mBanku: potrzebna jest tarcza finansowa dla zbrojeniówki w Polsce
28.07.2026 (15:14)

Prezes mBanku: potrzebna jest tarcza finansowa dla zbrojeniówki w Polsce

Cezary Kocik kładzie na stół rozwiązanie, w którym miliony złotych mogą zostać w polskich firmach budujących …

a 0 Pozytywną decyzję pożyczkową dostaje niespełna co piąty wnioskodawca
28.07.2026 (15:13)

Pozytywną decyzję pożyczkową dostaje niespełna co piąty wnioskodawca

W czerwcu instytucje pożyczkowe udzieliły finansowania za 2,1 mld zł, o 22,6 proc. więcej niż rok wcześniej. …

a 0 Dariusz Mazurkiewicz zrezygnował z funkcji prezesa Polskiego Standardu Płatności
28.07.2026 (12:02)

Dariusz Mazurkiewicz zrezygnował z funkcji prezesa Polskiego Standardu Płatności

Dariusz Mazurkiewicz złożył Radzie Nadzorczej Polskiego Standardu Płatności SA rezygnację z funkcji Prezesa …

a 0 Bank Millennium z zyskiem netto 708 mln zł po pierwszym półroczu 2026
28.07.2026 (07:44)

Bank Millennium z zyskiem netto 708 mln zł po pierwszym półroczu 2026

Grupa Banku Millennium zarobiła w pierwszym półroczu 2026 roku 708 mln zł netto, o 39 proc. więcej niż rok …

PRNews.pl

Zobacz również

Bolesny cios dla Aliora, drobna korekta dla gigantów. Wyrok TSUE podzielił sektor bankowy

Bolesny cios dla Aliora, drobna korekta dla gigantów. Wyrok TSUE podzielił sektor bankowy

Niemal 100 mln zł odpisu w Aliorze…

Byli menedżerowie Ergo Hestii i duży broker tworzą spółkę

Byli menedżerowie Ergo Hestii i duży broker tworzą spółkę

Dawny zarząd Ergo Hestii i spółka z…

Dług publiczny i kredyt mogą podkręcić zyski banków nawet o połowę do 2030 r. Jest jednak dużo czynników ryzyka

Dług publiczny i kredyt mogą podkręcić zyski banków nawet o połowę do 2030 r. Jest jednak dużo czynników ryzyka

Akcja kredytowa w Polsce rośnie w najszybszym…

AI zmienia zasady gry. Czy Polska jest gotowa?

AI zmienia zasady gry. Czy Polska jest gotowa?

Sztuczna inteligencja nie wymyśliła phishingu, fałszywych inwestycji…

Anatomia scamu. Rozbieramy rozmowę oszusta na czynniki pierwsze

Anatomia scamu. Rozbieramy rozmowę oszusta na czynniki pierwsze

„Departament bezpieczeństwa banku” dzwoni z numerem identyfikacyjnym,…

Who is who

Dorota Anna Wróblewska

Dorota Anna Wróblewska

Dyrektor Marketingu i Komunikacji, Risco Software Dorota…

Marta Pokutycka-Mądrala

Marta Pokutycka-Mądrala

Dyrektor Komunikacji Korporacyjnej oraz PR w Nationale-Nederlanden…

Maciej Jeleński

Maciej Jeleński

Specjalista, PKO Leasing SA Jest absolwentem warszawskiej…

O tym mówią bankowcy

Ostatnie komentarze

avatar komentującego

gość:

dokładnie …

wt., 21 lip 2026 (07:30) • Zakup eSIM w aplikacji Banku Millennium wyróżniony przez Global Finance

avatar komentującego

Jas Fasola:

chciałbym zrozumieć jaki był powód nagrody. Usługa oferowana jest przez bardzo wiele banków. …

wt., 21 lip 2026 (07:12) • Zakup eSIM w aplikacji Banku Millennium wyróżniony przez Global Finance

avatar komentującego

PykPyk:

Zamiast zajmować się pierdołami niech dopracują swoją beznadziejną aplikację bankową bo ma podstawowe …

wt., 7 lip 2026 (16:36) • UniCredit uruchamia pierwszą w Polsce bankową grę fabularną “Kosmiczna Fortuna”

avatar komentującego

human1:

Trochę spóźniony ten news. Ta gra rozpoczęła się w kwietniu. …

niedz., 5 lip 2026 (20:03) • UniCredit uruchamia pierwszą w Polsce bankową grę fabularną “Kosmiczna Fortuna”

avatar komentującego

Marek Fra:

Wygłupili się powierzając wybór nadesłanych prac ludziom, którzy nie mają pojęcia jak odróżnić …

pt., 5 cze 2026 (06:23) • Erste Wiedeński to pierwszy międzynarodowy pociąg marki bankowej, który połączył Polskę i Austrię

  • SMART Bankier
  • Kredyt konsolidacyjny
  • Pożyczki na raty
  • Konto firmowe
  • Kurs inwestowania
  • Kalkulator brutto netto
  • Kalkulator kredytu gotówkowego
  • Kalkulator zdolności kredytowej
  • Rozlicz najem w PIT-28
  • pit 37 online na pit.pl
  • Rozliczenie pit
  • Program pit
  • Pit 11
  • Promocje Pekao S.A.
  • Promocje BNP Paribas
  • Promocje Citi Handlowy
  • Promocje bankowe
  • Promocje Alior Bank
  • Promocje Santander Bank
  • Promocje PKO BP
  • Promocje Millenium
  • Promocje ING Bank Śląski
  • Promocje mBank
  • Promocje Velobank
  • Promocje Nest Bank
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Newsletter
  • Prześlij informację
  • RSS
  • zgarnijpremie.pl
Bonnier Business Polska Bankier.pl – Portal Finansowy – Rynki, Twoje finanse, Biznes PIT.pl -Podatki dla małych firm i osób fizycznych, rozliczenia roczne Systempartnerski.pl - system afiliacyjny Bankier.pl PRNews.pl - banki, karty, konta oraz marketing i public relations Mambiznes.pl - Pomysł na biznes, Własna firma, Biznes plan Dyskusja.biz - Blogi o biznesie, artykuły biznesowe Puls Biznesu pb.pl - rynek, akcje, spółka, przedsiębiorca, budżet Pulsmedycyny.pl - Portal lekarzy i pracowników służby zdrowia Pulsfarmacji.pl - Portal aptekarzy, techników i pracowników sektora farmaceutycznego
© 2008 − 2026 PRNews.pl. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu. Informacja o cookies. Polityka prywatności

Bezpłatny newsletter PRNews.pl

  • PRNews.pl to najbardziej opiniotwórczy serwis w branży bankowej. Przekonaj się dlaczego!
  • Codziennie rano otrzymasz skrót najważniejszych informacji ze świata finansów
  • Dzięki temu będziesz zawsze wiedział o nowych produktach, promocjach i usługach bankowych, ubezpieczeniowych i inwestycyjnych
  • Aktualne wiadomości z prasy i z samych instytucji finansowych - zupełnie bezpłatnie, wprost na twoją skrzynkę mailową
Zapisz się na newsletter:

Dołącz już dziś do niemal 38 tys. odbiorców