PRNews.pl - banki, karty, konta oraz marketing i public relations

Najświeższe informacje z PRNews.pl w Twojej skrzynce!

Codziennie aktualne wiadomości ze świata finansów.

Zapisz się na nasz Newsletter ​i bądź na bieżąco z nowościami z branży!

  • Raporty
  • Instytucje
    • Alior Bank
    • Allianz Partners Polska
    • Bank BPS
    • Bank Millennium
    • Bank Ochrony Środowiska
    • Bank Pekao SA
    • Bank Pocztowy
    • Banki spółdzielcze
    • BGK
    • Biuro Informacji Kredytowej
    • BNP Paribas
    • Citi Handlowy
    • Compensa
    • Credit Agricole
    • Deutsche Bank
    • DNB
    • Erste Bank Polska
    • EuropAssistance
    • ING Bank Śląski
    • KIR
    • Klarna
    • Link4
    • Mastercard
    • mBank
    • Mondial Assistance
    • mPay
    • Nationale-Nederlanden
    • Nest Bank
    • PKO BP
    • PKO Leasing
    • Plus Bank
    • PolCard from Fiserv
    • Polski Standard Płatności
    • Pru
    • PZU
    • Raiffeisen Digital Bank
    • Revolut
    • Santander Consumer Bank
    • SGB
    • Standard Chartered Polska
    • Toyota Bank Polska
    • Trade Republic
    • Twisto
    • UniCredit
    • VeloBank
    • Vienna Life
    • Visa
    • Volkswagen Bank Oddział Polska
  • Produkty
    • Bankowość internetowa
    • Bankowość mobilna
    • Oszczędzanie
    • Bezpieczeństwo
    • Karty
    • Kredyty
    • Konta
    • Płatności mobilne
    • Ubezpieczenia
  • Analizy
  • Kariera w finansach
  • Szkolenia
  • Forum
  • Newsletter
PRNews.plInformacjeUżytkownicy Asystenta Google mogą już głosowo robić zakupy online

Użytkownicy Asystenta Google mogą już głosowo robić zakupy online

Informacje 04.04.2019 (07:31) informacja prasowa

Od dzisiaj użytkownicy Asystenta Google mogą głosowo dokonać zakupów online. Dwie pierwsze firmy, które zaoferowały możliwość voice-commerce w Polsce to FlixBus i Pyszne.pl.

REUTERS/Dado Ruvic/Illustration/File Photo

Od startu Asystenta Google w Polsce, w styczniu tego roku, Polacy mogą poprosić swój smartfon o pomoc w najwygodniejszy i naturalny sposób – używając głosu. Pomaga on w wykonywaniu codziennych zadań, dając łatwiejszy dostęp do technologii w każdym momencie naszego dnia, w takich chwilach jak jazda samochodem, rowerem, w trakcie zakupów, gotowania, zwiedzania czy w jakiejkolwiek innej okoliczności, gdy najprościej jest powiedzieć OK Google.

Liczba możliwości interakcji z Asystentem Google wciąż rośnie. Od dziś, dzięki FlixBusowi i Pyszne.pl, użytkownicy mogą dokonać pełnej transakcji głosowo i w ten sposób kupić bilet na podróż autobusem lub zamówić swoje ulubione jedzenie online. Wystarczy, że klient powie do swojego smartfona: OK Google, porozmawiaj z Pyszne lub OK Google, zapytaj FlixBus o połączenie z Warszawy do Krakowa.

Początki e-commerce są trudne do precyzyjnego zaznaczenia na osi czasu, lecz niewątpliwie stanowią kamień milowy w historii rozwoju Internetu, tak jak i początki m-commerce. Dziś wkraczamy w kolejną erę; voice commerce to naturalny, ewolucyjny kolejny krok dla handlu – mówi Michał Długosz, Product Marketing Manager w Google – Wykorzystanie Asystenta daje firmom możliwość zaoferowania pomocy swoim obecnym i przyszłym klientom w zupełnie nowy, wygodny sposób. Cieszy nas fakt, że Pyszne.pl i FlixBus jako pierwsi w Polsce wprowadzają nowy sposób kontaktu z konsumentem i możliwość realizowania transakcji za pomocą głosu. Pierwsze zakupy zrealizowane przy pomocy Asystenta otwierają nowy rozdział dla biznesu w Polsce.

Bramę do Asystenta stanowi platforma Actions on Google, która umożliwia firmom stworzenie akcji (komendy głosowej). Akcję zaś może wywołać każdy z użytkowników Asystenta i w ten nowy sposób wejść w interakcję głosową z daną marką. Dzięki wielu elementom dostarczanym przez Google, takim jak Dialogflow (czyli system naturalnego rozumienia języka) lub cyfrowe głosy asystentów dostępne dla partnerów, poziom inwestycji ze strony marki jest zminimalizowany.

Asystent Google może pomóc firmom na wielu etapach podróży z konsumentem; od eksploracji i wsparcia w momencie dokonywania wyboru, przez realizację procesu zakupowego, kończąc na obsłudze po dokonaniu zakupu. To naturalna forma interakcji z marką, która odbywa się w sposób prawie niezauważalny. Dzięki akcji eSky dla Asystenta osoby planujące podróż mogą za pomocą prostych komend głosowych wyszukać najbardziej atrakcyjne cenowo połączenia lotnicze, a integracja PLAY z Asystentem, pozwala klientom na sprawdzenie nowości w ofercie operatora, tylko dzięki prostemu OK Google, zapytaj PLAY co nowego?

Zakupy podczas joggingu? Zamówienie pizzy z samochodu, gdy straszy wizja pustej lodówki w domu? Wybór wycieczki podczas odkurzania mieszkania? To tylko kilka momentów gdy pomoc Asystenta może być niezbędna:

– Bez głosowej możliwości interakcji z marką, moment, kiedy firma może być pomocna dla konsumenta przy dokonywaniu decyzji zakupowej, może minąć. Asystent Google pomaga firmom ten moment idealnie wykorzystać – zauważa Michał Długosz. Świadomy wykorzystania tych momentów jest serwis do zamawiania jedzenia online – Pyszne.pl.

– Zauważyliśmy, że nasi Klienci oczekują nie tylko szerokiej oferty różnorodnych dań, ale również jak najwygodniejszego sposobu zamawiania. Stworzyliśmy więc akcję dla Asystenta Google, pozwalającą zamawiać przy użyciu głosu. Stanowi to naturalny krok w rozwoju Pyszne.pl. Pokazujemy w ten sposób, jak ważnym czynnikiem dla poprawy customer experience jest innowacja – mówi Arkadiusz Krupicz, współzałożyciel i dyrektor zarządzający Pyszne.pl.

Możliwość wykorzystania nowego sposobu dotarcia do swoich klientów zauważył FlixBus – przewoźnik oferujący przystępne cenowo podróże autobusowe po Polsce i Europie. FlixBus proponuje swoim klientom pełne doświadczenie zakupowe wykorzystując wyłącznie głos. Od sprawdzenia najdogodniejszego połączenia, aż do zakupu biletu.

– Klient jest zawsze centralną postacią naszych usług – dotyczy to zarówno elementów związanych bezpośrednio z podróżą, jak i wszystkich rozwiązań technologicznych. Integracja z Asystentem Google jest kolejnym ułatwieniem dla pasażerów – mówi Michał Leman, dyrektor zarządzający FlixBus Polska – Dzięki niemu w kilka sekund nasi klienci mogą łatwo i wygodnie zarezerwować najszybsze lub najtańsze połączenie za pomocą sterowania głosowego, a także otrzymywać bieżące informacje na temat podróży.

Podawanie prognozy pogody, wysłanie głosowo wiadomości w trakcie prowadzenia auta, sprawdzenie trasy dojazdu na Mapach Google, podyktowanie Asystentowi listy zakupów i poproszenie o ustawienie przypomnienia, żeby je zrobić w konkretnym dniu to tylko kilka przykładów tego, jak Asystent Google może na co dzień pomóc użytkownikowi, a dodatkowo, wykorzystując Actions on Google, daje on zupełnie nowe perspektywy dla firm chcących budować innowacyjne kanały wsparcia dla swoich klientów, zarówno obecnych, jak i przyszłych.

Źródło: Google

2019-04-04
Redakcja PRNews.pl

Sprawdź także:

a 0 ING Bank Śląski i Europejski Fundusz Inwestycyjny z umową wspierającą finansowanie MŚP
30.06.2026 (18:30)

ING Bank Śląski i Europejski Fundusz Inwestycyjny z umową wspierającą finansowanie MŚP

ING Bank Śląski będzie mógł oferować małym i średnim przedsiębiorstwom finansowanie zabezpieczone gwarancją …

a 0 AI w ubezpieczeniach: tylko 10 proc. firm realnie na niej zarabia
30.06.2026 (14:49)

AI w ubezpieczeniach: tylko 10 proc. firm realnie na niej zarabia

Sztuczna inteligencja jest już w ubezpieczeniach powszechna, ale na realną przewagę przekłada ją niewielu. Według …

a 0 ING nagrodzony w rankingu "Banki w Polsce 2026"
30.06.2026 (14:47)

ING nagrodzony w rankingu "Banki w Polsce 2026"

ING Bank Śląski został laureatem rankingu Miesięcznika Finansowego BANK „Banki w Polsce 2026”. Bank nagrodzono w …

a 0 8 na 10 dzieci dostaje dodatkowe pieniądze na wakacje. Co ósme rezygnuje z aktywności z powodów finansowych
30.06.2026 (14:46)

8 na 10 dzieci dostaje dodatkowe pieniądze na wakacje. Co ósme rezygnuje z aktywności z powodów finansowych

84 proc. rodziców daje dzieciom dodatkowe pieniądze na czas letnich wyjazdów — wynika z badania BLIK i IBRiS. …

a 0 Allianz Trade i Mastercard ubezpieczą płatności w turystyce B2B
30.06.2026 (14:40)

Allianz Trade i Mastercard ubezpieczą płatności w turystyce B2B

Allianz Trade nawiązał współpracę z Mastercard, rozszerzając ubezpieczenie kredytu kupieckiego na płatności …

a 0 mTFI: na polskim długu aktywne fundusze pobiły ETF-y. Ale nie zawsze
30.06.2026 (14:38)

mTFI: na polskim długu aktywne fundusze pobiły ETF-y. Ale nie zawsze

Z analizy mTFI wynika, że na polskim rynku obligacji skarbowych większość aktywnie zarządzanych funduszy osiągnęła …

PRNews.pl

Zobacz również

VeloBank zwróci niesłusznie naliczone opłaty po migracji Citi. Reklamacje złożyło ok. 0,7 proc. klientów

VeloBank zwróci niesłusznie naliczone opłaty po migracji Citi. Reklamacje złożyło ok. 0,7 proc. klientów

VeloBank odpowiada na kolejne pytania Bankier.pl po…

Cyfrowa hipoteka w ING: Nie ma kompromisu dla bezpieczeństwa

Cyfrowa hipoteka w ING: Nie ma kompromisu dla bezpieczeństwa

Docelowo niemal wszystkie wnioski o kredyt mają…

Kody SMS z polskich banków nie dochodzą za oceanem. KNF wskazuje na blokady operatorów w USA i Kanadzie

Kody SMS z polskich banków nie dochodzą za oceanem. KNF wskazuje na blokady operatorów w USA i Kanadzie

Klienci w USA i Kanadzie korzystający z…

Revolut piątym bankiem w Polsce pod względem liczby klientów. Sprawdziliśmy, kogo wyprzedził

Revolut piątym bankiem w Polsce pod względem liczby klientów. Sprawdziliśmy, kogo wyprzedził

Polskie banki obsługują razem ponad 60 mln…

PKO BP apeluje do podróżnych: zgłoś wyjazd poza UE

PKO BP apeluje do podróżnych: zgłoś wyjazd poza UE

PKO BP rekomenduje klientom zgłaszanie wyjazdów zagranicznych…

O tym mówią bankowcy

Ostatnie komentarze

avatar komentującego

Marek Fra:

Wygłupili się powierzając wybór nadesłanych prac ludziom, którzy nie mają pojęcia jak odróżnić …

pt., 5 cze 2026 (06:23) • Erste Wiedeński to pierwszy międzynarodowy pociąg marki bankowej, który połączył Polskę i Austrię

avatar komentującego

mistrz:

Podejrzane rozwiazanie do którego oddajemy dane zdrowotne …

czw., 21 maj 2026 (15:07) • Allianz Partners wdraża Minte AI do automatyzacji likwidacji szkód

avatar komentującego

MalmoMind:

Przestańcie reklamować patologię inwestycyjną która za parę lat stanie się tym samym czym …

pon., 27 kw. 2026 (10:19) • XTB wchodzi do Serie A. Polska aplikacja globalnym partnerem SSC Napoli

avatar komentującego

MalmoMind:

No proszę, ZBP znów udowadnia, że 'bank' i 'empatia' to słowa, które się …

wt., 10 lut 2026 (11:40) • Związek Banków Polskich: WIBOR jest legalny i kluczowy dla stabilności państwa

avatar komentującego

Robert Koch:

rewelacja! Tego brakowało. Brawo dla tej firmy …

czw., 29 sty 2026 (11:55) • Tpay wprowadza płatności Blik Level 0 dla użytkowników platformy Shopify

  • SMART Bankier
  • Kredyt konsolidacyjny
  • Pożyczki na raty
  • Konto firmowe
  • Kurs inwestowania
  • Kalkulator brutto netto
  • Kalkulator kredytu gotówkowego
  • Kalkulator zdolności kredytowej
  • Rozlicz najem w PIT-28
  • pit 37 online na pit.pl
  • Rozliczenie pit
  • Program pit
  • Pit 11
  • Promocje Pekao S.A.
  • Promocje BNP Paribas
  • Promocje Citi Handlowy
  • Promocje bankowe
  • Promocje Alior Bank
  • Promocje Santander Bank
  • Promocje PKO BP
  • Promocje Millenium
  • Promocje ING Bank Śląski
  • Promocje mBank
  • Promocje Velobank
  • Promocje Nest Bank
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Newsletter
  • Prześlij informację
  • RSS
  • zgarnijpremie.pl
Bonnier Business Polska Bankier.pl – Portal Finansowy – Rynki, Twoje finanse, Biznes PIT.pl -Podatki dla małych firm i osób fizycznych, rozliczenia roczne Systempartnerski.pl - system afiliacyjny Bankier.pl PRNews.pl - banki, karty, konta oraz marketing i public relations Mambiznes.pl - Pomysł na biznes, Własna firma, Biznes plan Dyskusja.biz - Blogi o biznesie, artykuły biznesowe Puls Biznesu pb.pl - rynek, akcje, spółka, przedsiębiorca, budżet Pulsmedycyny.pl - Portal lekarzy i pracowników służby zdrowia Pulsfarmacji.pl - Portal aptekarzy, techników i pracowników sektora farmaceutycznego
© 2008 − 2026 PRNews.pl. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu. Informacja o cookies. Polityka prywatności

Bezpłatny newsletter PRNews.pl

  • PRNews.pl to najbardziej opiniotwórczy serwis w branży bankowej. Przekonaj się dlaczego!
  • Codziennie rano otrzymasz skrót najważniejszych informacji ze świata finansów
  • Dzięki temu będziesz zawsze wiedział o nowych produktach, promocjach i usługach bankowych, ubezpieczeniowych i inwestycyjnych
  • Aktualne wiadomości z prasy i z samych instytucji finansowych - zupełnie bezpłatnie, wprost na twoją skrzynkę mailową
Zapisz się na newsletter:

Dołącz już dziś do niemal 38 tys. odbiorców