PRNews.pl - banki, karty, konta oraz marketing i public relations

Najświeższe informacje z PRNews.pl w Twojej skrzynce!

Codziennie aktualne wiadomości ze świata finansów.

Zapisz się na nasz Newsletter ​i bądź na bieżąco z nowościami z branży!

  • Raporty
  • Instytucje
    • Alior Bank
    • Bank BPS
    • Bank Millennium
    • Bank Ochrony Środowiska
    • Bank Pekao SA
    • Bank Pocztowy
    • Banki spółdzielcze
    • BGK
    • Biuro Informacji Kredytowej
    • BNP Paribas
    • Citi Handlowy
    • Credit Agricole
    • Erste Bank Polska
    • ING Bank Śląski
    • KIR
    • Klarna
    • Link4
    • Mastercard
    • mBank
    • Nest Bank
    • PKO BP
    • Polski Standard Płatności
    • PZU
    • Raiffeisen Digital Bank
    • Revolut
    • Santander Consumer Bank
    • SGB
    • Standard Chartered Polska
    • Toyota Bank Polska
    • Trade Republic
    • Twisto
    • UniCredit
    • VeloBank
    • Visa
    • Volkswagen Bank Oddział Polska
    • Warta
  • Produkty
    • Bankowość internetowa
    • Bankowość mobilna
    • Oszczędzanie
    • Bezpieczeństwo
    • Karty
    • Kredyty
    • Konta
    • Płatności mobilne
    • Ubezpieczenia
  • Analizy
  • Kariera w finansach
  • Szkolenia
  • Forum
  • Newsletter
PRNews.plInformacjePKO BP liderem bankowości elektronicznej

PKO BP liderem bankowości elektronicznej

Informacje 17.10.2005 (15:17)
Bankowość internetowa

Prowadzona właśnie kampania odzwierciedla cel, jaki chcemy osiągnąć. Zależy nam na zakomunikowaniu, że PKO Bank Polski to instytucja wprowadzająca innowacyjne rozwiązania. Przez obecną kampanię kreujemy wizerunek banku jako lidera bankowości elektronicznej. Liczymy, że oryginalna koncepcja polegająca na wykorzystaniu wyłącznie wirtualnych bohaterów, zapadnie pozytywnie w pamięci wielu osobom, w tym przyszłym klientom naszego banku. Zaufało nam ponad 1,1 mln klientów. Mamy ambicje, aby do końca przyszłego roku z usług bankowości elektronicznej korzystało 2 mln klientów. – podkreśla Jacek Obłękowski Członek Zarządu PKO Banku Polskiego nadzorujący obszar rynku detalicznego.

Wdrożona w listopadzie ub.r. bankowość elektroniczna PKO Inteligo, umożliwiła posiadaczom tradycyjnych rachunków w PKO Banku Polskim samodzielne wykonywanie wielu operacji. Z usługi mogą skorzystać osoby fizyczne posiadające rachunki oszczędnościowo-rozliczeniowe z grupy Superkotno (ok. 5,4 mln) oraz małe i średnie firmy mające otwarte rachunki typu Partner, wspólnoty mieszkaniowe (łącznie ok. 400 tys.). Elementem programu PKO Inteligo jest również konto Inteligo, jako rozwiązanie dla klientów, którzy preferują wyłącznie bankowość elektroniczną.

W ciągu niecałego roku, od momentu zaoferowania dostępu do tradycyjnych rachunków za pośrednictwem Internetu i telefonu skorzystało z tej możliwości 660 tys. klientów. Oznacza to, że z usługą tą objęto już 11 proc. posiadaczy rachunków oszczędnościowo-rozliczeniowych i aż 24 proc. posiadaczy rachunków Partner z sektora MSP. Łącznie z bankowości elektronicznej PKO Inteligo korzysta 1,11 mln klientów (wirtualne konto Inteligo posiada ponad 450 tys. klientów).

Dwukrotny wzrost liczby klientów PKO Inteligo

Dane statystyczne pokazują, że liczba klientów decydujących się na korzystanie z internetowego i telefonicznego dostępu do tradycyjnego rachunku oraz wirtualnych kont Inteligo w ostatnich trzech kwartałach wzrosła dwukrotnie.

Codziennie blisko 3 tys. osób decyduje się na skorzystanie z oferty banku podpisując umowę o korzystanie z internetowego i telefonicznego dostępu do rachunku tradycyjnego. Rekord został pobity w ciągu ostatnich dni, kiedy liczba podpisywanych umów wzrosła do blisko 4 tys. dziennie.

Wysoka wydajność serwisu PKO Inteligo

Mulitikanałowa platforma PKO Inteligo w okresach największej aktywności klientów obsługuje prawie 5000 równocześnie zalogowanych klientów z grupy Superkonto, rachunków typu Partner, wspólnot mieszkaniowych oraz internetowego konta Inteligo. Łącznie już blisko 9,7 mln razy miesięcznie klienci logują się do serwisu PKO Inteligo. Zdecydowanie większym zainteresowaniem cieszy się korzystanie z serwisu przez Internet. Część klientów preferuje również korzystanie z telefonicznego dostępu do swojego rachunku. W porównaniu do grudnia 2004 r. liczba logowań wzrosła ponad pięciokrotnie. Średnio dziennie liczba logowań do serwisu wynosi już 323 tys., a zdarzają się dni, kiedy liczba logowań przekracza 430 tys.

Przeciętnie klient PKO BP loguje się do swojego rachunku tradycyjnego 8-9 razy miesięcznie i wykonuje w tym okresie średnio 3-4 operacje. Średnio codziennie klienci dokonują ok. 116 tys. operacji realizując bezpłatne przelewy, zakładając lokaty czy zlecenia stałe. Z dnia na dzień liczby te sukcesywnie się zwiększają. Ostatnio odnotowano, że klienci pobili wszelkie dotychczasowe rekordy aktywności w serwisie internetowym, w ciągu jednego dnia wykonali prawie 160 tys. operacji aktywnych. Sukcesywnie wrasta również liczba zakładanych lokat oraz realizowanych zleceń stałych. We wrześniu liczba założonych lokat przez posiadaczy tradycyjnych rachunków przez serwis internetowy wyniosła blisko 5 tys. Natomiast zlecenia stałe ustanowiło ponad 71 tys. osób. Okazuje się również, że ta aktywność użytkowników kont z obu grup: Superkonto i Biznes Partner jest na poziomie klientów korzystających z internetowego rachunku Inteligo. Jest to bardzo dobry wynik, tym bardziej, że posiadacze rachunków Superkonto i typu Biznes Partner nadal mogą realizować swoje zlecenia w placówkach PKO BP.

Najbardziej aktywni klienci

Struktura wiekowa klientów PKO Inteligo

Najbardziej aktywną grupą klientów korzystających z usług bankowości elektronicznej PKO Inteligo (dostęp do rachunku tradycyjnego oraz internetowego konta Inteligo) są osoby w wieku od 25 do 29 roku życia, które stanowią blisko 21% klientów korzystających z tej usługi. Bardzo aktywną grupą stanowiącą ponad 28% klientów są osoby w wieku od 30 do 39 lat. Ponad 16% to klienci w wieku między 40 a 49 rokiem życia.

Aktywność klientów internetowego konta Inteligo

Elementem programu PKO Inteligo jest również internetowe konto Inteligo, jako rozwiązanie dla klientów, którzy preferują wyłącznie bankowość elektroniczną. Usługi w ramach konta Inteligo obejmują m.in. saldo debetowe, kredyt odnawialny, doładowania telefonów komórkowych na karty pre-paidowe wszystkich operatorów, zakup jednostek funduszy inwestycyjnych, zakup obligacji Skarbu Państwa, zawarcie umowy ubezpieczenia, wykonywanie płatności za zakupy w Internecie bez używania karty płatniczej (serwis „Płacę z Inteligo”), natychmiastowe powiadomienia SMS-em i mail-em (serwis "Płacę SMS-em"), dokonywanie przelewów znając tylko nr telefonu komórkowego odbiorcy („SMS Money”) lub znając tylko numer adresu e-mail odbiorcy („Email Money”) i karta płatnicza Visa Electron. W ramach konta Inteligo możliwe jest również wspieranie programu budowy Polskiego Sztucznego Serca – dotychczas posiadacze konta Inteligo przeznaczyli na ten cel przeszło 1,8 mln zł.

Bardzo dużą popularnością wśród klientów internetowego konta Inteligo cieszy się usługa „Płacę z Inteligo”, która polega na pełnej integracji transakcji zakupu w sklepie internetowym z bankową transakcją finansową – pieniądze za zakupiony produkt w sklepie internetowym są przelewane bezpośrednio z konta klienta. Ponadto, wszystkie dane przelewu są wypełniane automatycznie – w ten sposób nie trzeba wpisywać numerów rachunków, nazwy sklepu, itd.

W ciągu ostatnich 12 miesięcy wartość sprzedaży niemal się podwoiła – z niecałych 1,3 mln zł wzrosła do ponad 2,5 mln zł. W ramach rachunku klienci po każdej dokonanej operacji natychmiast otrzymują potwierdzenie SMS. Liczba takich komunikatów przekracza w tej chwili miesięcznie 2,3 mln zł. Klienci również aktywnie korzystają z możliwości doładowania telefonów pre-paid przez Internet. Średnia miesięczna wartość tych operacji przekroczyła 1 mln zł.

Rozwój na masową skalę bankowości elektronicznej w PKO BP wpłynął na poprawienie jakości obsługi klientów preferujących obsługę w sposób tradycyjny w oddziałach banku. Otrzymujemy wiele dobrych opinii o PKO Inteligo od naszych klientów, którzy podkreślają przyjazność serwisu i intuicyjną nawigację.

PRZEBIEG KAMPANII PRODUKTOWO – WIZERUNKOWEJ

Kampania składa się z dwóch etapów:

Etap pierwszy – Jego celem było wzbudzenie zainteresowania i zaintrygowanie odbiorców. W okresie pierwszych dwóch tygodni (od 1 do 12 października) trwania kampanii realizowano tzw. etap teaserowy. Pokazano głównych bohaterów filmów reklamowych bez identyfikacji marki PKO Banku Polskiego. Etap teaserowy kampanii realizowano w Internecie oraz na bilboardach pod hasłem – „Elektroniczny do potęgi ENTER”

Etap drugi – Na tym etapie kampanii (od 13 października do 13 listopada) doszło do rozwiązania zagadki i zakomunikowania marki PKO Banku Polskiego. Główny przekaz kampanii wzbogacono o hasło: „Lider bankowości elektronicznej w Polsce”. Kampania jest realizowana przez telewizję, prasę, outdoor i internet oraz reklamę w kinie

Jednocześnie w trakcie trwania kampanii jest prowadzona promocja upominkowa dla klientów. Skierowana jest do osób, które w czasie trwania kampanii podpiszą umowę o korzystanie z bankowości elektronicznej PKO Inteligo. Każda z tych osób otrzyma od banku upominek – podkładkę pod mysz z trójwymiarowym kadrem z filmu reklamowego.

bankowość internetowa pko bp 2005-10-17
Redakcja PRNews.pl
Tagi: bankowość internetowa pko bp

Sprawdź także:

a 0 Saxo Bank rusza z kampanią z udziałem dziewięciu sportowców
20.10.2026 (06:31)

Saxo Bank rusza z kampanią z udziałem dziewięciu sportowców

Saxo Bank rozpoczął kampanię wizerunkową z udziałem dziewięciu sportowców reprezentujących m.in. piłkę nożną, …

a 0 GPW organizuje szósty Dzień Edukacji Finansowej
20.10.2026 (06:28)

GPW organizuje szósty Dzień Edukacji Finansowej

27 października 2026 r. Fundacja GPW i Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie organizują szóstą edycję Dnia …

a 0 ING zaprasza do 12. edycji konkursu inwestycyjnego Turbo Wyzwanie
20.10.2026 (06:23)

ING zaprasza do 12. edycji konkursu inwestycyjnego Turbo Wyzwanie

ING rozpoczął zapisy do dwunastej edycji konkursu inwestycyjnego Turbo Wyzwanie. Uczestnicy otrzymują wirtualne 100 …

a 0 Badanie Pollster pokazuje, że dla 56 proc. przedsiębiorczyń sukces oznacza bezpieczeństwo finansowe
20.10.2026 (06:18)

Badanie Pollster pokazuje, że dla 56 proc. przedsiębiorczyń sukces oznacza bezpieczeństwo finansowe

Dla 56 proc. polskich przedsiębiorczyń jednym z wyznaczników sukcesu jest bezpieczeństwo finansowe – wynika z …

a 0 Bank BPS wprowadza kredyty hipoteczne oparte na POLSTR
19.10.2026 (20:44)

Bank BPS wprowadza kredyty hipoteczne oparte na POLSTR

Od 19 października 2026 r. Bank BPS oferuje nowe kredyty hipoteczne o zmiennym oprocentowaniu oparte na wskaźniku …

a 0 Erste Bank Polska z trzema wyróżnieniami w konkursie The Best Annual Report 2025
19.10.2026 (20:43)

Erste Bank Polska z trzema wyróżnieniami w konkursie The Best Annual Report 2025

Erste Bank Polska otrzymał trzy wyróżnienia w konkursie „The Best Annual Report 2025” organizowanym przez Instytut …

PRNews.pl

Zobacz również

Ranking lokat na 6 miesięcy – październik 2026 r. Lider nadal oferuje ponad 6 proc.

Ranking lokat na 6 miesięcy – październik 2026 r. Lider nadal oferuje ponad 6 proc.

Najlepsze lokaty półroczne nadal pozwalają zarobić ponad…

Urząd przypomina o zaległości podatkowej? To może być nowy scam

Urząd przypomina o zaległości podatkowej? To może być nowy scam

„Urzad.pl”, „e-Urzad”, „MyGOV” – pod takimi nazwami…

Co platformy cyfrowe robią, żeby zwalczać oszustwa

Co platformy cyfrowe robią, żeby zwalczać oszustwa

Meta w ubiegłym roku usunęła na świecie…

Powiadomienie z telefonu może być reklamą oszustów [Scam Alert]

Powiadomienie z telefonu może być reklamą oszustów [Scam Alert]

Na ekranie telefonu pojawia się komunikat wyglądający…

Została zmanipulowana i potwierdziła przelew. Żąda od banku zwrotu 40 tys. zł [Interwencja]

Została zmanipulowana i potwierdziła przelew. Żąda od banku zwrotu 40 tys. zł [Interwencja]

Klientka BNP Paribas nie zaprzecza, że podczas…

O tym mówią bankowcy

Ostatnie komentarze

avatar komentującego

MalmoMind:

Super rekrutacja. Wzięli Babkę dzięki której Getin Bank (Velo aktualnie) „wydym..l” Polaków na …

czw., 8 paź 2026 (08:26) • Credit Agricole tworzy Departament Kredytów Hipotecznych. Pokieruje nim Helena Kamińska

avatar komentującego

odeOOn:

Ważna i potrzebna kampania w tych czasach …

niedz., 27 wrz 2026 (14:34) • Polacy deklarują odpowiedzialność w finansach, ale co piąty miał w tym roku problem z płatnościami. Badanie KRUK-a

avatar komentującego

MalmoMind:

Niestety ale oferta jest mało atrakcyjna, droga i niedostosowana do rzeczywistości. Widać zachłanność …

niedz., 23 sie 2026 (21:29) • Credit Agricole wprowadza flagowe Konto dla Ciebie Max bez opłat i wymagań miesięcznych

avatar komentującego

SK:

Ktoś już to ma w aplikacji ? …

śr., 29 lip 2026 (10:13) • Revolut wprowadza fundusze rynku prywatnego dla klientów w Polsce

avatar komentującego

gość:

dokładnie …

wt., 21 lip 2026 (07:30) • Zakup eSIM w aplikacji Banku Millennium wyróżniony przez Global Finance

  • SMART Bankier
  • Kredyt konsolidacyjny
  • Pożyczki na raty
  • Konto firmowe
  • Kurs inwestowania
  • Kalkulator brutto netto
  • Kalkulator kredytu gotówkowego
  • Kalkulator zdolności kredytowej
  • Kredyt gotówkowy
  • Rozlicz najem w PIT-28
  • pit 37 online na pit.pl
  • Rozliczenie pit
  • Program pit
  • Pit 11
  • Promocje Pekao S.A.
  • Promocje BNP Paribas
  • Promocje Citi Handlowy
  • Promocje bankowe
  • Promocje Alior Bank
  • Promocje Santander Bank
  • Promocje PKO BP
  • Promocje Millenium
  • Promocje ING Bank Śląski
  • Promocje mBank
  • Promocje Velobank
  • Promocje Nest Bank
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Newsletter
  • Prześlij informację
  • RSS
  • zgarnijpremie.pl
Bonnier Business Polska Bankier.pl – Portal Finansowy – Rynki, Twoje finanse, Biznes PIT.pl -Podatki dla małych firm i osób fizycznych, rozliczenia roczne Systempartnerski.pl - system afiliacyjny Bankier.pl PRNews.pl - banki, karty, konta oraz marketing i public relations Mambiznes.pl - Pomysł na biznes, Własna firma, Biznes plan Dyskusja.biz - Blogi o biznesie, artykuły biznesowe Puls Biznesu pb.pl - rynek, akcje, spółka, przedsiębiorca, budżet Pulsmedycyny.pl - Portal lekarzy i pracowników służby zdrowia Pulsfarmacji.pl - Portal aptekarzy, techników i pracowników sektora farmaceutycznego
© 2008 − 2026 PRNews.pl. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu. Informacja o cookies. Polityka prywatności

Bezpłatny newsletter PRNews.pl

  • PRNews.pl to najbardziej opiniotwórczy serwis w branży bankowej. Przekonaj się dlaczego!
  • Codziennie rano otrzymasz skrót najważniejszych informacji ze świata finansów
  • Dzięki temu będziesz zawsze wiedział o nowych produktach, promocjach i usługach bankowych, ubezpieczeniowych i inwestycyjnych
  • Aktualne wiadomości z prasy i z samych instytucji finansowych - zupełnie bezpłatnie, wprost na twoją skrzynkę mailową
Zapisz się na newsletter:

Dołącz już dziś do niemal 38 tys. odbiorców