PRNews.pl - banki, karty, konta oraz marketing i public relations

Najświeższe informacje z PRNews.pl w Twojej skrzynce!

Codziennie aktualne wiadomości ze świata finansów.

Zapisz się na nasz Newsletter ​i bądź na bieżąco z nowościami z branży!

  • Raporty
  • Instytucje
    • Alior Bank
    • Bank BPS
    • Bank Millennium
    • Bank Ochrony Środowiska
    • Bank Pekao SA
    • Bank Pocztowy
    • Banki spółdzielcze
    • BGK
    • Biuro Informacji Kredytowej
    • BNP Paribas
    • Citi Handlowy
    • Credit Agricole
    • Erste Bank Polska
    • ING Bank Śląski
    • KIR
    • Klarna
    • Link4
    • Mastercard
    • mBank
    • Nest Bank
    • PKO BP
    • Polski Standard Płatności
    • PZU
    • Raiffeisen Digital Bank
    • Revolut
    • Santander Consumer Bank
    • SGB
    • Standard Chartered Polska
    • Toyota Bank Polska
    • Trade Republic
    • Twisto
    • UniCredit
    • VeloBank
    • Visa
    • Volkswagen Bank Oddział Polska
    • Warta
  • Produkty
    • Bankowość internetowa
    • Bankowość mobilna
    • Oszczędzanie
    • Bezpieczeństwo
    • Karty
    • Kredyty
    • Konta
    • Płatności mobilne
    • Ubezpieczenia
  • Analizy
  • Kariera w finansach
  • Szkolenia
  • Forum
  • Newsletter
PRNews.plWiadomościAktualnościRazem pokonamy Dystans Emerytalny – akcja społeczna Skandia Życie

Razem pokonamy Dystans Emerytalny – akcja społeczna Skandia Życie

Aktualności 21.09.2012 (08:49)

W Polsce zostanie zorganizowany pierwszy w historii wyścig kolarski na „Dystansie Emerytalnym” o symbolicznej długości 67 km. Zawody odbędą się 22 września br. w Kwidzynie. Inicjatywa ma na celu budowę świadomości Polaków z zakresu efektywnych sposobów oszczędzania z myślą o przyszłości oraz promocję aktywnego stylu życia. Akcja jest elementem kampanii edukacyjnej „Przyjemności z oszczędności” prowadzonej przez Skandia Życie TU S.A.

Świadomość Polaków o konieczności oszczędzania na emeryturę systematycznie rośnie. Zdecydowana większość społeczeństwa (84 proc.) zdaje sobie sprawę, że przyszłe środki z ZUS będą niewystarczające. Jednak blisko dwie trzecie (59 proc.) osób aktywnych zawodowo nie odkłada na ten cel dodatkowego kapitału1.

Jednym z czynników wpływających na taką postawę są braki w edukacji finansowej. Blisko trzy czwarte Polaków twierdzi, że nie ma żadnej wiedzy
o instrumentach „emerytalnych” lub dysponuje jedynie podstawowymi informacjami w tym zakresie. Równocześnie przeszło co drugi mieszkaniec naszego kraju deklaruje chęć zwiększenia swojej wiedzy na temat dostępnych narzędzi oszczędnościowo-inwestycyjnych2.

„W ramach akcji „Dystans Emerytalny” chcemy poprzez zabawę uzmysłowić Polakom, że aktywna postawa i odpowiednie przygotowanie, zarówno
w zakresie zarządzania finansami osobistymi, jak i sportu, pozwoli nam czerpać radość z życia po przekroczeniu mety zawodowej kariery. Wierzymy, że prowadzenie odpowiedzialnie społecznego biznesu wymaga inicjowania działań edukacyjnych tego typu, zwłaszcza w obliczu dużych obaw większości Polaków i sprzeciwu wobec wydłużenia wieku emerytalnego do 67 roku życia” – mówi Paweł Ziemba, Prezes Zarządu Skandia Życie TU S.A.

„Skandia Życie od lat dba o kondycję finansową klientów. Aktywnie wspieramy również największe imprezy kolarskie w Polsce, takie jak Skandia Maraton Lang Team czy Tour de Pologne. Ważne jest, by dotrwać w dobrej kondycji do emerytury, bez względu na wiek, w którym skończymy aktywność zawodową. Sam regularnie uczestniczę w zawodach i znajduję wiele analogii pomiędzy oszczędzaniem, a jazdą na rowerze. W jednym i drugim przypadku konieczna jest wytrwałość oraz konsekwencja. Stąd pomysł na wyścig na „Dystansie Emerytalnym” – dodaje Paweł Ziemba, Prezes Zarządu Skandia Życie TU S.A.

Wyścig na „Dystansie Emerytalnym” odbędzie się 22 września br. w Kwidzynie, w ramach finałowej edycji Skandia Maraton Lang Team (na dystansie Medio). W wyścigu mogą wystartować zarówno profesjonalni kolarze, jak i amatorzy. Każdy z uczestników otrzyma w prezencie okolicznościową bransoletkę i pamiątkowy złoty medal.

Na potrzeby akcji została uruchomiona również dedykowana strona www.dystansemerytalny.pl. Użytkownicy znajdą tu m.in. najważniejsze informacje na temat wyścigu, takie jak: sposób zgłoszenia, warunki uczestnictwa oraz rywalizacji czy praktyczne podpowiedzi dotyczące przygotowania się do startu.

Dodatkowo w ramach serwisu Skandia Życie przygotowała materiały edukacyjne dotyczące systemu emerytalnego oraz narzędzi finansowych umożliwiających oszczędzanie środków z myślą o zabezpieczeniu przyszłości emerytalnej.

Więcej informacji na temat akcji „Dystans Emerytalny” można znaleźć na stronie www.dystansemerytalny.pl.

Współorganizatorem wyścigu na „Dystansie Emerytalnym” jest firma Lang Team.

1 Dane: Instytut Homo Homini, maj 2012

2 Dane: Instytut Homo Homini, maj 2012

/Skandia Życie

finanse osobiste PR public relations skandia ubezpieczenia 2012-09-21
Redakcja PRNews.pl
Tagi: finanse osobiste PR public relations skandia ubezpieczenia

Sprawdź także:

a 0 Aplikacja mobilna Banku Millennium ma już 3 miliony aktywnych użytkowników
25.08.2026 (18:47)

Aplikacja mobilna Banku Millennium ma już 3 miliony aktywnych użytkowników

Z aplikacji mobilnej Banku Millennium aktywnie korzysta już 3 miliony klientów miesięcznie. Milion aktywnych …

a 0 VeloBank obniża marże kredytów refinansowych dla małych i średnich firm
25.08.2026 (10:18)

VeloBank obniża marże kredytów refinansowych dla małych i średnich firm

VeloBank wprowadził promocję refinansowania kredytów firmowych dla małych i średnich przedsiębiorstw. Bank oferuje …

a 0 Revolut powołał dział badawczy AI i ujawnił wyniki własnego modelu bazowego PRAGMA
25.08.2026 (10:14)

Revolut powołał dział badawczy AI i ujawnił wyniki własnego modelu bazowego PRAGMA

Revolut uruchomił Revolut Research, dedykowaną jednostkę badawczą w ramach Departamentu AI, odpowiedzialną za …

a 0 Badanie Santander Consumer Banku pokazuje, że 75 proc. Polaków nie wyobraża sobie bankowości bez aplikacji mobilnej
25.08.2026 (10:10)

Badanie Santander Consumer Banku pokazuje, że 75 proc. Polaków nie wyobraża sobie bankowości bez aplikacji mobilnej

75 proc. badanych nie wyobraża sobie korzystania z bankowości bez aplikacji mobilnej, a 66 proc. korzysta z niej …

a 0 Europa Ubezpieczenia uruchamia platformę cyfrową Europortal dla agentów
25.08.2026 (06:56)

Europa Ubezpieczenia uruchamia platformę cyfrową Europortal dla agentów

Europa Ubezpieczenia uruchomiła Europortal, platformę cyfrową zapewniającą agentom ubezpieczeniowym dostęp do …

a 0 Agencja Keino Creative zajmie się obsługą marketingową Balcia Insurance w Polsce
24.08.2026 (10:59)

Agencja Keino Creative zajmie się obsługą marketingową Balcia Insurance w Polsce

Agencja Keino Creative wygrała proces ofertowy na obsługę Balcia Insurance w Polsce. Umowę podpisano na rok, a …

PRNews.pl

Zobacz również

Elitarna karta LOT za 29 zł? Oszuści chcą danych karty

Elitarna karta LOT za 29 zł? Oszuści chcą danych karty

Reklama na Facebooku obiecuje elitarną kartę PLL…

Bank się pomylił i odciął klientkę od pieniędzy na zagranicznym urlopie. Musiała wracać

Bank się pomylił i odciął klientkę od pieniędzy na zagranicznym urlopie. Musiała wracać

Credit Agricole zablokował konto klientce, choć wcześniej…

PKO BP przebudowuje private banking. Chce zarządzać całym majątkiem klientów

PKO BP przebudowuje private banking. Chce zarządzać całym majątkiem klientów

Największy polski bank przechodzi od klasycznego private…

Scam Alert od Mety będzie ostrzegać przed oszustami. Ale na Facebooku i tak nadal pełno fałszywych treści

Scam Alert od Mety będzie ostrzegać przed oszustami. Ale na Facebooku i tak nadal pełno fałszywych treści

Koncern Meta chce poprawić bezpieczeństwo użytkowników aplikacji…

ING kusi premią za konto do 800 zł. Sprawdzamy warunki

ING kusi premią za konto do 800 zł. Sprawdzamy warunki

Nowy klient ING może zdobyć do 800…

O tym mówią bankowcy

Ostatnie komentarze

avatar komentującego

MalmoMind:

Niestety ale oferta jest mało atrakcyjna, droga i niedostosowana do rzeczywistości. Widać zachłanność …

niedz., 23 sie 2026 (21:29) • Credit Agricole wprowadza flagowe Konto dla Ciebie Max bez opłat i wymagań miesięcznych

avatar komentującego

Williams Anthony Dauria:

https://uploads.disquscdn.com/images/f1296da62232f5d183b02bf1dcc60a17c6c610eee75c6d16cb26b2e884940054.jpg …

śr., 19 sie 2026 (15:52) • Świąteczna kampania Pilnej Pożyczki w Internecie

avatar komentującego

SK:

Ktoś już to ma w aplikacji ? …

śr., 29 lip 2026 (10:13) • Revolut wprowadza fundusze rynku prywatnego dla klientów w Polsce

avatar komentującego

gość:

dokładnie …

wt., 21 lip 2026 (07:30) • Zakup eSIM w aplikacji Banku Millennium wyróżniony przez Global Finance

avatar komentującego

Jas Fasola:

chciałbym zrozumieć jaki był powód nagrody. Usługa oferowana jest przez bardzo wiele banków. …

wt., 21 lip 2026 (07:12) • Zakup eSIM w aplikacji Banku Millennium wyróżniony przez Global Finance

  • SMART Bankier
  • Kredyt konsolidacyjny
  • Pożyczki na raty
  • Konto firmowe
  • Kurs inwestowania
  • Kalkulator brutto netto
  • Kalkulator kredytu gotówkowego
  • Kalkulator zdolności kredytowej
  • Rozlicz najem w PIT-28
  • pit 37 online na pit.pl
  • Rozliczenie pit
  • Program pit
  • Pit 11
  • Promocje Pekao S.A.
  • Promocje BNP Paribas
  • Promocje Citi Handlowy
  • Promocje bankowe
  • Promocje Alior Bank
  • Promocje Santander Bank
  • Promocje PKO BP
  • Promocje Millenium
  • Promocje ING Bank Śląski
  • Promocje mBank
  • Promocje Velobank
  • Promocje Nest Bank
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Newsletter
  • Prześlij informację
  • RSS
  • zgarnijpremie.pl
Bonnier Business Polska Bankier.pl – Portal Finansowy – Rynki, Twoje finanse, Biznes PIT.pl -Podatki dla małych firm i osób fizycznych, rozliczenia roczne Systempartnerski.pl - system afiliacyjny Bankier.pl PRNews.pl - banki, karty, konta oraz marketing i public relations Mambiznes.pl - Pomysł na biznes, Własna firma, Biznes plan Dyskusja.biz - Blogi o biznesie, artykuły biznesowe Puls Biznesu pb.pl - rynek, akcje, spółka, przedsiębiorca, budżet Pulsmedycyny.pl - Portal lekarzy i pracowników służby zdrowia Pulsfarmacji.pl - Portal aptekarzy, techników i pracowników sektora farmaceutycznego
© 2008 − 2026 PRNews.pl. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu. Informacja o cookies. Polityka prywatności

Bezpłatny newsletter PRNews.pl

  • PRNews.pl to najbardziej opiniotwórczy serwis w branży bankowej. Przekonaj się dlaczego!
  • Codziennie rano otrzymasz skrót najważniejszych informacji ze świata finansów
  • Dzięki temu będziesz zawsze wiedział o nowych produktach, promocjach i usługach bankowych, ubezpieczeniowych i inwestycyjnych
  • Aktualne wiadomości z prasy i z samych instytucji finansowych - zupełnie bezpłatnie, wprost na twoją skrzynkę mailową
Zapisz się na newsletter:

Dołącz już dziś do niemal 38 tys. odbiorców