PRNews.pl - banki, karty, konta oraz marketing i public relations

Najświeższe informacje z PRNews.pl w Twojej skrzynce!

Codziennie aktualne wiadomości ze świata finansów.

Zapisz się na nasz Newsletter ​i bądź na bieżąco z nowościami z branży!

  • Raporty
  • Instytucje
    • Alior Bank
    • Bank BPS
    • Bank Millennium
    • Bank Ochrony Środowiska
    • Bank Pekao SA
    • Bank Pocztowy
    • Banki spółdzielcze
    • BGK
    • Biuro Informacji Kredytowej
    • BNP Paribas
    • Citi Handlowy
    • Credit Agricole
    • Erste Bank Polska
    • ING Bank Śląski
    • KIR
    • Klarna
    • Link4
    • Mastercard
    • mBank
    • Nest Bank
    • PKO BP
    • Polski Standard Płatności
    • PZU
    • Raiffeisen Digital Bank
    • Revolut
    • Santander Consumer Bank
    • SGB
    • Standard Chartered Polska
    • Toyota Bank Polska
    • Trade Republic
    • Twisto
    • UniCredit
    • VeloBank
    • Visa
    • Volkswagen Bank Oddział Polska
    • Warta
  • Produkty
    • Bankowość internetowa
    • Bankowość mobilna
    • Oszczędzanie
    • Bezpieczeństwo
    • Karty
    • Kredyty
    • Konta
    • Płatności mobilne
    • Ubezpieczenia
  • Analizy
  • Kariera w finansach
  • Szkolenia
  • Forum
  • Newsletter
PRNews.plWiadomościUbezpieczeniaAsystent z UFG pomoże po wypadku

Asystent z UFG pomoże po wypadku

Ubezpieczenia 04.12.2014 (10:58)

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny przygotował bezpłatną aplikację „Na wypadek”. Ten mobilny przewodnik asystuje kierowcy w stresującym momencie tuż po wypadku drogowym i pomaga zebrać niezbędne informacje – potrzebne przy likwidacji szkody u ubezpieczyciela. Aplikacja jest dostępna bezpłatnie na platformach Android oraz iOS.


– Na drodze, bezpośrednio po wypadku, bardzo trudno klarownie myśleć– mówi Elżbieta Wanat-Połeć, prezes Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. – Jednak właściwe udokumentowanie tego co się zdarzyło jest istotne dla późniejszej likwidacji szkody. Dlatego też Fundusz udostępnia kierowcom bezpłatnąaplikację, którą warto zainstalować w swoim telefonie i mieć gotową na wypadek, gdyby kiedykolwiek była nam potrzebna– dodaje.

Dzięki aplikacji kierowca prowadzony jest krok po kroku przez listę niezbędnych czynności, które należy wykonać po wypadku drogowym, takich jak: dokumentowanie danych uczestników zdarzenia i okoliczności samej szkody; wykonanie zdjęć obrazujących uszkodzenia czy zebranie innych informacji niezbędnych do tzw. wspólnego oświadczenia o zdarzeniu drogowym. Aplikacja podpowie również m.in.:

  • czy niezbędne jest wezwanie policji,
  • jak poprawnie wykonać zdjęcia uszkodzeń w pojazdach,
  • jakie inne informacje, o których kierowcy często zapominają, należy też zebrać, np.: typ drogi, czy ma pobocze, ograniczenia prędkości, ile osób podróżowało w drugim aucie, współrzędne geograficzne miejsca zdarzenia (GPS) etc.

Ponadto dzięki zeskanowaniu kodów QR z dowodów rejestracyjnych uczestników zdarzenia automatycznie zebrane zostaną poprawne dane o ubezpieczeniu pojazdów uczestniczących w wypadku. Wszystkie zgromadzone informacje są zapisane w telefonie; można je też przesłać na dowolny adres mailowy. Powyższa dokumentacja bardzo pomaga w zgromadzeniu informacji niezbędnych do „wspólnego oświadczenia o wypadku drogowym”, jednak już sam druk należy wypełnić ręcznie i podpisać.


– Mam nadzieję, że wspólnie z firmami ubezpieczeniowymi uda nam się upowszechnić tę aplikację wśród kierowców, a zebrane w ten sposób rzetelne informacje – po zgłoszeniu szkody do ubezpieczyciela- trafiać będą do ogólnopolskiej bazy polis komunikacyjnych, prowadzonej przez UFG, co w efekcie przyczyni się do poprawy jakości danych w bazie – mówi Elżbieta Wanat-Połeć.

Dodatkowo posiadacz pojazdu wprowadzając do aplikacji dane z dowodu rejestracyjnego (za pomocą kodu QR) otrzyma z UFG informacje o posiadanych polisach oraz przypomnienie o ich dacie wygaśnięcia czy zbliżającym się terminie przeglądu technicznego. Aplikacja jest bezpłatna i działa w systemach Android oraz iOS.

Ponad rok temu Fundusz udostępnił inną aplikację mobilną UFG Baza. Pozwala ona sprawdzić OC danego pojazdu bezpośrednio na drodze, gdy nie wiadomo czy inni uczestnicy wypadku mają wykupione OC lub wsiadając, jako kierowca, do pojazdu co do którego chcemy się upewnić czy ma tę obowiązkową polisę. Aplikacja UFG Baza została zainstalowana już na prawie 6 tysiącach urządzeń mobilnych. Jej wersja mobilna została przygotowana na podstawie funkcjonalności dostępnej na stronie internetowej UFG „Sprawdź OC dla pojazdu”, która jest powszechnie wykorzystywana przez kierowców oraz firmy ubezpieczeniowe od ponad trzech lat. Od początku tego roku o OC pojazdu zadanych zostało już prawie 4 mln zapytań.

/ UFG

2014-12-04
Redakcja PRNews.pl

Sprawdź także:

a 0 BIK: w pierwszym półroczu 2026 banki i firmy pożyczkowe udzieliły finansowania za 183 mld zł
30.07.2026 (20:35)

BIK: w pierwszym półroczu 2026 banki i firmy pożyczkowe udzieliły finansowania za 183 mld zł

Wartość nowo udzielonych kredytów bankowych i pożyczek pozabankowych sięgnęła w pierwszym półroczu 2026 roku 183,2 …

a 0 UniCredit wprowadza leasing dla firm we współpracy z PEAC Solutions
30.07.2026 (20:33)

UniCredit wprowadza leasing dla firm we współpracy z PEAC Solutions

UniCredit dodaje do oferty dla MŚP i korporacji leasing, którego udziela partner banku, spółka PEAC Solutions. Bank …

a 0 Raport ZPF: przyzwolenie na nadużycia finansowe najwyższe wśród młodych i zadłużonych
30.07.2026 (20:31)

Raport ZPF: przyzwolenie na nadużycia finansowe najwyższe wśród młodych i zadłużonych

Polacy są skłonni usprawiedliwiać nieetyczne zachowania finansowe w ponad dwóch piątych badanych sytuacji — wynika …

a 0 Erste Bank Polska z zyskiem 2,2 mld zł po pierwszym półroczu, rekordy w kredytach gotówkowych
30.07.2026 (20:29)

Erste Bank Polska z zyskiem 2,2 mld zł po pierwszym półroczu, rekordy w kredytach gotówkowych

Grupa Erste Bank Polska zarobiła w pierwszym półroczu 2026 roku 2,2 mld zł netto przy ROE na poziomie 19 proc. To …

a 0 Finax ostrzega przed poradami influencerów: na rynku CFD traci 70–80 proc. inwestorów
30.07.2026 (09:44)

Finax ostrzega przed poradami influencerów: na rynku CFD traci 70–80 proc. inwestorów

Na rynku Forex i kontraktów CFD traci pieniądze od 70 do 80 proc. inwestorów detalicznych — wynika z danych UKNF …

a 0 ING Bank Śląski z zyskiem 2,02 mld zł po półroczu, rekordowy przyrost klientów
30.07.2026 (09:32)

ING Bank Śląski z zyskiem 2,02 mld zł po półroczu, rekordowy przyrost klientów

ING Bank Śląski zarobił w drugim kwartale 2026 roku 1 193 mln zł, o 5 proc. więcej rok do roku. Zysk za całe …

PRNews.pl

Zobacz również

BNP Paribas powalczy o korporacje i inwestycje strategiczne. Ma mocną konkurencję

BNP Paribas powalczy o korporacje i inwestycje strategiczne. Ma mocną konkurencję

Przynależność do największej grupy bankowej w Europie…

Chciała wypłacić 40 tys. zł. Banki radzą: jedź do innego miasta albo pobieraj „na raty”

Chciała wypłacić 40 tys. zł. Banki radzą: jedź do innego miasta albo pobieraj „na raty”

Wypłata większej kwoty gotówki wymaga w większości…

Bolesny cios dla Aliora, drobna korekta dla gigantów. Wyrok TSUE podzielił sektor bankowy

Bolesny cios dla Aliora, drobna korekta dla gigantów. Wyrok TSUE podzielił sektor bankowy

Niemal 100 mln zł odpisu w Aliorze…

Byli menedżerowie Ergo Hestii i duży broker tworzą spółkę

Byli menedżerowie Ergo Hestii i duży broker tworzą spółkę

Dawny zarząd Ergo Hestii i spółka z…

Dług publiczny i kredyt mogą podkręcić zyski banków nawet o połowę do 2030 r. Jest jednak dużo czynników ryzyka

Dług publiczny i kredyt mogą podkręcić zyski banków nawet o połowę do 2030 r. Jest jednak dużo czynników ryzyka

Akcja kredytowa w Polsce rośnie w najszybszym…

Who is who

Marek Baran

Marek Baran

Dyrektor biura komunikacji korporacyjnej Grupy PZU Marek…

Marcin Jaworski

Marcin Jaworski

Menedżer ds. komunikacji i analiz. Rzecznik prasowy.…

Anna Borowiec-Góra

Anna Borowiec-Góra

Członek Zarządu i Dyrektor Zarządzająca, MSLGROUP Financial…

O tym mówią bankowcy

Ostatnie komentarze

avatar komentującego

SK:

Ktoś już to ma w aplikacji ? …

śr., 29 lip 2026 (10:13) • Revolut wprowadza fundusze rynku prywatnego dla klientów w Polsce

avatar komentującego

gość:

dokładnie …

wt., 21 lip 2026 (07:30) • Zakup eSIM w aplikacji Banku Millennium wyróżniony przez Global Finance

avatar komentującego

Jas Fasola:

chciałbym zrozumieć jaki był powód nagrody. Usługa oferowana jest przez bardzo wiele banków. …

wt., 21 lip 2026 (07:12) • Zakup eSIM w aplikacji Banku Millennium wyróżniony przez Global Finance

avatar komentującego

PykPyk:

Zamiast zajmować się pierdołami niech dopracują swoją beznadziejną aplikację bankową bo ma podstawowe …

wt., 7 lip 2026 (16:36) • UniCredit uruchamia pierwszą w Polsce bankową grę fabularną “Kosmiczna Fortuna”

avatar komentującego

human1:

Trochę spóźniony ten news. Ta gra rozpoczęła się w kwietniu. …

niedz., 5 lip 2026 (20:03) • UniCredit uruchamia pierwszą w Polsce bankową grę fabularną “Kosmiczna Fortuna”

  • SMART Bankier
  • Kredyt konsolidacyjny
  • Pożyczki na raty
  • Konto firmowe
  • Kurs inwestowania
  • Kalkulator brutto netto
  • Kalkulator kredytu gotówkowego
  • Kalkulator zdolności kredytowej
  • Rozlicz najem w PIT-28
  • pit 37 online na pit.pl
  • Rozliczenie pit
  • Program pit
  • Pit 11
  • Promocje Pekao S.A.
  • Promocje BNP Paribas
  • Promocje Citi Handlowy
  • Promocje bankowe
  • Promocje Alior Bank
  • Promocje Santander Bank
  • Promocje PKO BP
  • Promocje Millenium
  • Promocje ING Bank Śląski
  • Promocje mBank
  • Promocje Velobank
  • Promocje Nest Bank
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Newsletter
  • Prześlij informację
  • RSS
  • zgarnijpremie.pl
Bonnier Business Polska Bankier.pl – Portal Finansowy – Rynki, Twoje finanse, Biznes PIT.pl -Podatki dla małych firm i osób fizycznych, rozliczenia roczne Systempartnerski.pl - system afiliacyjny Bankier.pl PRNews.pl - banki, karty, konta oraz marketing i public relations Mambiznes.pl - Pomysł na biznes, Własna firma, Biznes plan Dyskusja.biz - Blogi o biznesie, artykuły biznesowe Puls Biznesu pb.pl - rynek, akcje, spółka, przedsiębiorca, budżet Pulsmedycyny.pl - Portal lekarzy i pracowników służby zdrowia Pulsfarmacji.pl - Portal aptekarzy, techników i pracowników sektora farmaceutycznego
© 2008 − 2026 PRNews.pl. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu. Informacja o cookies. Polityka prywatności

Bezpłatny newsletter PRNews.pl

  • PRNews.pl to najbardziej opiniotwórczy serwis w branży bankowej. Przekonaj się dlaczego!
  • Codziennie rano otrzymasz skrót najważniejszych informacji ze świata finansów
  • Dzięki temu będziesz zawsze wiedział o nowych produktach, promocjach i usługach bankowych, ubezpieczeniowych i inwestycyjnych
  • Aktualne wiadomości z prasy i z samych instytucji finansowych - zupełnie bezpłatnie, wprost na twoją skrzynkę mailową
Zapisz się na newsletter:

Dołącz już dziś do niemal 38 tys. odbiorców