PRNews.pl - banki, karty, konta oraz marketing i public relations

Najświeższe informacje z PRNews.pl w Twojej skrzynce!

Codziennie aktualne wiadomości ze świata finansów.

Zapisz się na nasz Newsletter ​i bądź na bieżąco z nowościami z branży!

  • Raporty
  • Instytucje
    • Alior Bank
    • Bank BPS
    • Bank Millennium
    • Bank Ochrony Środowiska
    • Bank Pekao SA
    • Bank Pocztowy
    • Banki spółdzielcze
    • BGK
    • Biuro Informacji Kredytowej
    • BNP Paribas
    • Citi Handlowy
    • Credit Agricole
    • Erste Bank Polska
    • ING Bank Śląski
    • KIR
    • Klarna
    • Link4
    • Mastercard
    • mBank
    • Nest Bank
    • PKO BP
    • Polski Standard Płatności
    • PZU
    • Raiffeisen Digital Bank
    • Revolut
    • Santander Consumer Bank
    • SGB
    • Standard Chartered Polska
    • Toyota Bank Polska
    • Trade Republic
    • Twisto
    • UniCredit
    • VeloBank
    • Visa
    • Volkswagen Bank Oddział Polska
    • Warta
  • Produkty
    • Bankowość internetowa
    • Bankowość mobilna
    • Oszczędzanie
    • Bezpieczeństwo
    • Karty
    • Kredyty
    • Konta
    • Płatności mobilne
    • Ubezpieczenia
  • Analizy
  • Kariera w finansach
  • Szkolenia
  • Forum
  • Newsletter
PRNews.plWiadomościNieruchomościPięć sposobów na podniesienie wartości sprzedawanego mieszkania

Pięć sposobów na podniesienie wartości sprzedawanego mieszkania

Nieruchomości 15.09.2015 (14:22)

Pięć sposobów na podniesienie wartości sprzedawanego mieszkania

Sprzedając mieszkanie warto zadbać o to, by ktoś chciał je kupić i to za jak najwyższą kwotę. Home Broker podpowiada pięć kroków, które zwiększą szansę na uzyskanie dobrej ceny.


Najprostszą metodą na uzyskanie wysokiej ceny sprzedaży mieszkania jest ustalenie wysokiej ceny – to właściwie bardzo proste. Rzecz w tym, że gdy przesadzimy to znalezienie chętnego na lokal będzie trudne lub wręcz niemożliwe. Należy więc zrobić tak, by mimo relatywnie wysokiej ceny wywoławczej zainteresować klientów, a potem przekonać ich, że warto za mieszkanie tyle zapłacić.

  1. Odśwież mieszkanie

Odświeżone mieszkanie nie tylko zachęci do dokładniejszego obejrzenia, ale i sprawi, że kupujący będzie miał poczucie iż wprawdzie płaci więcej, ale płaci za faktycznie wysokiej jakości mieszkanie. Koszt odświeżenia lokalu i wpływ operacji na ostateczną cenę będą naturalnie zależeć od zakresu przeprowadzonych prac oraz stanu nieruchomości przed ich rozpoczęciem. Im mieszkanie w gorszym wyjściowym stanie, tym jego odświeżenie przyniesie większy efekt.

Koszty? Czasami wystarczy przemalować ściany, w przypadku własnego wykonawstwa koszty zamykają się w 500-800 zł na materiały. Oczywiście w przypadku potrzeby zatrudnienia fachowców wydatki szybko rosną. Jeśli w kuchni i łazience wystarczy malowanie, to obciążenie portfela nie zmieni się drastycznie, ale gdy trzeba będzie wymienić płytki, to sprawa zacznie się komplikować, a budżet puchnąć. Należy tu pamiętać o rozsądku, bo przeinwestowanie niekoniecznie zakończy się pozytywnym efektem.

  1. Zaprezentuj mieszkanie

Aby zachęcić potencjalnych kupujących do obejrzenia nieruchomości, należy im ją najpierw jak najlepiej zaprezentować. Podstawą są dobrej jakości zdjęcia. Te robione telefonem komórkowym można zamieścić w gazecie, bo tam i tak niewiele widać. Jeśli chcemy efektownie pokazać nieruchomość w internecie, trzeba czegoś więcej. Jeśli nie dysponujemy dobrym aparatem i podstawowymi umiejętnościami, warto po prostu za sesję zapłacić. Profesjonalni pośrednicy dostając mieszkanie do sprzedaży na wyłączność organizują fotografa, może to być więc jedno z rozwiązań. Zdjęcia powinny być jasne, ostre i pokazywać mieszkanie w korzystnym świetle.

Zdjęcia należy uzupełnić rzetelnym, ale atrakcyjnym opisem nieruchomości. Choć to niby oczywiste, to niektórzy nie dbają nawet o poprawność językową ogłoszeń, co odstrasza część potencjalnych kupujących. Nie powinno też zawierać nieprawdy co do samego mieszkania (jego stanu, lokalizacji, okolicy itd.), bo to szybko zostanie zweryfikowane przy wizycie zainteresowanych, a już pierwsze kłamstwo może sprawić, że nastawią się do sprzedającego negatywnie i nic nie wyjdzie z transakcji.

  1. Przygotuj mieszkanie

Choć to oczywiste, to nie każdy się do tego stosuje: warto przed wizytą potencjalnego kupującego mieszkanie posprzątać. Stwórz takie warunki, by oglądający czuł się komfortowo. To zwiększa szansę na to, że lokal trafi na finałową listę. W niektórych wypadkach dobrym pomysłem jest odchudzenie nieco wyposażenia mieszkania. Chodzi o to, by poprzez wyniesienie kilku mebli i uprzątnięcie kilku przedmiotów, zwiększyć wizualną wielkość mieszkania. To podniesie jego atrakcyjność, a jednocześnie prawdopodobieństwo uzyskania korzystnej ceny.

Należy też zadbać o usunięcie drobnych usterek takich jak drobne pęknięcia czy uszkodzenia sprzętów. Lokal sprawi wówczas wrażenie takiego, o którego właściciel dbał. A za takie mieszkanie kupujący są skłonni zapłacić więcej.

  1. Pokaż mieszkanie

Gdy już pojawią się pierwsi zainteresowani zwabieni ogłoszeniem, warto zadbać o to, by podczas oglądania nieruchomości nie tylko byli nią zachwyceni, ale i by w ogóle czuli się dobrze. Należy więc przygotować mieszkanie tak, by sprawiało wrażenie neutralnego. Chodzi o usunięcie prywatnych pamiątek (inaczej pokój postrzegają obcy ludzie patrząc na zdjęcie ślubne aktualnych mieszkańców, a inaczej gdy na ścianie zawiśnie ciekawa grafika), aby wnętrza nie przytłaczały osobistymi akcentami. Warto jednak, by mieszkanie miało jakieś ciekawe akcenty wyróżniające je z kilkunastu, które obejrzał poszukujący. Wnętrza zwykle lepiej wyglądają w świetle dziennym, na spotkanie z oglądającym umawiajmy się więc o odpowiedniej porze.

  1. Zadbaj o atmosferę spotkania

Wałęsający się pod nogami pies, hałasujące wokół dzieci i zabawki w każdym kącie i nie są sprzymierzeńcami oglądania nieruchomości. Przygotuj drobny poczęstunek, zapach domowego ciasta potrafi stworzyć wyjątkową atmosferę. Sprawi to, że mieszkanie zyska w oczach oglądającego niemierzalny plus, za który osoba ta chętnie zapłaci. Niech w trakcie oglądania mieszkania przez potencjalnych kupujących będzie w nim spokój. Dobry klimat robią także bukiet ciętych kwiatów w wazonie, lampa z ciepłym światłem w kącie i poduszki na sofie. To drobiazgi, w skali kwoty uzyskiwanej za mieszkanie są one właściwie pomijalne, ale sprawiają na odwiedzających bardzo pozytywne wrażenie.

Marcin Krasoń, Home Broker

2015-09-15
Redakcja PRNews.pl

Sprawdź także:

a 0 Raport Portfel Studenta 2026 ZBP i Warszawskiego Instytutu Bankowości
21.09.2026 (12:52)

Raport Portfel Studenta 2026 ZBP i Warszawskiego Instytutu Bankowości

Miesięczne wydatki polskiego studenta wynoszą przeciętnie 4 045,82 zł, o 66,60 zł więcej niż rok wcześniej — wynika …

a 0 Firmy leasingowe i CFM zaostrzają wycenę elektryków. Analiza Superauto.pl
21.09.2026 (12:49)

Firmy leasingowe i CFM zaostrzają wycenę elektryków. Analiza Superauto.pl

Polskie firmy leasingowe i CFM w 2026 r. wyraźnie zaostrzyły politykę wartości rezydualnych dla samochodów …

a 0 Dyrektywa UE o przejrzystości wynagrodzeń. Pierwsze zmiany już obowiązują
21.09.2026 (12:46)

Dyrektywa UE o przejrzystości wynagrodzeń. Pierwsze zmiany już obowiązują

Od 24 grudnia 2025 r. pracodawca ma obowiązek przekazać kandydatowi informację o proponowanym wynagrodzeniu lub …

a 0 Bank Pekao z drugą edycją „Bajek Oszczędzajek"
21.09.2026 (12:36)

Bank Pekao z drugą edycją „Bajek Oszczędzajek"

Bank Pekao S.A. i Empik Go uruchomili drugą edycję słuchowiska edukacyjnego „Bajki Oszczędzajki". Autorką bajek …

a 0 VeloBank sponsorem głównym polskiej premiery filmu Jana Holoubka
21.09.2026 (12:31)

VeloBank sponsorem głównym polskiej premiery filmu Jana Holoubka

VeloBank został sponsorem głównym polskiej premiery filmu Jana Holoubka „Dziki Dziki Wschód". Produkcja otwiera 21 …

a 0 PayPo obchodzi 10-lecie. Podsumowanie rynku BNPL w Polsce
21.09.2026 (12:28)

PayPo obchodzi 10-lecie. Podsumowanie rynku BNPL w Polsce

21 września mija 10 lat od pierwszej transakcji PayPo. Pierwszy rok fintech zamknął z 96 klientami i 157 …

PRNews.pl

Zobacz również

Raport: Liczba użytkowników zbliżeniowego BLIKA – II kwartał 2026 r.

Raport: Liczba użytkowników zbliżeniowego BLIKA – II kwartał 2026 r.

Płatności zbliżeniowe BLIKIEM wyraźnie przyspieszają. W drugim…

Wielka akcja zwracania odsetek. Banki dostosowują się do wyroku TSUE, a w sądach przybywa pozwów o SKD

Wielka akcja zwracania odsetek. Banki dostosowują się do wyroku TSUE, a w sądach przybywa pozwów o SKD

Banki kończą przygotowania do zwrotu klientom odsetek…

Raport: Bankowość mobilna i internetowa. Wskaźniki logowań klientów – II kwartał 2026 r.

Raport: Bankowość mobilna i internetowa. Wskaźniki logowań klientów – II kwartał 2026 r.

Aplikacja mobilna coraz wyraźniej wypiera tradycyjną bankowość…

Revolut przekazał dane klientów oszustom. Wśród poszkodowanych mogą być Polacy

Revolut przekazał dane klientów oszustom. Wśród poszkodowanych mogą być Polacy

Oszustom podszywającym się pod włoskie służby udało…

Raport: Liczba użytkowników bankowości elektronicznej – II kwartał 2026 r.

Raport: Liczba użytkowników bankowości elektronicznej – II kwartał 2026 r.

Ponad 45,4 mln klientów banków ma dostęp…

O tym mówią bankowcy

Ostatnie komentarze

avatar komentującego

MalmoMind:

Niestety ale oferta jest mało atrakcyjna, droga i niedostosowana do rzeczywistości. Widać zachłanność …

niedz., 23 sie 2026 (21:29) • Credit Agricole wprowadza flagowe Konto dla Ciebie Max bez opłat i wymagań miesięcznych

avatar komentującego

SK:

Ktoś już to ma w aplikacji ? …

śr., 29 lip 2026 (10:13) • Revolut wprowadza fundusze rynku prywatnego dla klientów w Polsce

avatar komentującego

gość:

dokładnie …

wt., 21 lip 2026 (07:30) • Zakup eSIM w aplikacji Banku Millennium wyróżniony przez Global Finance

avatar komentującego

Jas Fasola:

chciałbym zrozumieć jaki był powód nagrody. Usługa oferowana jest przez bardzo wiele banków. …

wt., 21 lip 2026 (07:12) • Zakup eSIM w aplikacji Banku Millennium wyróżniony przez Global Finance

avatar komentującego

PykPyk:

Zamiast zajmować się pierdołami niech dopracują swoją beznadziejną aplikację bankową bo ma podstawowe …

wt., 7 lip 2026 (16:36) • UniCredit uruchamia pierwszą w Polsce bankową grę fabularną “Kosmiczna Fortuna”

  • SMART Bankier
  • Kredyt konsolidacyjny
  • Pożyczki na raty
  • Konto firmowe
  • Kurs inwestowania
  • Kalkulator brutto netto
  • Kalkulator kredytu gotówkowego
  • Kalkulator zdolności kredytowej
  • Rozlicz najem w PIT-28
  • pit 37 online na pit.pl
  • Rozliczenie pit
  • Program pit
  • Pit 11
  • Promocje Pekao S.A.
  • Promocje BNP Paribas
  • Promocje Citi Handlowy
  • Promocje bankowe
  • Promocje Alior Bank
  • Promocje Santander Bank
  • Promocje PKO BP
  • Promocje Millenium
  • Promocje ING Bank Śląski
  • Promocje mBank
  • Promocje Velobank
  • Promocje Nest Bank
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Newsletter
  • Prześlij informację
  • RSS
  • zgarnijpremie.pl
Bonnier Business Polska Bankier.pl – Portal Finansowy – Rynki, Twoje finanse, Biznes PIT.pl -Podatki dla małych firm i osób fizycznych, rozliczenia roczne Systempartnerski.pl - system afiliacyjny Bankier.pl PRNews.pl - banki, karty, konta oraz marketing i public relations Mambiznes.pl - Pomysł na biznes, Własna firma, Biznes plan Dyskusja.biz - Blogi o biznesie, artykuły biznesowe Puls Biznesu pb.pl - rynek, akcje, spółka, przedsiębiorca, budżet Pulsmedycyny.pl - Portal lekarzy i pracowników służby zdrowia Pulsfarmacji.pl - Portal aptekarzy, techników i pracowników sektora farmaceutycznego
© 2008 − 2026 PRNews.pl. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu. Informacja o cookies. Polityka prywatności

Bezpłatny newsletter PRNews.pl

  • PRNews.pl to najbardziej opiniotwórczy serwis w branży bankowej. Przekonaj się dlaczego!
  • Codziennie rano otrzymasz skrót najważniejszych informacji ze świata finansów
  • Dzięki temu będziesz zawsze wiedział o nowych produktach, promocjach i usługach bankowych, ubezpieczeniowych i inwestycyjnych
  • Aktualne wiadomości z prasy i z samych instytucji finansowych - zupełnie bezpłatnie, wprost na twoją skrzynkę mailową
Zapisz się na newsletter:

Dołącz już dziś do niemal 38 tys. odbiorców