PRNews.pl - banki, karty, konta oraz marketing i public relations

Najświeższe informacje z PRNews.pl w Twojej skrzynce!

Codziennie aktualne wiadomości ze świata finansów.

Zapisz się na nasz Newsletter ​i bądź na bieżąco z nowościami z branży!

  • Raporty
  • Instytucje
    • Alior Bank
    • Allianz Partners Polska
    • Bank BPS
    • Bank Millennium
    • Bank Ochrony Środowiska
    • Bank Pekao SA
    • Bank Pocztowy
    • Banki spółdzielcze
    • BGK
    • Biuro Informacji Kredytowej
    • BNP Paribas
    • Citi Handlowy
    • Compensa
    • Credit Agricole
    • Deutsche Bank
    • DNB
    • Erste Bank Polska
    • EuropAssistance
    • ING Bank Śląski
    • KIR
    • Klarna
    • Link4
    • Mastercard
    • mBank
    • Mondial Assistance
    • mPay
    • Nationale-Nederlanden
    • Nest Bank
    • PKO BP
    • PKO Leasing
    • Plus Bank
    • PolCard from Fiserv
    • Polski Standard Płatności
    • Pru
    • PZU
    • Raiffeisen Digital Bank
    • Revolut
    • Santander Consumer Bank
    • SGB
    • Standard Chartered Polska
    • Toyota Bank Polska
    • Trade Republic
    • Twisto
    • UniCredit
    • VeloBank
    • Vienna Life
    • Visa
    • Volkswagen Bank Oddział Polska
  • Produkty
    • Bankowość internetowa
    • Bankowość mobilna
    • Oszczędzanie
    • Bezpieczeństwo
    • Karty
    • Kredyty
    • Konta
    • Płatności mobilne
    • Ubezpieczenia
  • Analizy
  • Kariera w finansach
  • Szkolenia
  • Forum
  • Newsletter
PRNews.plWiadomościBankowośćCredit AgricoleKlienci Credit Agricole bezpłatnie wypłacą gotówkę z bankomatów na całym świecie
Credit Agricole

Credit Agricole

Od 2001 roku głównym akcjonariuszem banku jest francuska grupa finansowa Crédit Agricole, działająca w 50 krajach świata.

https://www.bankier.pl/smart/wizytowka/credit-agricole

Klienci Credit Agricole bezpłatnie wypłacą gotówkę z bankomatów na całym świecie

Credit Agricole 25.06.2014 (13:49)
Credit Agricole

Coraz częściej Polacy spędzają urlopy za granicą, co powoduje, że przed wyjazdem zastanawiają się, jaki sposób płatności będzie w trakcie ich wojaży najkorzystniejszy.

Choć transakcje bezgotówkowe zyskują na popularności, to wciąż w wielu krajach gotówka bardzo się przydaje. Dlatego Credit Agricole przygotował promocję dla posiadaczy 1 Konta i Konta PROSTOoszczędzającego PLUS, dzięki której – pomiędzy 27 czerwca a 30 września 2014 r. – nie zapłacą oni prowizji za wypłatę gotówki z bankomatów za granicą. Dotyczy to zarówno kart prowadzonych przez bank w złotówkach, jak i w euro oraz dolarach amerykańskich.

Polacy coraz częściej wybierają się na wojaże urlopowe za granicę. Według danych Polskiego Związku Organizatorów Turystyki na spędzenie wakacji poza granicami Rzeczpospolitej zdecydowało się w 2013 roku o 9,1 proc. więcej Polaków niż rok wcześniej. Jednocześnie niemal 84 proc. wyjazdów przypadło na okres od maja do września, przy czym szczyt sezonu urlopowego to tradycyjnie lipiec i sierpień.

Dlatego właśnie bank Credit Agricole ponownie zadecydował, że od 27 czerwca do 30 września, gdy większość Polaków udaje się na wakacje, umożliwi posiadaczom swoich kont – 1 Konta oraz Konta PROSTOoszczędzającego PLUS (prowadzonych w złotówkach) – darmową wypłatę gotówki ze wszystkich bankomatów za granicą. Tę ofertę – w standardzie – mają zagwarantowaną klienci banku, korzystający z Konta PROSTOoszczędzającego PREMIUM. Nowością, którą Credit Agricole zaproponował w tej edycji promocji, jest możliwość bezpłatnego pobrania pieniędzy z bankomatów także w przypadku kont prowadzonych w dolarach amerykańskich oraz euro. Mogą z niej skorzystać posiadacze Kont PROSTOoszczędzających PLUS i PREMIUM oraz 1 Konta.

Zastanawiając się nad sposobem, w jaki będziemy płacić za granicą, warto połączyć kilka rozwiązań.  Z pewnością przyda nam się gotówka tak, abyśmy zaraz po przyjedźcie do miejsca, w którym będziemy spędzać urlop, nie musieli szukać bankomatu. Potem wystarczy, że będziemy mieć w portfelu kartę debetową. Sieć bankomatów w krajach, które są celami podróży turystów, jest rozbudowana, więc w razie, gdy będziemy potrzebować gotówki, nie będziemy mieć kłopotów z jej wypłatą. Jeśli zagraniczne wojaże zdarzają się nam dość często, pomyślmy też o założeniu konta walutowego. –radzi Paulina Franczak, manager zespołu ds. akwizycji i relacji z klientem młodym w banku Credit Agricole.

Niezależnie jednak od tego, czy będziemy za granicą płacić kartą, czy też przy jej pomocy wypłacać gotówkę, warto zabezpieczyć się przed jej ewentualnym zgubieniem lub kradzieżą. W tym celu przed wyjazdem sprawdźmy w banku numer telefonu, pod którym możemy zastrzec naszą kartę oraz zapiszmy sobie jej numer, a także dane, o które możemy zostać poproszeni podczas jej zastrzegania, a więc numer dowodu i PESEL.

Szczegółowe informacje na temat promocji dostępne są na stronie www.credit-agricole.pl w zakładce konta.

2014-06-25
Redakcja PRNews.pl

Sprawdź także:

a 0 UniCredit otworzył placówkę w Gliwicach
26.06.2026 (23:07)

UniCredit otworzył placówkę w Gliwicach

Bank UniCredit uruchomił nową placówkę w Gliwicach, w kompleksie biurowo-usługowym DL Prime przy ul. Piwnej. …

a 0 Zen.com: Niedziele handlowe nie zwiększają zakupów. Polacy tylko przesuwają wydatki
26.06.2026 (23:03)

Zen.com: Niedziele handlowe nie zwiększają zakupów. Polacy tylko przesuwają wydatki

Otwarcie sklepów w niedzielę nie nakręca już konsumpcji. Z analizy blisko 15 mln transakcji kartowych ZEN.COM …

a 0 Połowa przedszkolaków dostaje kieszonkowe. Rośnie rola banków w edukacji finansowej
26.06.2026 (22:58)

Połowa przedszkolaków dostaje kieszonkowe. Rośnie rola banków w edukacji finansowej

56 proc. rodziców dzieci w wieku 3–7 lat uważa, że to oni powinni odpowiadać za edukację finansową pociech — o 10 …

a 0 SpaceX na giełdzie. Największe IPO w historii to test dla inwestorów
26.06.2026 (22:54)

SpaceX na giełdzie. Największe IPO w historii to test dla inwestorów

Największe IPO w historii jest jednocześnie ogromną pokusą i swoistym testem dla inwestorów. Sprawdza bowiem nie …

a 0 Generali z nagrodą za OC operatora maszyny rolniczej
26.06.2026 (22:47)

Generali z nagrodą za OC operatora maszyny rolniczej

Generali Polska otrzymało Srebrny Parasol magazynu Home&Market w kategorii ubezpieczeń majątkowych. Redakcja …

a 0 Erste Bank Polska prezentuje drugą edycję raportu „Nowoczesne BHP w środowisku administracyjno-biurowym”
26.06.2026 (16:43)

Erste Bank Polska prezentuje drugą edycję raportu „Nowoczesne BHP w środowisku administracyjno-biurowym”

Erste Bank Polska opublikował drugą edycję raportu pt. „Nowoczesne BHP w środowisku administracyjno-biurowym”. To …

PRNews.pl

Zobacz również

Kody SMS z polskich banków nie dochodzą za oceanem. KNF wskazuje na blokady operatorów w USA i Kanadzie

Kody SMS z polskich banków nie dochodzą za oceanem. KNF wskazuje na blokady operatorów w USA i Kanadzie

Klienci w USA i Kanadzie korzystający z…

Revolut piątym bankiem w Polsce pod względem liczby klientów. Sprawdziliśmy, kogo wyprzedził

Revolut piątym bankiem w Polsce pod względem liczby klientów. Sprawdziliśmy, kogo wyprzedził

Polskie banki obsługują razem ponad 60 mln…

PKO BP apeluje do podróżnych: zgłoś wyjazd poza UE

PKO BP apeluje do podróżnych: zgłoś wyjazd poza UE

PKO BP rekomenduje klientom zgłaszanie wyjazdów zagranicznych…

Nowy wskaźnik kredytowy na horyzoncie. Banki dopiero szykują ofertę z POLSTR

Nowy wskaźnik kredytowy na horyzoncie. Banki dopiero szykują ofertę z POLSTR

Jeszcze tylko przez pół roku wszystkie instytucje…

Akcja kredytowa w Polsce rośnie najszybciej od 14 lat. To element światowego cyklu

Akcja kredytowa w Polsce rośnie najszybciej od 14 lat. To element światowego cyklu

Kredyt dla firm i gospodarstw domowych przyspiesza…

O tym mówią bankowcy

Ostatnie komentarze

avatar komentującego

Marek Fra:

Wygłupili się powierzając wybór nadesłanych prac ludziom, którzy nie mają pojęcia jak odróżnić …

pt., 5 cze 2026 (06:23) • Erste Wiedeński to pierwszy międzynarodowy pociąg marki bankowej, który połączył Polskę i Austrię

avatar komentującego

mistrz:

Podejrzane rozwiazanie do którego oddajemy dane zdrowotne …

czw., 21 maj 2026 (15:07) • Allianz Partners wdraża Minte AI do automatyzacji likwidacji szkód

avatar komentującego

MalmoMind:

Przestańcie reklamować patologię inwestycyjną która za parę lat stanie się tym samym czym …

pon., 27 kw. 2026 (10:19) • XTB wchodzi do Serie A. Polska aplikacja globalnym partnerem SSC Napoli

avatar komentującego

MalmoMind:

No proszę, ZBP znów udowadnia, że 'bank' i 'empatia' to słowa, które się …

wt., 10 lut 2026 (11:40) • Związek Banków Polskich: WIBOR jest legalny i kluczowy dla stabilności państwa

avatar komentującego

Robert Koch:

rewelacja! Tego brakowało. Brawo dla tej firmy …

czw., 29 sty 2026 (11:55) • Tpay wprowadza płatności Blik Level 0 dla użytkowników platformy Shopify

  • SMART Bankier
  • Kredyt konsolidacyjny
  • Pożyczki na raty
  • Konto firmowe
  • Kurs inwestowania
  • Kalkulator brutto netto
  • Kalkulator kredytu gotówkowego
  • Kalkulator zdolności kredytowej
  • Rozlicz najem w PIT-28
  • pit 37 online na pit.pl
  • Rozliczenie pit
  • Program pit
  • Pit 11
  • Promocje Pekao S.A.
  • Promocje BNP Paribas
  • Promocje Citi Handlowy
  • Promocje bankowe
  • Promocje Alior Bank
  • Promocje Santander Bank
  • Promocje PKO BP
  • Promocje Millenium
  • Promocje ING Bank Śląski
  • Promocje mBank
  • Promocje Velobank
  • Promocje Nest Bank
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Newsletter
  • Prześlij informację
  • RSS
  • zgarnijpremie.pl
Bonnier Business Polska Bankier.pl – Portal Finansowy – Rynki, Twoje finanse, Biznes PIT.pl -Podatki dla małych firm i osób fizycznych, rozliczenia roczne Systempartnerski.pl - system afiliacyjny Bankier.pl PRNews.pl - banki, karty, konta oraz marketing i public relations Mambiznes.pl - Pomysł na biznes, Własna firma, Biznes plan Dyskusja.biz - Blogi o biznesie, artykuły biznesowe Puls Biznesu pb.pl - rynek, akcje, spółka, przedsiębiorca, budżet Pulsmedycyny.pl - Portal lekarzy i pracowników służby zdrowia Pulsfarmacji.pl - Portal aptekarzy, techników i pracowników sektora farmaceutycznego
© 2008 − 2026 PRNews.pl. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu. Informacja o cookies. Polityka prywatności

Bezpłatny newsletter PRNews.pl

  • PRNews.pl to najbardziej opiniotwórczy serwis w branży bankowej. Przekonaj się dlaczego!
  • Codziennie rano otrzymasz skrót najważniejszych informacji ze świata finansów
  • Dzięki temu będziesz zawsze wiedział o nowych produktach, promocjach i usługach bankowych, ubezpieczeniowych i inwestycyjnych
  • Aktualne wiadomości z prasy i z samych instytucji finansowych - zupełnie bezpłatnie, wprost na twoją skrzynkę mailową
Zapisz się na newsletter:

Dołącz już dziś do niemal 38 tys. odbiorców