PRNews.pl - banki, karty, konta oraz marketing i public relations

Najświeższe informacje z PRNews.pl w Twojej skrzynce!

Codziennie aktualne wiadomości ze świata finansów.

Zapisz się na nasz Newsletter ​i bądź na bieżąco z nowościami z branży!

  • Raporty
  • Instytucje
    • Alior Bank
    • Bank BPS
    • Bank Millennium
    • Bank Ochrony Środowiska
    • Bank Pekao SA
    • Bank Pocztowy
    • Banki spółdzielcze
    • BGK
    • Biuro Informacji Kredytowej
    • BNP Paribas
    • Citi Handlowy
    • Credit Agricole
    • Erste Bank Polska
    • ING Bank Śląski
    • KIR
    • Klarna
    • Link4
    • Mastercard
    • mBank
    • Nest Bank
    • PKO BP
    • Polski Standard Płatności
    • PZU
    • Raiffeisen Digital Bank
    • Revolut
    • Santander Consumer Bank
    • SGB
    • Standard Chartered Polska
    • Toyota Bank Polska
    • Trade Republic
    • Twisto
    • UniCredit
    • VeloBank
    • Visa
    • Volkswagen Bank Oddział Polska
    • Warta
  • Produkty
    • Bankowość internetowa
    • Bankowość mobilna
    • Oszczędzanie
    • Bezpieczeństwo
    • Karty
    • Kredyty
    • Konta
    • Płatności mobilne
    • Ubezpieczenia
  • Analizy
  • Kariera w finansach
  • Szkolenia
  • Forum
  • Newsletter
PRNews.plWiadomościBankowośćmBankmBank: Kolejne subskrypcje na lokaty strukturyzowane
mBank

mBank

mBank – bank uniwersalny, założony w 1986 r. jako Bank Rozwoju Eksportu, czwarta pod względem wartości aktywów instytucja finansowa w Polsce.

https://www.bankier.pl/smart/wizytowka/mbank

mBank: Kolejne subskrypcje na lokaty strukturyzowane

mBank 29.01.2009 (09:24)
mBank

mBank uruchomił kolejne subskrypcje na lokaty strukturyzowane. Lokata Monako związana jest z kursem EUR/PLN, lokaty Himalaje i Niagara – z kontraktami terminowymi opartymi o indeks WIG20.

Od 27 stycznia do 3 lutego br. trwa przyjmowanie zapisów na 9-miesięczną LOKATĘ strukturyzowaną Monako. Lokata zapewnia 100% ochronę zainwestowanego kapitału na zakończenie trwania inwestycji. Lokata strukturyzowana Monako uzależniona jest od kształtowania się kursu EUR/PLN na rynku międzybankowym w okresie od 4 lutego do 2 listopada br.

Strategia lokaty zakłada umocnienie się polskiej waluty względem waluty europejskiej. Oprocentowanie naliczane jest w przypadku spadku kursu EUR/PLN.

Za wartość początkową kursu EUR/PLN, używaną do obliczania stopy zwrotu z inwestycji, przyjmuje się kurs fixingu EUR/PLN, który zostanie ogłoszony przez NBP w dniu 04.02.2009 r., pomniejszony o 0,10 PLN.  Bariera, ograniczająca stopę zwrotu z inwestycji, znajduje się na poziomie minimum 0,70 PLN niższym niż kurs fixingu EUR/PLN ogłaszany przez NBP w dniu 04.02.2009 r. Przebicie bariery następuje, gdy kurs EUR/PLN obserwowany na rynku międzybankowym, osiągnie w dowolnym momencie wartość równą lub niższą fixingowi EUR/PLN z dnia 04.02.2009 r. pomniejszonemu o minimum 0,70 PLN.

Według danych rynkowych z dnia 26.01.2009 r., zgodnie z którymi wartość kursu fixingu EUR/PLN wynosiła 4,3863 PLN,  bariera ograniczająca stopę zwrotu z inwestycji znalazłaby się na poziomie 0,80 PLN niższym niż kurs fixingu EUR/PLN. Przy założeniu, że kurs fixingu EUR/PLN na koniec inwestycji wyniósłby 3,5864 PLN to zysk z inwestycji byłby na poziomie 16,3% w skali 9-ciu miesięcy, czyli 21,6% w skali roku.

Od 28 stycznia do 2 lutego br. przyjmowane są także zapisy na dwie roczne lokaty strukturyzowane oparte o kontrakty terminowe na indeks WIG20, odwzorowujące notowania cen akcji 20 największych spółek notowanych na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

Klienci, którzy zainwestują środki w lokatę Himalaje, mogą zyskać na wzroście wartości kontraktów terminowych na WIG20 w okresie obserwacji aktywa bazowego, czyli od 3 lutego 2009 roku do 29 stycznia 2010. Jeśli 29 stycznia 2010 r. stopa zwrotu z aktywa bazowego będzie wyższa niż 10%, oprocentowanie lokaty wyniesie nie mniej niż 8,40% w skali roku.

Lokata strukturyzowana Niagara pozwala na osiągnięcie zysku w przypadku, gdy wartość kontraktów terminowych na WIG20 spadnie w przyjętym okresie obserwacji. Jeżeli w dniu 29 stycznia 2010 r. stopa zwrotu z kontraktów będzie niższa niż minus 10%, oprocentowanie lokaty wyniesie nie mniej niż 8,40% w skali roku.

Oprocentowanie lokat Niagara i Himalaje, przy spełnieniu warunków, według danych rynkowych z dnia 27.01.2009 r. wyniosłoby 9,00% w skali roku.

Inwestowanie w lokaty strukturyzowane w mBanku jest proste – wystarczy zalogować się do systemu transakcyjnego i dokonać subskrypcji, nie trzeba spełniać żadnych dodatkowych formalności. Otwarcie lokaty strukturyzowanej w mBanku nie wiąże się z ponoszeniem żadnych opłat ani prowizji. Bezpłatne jest także zarządzanie lokatą. Produkt ten jest przeznaczony dla każdego klienta – minimalna kwota wpłaty dla trzech styczniowych oferty wynosi 1 000 PLN.

Złożenie zapisu na lokaty strukturyzowane skutkuje blokadą środków na rachunku, z którego złożony został zapis subskrypcyjny. Takie rozwiązanie sprawia, iż w okresie subskrypcji środki przeznaczone na tę lokatę są oprocentowane zgodnie z oprocentowaniem rachunku, z którego złożony został zapis. W trakcie trwania subskrypcji można wycofać zapis na lokatę, bez ponoszenia żadnych kosztów.

W przypadku wycofania lokaty przed terminem jej zakończenia klient zobowiązany jest do poniesienia opłaty manipulacyjnej za zerwanie lokaty, której wartość podawana jest każdorazowo w zasadach danej lokaty strukturyzowanej.

Główną zaletą lokat strukturyzowanych jest pełna ochrona zainwestowanego kapitału na zakończenie inwestycji – klient nie ponosi ryzyka nominalnej straty oraz ma szansę na nieograniczony zysk. Lokaty strukturyzowane umożliwiają dostęp do rynków akcji, indeksów, surowców, towarów czy walut. Klienci mają dostęp do zagranicznych rynków – aktywami bazowymi mogą być najważniejsze akcje lub indeksy giełdowe na całym świecie. Klienci otrzymują możliwość pośredniego inwestowania w akcje największych firm świata, surowce i towary takie jak złoto, miedź, ropa naftowa.

Klienci mBanku mogą inwestować swoje środki również w fundusze i akcje, za pośrednictwem Supermarketu Funduszy Inwestycyjnych (SFI) oraz eMAKLERA. Bank proponuje rachunek oszczędnościowy eMAX plus oraz lokaty terminowe.
Źródło: mBank

mbank struktury 2009-01-29
Redakcja PRNews.pl
Tagi: mbank struktury

Sprawdź także:

a 0 Bank BPS wprowadza kredyty hipoteczne oparte na POLSTR
19.10.2026 (20:44)

Bank BPS wprowadza kredyty hipoteczne oparte na POLSTR

Od 19 października 2026 r. Bank BPS oferuje nowe kredyty hipoteczne o zmiennym oprocentowaniu oparte na wskaźniku …

a 0 Erste Bank Polska z trzema wyróżnieniami w konkursie The Best Annual Report 2025
19.10.2026 (20:43)

Erste Bank Polska z trzema wyróżnieniami w konkursie The Best Annual Report 2025

Erste Bank Polska otrzymał trzy wyróżnienia w konkursie „The Best Annual Report 2025” organizowanym przez Instytut …

a 0 Finax szacuje spadek siły nabywczej depozytów Polaków na ok. 44 mld zł rocznie
16.10.2026 (14:02)

Finax szacuje spadek siły nabywczej depozytów Polaków na ok. 44 mld zł rocznie

Na koniec sierpnia 2026 r. gospodarstwa domowe trzymały w bankach około 1,53 bln zł – wynika z danych Narodowego …

a 0 Tylko 29,8 proc. młodych Polaków czuje się pewnie finansowo. Badanie Providenta
16.10.2026 (13:56)

Tylko 29,8 proc. młodych Polaków czuje się pewnie finansowo. Badanie Providenta

29,8 proc. Polaków w wieku 18–24 lata deklaruje, że czuje się pewnie w świecie finansów – wynika z badania …

a 0 Badanie Banku Pocztowego pokazuje, że 50,5 proc. nastolatków zetknęło się z próbą oszustwa finansowego w sieci
16.10.2026 (13:55)

Badanie Banku Pocztowego pokazuje, że 50,5 proc. nastolatków zetknęło się z próbą oszustwa finansowego w sieci

50,5 proc. badanych w wieku 15–18 lat deklaruje, że osobiście spotkało się z próbą oszustwa finansowego w …

a 0 Raport Capgemini pokazuje, dlaczego klienci rezygnują z polis na życie
15.10.2026 (20:29)

Raport Capgemini pokazuje, dlaczego klienci rezygnują z polis na życie

47 proc. badanych aktywnie rozważa zakup ubezpieczenia na życie – wynika z World Life Insurance Report 2027 …

PRNews.pl

Zobacz również

Co platformy cyfrowe robią, żeby zwalczać oszustwa

Co platformy cyfrowe robią, żeby zwalczać oszustwa

Meta w ubiegłym roku usunęła na świecie…

Powiadomienie z telefonu może być reklamą oszustów [Scam Alert]

Powiadomienie z telefonu może być reklamą oszustów [Scam Alert]

Na ekranie telefonu pojawia się komunikat wyglądający…

Została zmanipulowana i potwierdziła przelew. Żąda od banku zwrotu 40 tys. zł [Interwencja]

Została zmanipulowana i potwierdziła przelew. Żąda od banku zwrotu 40 tys. zł [Interwencja]

Klientka BNP Paribas nie zaprzecza, że podczas…

Nest Bank wprowadza kontrowersyjną opłatę. 17 zł za pomoc konsultanta

Nest Bank wprowadza kontrowersyjną opłatę. 17 zł za pomoc konsultanta

Od grudnia 2026 r. klienci Nest Banku…

Sony chce zamienić pada od PlayStation w terminal. Za grę zapłacimy, zbliżając telefon?

Sony chce zamienić pada od PlayStation w terminal. Za grę zapłacimy, zbliżając telefon?

Sony pracuje nad rozwiązaniem, które może uprościć…

O tym mówią bankowcy

Ostatnie komentarze

avatar komentującego

MalmoMind:

Super rekrutacja. Wzięli Babkę dzięki której Getin Bank (Velo aktualnie) „wydym..l” Polaków na …

czw., 8 paź 2026 (08:26) • Credit Agricole tworzy Departament Kredytów Hipotecznych. Pokieruje nim Helena Kamińska

avatar komentującego

odeOOn:

Ważna i potrzebna kampania w tych czasach …

niedz., 27 wrz 2026 (14:34) • Polacy deklarują odpowiedzialność w finansach, ale co piąty miał w tym roku problem z płatnościami. Badanie KRUK-a

avatar komentującego

MalmoMind:

Niestety ale oferta jest mało atrakcyjna, droga i niedostosowana do rzeczywistości. Widać zachłanność …

niedz., 23 sie 2026 (21:29) • Credit Agricole wprowadza flagowe Konto dla Ciebie Max bez opłat i wymagań miesięcznych

avatar komentującego

SK:

Ktoś już to ma w aplikacji ? …

śr., 29 lip 2026 (10:13) • Revolut wprowadza fundusze rynku prywatnego dla klientów w Polsce

avatar komentującego

gość:

dokładnie …

wt., 21 lip 2026 (07:30) • Zakup eSIM w aplikacji Banku Millennium wyróżniony przez Global Finance

  • SMART Bankier
  • Kredyt konsolidacyjny
  • Pożyczki na raty
  • Konto firmowe
  • Kurs inwestowania
  • Kalkulator brutto netto
  • Kalkulator kredytu gotówkowego
  • Kalkulator zdolności kredytowej
  • Kredyt gotówkowy
  • Rozlicz najem w PIT-28
  • pit 37 online na pit.pl
  • Rozliczenie pit
  • Program pit
  • Pit 11
  • Promocje Pekao S.A.
  • Promocje BNP Paribas
  • Promocje Citi Handlowy
  • Promocje bankowe
  • Promocje Alior Bank
  • Promocje Santander Bank
  • Promocje PKO BP
  • Promocje Millenium
  • Promocje ING Bank Śląski
  • Promocje mBank
  • Promocje Velobank
  • Promocje Nest Bank
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Newsletter
  • Prześlij informację
  • RSS
  • zgarnijpremie.pl
Bonnier Business Polska Bankier.pl – Portal Finansowy – Rynki, Twoje finanse, Biznes PIT.pl -Podatki dla małych firm i osób fizycznych, rozliczenia roczne Systempartnerski.pl - system afiliacyjny Bankier.pl PRNews.pl - banki, karty, konta oraz marketing i public relations Mambiznes.pl - Pomysł na biznes, Własna firma, Biznes plan Dyskusja.biz - Blogi o biznesie, artykuły biznesowe Puls Biznesu pb.pl - rynek, akcje, spółka, przedsiębiorca, budżet Pulsmedycyny.pl - Portal lekarzy i pracowników służby zdrowia Pulsfarmacji.pl - Portal aptekarzy, techników i pracowników sektora farmaceutycznego
© 2008 − 2026 PRNews.pl. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu. Informacja o cookies. Polityka prywatności

Bezpłatny newsletter PRNews.pl

  • PRNews.pl to najbardziej opiniotwórczy serwis w branży bankowej. Przekonaj się dlaczego!
  • Codziennie rano otrzymasz skrót najważniejszych informacji ze świata finansów
  • Dzięki temu będziesz zawsze wiedział o nowych produktach, promocjach i usługach bankowych, ubezpieczeniowych i inwestycyjnych
  • Aktualne wiadomości z prasy i z samych instytucji finansowych - zupełnie bezpłatnie, wprost na twoją skrzynkę mailową
Zapisz się na newsletter:

Dołącz już dziś do niemal 38 tys. odbiorców