PRNews.pl - banki, karty, konta oraz marketing i public relations

Najświeższe informacje z PRNews.pl w Twojej skrzynce!

Codziennie aktualne wiadomości ze świata finansów.

Zapisz się na nasz Newsletter ​i bądź na bieżąco z nowościami z branży!

  • Raporty
  • Instytucje
    • Alior Bank
    • Bank BPS
    • Bank Millennium
    • Bank Ochrony Środowiska
    • Bank Pekao SA
    • Bank Pocztowy
    • Banki spółdzielcze
    • BGK
    • Biuro Informacji Kredytowej
    • BNP Paribas
    • Citi Handlowy
    • Credit Agricole
    • Erste Bank Polska
    • ING Bank Śląski
    • KIR
    • Klarna
    • Link4
    • Mastercard
    • mBank
    • Nest Bank
    • PKO BP
    • Polski Standard Płatności
    • PZU
    • Raiffeisen Digital Bank
    • Revolut
    • Santander Consumer Bank
    • SGB
    • Standard Chartered Polska
    • Toyota Bank Polska
    • Trade Republic
    • Twisto
    • UniCredit
    • VeloBank
    • Visa
    • Volkswagen Bank Oddział Polska
    • Warta
  • Produkty
    • Bankowość internetowa
    • Bankowość mobilna
    • Oszczędzanie
    • Bezpieczeństwo
    • Karty
    • Kredyty
    • Konta
    • Płatności mobilne
    • Ubezpieczenia
  • Analizy
  • Kariera w finansach
  • Szkolenia
  • Forum
  • Newsletter
PRNews.plWiadomościAnalizyBanki szykują majowe kampanie

Banki szykują majowe kampanie

Analizy 04.05.2010 (08:24) artykuł nadesłany
Konta

Po Europie szaleje widmo greckiego kryzysu, a polskie banki spokojnie zajmują się walką o klientów. W minionym tygodniu Alior Bank za otwarcie konta zaczął rozdawać pieniądze, a kolejne banki obniżyły marże dla kredytów hipotecznych. Na rynku również coraz więcej bankomatów bez prowizji.

W ubiegłym tygodniu cały rynek widzieliśmy przez pryzmat dwóch wydarzeń: kryzysu w Grecji, nazwanego przez pesymistów „grecką chorobą” zagrażającą całej Europie, oraz nadchodzącego debiutu PZU na warszawskim parkiecie. Analitycy prześcigają się w prognozach i spekulacjach, a banki konsekwentnie szykują kolejne kampanie dla polskich klientów. Na wiosnę dominują zdecydowanie dwa trendy. Rozgorzała na dobre walka o rachunki osobiste i oczywiście promocje na kredyty hipoteczne. Banki również chwalą się dotychczasowymi osiągnięciami. Polbank EFG donosi o rekordowej sprzedaży Rachunku Mocno Oszczędzającego, a Bank Millennium został uznany za oferującego najlepszy kredyt hipoteczny zdaniem Open Finance.

Hipoteki wiosennie

Deutsche Bank PBC nadal liczy się w walce o klientów z segmentu kredytów hipotecznych. Bank obniżył marże kredytów o 0,2 pkt proc. dla kredytów złotowych i o 0,4 pkt proc. dla euro. Dodatkowo, przedłużono także promocję zwalniającą z prowizji od udzielenia kredytu w obu walutach. Bank proponuje klientom jeszcze większe obniżki marż, jednak wiąże się to z zakupem produktów inwestycyjno – ubezpieczeniowych z programu db Inwestuj w Przyszłość. Klienci, którym nie przeszkadza polityka cross-sellingowa banków mają tej wiosny w czym wybierać.

Bank Ochrony Środowiska pochwalił się w ubiegłym tygodniu czwartą w 2010 roku obniżką cen kredytów hipotecznych. Najniższa marża dla waluty europejskiej to obecnie 2,7 proc., a obniżki przypadku kredytów w polskiej i amerykańskiej walucie wyniosły od 0,3 do 0,8 pkt proc. BOŚ wabi również klientów ofertą ekologicznego kredytu hipotecznego. Warunkiem skorzystania z preferencyjnych warunków oferty jest jednak zakup, budowa lub remont nieruchomości, w której zostaną wykorzystane odnawialne źródła energii.

Kredyt Bank również obniża marże, zarówno w złotych, jak i euro. To kolejna zmiana po obniżeniu wymaganego wkładu własnego dla kredytów walutowych. Do końca maja trwa promocja jubileuszowa, w której można uzyskać kredyt bez prowizji. Bank chwali się także krótkim czasem podejmowania decyzji, co może być atutem w pogoni za klientami przed wejściem w życie rekomendacji T.

Przez bankomat do serca

Zmiany na rynku kart płatniczych związane z ruchem MasterCard i VISA zmieniły obraz ofert rachunków osobistych. Banki nie chwalą się już dużą ilością własnych bankomatów i niskimi prowizjami, a pełnym dostępem do urządzeń bez prowizji, jednak za stałą opłatą. Oferty dostępne niegdyś tylko dla kont VIP i droższych wariantów, stały się dostępne także dla klientów z mniejszymi zarobkami.

ING Bank Śląski z końcem kwietnia dołączył do grona banków oferujących wypłaty z bankomatów bez prowizji, jednak za stała opłatą za użytkowanie karty debetowej. Opłatę tę można jednak zniwelować dokonując transakcji na 100 zł miesięcznie. Przy tym założeniu, bank może pretendować do miana jednego z najtańszych na rynku. Konto to z kolei dobra przepustka dla klientów zainteresowanych chociażby kredytem hipotecznym. Bank zaangażował się w kampanię kredytów mieszkaniowych i pretenduje do czwartego miejsca w zestawieniu najlepiej sprzedających hipoteki.

Bank Zachodni WBK wprowadził także bankomaty bez prowizji dla kobiet posiadających tzw. konto na obcasach. Oczywiście wraz ze zmianą idzie w górę opłata za kartę debetową, w tym wypadku wyniesie ona 3 zł miesięcznie. Stali klienci nie byli zadowoleni z promocji opartej na rozdawaniu pieniędzy każdemu nowemu klientowi. Bank Zachodni WBK może mieć nadzieję, że dołączenie do grona banków likwidujących prowizje z urządzeń udobrucha klientów.

Depardieu w meloniku

Największym zdziwieniem ubiegłego tygodnia była kampania Alior Banku, który za założenie rachunku po raz kolejny proponuje… gotówkę. Każdy klient, który otworzy konto, będzie przelewał na nie środki i korzystał aktywnie z kardy debetowej otrzyma na początek 200 zł i za każdego klienta zwerbowanego do banku kolejne 50 zł. Można tak uzbierać maksymalnie premię w wysokości 600 zł. Bankowców z Aliora mógł zachęcić sukces kampanii BZ WBK, który rozdawał po 100 zł za każdy nowy rachunek, a klientów przybywało z prędkością 2,5 tys. na dobę.

Jeszcze w kwietniu Open Finance wystartował z rachunkiem, w którym w prezencie mogliśmy otrzymać nawigację GPS. Na takie zachowania zaczynają reagować stali i lojalni klienci banków. Nowy rachunek oznacza prezent lub gotówkę, a stary klient musi na dodatek przełknąć podwyżkę opłat. Podobny dylemat może mieć Alior Bank, który w grudniu podniósł opłaty za użytkowanie konta. Teraz lojalni klienci mogą tylko przyglądać się, jak nowi dostają nawet kilkaset złotych na start.

Źródło: Bankier.pl

finanse osobiste konta bankowe 2010-05-04
Redakcja PRNews.pl
Tagi: finanse osobiste konta bankowe

Sprawdź także:

a Analizy 0 Dwie średnie krajowe wystarczą, aby banki chciały pożyczyć milion złotych na zakup mieszkania
22.08.2026 (09:57) – informacja prasowa

Dwie średnie krajowe wystarczą, aby banki chciały pożyczyć milion złotych na zakup mieszkania

O kredyt jest dziś łatwiej niż przed rokiem. Mogłoby być jednak jeszcze łatwiej, gdyby nie konflikt na Bliskim …

a 0 VeloBank oferuje 6 proc. na koncie oszczędnościowym i lokacie, ale głównie nowym klientom
22.08.2026 (09:55)

VeloBank oferuje 6 proc. na koncie oszczędnościowym i lokacie, ale głównie nowym klientom

VeloBank do 16 września oferuje 6 proc. w skali roku na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym i VeloLokacie dla …

a 0 Rafał Brzoska chce, by platformy oddawały 150 proc. przychodu z fałszywych reklam
22.08.2026 (09:39)

Rafał Brzoska chce, by platformy oddawały 150 proc. przychodu z fałszywych reklam

Rafał Brzoska rozpoczyna akcję „150%" i chce, by platformy internetowe płaciły 150 proc. przychodu z każdej …

a 0 ANG Odpowiedzialne Finanse uruchamia siódmą edycję Akademii ANG
22.08.2026 (09:36)

ANG Odpowiedzialne Finanse uruchamia siódmą edycję Akademii ANG

ANG Odpowiedzialne Finanse rusza z siódmą edycją „Akademii ANG", płatnego programu szkoleniowego dla …

a 0 Credit Agricole wprowadza flagowe Konto dla Ciebie Max bez opłat i wymagań miesięcznych
22.08.2026 (09:31)

Credit Agricole wprowadza flagowe Konto dla Ciebie Max bez opłat i wymagań miesięcznych

Credit Agricole udostępnił nowe flagowe konto osobiste – Konto dla Ciebie Max. Prowadzenie rachunku kosztuje 0 zł, …

a 0 Walmart skapitulował. Największa sieć handlowa świata wpuszcza płatności zbliżeniowe
Wojciech BoczońWojciech Boczoń
22.08.2026 (09:11)

Walmart skapitulował. Największa sieć handlowa świata wpuszcza płatności zbliżeniowe

Przez dwanaście lat Walmart robił wszystko, żeby Amerykanin nie przyłożył telefonu do terminala. Od 24 sierpnia …

PRNews.pl

Zobacz również

Bank się pomylił i odciął klientkę od pieniędzy na zagranicznym urlopie. Musiała wracać

Bank się pomylił i odciął klientkę od pieniędzy na zagranicznym urlopie. Musiała wracać

Credit Agricole zablokował konto klientce, choć wcześniej…

PKO BP przebudowuje private banking. Chce zarządzać całym majątkiem klientów

PKO BP przebudowuje private banking. Chce zarządzać całym majątkiem klientów

Największy polski bank przechodzi od klasycznego private…

Scam Alert od Mety będzie ostrzegać przed oszustami. Ale na Facebooku i tak nadal pełno fałszywych treści

Scam Alert od Mety będzie ostrzegać przed oszustami. Ale na Facebooku i tak nadal pełno fałszywych treści

Koncern Meta chce poprawić bezpieczeństwo użytkowników aplikacji…

ING kusi premią za konto do 800 zł. Sprawdzamy warunki

ING kusi premią za konto do 800 zł. Sprawdzamy warunki

Nowy klient ING może zdobyć do 800…

Rząd radzi trzymać gotówkę na czarną godzinę. Banki robią wszystko, żeby było o nią trudniej

Rząd radzi trzymać gotówkę na czarną godzinę. Banki robią wszystko, żeby było o nią trudniej

Osiem lat temu pytałem, co będzie, gdy…

Who is who

Grzegorz Kondek

Grzegorz Kondek

Grzegorz Kondek Dyrektor ds. Marketingu i PR…

Katarzyna Ostrowska

Katarzyna Ostrowska

Rzecznik prasowy, Uniqa Katarzyna Ostrowska w UNIQA…

Aneta Stelmaszczyk

Aneta Stelmaszczyk

Aneta Stelmaszczyk, Dyrektor Biura Komunikacji i Relacji Inwestorskich…

O tym mówią bankowcy

Ostatnie komentarze

avatar komentującego

MalmoMind:

Niestety ale oferta jest mało atrakcyjna, droga i niedostosowana do rzeczywistości. Widać zachłanność …

niedz., 23 sie 2026 (21:29) • Credit Agricole wprowadza flagowe Konto dla Ciebie Max bez opłat i wymagań miesięcznych

avatar komentującego

Williams Anthony Dauria:

https://uploads.disquscdn.com/images/f1296da62232f5d183b02bf1dcc60a17c6c610eee75c6d16cb26b2e884940054.jpg …

śr., 19 sie 2026 (15:52) • Świąteczna kampania Pilnej Pożyczki w Internecie

avatar komentującego

SK:

Ktoś już to ma w aplikacji ? …

śr., 29 lip 2026 (10:13) • Revolut wprowadza fundusze rynku prywatnego dla klientów w Polsce

avatar komentującego

gość:

dokładnie …

wt., 21 lip 2026 (07:30) • Zakup eSIM w aplikacji Banku Millennium wyróżniony przez Global Finance

avatar komentującego

Jas Fasola:

chciałbym zrozumieć jaki był powód nagrody. Usługa oferowana jest przez bardzo wiele banków. …

wt., 21 lip 2026 (07:12) • Zakup eSIM w aplikacji Banku Millennium wyróżniony przez Global Finance

  • SMART Bankier
  • Kredyt konsolidacyjny
  • Pożyczki na raty
  • Konto firmowe
  • Kurs inwestowania
  • Kalkulator brutto netto
  • Kalkulator kredytu gotówkowego
  • Kalkulator zdolności kredytowej
  • Rozlicz najem w PIT-28
  • pit 37 online na pit.pl
  • Rozliczenie pit
  • Program pit
  • Pit 11
  • Promocje Pekao S.A.
  • Promocje BNP Paribas
  • Promocje Citi Handlowy
  • Promocje bankowe
  • Promocje Alior Bank
  • Promocje Santander Bank
  • Promocje PKO BP
  • Promocje Millenium
  • Promocje ING Bank Śląski
  • Promocje mBank
  • Promocje Velobank
  • Promocje Nest Bank
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Newsletter
  • Prześlij informację
  • RSS
  • zgarnijpremie.pl
Bonnier Business Polska Bankier.pl – Portal Finansowy – Rynki, Twoje finanse, Biznes PIT.pl -Podatki dla małych firm i osób fizycznych, rozliczenia roczne Systempartnerski.pl - system afiliacyjny Bankier.pl PRNews.pl - banki, karty, konta oraz marketing i public relations Mambiznes.pl - Pomysł na biznes, Własna firma, Biznes plan Dyskusja.biz - Blogi o biznesie, artykuły biznesowe Puls Biznesu pb.pl - rynek, akcje, spółka, przedsiębiorca, budżet Pulsmedycyny.pl - Portal lekarzy i pracowników służby zdrowia Pulsfarmacji.pl - Portal aptekarzy, techników i pracowników sektora farmaceutycznego
© 2008 − 2026 PRNews.pl. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu. Informacja o cookies. Polityka prywatności

Bezpłatny newsletter PRNews.pl

  • PRNews.pl to najbardziej opiniotwórczy serwis w branży bankowej. Przekonaj się dlaczego!
  • Codziennie rano otrzymasz skrót najważniejszych informacji ze świata finansów
  • Dzięki temu będziesz zawsze wiedział o nowych produktach, promocjach i usługach bankowych, ubezpieczeniowych i inwestycyjnych
  • Aktualne wiadomości z prasy i z samych instytucji finansowych - zupełnie bezpłatnie, wprost na twoją skrzynkę mailową
Zapisz się na newsletter:

Dołącz już dziś do niemal 38 tys. odbiorców