PRNews.pl - banki, karty, konta oraz marketing i public relations

Najświeższe informacje z PRNews.pl w Twojej skrzynce!

Codziennie aktualne wiadomości ze świata finansów.

Zapisz się na nasz Newsletter ​i bądź na bieżąco z nowościami z branży!

  • Raporty
  • Instytucje
    • Alior Bank
    • Allianz Partners Polska
    • Bank BPS
    • Bank Millennium
    • Bank Ochrony Środowiska
    • Bank Pekao SA
    • Bank Pocztowy
    • Banki spółdzielcze
    • BGK
    • Biuro Informacji Kredytowej
    • BNP Paribas
    • Citi Handlowy
    • Compensa
    • Credit Agricole
    • Deutsche Bank
    • DNB
    • Erste Bank Polska
    • EuropAssistance
    • ING Bank Śląski
    • KIR
    • Klarna
    • Link4
    • Mastercard
    • mBank
    • Mondial Assistance
    • mPay
    • Nationale-Nederlanden
    • Nest Bank
    • PKO BP
    • PKO Leasing
    • Plus Bank
    • PolCard from Fiserv
    • Polski Standard Płatności
    • Pru
    • PZU
    • Raiffeisen Digital Bank
    • Revolut
    • Santander Consumer Bank
    • SGB
    • Standard Chartered Polska
    • Toyota Bank Polska
    • Trade Republic
    • Twisto
    • UniCredit
    • VeloBank
    • Vienna Life
    • Visa
    • Volkswagen Bank Oddział Polska
  • Produkty
    • Bankowość internetowa
    • Bankowość mobilna
    • Oszczędzanie
    • Bezpieczeństwo
    • Karty
    • Kredyty
    • Konta
    • Płatności mobilne
    • Ubezpieczenia
  • Analizy
  • Kariera w finansach
  • Szkolenia
  • Forum
  • Newsletter
PRNews.plWiadomościNieruchomościMieszkanie „uszyte na miarę”

Mieszkanie „uszyte na miarę”

Nieruchomości 25.07.2011 (10:17)

Deweloperzy, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku mieszkaniowego, oferują najczęściej kawalerki i mieszkania dwupokojowe do 50 mkw. Istnieje jednak spora grupa klientów, którzy chcą kupić duże mieszkania blisko centrum. Wtedy rozwiązaniem staje się łączenie lokali.

Tego typu mieszkania stają się coraz częściej odpowiedzią na oczekiwania klientów, którzy nie chcą wyprowadzać się z miasta, ale potrzebują więcej życiowej przestrzeni – nawet do 200 mkw. Powierzchnie łączone dają wiele nowych możliwości aranżacji wnętrz, stając się przy tym chlubą ich właścicieli.

Zaplanuj mieszkanie, zanim je kupisz

Niewielu klientów zdaje sobie sprawę, że można zaplanować układ pomieszczeń wymarzonego mieszkanie już na etapie jego zakupu, czyli najczęściej zanim powstanie budynek. Jest to o tyle istotna sprawa, iż nie wszyscy deweloperzy projektując swoje inwestycje, biorą pod uwagę łączenie lokali. Dlatego też warto wcześniej sprawdzić czy taka możliwość istnieje. – Tworzymy nasze budynki, tak by klienci mieli możliwość „skomponowania” mieszkanie zgodnie ze swoimi potrzebami. Przed zakupem nieruchomości uzgadniamy oczekiwania, co do rozwiązań, jakie mają powstać w wyniku łączenia kilku lokali w jeden.

Następnie konsultujemy powstałą koncepcję z projektantem, który z kolei opiniuje zmiany i możliwość ich realizacji w projekcie budynku – mówi Daria Maćkowiak, dyrektor sprzedaży UWI Inwestycje S.A. – Finalnie, po akceptacji zmian i podpisaniu umowy, klient otrzymuje połączone kilka mieszkań w nieruchomość posiadającą jedną księgę wieczystą – dodaje D. Maćkowiak. Takie zmiany w projekcie pozwalają dopasować mieszkanie do oczekiwań klienta, a co najważniejsze umożliwiają uniknięcie kosztownych przeróbek i rozbiórki już postawionych elementów. Przykładem mogą być lokale w inwestycji Malta Nowa, przy ul. Inflanckiej. Około 11 proc. wszystkich sprzedanych powierzchni stanowią mieszkania łączone. Dzięki takim rozwiązaniom powstaną apartamenty o powierzchni nawet 200 mkw., posiadające 2-3 duże balkony, wystawę okien na 3 strony świata oraz widok na panoramę Poznania.

Do kiedy można wprowadzić zmiany w projekcie?

Zmiany w układzie pomieszczeń naszego mieszkania można przeprowadzać niemalże na każdym etapie budowy. Oczywiście najlepiej jest podjąć decyzję jak najwcześniej, zwłaszcza gdy jeszcze kondygnacja nie powstała. – W przypadku pięter już wybudowanych procedura jest nieco bardziej skomplikowana. Zmiany wymagają indywidualnych ustaleń z projektantem, dyrektorem technicznym oraz kierownikiem budowy. Dlatego zawsze sugerujemy klientom pewne rozwiązania i pomagamy podjąć właściwe decyzje – dodaje Daria Maćkowiak z UWI Inwestycje S.A..

Są jednak modernizacje, które nie wymagają zmian w układzie pomieszczeń, ale mają istotny wpływ na przyszły komfort użytkowania mieszkania. Mowa tu o umiejscowieniu wszelkiego rodzaju gniazdek, włączników oraz innych przyłączy. Warto tę kwestię również przedyskutować z deweloperem, tak by przyszła adaptacja mieszkania była zgodna z  naszymi potrzebami, przebiegała sprawnie, a także bez konieczności wprowadzania dodatkowych przeróbek.

Mieszkanie „uszyte na miarę” to doskonała alternatywa dla wszystkich tych, którzy cenią sobie przestrzeń i życie w centrum miasta. Zmiany w układzie pomieszczeń, to poważna ingerencja w kształt naszego mieszkania, dlatego powinna być wsparta zarówno deweloperskim doświadczeniem, jak i fachową pomocą architekta wnętrz.

/PR4You

Źródło:

deweloperzy nieruchomości 2011-07-25
Redakcja PRNews.pl
Tagi: deweloperzy nieruchomości

Sprawdź także:

a 0 Revolut wprowadza fundusze rynku prywatnego dla klientów w Polsce
27.07.2026 (21:18)

Revolut wprowadza fundusze rynku prywatnego dla klientów w Polsce

Revolut udostępnił w Polsce fundusze rynku prywatnego — private equity, dług prywatny i infrastrukturę — dotąd …

a 0 Allegro ma nową CFO. Katarzyna Ostap-Tomann przechodzi z Grupy Polsat Plus
27.07.2026 (21:09)

Allegro ma nową CFO. Katarzyna Ostap-Tomann przechodzi z Grupy Polsat Plus

Katarzyna Ostap-Tomann obejmie stanowisko dyrektor finansowej (CFO) i członkini zarządu Grupy Allegro od 1 …

a 0 ING wprowadza maklerskie IKE i IKZE. Bez prowizji do końca 2027 roku
27.07.2026 (21:05)

ING wprowadza maklerskie IKE i IKZE. Bez prowizji do końca 2027 roku

Biuro Maklerskie ING dodało do oferty IKE i IKZE Maklerskie — konta emerytalne pozwalające samodzielnie inwestować …

a 0 PKO BP najlepszym bankiem dla dużych przedsiębiorstw w Polsce według Euromoney
27.07.2026 (21:04)

PKO BP najlepszym bankiem dla dużych przedsiębiorstw w Polsce według Euromoney

PKO Bank Polski zdobył tytuł „Najlepszy bank dla dużych przedsiębiorstw w Polsce" w konkursie Euromoney Awards for …

a 0 Ominimo pierwszym ubezpieczeniowym jednorożcem w regionie CEE. Wycena 1,6 mld dolarów
27.07.2026 (12:10)

Ominimo pierwszym ubezpieczeniowym jednorożcem w regionie CEE. Wycena 1,6 mld dolarów

Insurtech Ominimo osiągnął wycenę 1,6 mld dolarów, stając się pierwszym ubezpieczeniowym jednorożcem w Europie …

a 0 Bank BPS wprowadza konto dla dzieci i młodzieży. Roczny dostęp do Duolingo lub Legimi w promocji
27.07.2026 (11:14)

Bank BPS wprowadza konto dla dzieci i młodzieży. Roczny dostęp do Duolingo lub Legimi w promocji

Bank BPS uruchomił pakiet Twój Talent dla klientów przed 18. rokiem życia. Oferta obejmuje bezpłatne konto …

PRNews.pl

Zobacz również

AI zmienia zasady gry. Czy Polska jest gotowa?

AI zmienia zasady gry. Czy Polska jest gotowa?

Sztuczna inteligencja nie wymyśliła phishingu, fałszywych inwestycji…

Anatomia scamu. Rozbieramy rozmowę oszusta na czynniki pierwsze

Anatomia scamu. Rozbieramy rozmowę oszusta na czynniki pierwsze

„Departament bezpieczeństwa banku” dzwoni z numerem identyfikacyjnym,…

Bez karty i smartfona nie ma dostępu do własnych pieniędzy. Żaden przepis tego nie zauważa

Bez karty i smartfona nie ma dostępu do własnych pieniędzy. Żaden przepis tego nie zauważa

Przepisy gwarantują dostęp do środków na koncie,…

Alior Bank z premią do 800 zł i obrączką płatniczą. Który wariant konta wybrać?

Alior Bank z premią do 800 zł i obrączką płatniczą. Który wariant konta wybrać?

Alior Bank daje nowym klientom do 800…

ING płaci 600 zł za aktywne korzystanie z konta. Dorzuca 5,5% dla oszczędności. Sprawdzamy ofertę

ING płaci 600 zł za aktywne korzystanie z konta. Dorzuca 5,5% dla oszczędności. Sprawdzamy ofertę

ING łączy trzy promocje wokół jednego konta:…

O tym mówią bankowcy

Ostatnie komentarze

avatar komentującego

gość:

dokładnie …

wt., 21 lip 2026 (07:30) • Zakup eSIM w aplikacji Banku Millennium wyróżniony przez Global Finance

avatar komentującego

Jas Fasola:

chciałbym zrozumieć jaki był powód nagrody. Usługa oferowana jest przez bardzo wiele banków. …

wt., 21 lip 2026 (07:12) • Zakup eSIM w aplikacji Banku Millennium wyróżniony przez Global Finance

avatar komentującego

PykPyk:

Zamiast zajmować się pierdołami niech dopracują swoją beznadziejną aplikację bankową bo ma podstawowe …

wt., 7 lip 2026 (16:36) • UniCredit uruchamia pierwszą w Polsce bankową grę fabularną “Kosmiczna Fortuna”

avatar komentującego

human1:

Trochę spóźniony ten news. Ta gra rozpoczęła się w kwietniu. …

niedz., 5 lip 2026 (20:03) • UniCredit uruchamia pierwszą w Polsce bankową grę fabularną “Kosmiczna Fortuna”

avatar komentującego

Marek Fra:

Wygłupili się powierzając wybór nadesłanych prac ludziom, którzy nie mają pojęcia jak odróżnić …

pt., 5 cze 2026 (06:23) • Erste Wiedeński to pierwszy międzynarodowy pociąg marki bankowej, który połączył Polskę i Austrię

  • SMART Bankier
  • Kredyt konsolidacyjny
  • Pożyczki na raty
  • Konto firmowe
  • Kurs inwestowania
  • Kalkulator brutto netto
  • Kalkulator kredytu gotówkowego
  • Kalkulator zdolności kredytowej
  • Rozlicz najem w PIT-28
  • pit 37 online na pit.pl
  • Rozliczenie pit
  • Program pit
  • Pit 11
  • Promocje Pekao S.A.
  • Promocje BNP Paribas
  • Promocje Citi Handlowy
  • Promocje bankowe
  • Promocje Alior Bank
  • Promocje Santander Bank
  • Promocje PKO BP
  • Promocje Millenium
  • Promocje ING Bank Śląski
  • Promocje mBank
  • Promocje Velobank
  • Promocje Nest Bank
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Newsletter
  • Prześlij informację
  • RSS
  • zgarnijpremie.pl
Bonnier Business Polska Bankier.pl – Portal Finansowy – Rynki, Twoje finanse, Biznes PIT.pl -Podatki dla małych firm i osób fizycznych, rozliczenia roczne Systempartnerski.pl - system afiliacyjny Bankier.pl PRNews.pl - banki, karty, konta oraz marketing i public relations Mambiznes.pl - Pomysł na biznes, Własna firma, Biznes plan Dyskusja.biz - Blogi o biznesie, artykuły biznesowe Puls Biznesu pb.pl - rynek, akcje, spółka, przedsiębiorca, budżet Pulsmedycyny.pl - Portal lekarzy i pracowników służby zdrowia Pulsfarmacji.pl - Portal aptekarzy, techników i pracowników sektora farmaceutycznego
© 2008 − 2026 PRNews.pl. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu. Informacja o cookies. Polityka prywatności

Bezpłatny newsletter PRNews.pl

  • PRNews.pl to najbardziej opiniotwórczy serwis w branży bankowej. Przekonaj się dlaczego!
  • Codziennie rano otrzymasz skrót najważniejszych informacji ze świata finansów
  • Dzięki temu będziesz zawsze wiedział o nowych produktach, promocjach i usługach bankowych, ubezpieczeniowych i inwestycyjnych
  • Aktualne wiadomości z prasy i z samych instytucji finansowych - zupełnie bezpłatnie, wprost na twoją skrzynkę mailową
Zapisz się na newsletter:

Dołącz już dziś do niemal 38 tys. odbiorców