PRNews.pl - banki, karty, konta oraz marketing i public relations

Najświeższe informacje z PRNews.pl w Twojej skrzynce!

Codziennie aktualne wiadomości ze świata finansów.

Zapisz się na nasz Newsletter ​i bądź na bieżąco z nowościami z branży!

  • Raporty
  • Instytucje
    • Alior Bank
    • Bank BPS
    • Bank Millennium
    • Bank Ochrony Środowiska
    • Bank Pekao SA
    • Bank Pocztowy
    • Banki spółdzielcze
    • BGK
    • Biuro Informacji Kredytowej
    • BNP Paribas
    • Citi Handlowy
    • Credit Agricole
    • Erste Bank Polska
    • ING Bank Śląski
    • KIR
    • Klarna
    • Link4
    • Mastercard
    • mBank
    • Nest Bank
    • PKO BP
    • Polski Standard Płatności
    • PZU
    • Raiffeisen Digital Bank
    • Revolut
    • Santander Consumer Bank
    • SGB
    • Standard Chartered Polska
    • Toyota Bank Polska
    • Trade Republic
    • Twisto
    • UniCredit
    • VeloBank
    • Visa
    • Volkswagen Bank Oddział Polska
    • Warta
  • Produkty
    • Bankowość internetowa
    • Bankowość mobilna
    • Oszczędzanie
    • Bezpieczeństwo
    • Karty
    • Kredyty
    • Konta
    • Płatności mobilne
    • Ubezpieczenia
  • Analizy
  • Kariera w finansach
  • Szkolenia
  • Forum
  • Newsletter
PRNews.plWiadomościAktualności20 milionów pożyczek na 2 urodziny Kokosa

20 milionów pożyczek na 2 urodziny Kokosa

Aktualności 04.02.2010 (09:05) artykuł nadesłany

Wartość pożyczek społecznościowych w drugim roku funkcjonowania serwisu wzrosła o 400 procent. Ilość użytkowników zwiększyła się niemal trzykrotnie. Serwis podnosi kwotę maksymalnej pożyczki do 250 000 zł i jednorazowej inwestycji do 5 000 zł. 

Z okazji urodzin serwis przygotował specjalną promocję, która potrwa do końca lutego 2010 roku. Promocja umożliwia przeprowadzenie wszystkich dostępnych w serwisie weryfikacji oraz wzięcie pożyczki za 1 PLN.


Drugie urodziny Kokos.pl są również okazją do wdrożenia nowego ratingu w postaci niebieskich gwiazdek, które mogą otrzymać najbardziej solidni użytkownicy serwisu. Pożyczkobiorcy z niebieskim ratingiem będą mogli jednorazowo pożyczyć aż 250 000 zł., a pożyczkodawcy zainwestować nawet 5000 zł. w takich aukcjach. Kolejnym elementem jest funkcja udostępniona specjalnie dla inwestorów – „Pociągnij z Kokosa”. To opcja pozwalająca na przygotowanie własnej oferty przez pożyczkodawcę z warunkami, na których jest skłonny zainwestować swoje środki. Kolejna nowość to wprowadzenie rynku wtórnego obejmującego sprzedaż i kupno inwestycji z Kokos.pl.

Kokos.pl przez dwa lata zgromadził ponad 80 tysięcy użytkowników. Osiągnięte wyniki wyraźnie wskazują, że e-pożyczki dobrze przyjęły się na polskim rynku finansowym. Szeroki zakres wdrożonych narzędzi weryfikujących i zabezpieczających udzielenie pożyczki jest jednym z głównych czynników, które zachęcają użytkowników do korzystania z usług serwisu. Drugim jest niższy koszt pożyczki, jaki musi ponieść pożyczkobiorca i wyższy zwrot z inwestycji realizowany przez pożyczkodawcę. Niemal tysiąc najbardziej aktywnych inwestorów Kokosa uzyskało  roczne zwroty z inwestycji mieszczące się w przedziale 16 – 40 procent, dzięki reinwestowaniu środków pochodzących ze spłat rat.

Drugim urodzinom serwisu będzie towarzyszyła kampania promocyjna realizowana przy wykorzystaniu mediów internetowych. Zasięg kampanii to ponad 4 miliony internautów.

Kokos.pl jest największym serwisem typu social lending na polskim rynku. W 2010 roku planuje udzielić pożyczek na łączną kwotę 50 milionów złotych. Operatorem Kokos.pl jest Blue Media SA. 

Źródło: Blue Media

kokos.pl social lending 2010-02-04
Redakcja PRNews.pl
Tagi: kokos.pl social lending

Sprawdź także:

a 0 Aplikacja mobilna Banku Millennium ma już 3 miliony aktywnych użytkowników
25.08.2026 (18:47)

Aplikacja mobilna Banku Millennium ma już 3 miliony aktywnych użytkowników

Z aplikacji mobilnej Banku Millennium aktywnie korzysta już 3 miliony klientów miesięcznie. Milion aktywnych …

a 0 VeloBank obniża marże kredytów refinansowych dla małych i średnich firm
25.08.2026 (10:18)

VeloBank obniża marże kredytów refinansowych dla małych i średnich firm

VeloBank wprowadził promocję refinansowania kredytów firmowych dla małych i średnich przedsiębiorstw. Bank oferuje …

a 0 Revolut powołał dział badawczy AI i ujawnił wyniki własnego modelu bazowego PRAGMA
25.08.2026 (10:14)

Revolut powołał dział badawczy AI i ujawnił wyniki własnego modelu bazowego PRAGMA

Revolut uruchomił Revolut Research, dedykowaną jednostkę badawczą w ramach Departamentu AI, odpowiedzialną za …

a 0 Badanie Santander Consumer Banku pokazuje, że 75 proc. Polaków nie wyobraża sobie bankowości bez aplikacji mobilnej
25.08.2026 (10:10)

Badanie Santander Consumer Banku pokazuje, że 75 proc. Polaków nie wyobraża sobie bankowości bez aplikacji mobilnej

75 proc. badanych nie wyobraża sobie korzystania z bankowości bez aplikacji mobilnej, a 66 proc. korzysta z niej …

a 0 Europa Ubezpieczenia uruchamia platformę cyfrową Europortal dla agentów
25.08.2026 (06:56)

Europa Ubezpieczenia uruchamia platformę cyfrową Europortal dla agentów

Europa Ubezpieczenia uruchomiła Europortal, platformę cyfrową zapewniającą agentom ubezpieczeniowym dostęp do …

a 0 Agencja Keino Creative zajmie się obsługą marketingową Balcia Insurance w Polsce
24.08.2026 (10:59)

Agencja Keino Creative zajmie się obsługą marketingową Balcia Insurance w Polsce

Agencja Keino Creative wygrała proces ofertowy na obsługę Balcia Insurance w Polsce. Umowę podpisano na rok, a …

PRNews.pl

Zobacz również

Elitarna karta LOT za 29 zł? Oszuści chcą danych karty

Elitarna karta LOT za 29 zł? Oszuści chcą danych karty

Reklama na Facebooku obiecuje elitarną kartę PLL…

Bank się pomylił i odciął klientkę od pieniędzy na zagranicznym urlopie. Musiała wracać

Bank się pomylił i odciął klientkę od pieniędzy na zagranicznym urlopie. Musiała wracać

Credit Agricole zablokował konto klientce, choć wcześniej…

PKO BP przebudowuje private banking. Chce zarządzać całym majątkiem klientów

PKO BP przebudowuje private banking. Chce zarządzać całym majątkiem klientów

Największy polski bank przechodzi od klasycznego private…

Scam Alert od Mety będzie ostrzegać przed oszustami. Ale na Facebooku i tak nadal pełno fałszywych treści

Scam Alert od Mety będzie ostrzegać przed oszustami. Ale na Facebooku i tak nadal pełno fałszywych treści

Koncern Meta chce poprawić bezpieczeństwo użytkowników aplikacji…

ING kusi premią za konto do 800 zł. Sprawdzamy warunki

ING kusi premią za konto do 800 zł. Sprawdzamy warunki

Nowy klient ING może zdobyć do 800…

O tym mówią bankowcy

Ostatnie komentarze

avatar komentującego

MalmoMind:

Niestety ale oferta jest mało atrakcyjna, droga i niedostosowana do rzeczywistości. Widać zachłanność …

niedz., 23 sie 2026 (21:29) • Credit Agricole wprowadza flagowe Konto dla Ciebie Max bez opłat i wymagań miesięcznych

avatar komentującego

Williams Anthony Dauria:

https://uploads.disquscdn.com/images/f1296da62232f5d183b02bf1dcc60a17c6c610eee75c6d16cb26b2e884940054.jpg …

śr., 19 sie 2026 (15:52) • Świąteczna kampania Pilnej Pożyczki w Internecie

avatar komentującego

SK:

Ktoś już to ma w aplikacji ? …

śr., 29 lip 2026 (10:13) • Revolut wprowadza fundusze rynku prywatnego dla klientów w Polsce

avatar komentującego

gość:

dokładnie …

wt., 21 lip 2026 (07:30) • Zakup eSIM w aplikacji Banku Millennium wyróżniony przez Global Finance

avatar komentującego

Jas Fasola:

chciałbym zrozumieć jaki był powód nagrody. Usługa oferowana jest przez bardzo wiele banków. …

wt., 21 lip 2026 (07:12) • Zakup eSIM w aplikacji Banku Millennium wyróżniony przez Global Finance

  • SMART Bankier
  • Kredyt konsolidacyjny
  • Pożyczki na raty
  • Konto firmowe
  • Kurs inwestowania
  • Kalkulator brutto netto
  • Kalkulator kredytu gotówkowego
  • Kalkulator zdolności kredytowej
  • Rozlicz najem w PIT-28
  • pit 37 online na pit.pl
  • Rozliczenie pit
  • Program pit
  • Pit 11
  • Promocje Pekao S.A.
  • Promocje BNP Paribas
  • Promocje Citi Handlowy
  • Promocje bankowe
  • Promocje Alior Bank
  • Promocje Santander Bank
  • Promocje PKO BP
  • Promocje Millenium
  • Promocje ING Bank Śląski
  • Promocje mBank
  • Promocje Velobank
  • Promocje Nest Bank
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Newsletter
  • Prześlij informację
  • RSS
  • zgarnijpremie.pl
Bonnier Business Polska Bankier.pl – Portal Finansowy – Rynki, Twoje finanse, Biznes PIT.pl -Podatki dla małych firm i osób fizycznych, rozliczenia roczne Systempartnerski.pl - system afiliacyjny Bankier.pl PRNews.pl - banki, karty, konta oraz marketing i public relations Mambiznes.pl - Pomysł na biznes, Własna firma, Biznes plan Dyskusja.biz - Blogi o biznesie, artykuły biznesowe Puls Biznesu pb.pl - rynek, akcje, spółka, przedsiębiorca, budżet Pulsmedycyny.pl - Portal lekarzy i pracowników służby zdrowia Pulsfarmacji.pl - Portal aptekarzy, techników i pracowników sektora farmaceutycznego
© 2008 − 2026 PRNews.pl. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu. Informacja o cookies. Polityka prywatności

Bezpłatny newsletter PRNews.pl

  • PRNews.pl to najbardziej opiniotwórczy serwis w branży bankowej. Przekonaj się dlaczego!
  • Codziennie rano otrzymasz skrót najważniejszych informacji ze świata finansów
  • Dzięki temu będziesz zawsze wiedział o nowych produktach, promocjach i usługach bankowych, ubezpieczeniowych i inwestycyjnych
  • Aktualne wiadomości z prasy i z samych instytucji finansowych - zupełnie bezpłatnie, wprost na twoją skrzynkę mailową
Zapisz się na newsletter:

Dołącz już dziś do niemal 38 tys. odbiorców