PRNews.pl - banki, karty, konta oraz marketing i public relations

Najświeższe informacje z PRNews.pl w Twojej skrzynce!

Codziennie aktualne wiadomości ze świata finansów.

Zapisz się na nasz Newsletter ​i bądź na bieżąco z nowościami z branży!

  • Raporty
  • Instytucje
    • Alior Bank
    • Bank BPS
    • Bank Millennium
    • Bank Ochrony Środowiska
    • Bank Pekao SA
    • Bank Pocztowy
    • Banki spółdzielcze
    • BGK
    • Biuro Informacji Kredytowej
    • BNP Paribas
    • Citi Handlowy
    • Credit Agricole
    • Erste Bank Polska
    • ING Bank Śląski
    • KIR
    • Klarna
    • Link4
    • Mastercard
    • mBank
    • Nest Bank
    • PKO BP
    • Polski Standard Płatności
    • PZU
    • Raiffeisen Digital Bank
    • Revolut
    • Santander Consumer Bank
    • SGB
    • Standard Chartered Polska
    • Toyota Bank Polska
    • Trade Republic
    • Twisto
    • UniCredit
    • VeloBank
    • Visa
    • Volkswagen Bank Oddział Polska
    • Warta
  • Produkty
    • Bankowość internetowa
    • Bankowość mobilna
    • Oszczędzanie
    • Bezpieczeństwo
    • Karty
    • Kredyty
    • Konta
    • Płatności mobilne
    • Ubezpieczenia
  • Analizy
  • Kariera w finansach
  • Szkolenia
  • Forum
  • Newsletter
PRNews.plWiadomościBankowośćPKO Bank PolskiPKO Bank Polski marką godną zaufania
PKO BP

PKO BP

PKO Bank Polski jest bankiem uniwersalnym założonym w 1919 r. Od roku 2004 jest spółką akcyjną notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Największy bank uniwersalny w Polsce.

https://www.bankier.pl/smart/wizytowka/pko-bank-polski

PKO Bank Polski marką godną zaufania

PKO Bank Polski 12.05.2011 (13:26)
PKO BP

Po raz siódmy PKO Bank Polski został uhonorowany Złotą Statuetką Marki Godnej Zaufania w kategorii „Bank” w dorocznym badaniu European Trusted Brands przeprowadzanym przez wydawnictwo Reader’s Digest.

Podczas uroczystej gali European Trusted Brands 2011, 10 maja br. na Zamku Królewskim w Warszawie nagrodzono marki, które zdobyły największe zaufanie konsumentów. W kategorii „Bank” Złotą Statuetką za największą liczbę wskazań  został uhonorowany PKO Bank Polski.

Od jedenastu lat miesięcznik Reader’s Digest przeprowadza wśród swoich czytelników badania, które mają wyłonić brandy cieszące się największym zaufaniem europejskich konsumentów. Oprócz tematyki marketingowej coroczne badanie European Trusted Brands przyczynia się także do zgłębienia charakterystyki typowego Europejczyka. Pozwala na poznanie nastrojów społecznych mieszkańców Europy, postaw i wartości, które kształtują nasze życie.

Istotą badania jest wolność wyboru dokonywanego przez respondentów, bez narzucania im czy sugerowania czegokolwiek. Ankietowani sami wpisują w puste pole formularzy markę zasługującą na zaufanie w danej kategorii.

Zwycięską markę w kategorii ”Bank” wybrało blisko 30 proc. osób biorących udział w badaniu. Spośród ankietowanych, którzy wskazali PKO Bank Polski, 33 proc. stanowili mężczyźni, natomiast 27 proc. kobiety. Po raz pierwszy wprowadzono nową formę oceny wybieranych marek, polegającą na wskazaniu charakterystycznych cech, jakimi można je opisać. Pojęcie zaufania do marki nabrało w ten sposób nowego znaczenia. Liczną grupę respondentów stanowiły osoby, które markę PKO Bank Polski określały jako wysokiej klasy, praktyczną, dobrze znaną oraz lubianą również przez ich dzieci.

Źródło: PKO Bank Polski

pko bp 2011-05-12
Redakcja PRNews.pl
Tagi: pko bp

Sprawdź także:

a 0 WEI szacuje wartość szarej strefy pożyczek pozabankowych na 5,3 mld zł
21.10.2026 (06:01)

WEI szacuje wartość szarej strefy pożyczek pozabankowych na 5,3 mld zł

Szara strefa na rynku pożyczek pozabankowych w Polsce może być warta około 5,3 mld zł – wynika z raportu Warsaw …

a 0 UNIQA TFI uruchamia cyfrowe doradztwo inwestycyjne uDoradca
21.10.2026 (05:56)

UNIQA TFI uruchamia cyfrowe doradztwo inwestycyjne uDoradca

UNIQA TFI uruchomiło uDoradcę, bezpłatną usługę automatycznego doradztwa inwestycyjnego. Na podstawie informacji …

a 0 GPW uruchomiła trzecią edycję IPO Academy
21.10.2026 (05:52)

GPW uruchomiła trzecią edycję IPO Academy

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie rozpoczęła trzecią edycję programu GPW IPO Academy, skierowanego do …

a 0 PKO Bank Polski dodał trzy waluty do kantoru internetowego
21.10.2026 (05:49)

PKO Bank Polski dodał trzy waluty do kantoru internetowego

PKO Bank Polski rozszerzył ofertę kantoru internetowego o trzy waluty: dolara kanadyjskiego (CAD), leja rumuńskiego …

a 0 Badanie Prudential pokazuje, że kobietom może brakować 1300 zł miesięcznie do oczekiwanej emerytury
21.10.2026 (05:44)

Badanie Prudential pokazuje, że kobietom może brakować 1300 zł miesięcznie do oczekiwanej emerytury

Kobiety spodziewają się średnio około 3300 zł miesięcznej emerytury z ZUS, podczas gdy za kwotę potrzebną do …

a 0 ING Bank Śląski i inFakt uruchamiają wspólną ofertę dla spółek z o.o.
21.10.2026 (05:36)

ING Bank Śląski i inFakt uruchamiają wspólną ofertę dla spółek z o.o.

ING Bank Śląski oraz inFakt rozpoczęły współpracę w zakresie obsługi spółek z ograniczoną odpowiedzialnością. …

PRNews.pl

Zobacz również

„Ten z żubrem” może zniknąć. Pekao myśli o nowym logo i nazwie

„Ten z żubrem” może zniknąć. Pekao myśli o nowym logo i nazwie

Z logo Pekao może zniknąć żubr, a…

Ranking lokat na 6 miesięcy – październik 2026 r. Lider nadal oferuje ponad 6 proc.

Ranking lokat na 6 miesięcy – październik 2026 r. Lider nadal oferuje ponad 6 proc.

Najlepsze lokaty półroczne nadal pozwalają zarobić ponad…

Urząd przypomina o zaległości podatkowej? To może być nowy scam

Urząd przypomina o zaległości podatkowej? To może być nowy scam

„Urzad.pl”, „e-Urzad”, „MyGOV” – pod takimi nazwami…

Co platformy cyfrowe robią, żeby zwalczać oszustwa

Co platformy cyfrowe robią, żeby zwalczać oszustwa

Meta w ubiegłym roku usunęła na świecie…

Powiadomienie z telefonu może być reklamą oszustów [Scam Alert]

Powiadomienie z telefonu może być reklamą oszustów [Scam Alert]

Na ekranie telefonu pojawia się komunikat wyglądający…

Who is who

Agnieszka Jabłońska-Twaróg

Agnieszka Jabłońska-Twaróg

International Marketing Communications Manager w Twisto Od…

Aneta Styrnik-Chaber

Aneta Styrnik-Chaber

Kierownik Zespołu Komunikacji Produktowej w Departamencie Komunikacji…

Katarzyna Wiszniewska

Katarzyna Wiszniewska

PR Manager, Deutsche Bank Polska Katarzyna Wiszniewska…

O tym mówią bankowcy

Ostatnie komentarze

avatar komentującego

MalmoMind:

Super rekrutacja. Wzięli Babkę dzięki której Getin Bank (Velo aktualnie) „wydym..l” Polaków na …

czw., 8 paź 2026 (08:26) • Credit Agricole tworzy Departament Kredytów Hipotecznych. Pokieruje nim Helena Kamińska

avatar komentującego

odeOOn:

Ważna i potrzebna kampania w tych czasach …

niedz., 27 wrz 2026 (14:34) • Polacy deklarują odpowiedzialność w finansach, ale co piąty miał w tym roku problem z płatnościami. Badanie KRUK-a

avatar komentującego

MalmoMind:

Niestety ale oferta jest mało atrakcyjna, droga i niedostosowana do rzeczywistości. Widać zachłanność …

niedz., 23 sie 2026 (21:29) • Credit Agricole wprowadza flagowe Konto dla Ciebie Max bez opłat i wymagań miesięcznych

avatar komentującego

SK:

Ktoś już to ma w aplikacji ? …

śr., 29 lip 2026 (10:13) • Revolut wprowadza fundusze rynku prywatnego dla klientów w Polsce

avatar komentującego

gość:

dokładnie …

wt., 21 lip 2026 (07:30) • Zakup eSIM w aplikacji Banku Millennium wyróżniony przez Global Finance

  • SMART Bankier
  • Kredyt konsolidacyjny
  • Pożyczki na raty
  • Konto firmowe
  • Kurs inwestowania
  • Kalkulator brutto netto
  • Kalkulator kredytu gotówkowego
  • Kalkulator zdolności kredytowej
  • Kredyt gotówkowy
  • Rozlicz najem w PIT-28
  • pit 37 online na pit.pl
  • Rozliczenie pit
  • Program pit
  • Pit 11
  • Promocje Pekao S.A.
  • Promocje BNP Paribas
  • Promocje Citi Handlowy
  • Promocje bankowe
  • Promocje Alior Bank
  • Promocje Santander Bank
  • Promocje PKO BP
  • Promocje Millenium
  • Promocje ING Bank Śląski
  • Promocje mBank
  • Promocje Velobank
  • Promocje Nest Bank
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Newsletter
  • Prześlij informację
  • RSS
  • zgarnijpremie.pl
Bonnier Business Polska Bankier.pl – Portal Finansowy – Rynki, Twoje finanse, Biznes PIT.pl -Podatki dla małych firm i osób fizycznych, rozliczenia roczne Systempartnerski.pl - system afiliacyjny Bankier.pl PRNews.pl - banki, karty, konta oraz marketing i public relations Mambiznes.pl - Pomysł na biznes, Własna firma, Biznes plan Dyskusja.biz - Blogi o biznesie, artykuły biznesowe Puls Biznesu pb.pl - rynek, akcje, spółka, przedsiębiorca, budżet Pulsmedycyny.pl - Portal lekarzy i pracowników służby zdrowia Pulsfarmacji.pl - Portal aptekarzy, techników i pracowników sektora farmaceutycznego
© 2008 − 2026 PRNews.pl. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu. Informacja o cookies. Polityka prywatności

Bezpłatny newsletter PRNews.pl

  • PRNews.pl to najbardziej opiniotwórczy serwis w branży bankowej. Przekonaj się dlaczego!
  • Codziennie rano otrzymasz skrót najważniejszych informacji ze świata finansów
  • Dzięki temu będziesz zawsze wiedział o nowych produktach, promocjach i usługach bankowych, ubezpieczeniowych i inwestycyjnych
  • Aktualne wiadomości z prasy i z samych instytucji finansowych - zupełnie bezpłatnie, wprost na twoją skrzynkę mailową
Zapisz się na newsletter:

Dołącz już dziś do niemal 38 tys. odbiorców