PRNews.pl - banki, karty, konta oraz marketing i public relations

Najświeższe informacje z PRNews.pl w Twojej skrzynce!

Codziennie aktualne wiadomości ze świata finansów.

Zapisz się na nasz Newsletter ​i bądź na bieżąco z nowościami z branży!

  • Raporty
  • Instytucje
    • Alior Bank
    • Bank BPS
    • Bank Millennium
    • Bank Ochrony Środowiska
    • Bank Pekao SA
    • Bank Pocztowy
    • Banki spółdzielcze
    • BGK
    • Biuro Informacji Kredytowej
    • BNP Paribas
    • Citi Handlowy
    • Credit Agricole
    • Erste Bank Polska
    • ING Bank Śląski
    • KIR
    • Klarna
    • Link4
    • Mastercard
    • mBank
    • Nest Bank
    • PKO BP
    • Polski Standard Płatności
    • PZU
    • Raiffeisen Digital Bank
    • Revolut
    • Santander Consumer Bank
    • SGB
    • Standard Chartered Polska
    • Toyota Bank Polska
    • Trade Republic
    • Twisto
    • UniCredit
    • VeloBank
    • Visa
    • Volkswagen Bank Oddział Polska
    • Warta
  • Produkty
    • Bankowość internetowa
    • Bankowość mobilna
    • Oszczędzanie
    • Bezpieczeństwo
    • Karty
    • Kredyty
    • Konta
    • Płatności mobilne
    • Ubezpieczenia
  • Analizy
  • Kariera w finansach
  • Szkolenia
  • Forum
  • Newsletter
PRNews.plWiadomościBankowośćBank Ochrony ŚrodowiskaBOŚ Bank ogłosił wyniki
Bank Ochrony Środowiska

Bank Ochrony Środowiska

Bank Ochrony Środowiska S.A. (BOŚ S.A.) rozpoczął działalność w 1991 r. Jest bankiem specjalizującym się we wspieraniu przedsięwzięć i działań na rzecz ochrony środowiska.

https://www.bankier.pl/smart/wizytowka/bos-bank

BOŚ Bank ogłosił wyniki

Bank Ochrony Środowiska 17.03.2011 (13:46)
Bank Ochrony Środowiska

Zysk netto blisko czterokrotnie wyższy niż w roku poprzednim, suma bilansowa wyższa o 25,8 proc., dynamiczne wzrosty z tytułu odsetek (8,6 proc.) oraz opłat i prowizji (20 proc.), znaczny przyrost liczby klientów. BOŚ Bank zanotował w 2010 r. wzrosty we wszystkich najważniejszych obszarach działalności.

Dynamiczny rozwój przy jednoczesnych zmianach w modelu biznesowym, wzrost udziału w rynku, przy równoczesnym wzroście efektywności – tak można w skrócie scharakteryzować 2010 – kolejny rok wdrażania nowej strategii BOŚ S.A.

– Jednym z największych sukcesów ubiegłego roku było pozyskanie środków na rozwój działalności banku. Kapitał własny banku zwiększył się w 2010 roku o 150 mln zł. Wpłynęło na to podwyższenie kapitału zakładowego o 96 mln zł oraz wypracowanie zysku netto w wys. 54 mln zł. Warto wspomnieć, że w 2009 doszło do emisji obligacji podporządkowanych, które zwiększyły fundusze własne banku o 120 mln zł. W wyniku powyższych działań BOŚ zakończył rok 2010 ze współczynnikiem wypłacalności wynoszącym 11,95 proc. – powiedział Mariusz Klimczak, Prezes Zarządu Banku Ochrony Środowiska.  

Ponadto w listopadzie 2010 bank wyemitował obligacje w wysokości 700 mln zł. Papiery te na początku 2011 roku zadebiutowały na rynku Catalyst. – Była to największa emisja obligacji zrealizowana przez instytucję finansową na tym rynku. Warto wspomnieć, że wiarygodność BOŚ S.A. została potwierdzona przez międzynarodową Agencję Ratingową Fitch, utrzymaliśmy rating „BBB” – dodaje Prezes Klimczak.  

Zysk netto Banku Ochrony Środowiska wyniósł w 2010 r. 54,1 mln zł i był blisko cztery razy wyższy niż w roku poprzednim. – Warto zaznaczyć, że tempo wzrostu ogólnych kosztów administracyjnych banku utrzymywało się na poziomie niższym niż inflacja i wyniosło 0,7 proc. w porównaniu do roku poprzedniego, podczas gdy skala działania, mierzona wzrostem aktywów wzrosła o 25,8 proc. – mówi Mariusz Klimczak, Prezes Zarządu BOŚ S.A. – Również wskaźnik koszty/dochody (C/I) poprawił się na koniec 2010 r., w stosunku do 2009 o 9,1 proc. Oznacza to, że BOŚ Bank rozwijał się niezwykle dynamicznie, a jednocześnie działał w sposób efektywny i przemyślany – dodaje.   

BOŚ Bank w 2010 roku zanotował znaczny przyrost liczby klientów. Nowe, niestandardowe produkty po raz kolejny pozytywnie zaskoczyły rynek. Dzięki wprowadzeniu do oferty m.in. Konta bez Kantów (to bank płaci klientom za wykonane transakcje: przelewy, zlecenia stałe etc.) BOŚ zwiększył liczbę prowadzonych rachunków z 112,9 do 142,1 tys. odnotowując wzrost na poziomie 25, 9 proc. O 16,2 proc. wzrosła również liczba kart kredytowych i płatniczych – bank zamknął rok liczbą 141,3 tys. plastików.

Portfel kredytów hipotecznych udzielonych klientom segmentu detalicznego wzrósł w 2010 roku o 33 proc. i wyniósł 3 682 mln zł. Zaostrzenie polityki kredytowej na skutek wydania przez KNF Rekomendacji S, nie obniżyło tempa wzrostu sprzedaży kredytów na nieruchomości. W efekcie wprowadzonych zmian, w drugiej połowie ubiegłego roku obserwowane było większe zainteresowanie klientów kredytami w złotych. Wzrost sprzedaży kredytów w rodzimej walucie wyniósł 41 proc. Jednakże w całym ubiegłym roku ponad 52 proc. nowych kredytów hipotecznych udzielono w euro.

W ubiegłym roku bank położył szczególny nacisk na rozwój oferty dla sektora korporacyjnego. Dużym sukcesem było wprowadzenie faktoringu (obecnie BOŚ obsługuje 750 kontrahentów) z innowacyjną platformą BOŚFaktor. Konto Wyjątkowe Biznes zostało dobrze przyjęte przez przedsiębiorców zwłaszcza, że BOŚ zniósł opłatę za miesięczne prowadzenie rachunku oraz radykalnie obniżył koszt przelewów SEPA do 0,95 zł. Bank odpowiedział również na kredytowe potrzeby biznesmenów udostępniając im m.in. Szybką Ścieżkę Kredytową (nawet 0,5 mln zł w 24 h). Duże znaczenie w zwiększaniu pozycji BOŚ S.A. w tym sektorze miały również zmiany organizacyjne, w tym powołanie jedenastu Centrów Korporacyjnych specjalizujących się w obsłudze firm. Dzięki powyższym działaniom portfel depozytów klientów korporacyjnych zanotował rekordowy wzrost na poziomie 74,4 proc. (5 721 mln. na koniec 2010 r.), portfel kredytów w tym obszarze zwiększył się natomiast o 6,3 proc. (2 874 mln na koniec roku).

Dobre wyniki w 2010 roku miał również DM BOŚ – wypracował zysk netto w wys. 15 mln zł, czyli o 14,7 proc. więcej niż w roku ubiegłym. Maklerom udało się utrzymać pozycję lidera na rynku kontaktów terminowych. Liczba rachunków maklerskich wzrosła o 42,9 proc. Zysk netto Grupy BOŚ S.A. uplasował się zatem na poziomie 63,2 mln zł. To ponad 2,3 razy więcej niż w roku ubiegłym.

Źródło: BOŚ

banki boś wyniki 2011-03-17
Redakcja PRNews.pl
Tagi: banki boś wyniki

Sprawdź także:

a 0 N!Asystent 2.0 od Nest Banku dostępny w aplikacji mobilnej i bankowości internetowej
23.10.2026 (06:15)

N!Asystent 2.0 od Nest Banku dostępny w aplikacji mobilnej i bankowości internetowej

Nest Bank udostępnił N!Asystenta 2.0 we wszystkich kanałach bankowości elektronicznej – zarówno w aplikacji …

a 0 mBank rozpoczyna kampanię reklamową w Biedronce. Klienci mogą otrzymać bony na zakupy
22.10.2026 (21:32)

mBank rozpoczyna kampanię reklamową w Biedronce. Klienci mogą otrzymać bony na zakupy

mBank nawiązał współpracę z siecią Biedronka w ramach kampanii Retail Media. Reklamy banku pojawią się w ponad 3800 …

a 0 Fundacja UniCredit przeznaczy ponad 16 mln euro na programy edukacyjne. Obejmą także Polskę
22.10.2026 (21:25)

Fundacja UniCredit przeznaczy ponad 16 mln euro na programy edukacyjne. Obejmą także Polskę

UniCredit Foundation przedłuża współpracę z organizacjami Teach For All i Junior Achievement Europe. W ciągu …

a 0 BNP Paribas udzielił 20,35 mln euro kredytu na drugi etap Hillwood Grodzisk
22.10.2026 (21:23)

BNP Paribas udzielił 20,35 mln euro kredytu na drugi etap Hillwood Grodzisk

Hillwood podpisał z BNP Paribas Bank Polska umowę kredytową o wartości 20,35 mln euro. Środki zostaną przeznaczone …

a 0 VeloBank rusza z kampanią „Marzenia same się nie spełnią” z Magdaleną Różczką
22.10.2026 (21:21)

VeloBank rusza z kampanią „Marzenia same się nie spełnią” z Magdaleną Różczką

VeloBank rozpoczął kampanię reklamową z Magdaleną Różczką w roli głównej. Bank ponownie wykorzystuje znaną już …

a 0 Klienci mBanku skorzystają z Fast Tracku także na lotnisku w Gdańsku
22.10.2026 (21:17)

Klienci mBanku skorzystają z Fast Tracku także na lotnisku w Gdańsku

Użytkownicy karty Visa Świat Intensive od mBanku mogą korzystać z usługi Fast Track także na lotnisku w Gdańsku. …

PRNews.pl

Zobacz również

PKO BP wciąż bez SMS-ów do USA i Kanady. Bank nie zna terminu

PKO BP wciąż bez SMS-ów do USA i Kanady. Bank nie zna terminu

Na początku czerwca PKO BP szacował, że…

Reklamy inwestycyjne z udziałem znanych osób. Na co zwrócić uwagę przed wpłatą pieniędzy?

Reklamy inwestycyjne z udziałem znanych osób. Na co zwrócić uwagę przed wpłatą pieniędzy?

Polityk albo prezes dużej firmy opowiada w…

Selfpożyczka, czyli na co naprawdę idą pieniądze odłożone „na wszelki wypadek”

Selfpożyczka, czyli na co naprawdę idą pieniądze odłożone „na wszelki wypadek”

Nikt nie sprawdza zdolności kredytowej i nikt…

„Ten z żubrem” może zniknąć. Pekao myśli o nowym logo i nazwie

„Ten z żubrem” może zniknąć. Pekao myśli o nowym logo i nazwie

Z logo Pekao może zniknąć żubr, a…

Ranking lokat na 6 miesięcy – październik 2026 r. Lider nadal oferuje ponad 6 proc.

Ranking lokat na 6 miesięcy – październik 2026 r. Lider nadal oferuje ponad 6 proc.

Najlepsze lokaty półroczne nadal pozwalają zarobić ponad…

Who is who

Anna Borowiec-Góra

Anna Borowiec-Góra

Członek Zarządu i Dyrektor Zarządzająca, MSLGROUP Financial…

Monika Charamsa

Monika Charamsa

Monika Charamsa CEO NCS Sp. z o.o.,…

Maciej Jeleński

Maciej Jeleński

Specjalista, PKO Leasing SA Jest absolwentem warszawskiej…

O tym mówią bankowcy

Ostatnie komentarze

avatar komentującego

MalmoMind:

Super rekrutacja. Wzięli Babkę dzięki której Getin Bank (Velo aktualnie) „wydym..l” Polaków na …

czw., 8 paź 2026 (08:26) • Credit Agricole tworzy Departament Kredytów Hipotecznych. Pokieruje nim Helena Kamińska

avatar komentującego

odeOOn:

Ważna i potrzebna kampania w tych czasach …

niedz., 27 wrz 2026 (14:34) • Polacy deklarują odpowiedzialność w finansach, ale co piąty miał w tym roku problem z płatnościami. Badanie KRUK-a

avatar komentującego

MalmoMind:

Niestety ale oferta jest mało atrakcyjna, droga i niedostosowana do rzeczywistości. Widać zachłanność …

niedz., 23 sie 2026 (21:29) • Credit Agricole wprowadza flagowe Konto dla Ciebie Max bez opłat i wymagań miesięcznych

avatar komentującego

SK:

Ktoś już to ma w aplikacji ? …

śr., 29 lip 2026 (10:13) • Revolut wprowadza fundusze rynku prywatnego dla klientów w Polsce

avatar komentującego

gość:

dokładnie …

wt., 21 lip 2026 (07:30) • Zakup eSIM w aplikacji Banku Millennium wyróżniony przez Global Finance

  • SMART Bankier
  • Kredyt konsolidacyjny
  • Pożyczki na raty
  • Konto firmowe
  • Kurs inwestowania
  • Kalkulator brutto netto
  • Kalkulator kredytu gotówkowego
  • Kalkulator zdolności kredytowej
  • Kredyt gotówkowy
  • Rozlicz najem w PIT-28
  • pit 37 online na pit.pl
  • Rozliczenie pit
  • Program pit
  • Pit 11
  • Promocje Pekao S.A.
  • Promocje BNP Paribas
  • Promocje Citi Handlowy
  • Promocje bankowe
  • Promocje Alior Bank
  • Promocje Santander Bank
  • Promocje PKO BP
  • Promocje Millenium
  • Promocje ING Bank Śląski
  • Promocje mBank
  • Promocje Velobank
  • Promocje Nest Bank
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Newsletter
  • Prześlij informację
  • RSS
  • zgarnijpremie.pl
Bonnier Business Polska Bankier.pl – Portal Finansowy – Rynki, Twoje finanse, Biznes PIT.pl -Podatki dla małych firm i osób fizycznych, rozliczenia roczne Systempartnerski.pl - system afiliacyjny Bankier.pl PRNews.pl - banki, karty, konta oraz marketing i public relations Mambiznes.pl - Pomysł na biznes, Własna firma, Biznes plan Dyskusja.biz - Blogi o biznesie, artykuły biznesowe Puls Biznesu pb.pl - rynek, akcje, spółka, przedsiębiorca, budżet Pulsmedycyny.pl - Portal lekarzy i pracowników służby zdrowia Pulsfarmacji.pl - Portal aptekarzy, techników i pracowników sektora farmaceutycznego
© 2008 − 2026 PRNews.pl. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu. Informacja o cookies. Polityka prywatności

Bezpłatny newsletter PRNews.pl

  • PRNews.pl to najbardziej opiniotwórczy serwis w branży bankowej. Przekonaj się dlaczego!
  • Codziennie rano otrzymasz skrót najważniejszych informacji ze świata finansów
  • Dzięki temu będziesz zawsze wiedział o nowych produktach, promocjach i usługach bankowych, ubezpieczeniowych i inwestycyjnych
  • Aktualne wiadomości z prasy i z samych instytucji finansowych - zupełnie bezpłatnie, wprost na twoją skrzynkę mailową
Zapisz się na newsletter:

Dołącz już dziś do niemal 38 tys. odbiorców