PRNews.pl - banki, karty, konta oraz marketing i public relations

Najświeższe informacje z PRNews.pl w Twojej skrzynce!

Codziennie aktualne wiadomości ze świata finansów.

Zapisz się na nasz Newsletter ​i bądź na bieżąco z nowościami z branży!

  • Raporty
  • Instytucje
    • Alior Bank
    • Allianz Partners Polska
    • Bank BPS
    • Bank Millennium
    • Bank Ochrony Środowiska
    • Bank Pekao SA
    • Bank Pocztowy
    • Banki spółdzielcze
    • BGK
    • Biuro Informacji Kredytowej
    • BNP Paribas
    • Citi Handlowy
    • Compensa
    • Credit Agricole
    • Deutsche Bank
    • DNB
    • Erste Bank Polska
    • EuropAssistance
    • ING Bank Śląski
    • KIR
    • Klarna
    • Link4
    • Mastercard
    • mBank
    • Mondial Assistance
    • mPay
    • Nationale-Nederlanden
    • Nest Bank
    • PKO BP
    • PKO Leasing
    • Plus Bank
    • PolCard from Fiserv
    • Polski Standard Płatności
    • Pru
    • PZU
    • Raiffeisen Digital Bank
    • Revolut
    • Santander Consumer Bank
    • SGB
    • Standard Chartered Polska
    • Toyota Bank Polska
    • Trade Republic
    • Twisto
    • UniCredit
    • VeloBank
    • Vienna Life
    • Visa
    • Volkswagen Bank Oddział Polska
  • Produkty
    • Bankowość internetowa
    • Bankowość mobilna
    • Oszczędzanie
    • Bezpieczeństwo
    • Karty
    • Kredyty
    • Konta
    • Płatności mobilne
    • Ubezpieczenia
  • Analizy
  • Kariera w finansach
  • Szkolenia
  • Forum
  • Newsletter
PRNews.plWiadomościKomentarzeNieco słabsze nastroje na giełdach

Nieco słabsze nastroje na giełdach

Komentarze 30.12.2009 (11:46) artykuł nadesłany

Indeksy na Wall Street zakończyły wczorajszą sesję na niewielkich minusach. S&P 500 stracił na zamknięciu 0,14%, Dow Jones natomiast zniżkował o zaledwie 0,02%. Najgorzej radziły sobie spółki z sektora finansowego i energetycznego.

Dane, jakie napłynęły wczoraj z amerykańskiej gospodarki nie zaskoczyły jednak negatywnie. Indeks nastrojów konsumentów Conference Board wzrósł w grudniu do 52,9 pkt z 50,6 pkt (po korekcie w górę) w listopadzie. Prognozowano natomiast nieco mniejszą zwyżkę do 52,5 pkt. Indeks Case-Shiller natomiast, mierzący dynamikę cen domów w 20 największych metropoliach USA, nie wykazał żadnej zmiany w październiku w porównaniu z wrześniem, co niewiele odbiegało od prognoz, przewidujących wzrost na poziomie 0,2% m/m.

Dziś z USA zostanie przedstawiony wskaźnik Chicago PMI, biorąc jednak pod uwagę reakcje inwestorów na wczorajsze dane, publikacja ta nie powinna mieć większego wpływu na przebieg dzisiejszej sesji za Oceanem.

W Azji notowania zamknęły się dziś w mieszanych nastrojach. Zwyżką o 1,58% zakończył sesję chiński Shanghai Composite, Nikkei 225 natomiast stracił na zamknięciu 0,86%. Nastroje na giełdzie w Tokio popsuły m.in. pesymistyczne komentarze ze strony jednego z analityków agencji ratingowej S&P, zdaniem którego Japonia może stracić swój rating na poziomie AA, jeżeli nie zdoła efektywnie ustabilizować sytuacji w sektorze finansów publicznych i ograniczyć swojego gigantycznego długu, który w przyszłym roku może sięgnąć nawet 200% PKB. Inwestorów rozczarował również brak konkretów w przedstawionym dziś rządowym długoterminowym planie prowadzenia polityki gospodarczej w Japonii.

Po słabszej sesji w Stanach Zjednoczonych i Azji, zniżkują dziś lekko również indeksy europejskie. Przed godziną 11.30 polski WIG-20 tracił około 0,7%. Z Europy nie poznamy dziś żadnych istotnych danych, które mogłyby zmienić obraz rynku. Przed długim weekendem jednak zmienność powinna pozostawać tak jak dotąd na niskim poziomie.

Źródło: Dom Maklerski TMS Brokers

giełda komentarze 2009-12-30
Redakcja PRNews.pl
Tagi: giełda komentarze

Sprawdź także:

a 0 Usługa Comarch Pay wchodzi na rynek e-commerce
02.07.2026 (16:10) – informacja prasowa

Usługa Comarch Pay wchodzi na rynek e-commerce

Comarch wraz z operatorem płatności online Autopay wprowadza nową usługę dla firm – Comarch Pay. Merchanci …

a 0 UniCredit uruchamia pierwszą w Polsce bankową grę fabularną “Kosmiczna Fortuna”
02.07.2026 (16:06) – informacja prasowa

UniCredit uruchamia pierwszą w Polsce bankową grę fabularną “Kosmiczna Fortuna”

UniCredit uruchomił w swojej aplikacji mobilnej autorski projekt „Kosmiczna Fortuna”. To pierwsza gra fabularna na …

a 0 Erste Bank Polska i Grupa Erste finansują Elektrownię Powiśle
02.07.2026 (16:00) – informacja prasowa

Erste Bank Polska i Grupa Erste finansują Elektrownię Powiśle

Grupa Erste oraz Erste Bank Polska wspólnie udzieliły finansowania refinansującego dla warszawskiego kompleksu …

a 0 Fundacja Banku Millennium i Zachęta - Narodowa Galeria Sztuki kontynuują wspólną misję promocji sztuki
02.07.2026 (15:58) – informacja prasowa

Fundacja Banku Millennium i Zachęta - Narodowa Galeria Sztuki kontynuują wspólną misję promocji sztuki

Fundacja Banku Millennium oraz Zachęta przedłużają współpracę na kolejne dwa lata do czerwca 2028 roku. Wspólne …

a 0 Credit Agricole – nawet 4 900 zł za konto firmowe
02.07.2026 (15:55) – informacja prasowa

Credit Agricole – nawet 4 900 zł za konto firmowe

Credit Agricole wprowadza nową ofertę dla osób prowadzących firmę. Przedsiębiorcy, którzy założą konto biznes, mogą …

a 0 ING rozszerza ofertę walutową dla przedsiębiorców
02.07.2026 (15:49) – informacja prasowa

ING rozszerza ofertę walutową dla przedsiębiorców

Przedsiębiorcy korzystający z Mojego ING mogą już otwierać konta firmowe w kolejnych ośmiu walutach: koronie …

PRNews.pl

Zobacz również

VeloBank zwróci niesłusznie naliczone opłaty po migracji Citi. Reklamacje złożyło ok. 0,7 proc. klientów

VeloBank zwróci niesłusznie naliczone opłaty po migracji Citi. Reklamacje złożyło ok. 0,7 proc. klientów

VeloBank odpowiada na kolejne pytania Bankier.pl po…

Cyfrowa hipoteka w ING: Nie ma kompromisu dla bezpieczeństwa

Cyfrowa hipoteka w ING: Nie ma kompromisu dla bezpieczeństwa

Docelowo niemal wszystkie wnioski o kredyt mają…

Kody SMS z polskich banków nie dochodzą za oceanem. KNF wskazuje na blokady operatorów w USA i Kanadzie

Kody SMS z polskich banków nie dochodzą za oceanem. KNF wskazuje na blokady operatorów w USA i Kanadzie

Klienci w USA i Kanadzie korzystający z…

Revolut piątym bankiem w Polsce pod względem liczby klientów. Sprawdziliśmy, kogo wyprzedził

Revolut piątym bankiem w Polsce pod względem liczby klientów. Sprawdziliśmy, kogo wyprzedził

Polskie banki obsługują razem ponad 60 mln…

PKO BP apeluje do podróżnych: zgłoś wyjazd poza UE

PKO BP apeluje do podróżnych: zgłoś wyjazd poza UE

PKO BP rekomenduje klientom zgłaszanie wyjazdów zagranicznych…

Who is who

Wojciech Sury

Wojciech Sury

Wojciech Sury – menedżer komunikacji korporacyjnej i…

Arkadiusz R. Cempura

Arkadiusz R. Cempura

Arkadiusz R. Cempura, Dyrektor Bankowości Codziennej, Euro…

Agnieszka Gorzkowicz

Agnieszka Gorzkowicz

Zastępca rzecznika prasowego, Credit Agricole Bank Polska…

O tym mówią bankowcy

Ostatnie komentarze

avatar komentującego

Marek Fra:

Wygłupili się powierzając wybór nadesłanych prac ludziom, którzy nie mają pojęcia jak odróżnić …

pt., 5 cze 2026 (06:23) • Erste Wiedeński to pierwszy międzynarodowy pociąg marki bankowej, który połączył Polskę i Austrię

avatar komentującego

mistrz:

Podejrzane rozwiazanie do którego oddajemy dane zdrowotne …

czw., 21 maj 2026 (15:07) • Allianz Partners wdraża Minte AI do automatyzacji likwidacji szkód

avatar komentującego

MalmoMind:

Przestańcie reklamować patologię inwestycyjną która za parę lat stanie się tym samym czym …

pon., 27 kw. 2026 (10:19) • XTB wchodzi do Serie A. Polska aplikacja globalnym partnerem SSC Napoli

avatar komentującego

MalmoMind:

No proszę, ZBP znów udowadnia, że 'bank' i 'empatia' to słowa, które się …

wt., 10 lut 2026 (11:40) • Związek Banków Polskich: WIBOR jest legalny i kluczowy dla stabilności państwa

avatar komentującego

Robert Koch:

rewelacja! Tego brakowało. Brawo dla tej firmy …

czw., 29 sty 2026 (11:55) • Tpay wprowadza płatności Blik Level 0 dla użytkowników platformy Shopify

  • SMART Bankier
  • Kredyt konsolidacyjny
  • Pożyczki na raty
  • Konto firmowe
  • Kurs inwestowania
  • Kalkulator brutto netto
  • Kalkulator kredytu gotówkowego
  • Kalkulator zdolności kredytowej
  • Rozlicz najem w PIT-28
  • pit 37 online na pit.pl
  • Rozliczenie pit
  • Program pit
  • Pit 11
  • Promocje Pekao S.A.
  • Promocje BNP Paribas
  • Promocje Citi Handlowy
  • Promocje bankowe
  • Promocje Alior Bank
  • Promocje Santander Bank
  • Promocje PKO BP
  • Promocje Millenium
  • Promocje ING Bank Śląski
  • Promocje mBank
  • Promocje Velobank
  • Promocje Nest Bank
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Newsletter
  • Prześlij informację
  • RSS
  • zgarnijpremie.pl
Bonnier Business Polska Bankier.pl – Portal Finansowy – Rynki, Twoje finanse, Biznes PIT.pl -Podatki dla małych firm i osób fizycznych, rozliczenia roczne Systempartnerski.pl - system afiliacyjny Bankier.pl PRNews.pl - banki, karty, konta oraz marketing i public relations Mambiznes.pl - Pomysł na biznes, Własna firma, Biznes plan Dyskusja.biz - Blogi o biznesie, artykuły biznesowe Puls Biznesu pb.pl - rynek, akcje, spółka, przedsiębiorca, budżet Pulsmedycyny.pl - Portal lekarzy i pracowników służby zdrowia Pulsfarmacji.pl - Portal aptekarzy, techników i pracowników sektora farmaceutycznego
© 2008 − 2026 PRNews.pl. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu. Informacja o cookies. Polityka prywatności

Bezpłatny newsletter PRNews.pl

  • PRNews.pl to najbardziej opiniotwórczy serwis w branży bankowej. Przekonaj się dlaczego!
  • Codziennie rano otrzymasz skrót najważniejszych informacji ze świata finansów
  • Dzięki temu będziesz zawsze wiedział o nowych produktach, promocjach i usługach bankowych, ubezpieczeniowych i inwestycyjnych
  • Aktualne wiadomości z prasy i z samych instytucji finansowych - zupełnie bezpłatnie, wprost na twoją skrzynkę mailową
Zapisz się na newsletter:

Dołącz już dziś do niemal 38 tys. odbiorców