PRNews.pl - banki, karty, konta oraz marketing i public relations

Najświeższe informacje z PRNews.pl w Twojej skrzynce!

Codziennie aktualne wiadomości ze świata finansów.

Zapisz się na nasz Newsletter ​i bądź na bieżąco z nowościami z branży!

  • Raporty
  • Instytucje
    • Alior Bank
    • Bank BPS
    • Bank Millennium
    • Bank Ochrony Środowiska
    • Bank Pekao SA
    • Bank Pocztowy
    • Banki spółdzielcze
    • BGK
    • Biuro Informacji Kredytowej
    • BNP Paribas
    • Citi Handlowy
    • Credit Agricole
    • Erste Bank Polska
    • ING Bank Śląski
    • KIR
    • Klarna
    • Link4
    • Mastercard
    • mBank
    • Nest Bank
    • PKO BP
    • Polski Standard Płatności
    • PZU
    • Raiffeisen Digital Bank
    • Revolut
    • Santander Consumer Bank
    • SGB
    • Standard Chartered Polska
    • Toyota Bank Polska
    • Trade Republic
    • Twisto
    • UniCredit
    • VeloBank
    • Visa
    • Volkswagen Bank Oddział Polska
    • Warta
  • Produkty
    • Bankowość internetowa
    • Bankowość mobilna
    • Oszczędzanie
    • Bezpieczeństwo
    • Karty
    • Kredyty
    • Konta
    • Płatności mobilne
    • Ubezpieczenia
  • Analizy
  • Kariera w finansach
  • Szkolenia
  • Forum
  • Newsletter
PRNews.plWiadomościFirma Kompas wygrywa 50 tys. euro w pierwszej europejskiej edycji konkursu Visa „Everywhere Initiative”
Visa

Visa

Visa Inc. (NYSE: V) specjalizuje się w zakresie cyfrowych technologii i rozwiązań płatniczych. Globalna sieć VisaNet umożliwia przetwarzanie w ciągu sekundy ponad 65 tys. operacji. Firma kładzie nacisk na innowacyjność realizując wizję przyszłości bezgotówkowej – dla każdego i w każdym miejscu. Pierwszą kartę Visa w Polsce i w ogóle pierwszą kartę płatniczą w kraju wydał w 1991 roku Bank Inicjatyw Gospodarczych.

Firma Kompas wygrywa 50 tys. euro w pierwszej europejskiej edycji konkursu Visa „Everywhere Initiative”

Wiadomości 28.06.2017 (07:41)
Visa

 Visa wskazała zwycięzców pierwszej europejskiej edycji programu „Everywhere Initiative”, przyznając trzem start-upom nagrody o łącznej wartości 100 tys. euro, oraz oferując im możliwość wykorzystania interfejsów programistycznych aplikacji (API) Visa we współpracy z menedżerami i specjalistami organizacji.

Zwycięzcami w poszczególnych kategoriach – z których każdy otrzymał 25 tys. euro – zostały następujące firmy:

bitemojo (Izrael) –Wyzwania dla społeczności lokalnych: zaprezentowana przez firmę aplikacja „Visa Bite” umożliwia stworzenie spersonalizowanego przewodnika po restauracjach i barach w miejscu pobytu, z wykorzystaniem jedynie smartfona użytkownika.

Kompas (Wlk. Brytania) – Wyzwaniadla transportu regionalnego: stworzona przez tę firmę aplikacja „Dependable City Exploration” wykorzystuje systemy samouczące się do personalizowania informacji dotyczących danej miejscowości w oparciu o preferencje i zainteresowania użytkownika.

Fly Money (Izrael) –Wyzwania dla turystyki międzynarodowej: interfejs programistyczny aplikacji (API) zaproponowany przez tę firmę umożliwia porównanie i wybór rozwiązań płatniczych w trakcie rezerwacji lotów w biurze podróży lub linii lotniczej.

Dodatkową nagrodę – w wys. 25 tys. euro – za najlepsze rozwiązanie w całym konkursie przyznano firmie Kompas.

Jim McCarthy, Visa executive vice president, innovation and strategic partnerships, wręczając nagrody na tegorocznej konferencji „Money 20/20”, powiedział: „W organizacji Visa stale przyglądamy się nowym sposobom wprowadzania innowacji w sferze płatności. Dlatego też poprzez program „Everywhere Initiative” nawiązujemy kontakty ze społecznością start-upów, poszukując nowych idei pomocnych w osiąganiu naszych celów biznesowych i zwiększaniu wygody klienta. Pragniemy współpracować z tymi firmami i udzielając im dostępu do naszych interfejsów programistycznych za pośrednictwem platformy Visa Developer, umożliwić im dopracowanie ich pomysłów”.

W ramach europejskiej edycji programu „Everywhere Initiative”, ogłoszonej w lutym br. podczas Mobile World Congress w Barcelonie, Visa rozpoczęła w kwietniu przyjmowanie zgłoszeń w trzech wymienionych wyżej kategoriach. Po zakończeniu tej fazy konkursu w maju, w każdej kategorii dokonano wyboru pięciu finalistów i zaproszono ich przedstawicieli do udziału w konferencji „Money 20/20” w Kopenhadze, by tam zaprezentowali swoje pomysły przed jury, w którym zasiedli menedżerowie Visa oraz Davide Rigamonti z CornerCard, Birte Quitt z Erste Group oraz Ohad Maimon z Leumi Card. Nazwiska zwycięzców ogłoszone zostały przez Jima McCarthyego na spotkaniu ze start-upami w przeznaczonej dla nich części centrum konferencyjnego (Sixth Stage).

Od czasu inauguracji programu w Stanach Zjednoczonych w 2015 r. uczestniczyło w nim już ponad 1,5 tys. start-upów z obu Ameryk, Europy i Azji.

Więcej informacji o konkursie jest dostępnych tutaj: https://usa.visa.com/visa-everywhere/innovation/visa-everywhere-initiative-empowering-startups.html

2017-06-28
Redakcja PRNews.pl

Sprawdź także:

a 0 Badanie PZU: co czwarty Polak jeździ hulajnogą elektryczną, wypadków gwałtownie przybywa
29.07.2026 (19:05)

Badanie PZU: co czwarty Polak jeździ hulajnogą elektryczną, wypadków gwałtownie przybywa

Z hulajnóg elektrycznych korzysta 27 proc. Polaków w wieku 18–65 lat, ale większość obawia się o bezpieczeństwo — …

a 0 Credit Agricole udostępnia Pakiet na Wypadki w aplikacji CA24 Mobile
29.07.2026 (19:03)

Credit Agricole udostępnia Pakiet na Wypadki w aplikacji CA24 Mobile

Klienci Credit Agricole mogą kupić ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków bezpośrednio w aplikacji …

a 0 mBank z rekordowym zyskiem 1,06 mld zł w drugim kwartale i aktywami ponad 300 mld zł
29.07.2026 (19:01)

mBank z rekordowym zyskiem 1,06 mld zł w drugim kwartale i aktywami ponad 300 mld zł

Grupa mBanku wypracowała w drugim kwartale 2026 roku 1 060 mln zł zysku netto, najwięcej w historii. Aktywa …

a 0 SAS: banki powinny zarządzać AI tak samo poważnie jak ryzykiem kredytowym
29.07.2026 (18:59)

SAS: banki powinny zarządzać AI tak samo poważnie jak ryzykiem kredytowym

Sztuczna inteligencja odpowiada w bankach za ocenę zdolności kredytowej, wykrywanie oszustw i obsługę klienta. …

a 0 ING Leasing finansuje flotę car-sharingu Bolt Drive w Polsce kwotą 20 mln euro
29.07.2026 (18:57)

ING Leasing finansuje flotę car-sharingu Bolt Drive w Polsce kwotą 20 mln euro

ING Leasing i Bolt zawarły umowę o wartości 20 mln euro na sfinansowanie floty Bolt Drive w Polsce. Środki mają …

a 0 XTB głównym partnerem czeskich sędziów piłkarskich na cztery sezony
29.07.2026 (18:55)

XTB głównym partnerem czeskich sędziów piłkarskich na cztery sezony

XTB został głównym partnerem Komisji Sędziowskiej Czeskiego Związku Piłki Nożnej. Umowa obejmuje najbliższe cztery …

PRNews.pl

Zobacz również

BNP Paribas powalczy o korporacje i inwestycje strategiczne. Ma mocną konkurencję

BNP Paribas powalczy o korporacje i inwestycje strategiczne. Ma mocną konkurencję

Przynależność do największej grupy bankowej w Europie…

Chciała wypłacić 40 tys. zł. Banki radzą: jedź do innego miasta albo pobieraj „na raty”

Chciała wypłacić 40 tys. zł. Banki radzą: jedź do innego miasta albo pobieraj „na raty”

Wypłata większej kwoty gotówki wymaga w większości…

Bolesny cios dla Aliora, drobna korekta dla gigantów. Wyrok TSUE podzielił sektor bankowy

Bolesny cios dla Aliora, drobna korekta dla gigantów. Wyrok TSUE podzielił sektor bankowy

Niemal 100 mln zł odpisu w Aliorze…

Byli menedżerowie Ergo Hestii i duży broker tworzą spółkę

Byli menedżerowie Ergo Hestii i duży broker tworzą spółkę

Dawny zarząd Ergo Hestii i spółka z…

Dług publiczny i kredyt mogą podkręcić zyski banków nawet o połowę do 2030 r. Jest jednak dużo czynników ryzyka

Dług publiczny i kredyt mogą podkręcić zyski banków nawet o połowę do 2030 r. Jest jednak dużo czynników ryzyka

Akcja kredytowa w Polsce rośnie w najszybszym…

Who is who

Łukasz Piasta

Łukasz Piasta

Dyrektor, Komunikacja Korporacyjna & Usługi Finansowe Łukasz…

Katarzyna Ostrowska

Katarzyna Ostrowska

Rzecznik prasowy, Uniqa Katarzyna Ostrowska w UNIQA…

Michał Tabor

Michał Tabor

Michał Tabor, Partner i Członek Zarządu Obserwatorium.biz…

O tym mówią bankowcy

Ostatnie komentarze

avatar komentującego

SK:

Ktoś już to ma w aplikacji ? …

śr., 29 lip 2026 (10:13) • Revolut wprowadza fundusze rynku prywatnego dla klientów w Polsce

avatar komentującego

gość:

dokładnie …

wt., 21 lip 2026 (07:30) • Zakup eSIM w aplikacji Banku Millennium wyróżniony przez Global Finance

avatar komentującego

Jas Fasola:

chciałbym zrozumieć jaki był powód nagrody. Usługa oferowana jest przez bardzo wiele banków. …

wt., 21 lip 2026 (07:12) • Zakup eSIM w aplikacji Banku Millennium wyróżniony przez Global Finance

avatar komentującego

PykPyk:

Zamiast zajmować się pierdołami niech dopracują swoją beznadziejną aplikację bankową bo ma podstawowe …

wt., 7 lip 2026 (16:36) • UniCredit uruchamia pierwszą w Polsce bankową grę fabularną “Kosmiczna Fortuna”

avatar komentującego

human1:

Trochę spóźniony ten news. Ta gra rozpoczęła się w kwietniu. …

niedz., 5 lip 2026 (20:03) • UniCredit uruchamia pierwszą w Polsce bankową grę fabularną “Kosmiczna Fortuna”

  • SMART Bankier
  • Kredyt konsolidacyjny
  • Pożyczki na raty
  • Konto firmowe
  • Kurs inwestowania
  • Kalkulator brutto netto
  • Kalkulator kredytu gotówkowego
  • Kalkulator zdolności kredytowej
  • Rozlicz najem w PIT-28
  • pit 37 online na pit.pl
  • Rozliczenie pit
  • Program pit
  • Pit 11
  • Promocje Pekao S.A.
  • Promocje BNP Paribas
  • Promocje Citi Handlowy
  • Promocje bankowe
  • Promocje Alior Bank
  • Promocje Santander Bank
  • Promocje PKO BP
  • Promocje Millenium
  • Promocje ING Bank Śląski
  • Promocje mBank
  • Promocje Velobank
  • Promocje Nest Bank
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Newsletter
  • Prześlij informację
  • RSS
  • zgarnijpremie.pl
Bonnier Business Polska Bankier.pl – Portal Finansowy – Rynki, Twoje finanse, Biznes PIT.pl -Podatki dla małych firm i osób fizycznych, rozliczenia roczne Systempartnerski.pl - system afiliacyjny Bankier.pl PRNews.pl - banki, karty, konta oraz marketing i public relations Mambiznes.pl - Pomysł na biznes, Własna firma, Biznes plan Dyskusja.biz - Blogi o biznesie, artykuły biznesowe Puls Biznesu pb.pl - rynek, akcje, spółka, przedsiębiorca, budżet Pulsmedycyny.pl - Portal lekarzy i pracowników służby zdrowia Pulsfarmacji.pl - Portal aptekarzy, techników i pracowników sektora farmaceutycznego
© 2008 − 2026 PRNews.pl. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu. Informacja o cookies. Polityka prywatności

Bezpłatny newsletter PRNews.pl

  • PRNews.pl to najbardziej opiniotwórczy serwis w branży bankowej. Przekonaj się dlaczego!
  • Codziennie rano otrzymasz skrót najważniejszych informacji ze świata finansów
  • Dzięki temu będziesz zawsze wiedział o nowych produktach, promocjach i usługach bankowych, ubezpieczeniowych i inwestycyjnych
  • Aktualne wiadomości z prasy i z samych instytucji finansowych - zupełnie bezpłatnie, wprost na twoją skrzynkę mailową
Zapisz się na newsletter:

Dołącz już dziś do niemal 38 tys. odbiorców