PRNews.pl - banki, karty, konta oraz marketing i public relations

Najświeższe informacje z PRNews.pl w Twojej skrzynce!

Codziennie aktualne wiadomości ze świata finansów.

Zapisz się na nasz Newsletter ​i bądź na bieżąco z nowościami z branży!

  • Raporty
  • Instytucje
    • Alior Bank
    • Bank BPS
    • Bank Millennium
    • Bank Ochrony Środowiska
    • Bank Pekao SA
    • Bank Pocztowy
    • Banki spółdzielcze
    • BGK
    • Biuro Informacji Kredytowej
    • BNP Paribas
    • Citi Handlowy
    • Credit Agricole
    • Erste Bank Polska
    • ING Bank Śląski
    • KIR
    • Klarna
    • Link4
    • Mastercard
    • mBank
    • Nest Bank
    • PKO BP
    • Polski Standard Płatności
    • PZU
    • Raiffeisen Digital Bank
    • Revolut
    • Santander Consumer Bank
    • SGB
    • Standard Chartered Polska
    • Toyota Bank Polska
    • Trade Republic
    • Twisto
    • UniCredit
    • VeloBank
    • Visa
    • Volkswagen Bank Oddział Polska
    • Warta
  • Produkty
    • Bankowość internetowa
    • Bankowość mobilna
    • Oszczędzanie
    • Bezpieczeństwo
    • Karty
    • Kredyty
    • Konta
    • Płatności mobilne
    • Ubezpieczenia
  • Analizy
  • Kariera w finansach
  • Szkolenia
  • Forum
  • Newsletter
PRNews.plWiadomościKomentarzePonownie przy istotnym oporze

Ponownie przy istotnym oporze

Komentarze 14.07.2010 (09:59)

Wczorajsze obniżenie ratingu dla Portugalii oraz słabszy odczyt indeksu ZEW miało ostatecznie jedynie krótkotrwały wpływ na nastroje inwestorów. Po początkowym spadku kursu do 1,2520 inwestorzy ruszyli do kupowania wspólnej waluty.

Przyczyniły się do tego między innymi wyniki pierwszej od dawna aukcji obligacji greckich, która zakończyła się sukcesem. Ponadto pomogły wyniki finansowe ogłoszone przez firmę Intel, która zanotowała znacznie wyższy zysk niż się spodziewano. Dzięki temu kurs EUR/USD znajduje się dziś rano na poziomie 1,2710 i ma szansę powalczyć z tym ważnym oporem.

Założenia budżetowe

Kiepski początek mieliśmy wczoraj także na złotym. Jednak późniejsza poprawa nastrojów pomogła to zmienić i nasza waluta zaczęła się umacniać. Przyjęte przez rząd założenia do przyszłorocznego budżetu to 3,5% wzrost PKB oraz 2,3% inflacji CPI. Jednocześnie rząd założył, że stopa bezrobocia spadnie na koniec 2011 roku do 9,9%. Jednak najważniejsze dla naszej waluty nadal pozostają nastroje inwestorów zagranicznych, które ponownie stały się korzystne. Dzięki temu kurs USD/PLN wynosi dziś rano 3,1930, a EUR/PLN 4,06.

Sprzedaż detaliczna w USA

Na dziś zaplanowano nieco większą liczbę istotnych publikacji, zatem uwaga inwestorów może odsunąć się od parkietów giełdowych i przenieść właśnie na dane makro. O godzinie 11:00 poznamy grupę danych ze Strefy Euro: inflację CPI, inflację bazową CPI, a także dynamikę produkcji przemysłowej. W pierwszym przypadku będą to dane końcowe, które mają być zgodne ze wstępnym odczytem, czyli 1,4% r/r. Z kolei inflacja bazowa ma wynieść 0,9% r/r, a produkcja przemysłowa ma wzrosnąć o 11,2% r/r (poprzednio 9,5%). Natomiast o 14:30 napłyną dane zza oceanu dotyczące sprzedaży detalicznej. Jej dynamika spodziewana jest na poziomie -0,2% m/m, czyli trochę lepiej niż poprzednie -1,2%.

Dariusz Pilich

Źródło: FMC Management

komentarze 2010-07-14
Redakcja PRNews.pl
Tagi: komentarze

Sprawdź także:

a 0 WEI szacuje wartość szarej strefy pożyczek pozabankowych na 5,3 mld zł
21.10.2026 (06:01)

WEI szacuje wartość szarej strefy pożyczek pozabankowych na 5,3 mld zł

Szara strefa na rynku pożyczek pozabankowych w Polsce może być warta około 5,3 mld zł – wynika z raportu Warsaw …

a 0 UNIQA TFI uruchamia cyfrowe doradztwo inwestycyjne uDoradca
21.10.2026 (05:56)

UNIQA TFI uruchamia cyfrowe doradztwo inwestycyjne uDoradca

UNIQA TFI uruchomiło uDoradcę, bezpłatną usługę automatycznego doradztwa inwestycyjnego. Na podstawie informacji …

a 0 GPW uruchomiła trzecią edycję IPO Academy
21.10.2026 (05:52)

GPW uruchomiła trzecią edycję IPO Academy

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie rozpoczęła trzecią edycję programu GPW IPO Academy, skierowanego do …

a 0 PKO Bank Polski dodał trzy waluty do kantoru internetowego
21.10.2026 (05:49)

PKO Bank Polski dodał trzy waluty do kantoru internetowego

PKO Bank Polski rozszerzył ofertę kantoru internetowego o trzy waluty: dolara kanadyjskiego (CAD), leja rumuńskiego …

a 0 Badanie Prudential pokazuje, że kobietom może brakować 1300 zł miesięcznie do oczekiwanej emerytury
21.10.2026 (05:44)

Badanie Prudential pokazuje, że kobietom może brakować 1300 zł miesięcznie do oczekiwanej emerytury

Kobiety spodziewają się średnio około 3300 zł miesięcznej emerytury z ZUS, podczas gdy za kwotę potrzebną do …

a 0 ING Bank Śląski i inFakt uruchamiają wspólną ofertę dla spółek z o.o.
21.10.2026 (05:36)

ING Bank Śląski i inFakt uruchamiają wspólną ofertę dla spółek z o.o.

ING Bank Śląski oraz inFakt rozpoczęły współpracę w zakresie obsługi spółek z ograniczoną odpowiedzialnością. …

PRNews.pl

Zobacz również

„Ten z żubrem” może zniknąć. Pekao myśli o nowym logo i nazwie

„Ten z żubrem” może zniknąć. Pekao myśli o nowym logo i nazwie

Z logo Pekao może zniknąć żubr, a…

Ranking lokat na 6 miesięcy – październik 2026 r. Lider nadal oferuje ponad 6 proc.

Ranking lokat na 6 miesięcy – październik 2026 r. Lider nadal oferuje ponad 6 proc.

Najlepsze lokaty półroczne nadal pozwalają zarobić ponad…

Urząd przypomina o zaległości podatkowej? To może być nowy scam

Urząd przypomina o zaległości podatkowej? To może być nowy scam

„Urzad.pl”, „e-Urzad”, „MyGOV” – pod takimi nazwami…

Co platformy cyfrowe robią, żeby zwalczać oszustwa

Co platformy cyfrowe robią, żeby zwalczać oszustwa

Meta w ubiegłym roku usunęła na świecie…

Powiadomienie z telefonu może być reklamą oszustów [Scam Alert]

Powiadomienie z telefonu może być reklamą oszustów [Scam Alert]

Na ekranie telefonu pojawia się komunikat wyglądający…

O tym mówią bankowcy

Ostatnie komentarze

avatar komentującego

MalmoMind:

Super rekrutacja. Wzięli Babkę dzięki której Getin Bank (Velo aktualnie) „wydym..l” Polaków na …

czw., 8 paź 2026 (08:26) • Credit Agricole tworzy Departament Kredytów Hipotecznych. Pokieruje nim Helena Kamińska

avatar komentującego

odeOOn:

Ważna i potrzebna kampania w tych czasach …

niedz., 27 wrz 2026 (14:34) • Polacy deklarują odpowiedzialność w finansach, ale co piąty miał w tym roku problem z płatnościami. Badanie KRUK-a

avatar komentującego

MalmoMind:

Niestety ale oferta jest mało atrakcyjna, droga i niedostosowana do rzeczywistości. Widać zachłanność …

niedz., 23 sie 2026 (21:29) • Credit Agricole wprowadza flagowe Konto dla Ciebie Max bez opłat i wymagań miesięcznych

avatar komentującego

SK:

Ktoś już to ma w aplikacji ? …

śr., 29 lip 2026 (10:13) • Revolut wprowadza fundusze rynku prywatnego dla klientów w Polsce

avatar komentującego

gość:

dokładnie …

wt., 21 lip 2026 (07:30) • Zakup eSIM w aplikacji Banku Millennium wyróżniony przez Global Finance

  • SMART Bankier
  • Kredyt konsolidacyjny
  • Pożyczki na raty
  • Konto firmowe
  • Kurs inwestowania
  • Kalkulator brutto netto
  • Kalkulator kredytu gotówkowego
  • Kalkulator zdolności kredytowej
  • Kredyt gotówkowy
  • Rozlicz najem w PIT-28
  • pit 37 online na pit.pl
  • Rozliczenie pit
  • Program pit
  • Pit 11
  • Promocje Pekao S.A.
  • Promocje BNP Paribas
  • Promocje Citi Handlowy
  • Promocje bankowe
  • Promocje Alior Bank
  • Promocje Santander Bank
  • Promocje PKO BP
  • Promocje Millenium
  • Promocje ING Bank Śląski
  • Promocje mBank
  • Promocje Velobank
  • Promocje Nest Bank
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Newsletter
  • Prześlij informację
  • RSS
  • zgarnijpremie.pl
Bonnier Business Polska Bankier.pl – Portal Finansowy – Rynki, Twoje finanse, Biznes PIT.pl -Podatki dla małych firm i osób fizycznych, rozliczenia roczne Systempartnerski.pl - system afiliacyjny Bankier.pl PRNews.pl - banki, karty, konta oraz marketing i public relations Mambiznes.pl - Pomysł na biznes, Własna firma, Biznes plan Dyskusja.biz - Blogi o biznesie, artykuły biznesowe Puls Biznesu pb.pl - rynek, akcje, spółka, przedsiębiorca, budżet Pulsmedycyny.pl - Portal lekarzy i pracowników służby zdrowia Pulsfarmacji.pl - Portal aptekarzy, techników i pracowników sektora farmaceutycznego
© 2008 − 2026 PRNews.pl. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu. Informacja o cookies. Polityka prywatności

Bezpłatny newsletter PRNews.pl

  • PRNews.pl to najbardziej opiniotwórczy serwis w branży bankowej. Przekonaj się dlaczego!
  • Codziennie rano otrzymasz skrót najważniejszych informacji ze świata finansów
  • Dzięki temu będziesz zawsze wiedział o nowych produktach, promocjach i usługach bankowych, ubezpieczeniowych i inwestycyjnych
  • Aktualne wiadomości z prasy i z samych instytucji finansowych - zupełnie bezpłatnie, wprost na twoją skrzynkę mailową
Zapisz się na newsletter:

Dołącz już dziś do niemal 38 tys. odbiorców