PRNews.pl - banki, karty, konta oraz marketing i public relations

Najświeższe informacje z PRNews.pl w Twojej skrzynce!

Codziennie aktualne wiadomości ze świata finansów.

Zapisz się na nasz Newsletter ​i bądź na bieżąco z nowościami z branży!

  • Raporty
  • Instytucje
    • Alior Bank
    • Bank BPS
    • Bank Millennium
    • Bank Ochrony Środowiska
    • Bank Pekao SA
    • Bank Pocztowy
    • Banki spółdzielcze
    • BGK
    • Biuro Informacji Kredytowej
    • BNP Paribas
    • Citi Handlowy
    • Credit Agricole
    • Erste Bank Polska
    • ING Bank Śląski
    • KIR
    • Klarna
    • Link4
    • Mastercard
    • mBank
    • Nest Bank
    • PKO BP
    • Polski Standard Płatności
    • PZU
    • Raiffeisen Digital Bank
    • Revolut
    • Santander Consumer Bank
    • SGB
    • Standard Chartered Polska
    • Toyota Bank Polska
    • Trade Republic
    • Twisto
    • UniCredit
    • VeloBank
    • Visa
    • Volkswagen Bank Oddział Polska
    • Warta
  • Produkty
    • Bankowość internetowa
    • Bankowość mobilna
    • Oszczędzanie
    • Bezpieczeństwo
    • Karty
    • Kredyty
    • Konta
    • Płatności mobilne
    • Ubezpieczenia
  • Analizy
  • Kariera w finansach
  • Szkolenia
  • Forum
  • Newsletter
PRNews.plWiadomościBankowośćRaiffeisen PolbankSzybkie przelewy w Mobilnym Banku
Raiffeisen Polbank

Raiffeisen Polbank

Raiffeisen Bank Polska S.A., obecny na rynku pod nazwą Raiffeisen Polbank, rozpoczął działalność w 1991 roku. W skład grupy kapitałowej Raiffeisen Bank Polska wchodzą: Raiffeisen Investment Polska Sp. z o.o., Raiffeisen Solutions Sp. z o.o. prowadząca internetowy kantor RKantor.com oraz Raiffeisen TFI S.A.

Szybkie przelewy w Mobilnym Banku

Raiffeisen Polbank 08.03.2011 (10:30)
Bankowość mobilna Raiffeisen Polbank

Korzystanie z Mobilnego Banku staje się jeszcze łatwiejsze. Odpowiadając na sugestie klientów, Raiffeisen Bank Polska wprowadził zmianę, która pozwala użytkownikom bankowości mobilnej wykonywanie raz dziennie transakcji o wartości do 400 zł bez potrzeby podawania dodatkowych haseł do autoryzacji. Dzięki temu klienci mogą szybko wykonać przelew czy doładować telefon.

„Nasi klienci, zwłaszcza ci, którzy korzystają z najnowszych rozwiązań technologicznych, chcą mieć niezależnie od miejsca w jakim się znajdują dostęp do swoich środków i możliwość natychmiastowego dysponowania nimi. Zależy im np. na możliwości wykonania awaryjnego przelewu przy minimum formalności. Oczywiście bank dostosowuje się do tych wymagań, jednocześnie dbając o bezpieczeństwo środków. Dlatego użytkownicy Mobilnego Banku mogą teraz codziennie wykonać jeden przelew na maksymalną kwotę 400 zł bez korzystania z listy haseł jednorazowych. To rozwiązanie godzące potrzeby użytkowników aplikacji z surowymi zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi w banku” – powiedział Sebastian Malahfji, odpowiedzialny za Mobilny Bank w Raiffeisen Bank Polska.

Wprowadzone ułatwienie powinno zwiększyć częstotliwość korzystania z bankowości mobilnej, tym bardziej że aplikacja Mobilny Bank jest bezpieczniejszym rozwiązaniem w okresie wzmożonej działalności wirusów skierowanych przeciwko klientom używającym przeglądarki z bankowości internetowej wykonanej w tradycyjnej technologii HTML. Mobilny Bank zawiera szereg zabezpieczeń, które eliminują zagrożenia czyhające na „bankujących” przez przeglądarki.

„Jesteśmy świadkami panoszenia się w Internecie wirusa Zeus. Jest on odpowiedzialny za ataki skierowane na klientów bankowości internetowej i mobilnej opartej o tzw. lekkie serwisy webowe. Projektując i wdrażając naszą bankowość mobilną, zawsze traktowaliśmy bezpieczeństwo jako jej kluczowy element” – podkreśla Janusz Nawrat, dyrektor Biura Bezpieczeństwa Informacji i Systemów Informatycznych Raiffeisen Bank Polska.

Najważniejsze cechy Mobilnego Banku w dziedzinie bezpieczeństwa to:

  • Możliwość łatwego i wiarygodnego potwierdzenia, że z bankiem łączy się telefon klienta i aplikacja na nim zainstalowana – nie zaś aplikacja podmieniona przez atakujących;
  • Aplikacja jest niezależna od przeglądarki i przez to odporna na typowe „przeglądarkowe” ataki (na przykład atak Zeusa), charakterystyczne dla aplikacji opartych o tzw. „lekki web browsing”;
  • Informacja jest szyfrowana nieprzerwanie, na całej ścieżce przesyłania, od telefonu  klienta do systemów banku.

Warto przy okazji wspomnieć, że Raiffeisen Bank Polska oferuje także bezpieczną bankowości internetową w bardzo dużym stopniu odporną na wirusa o nazwie Zeus. Klienci banku obawiający się zagrożeń spowodowanych przełamywaniem przez agresorów mechanizmów bezpieczeństwa przeglądarek internetowych, mogą skorzystać z bezpiecznej aplikacji R-Quick i przez to w pełni cieszyć się swobodą bezpiecznego dostępu do rachunku bankowego na przykład z domowego komputera, bez obawy o phishing.

Bank stale rozwija funkcjonalność i dostępność systemu bankowości mobilnej. Właśnie rozpoczęła się faza testów wersji Mobilnego Banku na platformie Android, która poza pełną transakcyjnością zostanie w pełni dostosowana do specyfiki systemu w celu zaoferowania użytkownikom doświadczeń do jakich są przyzwyczajeni podczas korzystania z platformy Android. Obecnie aplikacja Mobilny Bank dostępna jest dla użytkowników telefonów komórkowych z pozostałymi najważniejszymi systemami operacyjnymi: Windows Mobile, Symbian oraz na smartfonach BlackBerry i urządzeniach firmy Apple.

Źródło: Raiffeisen Bank Polska

bankowość moblina raiffeisen 2011-03-08
Redakcja PRNews.pl
Tagi: bankowość moblina raiffeisen

Sprawdź także:

a 0 Visa rozszerza A2A Protect. Narzędzie ma wykrywać oszustwa przy przelewach z konta na konto
06.09.2026 (09:11)

Visa rozszerza A2A Protect. Narzędzie ma wykrywać oszustwa przy przelewach z konta na konto

Visa wprowadza rozszerzoną wersję A2A Protect - narzędzia analizującego w czasie rzeczywistym ryzyko oszustw przy …

a 0 Polacy zabierają stres z pracy do domu. Badanie na zlecenie Warty
06.09.2026 (09:08)

Polacy zabierają stres z pracy do domu. Badanie na zlecenie Warty

Tylko 13 proc. pracujących Polaków przyznaje, że po powrocie z pracy ma jeszcze energię, by w pełni zaangażować się …

a 0 Fintech kupuje bank. Amerykańska TabaPay ogłosiła plan przejęcia Transact Banku z Denver
Wojciech BoczońWojciech Boczoń
06.09.2026 (08:47)

Fintech kupuje bank. Amerykańska TabaPay ogłosiła plan przejęcia Transact Banku z Denver

Amerykańska platforma płatnicza TabaPay ogłosiła plan przejęcia Transact Banku z Denver. Jeżeli transakcję …

a 0 Poczta Polska stawia na obsługę gotówki. Największy program inwestycyjny w spółce
06.09.2026 (08:42)

Poczta Polska stawia na obsługę gotówki. Największy program inwestycyjny w spółce

Poczta Polska realizuje miesięcznie blisko 200 tys. transportów wartości pieniężnych i procesuje rocznie około 150 …

a 0 Sabotaż w fabryce i rakiety nad Polską. Rynek ubezpieczeniowy pod presją
04.09.2026 (14:15)

Sabotaż w fabryce i rakiety nad Polską. Rynek ubezpieczeniowy pod presją

W standardowych polisach majątkowych dla firm ryzyko wojenne jest wyłączone, a to samo zdarzenie ubezpieczyciel …

a 0 Anna Czyż nowym rzecznikiem prasowym Bankowego Funduszu Gwarancyjnego
04.09.2026 (14:10)

Anna Czyż nowym rzecznikiem prasowym Bankowego Funduszu Gwarancyjnego

Anna Czyż od 1 września objęła stanowisko rzecznika prasowego oraz kierownika Wydziału Komunikacji i Edukacji w …

PRNews.pl

Zobacz również

Raport: Liczba kont osobistych w bankach – II kwartał 2026 r.

Raport: Liczba kont osobistych w bankach – II kwartał 2026 r.

Na koniec czerwca 2026 r. banki ujęte…

Bank chętnie przyjmie przelew. Z gotówką każe się gimnastykować

Bank chętnie przyjmie przelew. Z gotówką każe się gimnastykować

Mikroprzedsiębiorca kończy dzień z kilkudziesięcioma tysiącami złotych…

Elitarna karta LOT za 29 zł? Oszuści chcą danych karty

Elitarna karta LOT za 29 zł? Oszuści chcą danych karty

Reklama na Facebooku obiecuje elitarną kartę PLL…

Bank się pomylił i odciął klientkę od pieniędzy na zagranicznym urlopie. Musiała wracać

Bank się pomylił i odciął klientkę od pieniędzy na zagranicznym urlopie. Musiała wracać

Credit Agricole zablokował konto klientce, choć wcześniej…

PKO BP przebudowuje private banking. Chce zarządzać całym majątkiem klientów

PKO BP przebudowuje private banking. Chce zarządzać całym majątkiem klientów

Największy polski bank przechodzi od klasycznego private…

Who is who

Małgorzata Morańska

Małgorzata Morańska

Małgorzata Morańska Rzecznik Prasowy, Prezes Zarządu Fundacji…

Martyna Kubiak

Martyna Kubiak

Martyna Kubiak – Marketing & Relationship Manager…

Emilia Kasperczak

Emilia Kasperczak

Specjalista ds. relacji z mediami, mBank Emilia…

O tym mówią bankowcy

Ostatnie komentarze

avatar komentującego

MalmoMind:

Niestety ale oferta jest mało atrakcyjna, droga i niedostosowana do rzeczywistości. Widać zachłanność …

niedz., 23 sie 2026 (21:29) • Credit Agricole wprowadza flagowe Konto dla Ciebie Max bez opłat i wymagań miesięcznych

avatar komentującego

Williams Anthony Dauria:

https://uploads.disquscdn.com/images/f1296da62232f5d183b02bf1dcc60a17c6c610eee75c6d16cb26b2e884940054.jpg …

śr., 19 sie 2026 (15:52) • Świąteczna kampania Pilnej Pożyczki w Internecie

avatar komentującego

SK:

Ktoś już to ma w aplikacji ? …

śr., 29 lip 2026 (10:13) • Revolut wprowadza fundusze rynku prywatnego dla klientów w Polsce

avatar komentującego

gość:

dokładnie …

wt., 21 lip 2026 (07:30) • Zakup eSIM w aplikacji Banku Millennium wyróżniony przez Global Finance

avatar komentującego

Jas Fasola:

chciałbym zrozumieć jaki był powód nagrody. Usługa oferowana jest przez bardzo wiele banków. …

wt., 21 lip 2026 (07:12) • Zakup eSIM w aplikacji Banku Millennium wyróżniony przez Global Finance

  • SMART Bankier
  • Kredyt konsolidacyjny
  • Pożyczki na raty
  • Konto firmowe
  • Kurs inwestowania
  • Kalkulator brutto netto
  • Kalkulator kredytu gotówkowego
  • Kalkulator zdolności kredytowej
  • Rozlicz najem w PIT-28
  • pit 37 online na pit.pl
  • Rozliczenie pit
  • Program pit
  • Pit 11
  • Promocje Pekao S.A.
  • Promocje BNP Paribas
  • Promocje Citi Handlowy
  • Promocje bankowe
  • Promocje Alior Bank
  • Promocje Santander Bank
  • Promocje PKO BP
  • Promocje Millenium
  • Promocje ING Bank Śląski
  • Promocje mBank
  • Promocje Velobank
  • Promocje Nest Bank
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Newsletter
  • Prześlij informację
  • RSS
  • zgarnijpremie.pl
Bonnier Business Polska Bankier.pl – Portal Finansowy – Rynki, Twoje finanse, Biznes PIT.pl -Podatki dla małych firm i osób fizycznych, rozliczenia roczne Systempartnerski.pl - system afiliacyjny Bankier.pl PRNews.pl - banki, karty, konta oraz marketing i public relations Mambiznes.pl - Pomysł na biznes, Własna firma, Biznes plan Dyskusja.biz - Blogi o biznesie, artykuły biznesowe Puls Biznesu pb.pl - rynek, akcje, spółka, przedsiębiorca, budżet Pulsmedycyny.pl - Portal lekarzy i pracowników służby zdrowia Pulsfarmacji.pl - Portal aptekarzy, techników i pracowników sektora farmaceutycznego
© 2008 − 2026 PRNews.pl. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu. Informacja o cookies. Polityka prywatności

Bezpłatny newsletter PRNews.pl

  • PRNews.pl to najbardziej opiniotwórczy serwis w branży bankowej. Przekonaj się dlaczego!
  • Codziennie rano otrzymasz skrót najważniejszych informacji ze świata finansów
  • Dzięki temu będziesz zawsze wiedział o nowych produktach, promocjach i usługach bankowych, ubezpieczeniowych i inwestycyjnych
  • Aktualne wiadomości z prasy i z samych instytucji finansowych - zupełnie bezpłatnie, wprost na twoją skrzynkę mailową
Zapisz się na newsletter:

Dołącz już dziś do niemal 38 tys. odbiorców