PRNews.pl - banki, karty, konta oraz marketing i public relations

Najświeższe informacje z PRNews.pl w Twojej skrzynce!

Codziennie aktualne wiadomości ze świata finansów.

Zapisz się na nasz Newsletter ​i bądź na bieżąco z nowościami z branży!

  • Raporty
  • Instytucje
    • Alior Bank
    • Bank BPS
    • Bank Millennium
    • Bank Ochrony Środowiska
    • Bank Pekao SA
    • Bank Pocztowy
    • Banki spółdzielcze
    • BGK
    • Biuro Informacji Kredytowej
    • BNP Paribas
    • Citi Handlowy
    • Credit Agricole
    • Erste Bank Polska
    • ING Bank Śląski
    • KIR
    • Klarna
    • Link4
    • Mastercard
    • mBank
    • Nest Bank
    • PKO BP
    • Polski Standard Płatności
    • PZU
    • Raiffeisen Digital Bank
    • Revolut
    • Santander Consumer Bank
    • SGB
    • Standard Chartered Polska
    • Toyota Bank Polska
    • Trade Republic
    • Twisto
    • UniCredit
    • VeloBank
    • Visa
    • Volkswagen Bank Oddział Polska
    • Warta
  • Produkty
    • Bankowość internetowa
    • Bankowość mobilna
    • Oszczędzanie
    • Bezpieczeństwo
    • Karty
    • Kredyty
    • Konta
    • Płatności mobilne
    • Ubezpieczenia
  • Analizy
  • Kariera w finansach
  • Szkolenia
  • Forum
  • Newsletter
PRNews.plWiadomościBankowośćEuro Bank5 finalistów o krok od wygrania własnej placówki franczyzowej eurobanku
eurobank

eurobank

5 finalistów o krok od wygrania własnej placówki franczyzowej eurobanku

Euro Bank 19.02.2009 (08:07)
eurobank

Zakończył się pierwszy etap skierowanego do młodych przedsiębiorców konkursu „Wygraj eurobank!”. Znamy już 5 finalistów, którzy 23 lutego będą prezentować swoje pomysły i rywalizować o placówkę franczyzową eurobanku, wartą kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Przez 3 miesiące młodzi ludzie z całej Polski przesyłali swoje prace na konkurs “Wygraj eurobank”. Mają plan na własny biznes i chcą go realizować razem z eurobankiem. Już niedługo poznamy zwycięzcę, który otrzyma placówkę franczyzową eurobanku. Autor najlepszego biznesplanu zostanie w nagrodę właścicielem wartego kilkadziesiąt tysięcy złotych oddziału. Na laureatów II i III miejsca czekają zaś granty, które pomogą im w założeniu własnego bankowego biznesu. Organizatorem konkursu jest eurobank, lider innowacji na rynku finansowym, od lat zaangażowany w promocję młodej przedsiębiorczości. Partnerem akcji są Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości. Szczegółowe informacje o konkursie oraz lista laureatów znajdują się na stronie www.wygrajeurobank.pl.

Finał

Dziś już wiemy kto będzie walczył o główne nagrody – 5 finalistów, autorów najlepszych biznesplanów, zostało zaproszonych na finał konkursu, który odbędzie się 23 lutego w Warszawie. Bogumiła Bubiak, Joanna Brzozowska, Anna Hass, Agnieszka Papiewska oraz Mariusz Rogalski będą prezentować swoje plany biznesowe przed kapitułą złożoną ze znanych ekonomistów, przedstawicieli eurobanku oraz AIP. Do swoich pomysłów muszą przekonać m.in. prof. Jerzego Nowakowskiego z SGH i prof. Andrzeja Gospodarowicza z UE we Wrocławiu, Roberta Stanilewicza, dziennikarza TVN oraz Andrzeja Nierychło, dziennikarza TV Biznes. W kapitule zasiadają także: Michał Wiśniewski z Profit System,  Tomasz Bonek z money.pl, Michał Macierzyński (Bankier.pl), Grzegorz Święch, Tomasz Pawłowski i Marcin Hołda z eurobanku oraz Dariusz Żuk z Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości. 

O wyborze zwycięzcy decydować będzie też Maciek Szczechura, wiceprezes eurobanku: Projekt franczyzy eurobanku funkcjonuje doskonale od półtora roku – oddajemy więc w ręce uczestników sprawdzony model, który jednocześnie daje ogromny potencjał rozwoju. Mamy nadzieję, że konkurs zainspiruje wielu przedsiębiorców do kreatywnych, innowacyjnych rozwiązań, ale też pomoże im w poznaniu rynkowych mechanizmów.

Przebieg konkursu

Konkurs „Wygraj eurobank!” ruszył 15 października. Adresowany jest do przedsiębiorczych osób, które mają pomysł i energię, by podbijać rynek finansowy. Zadanie konkursowe polegało na symulacji prowadzenia placówki franczyzowej eurobanku w realnym, konkurencyjnym otoczeniu rynkowym. Uczestnicy mieli wykazać się kreatywnością i nieszablonowym myśleniem – ale także zdolnością analizy warunków rynkowych i wiedzą o zarządzaniu. Zadanie konkursowe należało rozwiązać, opierając się o prawdziwe realia franczyzy – warunki rynkowe mniejszego miasta (15-25 tys. mieszkańców) i jasno określone zasady działania placówki. Prowadzący ją przedsiębiorca powinien liczyć się ze wszystkimi lokalnymi wyzwaniami. W ich pokonaniu pomaga mu duże wsparcie ze strony centrali banku – znany szyld, dostępność pełnego portfolio produktów, promocja etc.

Nagrody w konkursie, zgodnie z filozofią eurobanku, mają charakter impulsu do dalszego działania:

–  I nagroda – pełne sfinansowanie otwarcia placówki franczyzowej eurobanku,
–  II i III nagroda – grant, który pozwoli sfinansować 50% kosztów wyposażenia placówki.

W konkursie wzięło udział 40 młodych, przedsiębiorczych osób, ze wszystkich regionów Polski. 82% wszystkich zgłoszeń nadesłali młodzi ludzie, w wieku do 26 lat. Zgłoszenia napływały zarówno od tych, którzy mają już doświadczenie w prowadzeniu działalności gosporadczej, jak i dopiero aspirujących przedsiębiorców, kobiet i mężczyzn.  Kandydaci chcieli zakładać placówki franczyzowe eurobanku aż w 24 miastach! To obrazuje, iż oferta franczyzowa eurobanku jest atrakcyjną formą prowadzenia własnego biznesu.

Gdzie znaleźć informacje o konkursie

–  Podstawowym źródłem informacji nt. konkursu jest strona www.wygrajeurobank.pl
–  Dodatkowe informacje znajdują się na stronie poświęconej modelowi franczyzy eurobanku: www.eurobankpartner.pl

Organizatorzy

Organizatorem konkursu jest eurobank. Od momentu powstania we wrześniu 2003 r., eurobank nieustannie wdraża w życie idee swojego twórcy, Mariusza Łukaszewicza (1960-2004). Przełamując schematy w myśleniu o usługach bankowych, udowadnia, że w biznesie kluczowa jest kreatywność, odwaga i innowacja. Zgodnie z tą filozofią, eurobank chce także kreować biznesową rzeczywistość. Konsekwentnie stawia na młode, przedsiębiorcze osoby, inspirując je do rozwoju oraz odważnego realizowania celów. Dlatego od początku swego istnienia bank jest partnerem fundacji promujących młodą przedsiębiorczość: AIP, a wcześniej Studenckiego Forum BCC. Wspierał je w realizacji ich największych kampanii, m.in. programu Twoja Wizja Rozwoju Przedsiębiorczości, Konkursu na Biznesplany czy Najlepsze Zajęcia z Przedsiębiorczości.

Wśród autorskich inicjatyw eurobanku znajdują się także programy promujące innowacje gospodarcze – wśród nich szeroka kampania na rzecz polskiej kandydatury Europejskiego Instytutu technologii i Innowacji pod hasłem www.napiszmydoeuropy.pl. 

Partnerem w realizacji konkursu są Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości – obecnie największa w Polsce organizacja promująca przedsiębiorczość wśród młodych ludzi. Przez prawie cztery lata działalności w ramach AIP rozpoczęło działalność ponad 2 000 firm. Aktualnie w AIP działa 630 firm. AIP przeprowadziły setki szkoleń, konsultacji, udzieliły wsparcia merytorycznego i grantów kilku tysiącom osób planujących start własnego biznesu.
 
 
Źródło: Euro Bank

eurobank 2009-02-19
Redakcja PRNews.pl
Tagi: eurobank

Sprawdź także:

a 0 N!Asystent 2.0 od Nest Banku dostępny w aplikacji mobilnej i bankowości internetowej
23.10.2026 (06:15)

N!Asystent 2.0 od Nest Banku dostępny w aplikacji mobilnej i bankowości internetowej

Nest Bank udostępnił N!Asystenta 2.0 we wszystkich kanałach bankowości elektronicznej – zarówno w aplikacji …

a 0 mBank rozpoczyna kampanię reklamową w Biedronce. Klienci mogą otrzymać bony na zakupy
22.10.2026 (21:32)

mBank rozpoczyna kampanię reklamową w Biedronce. Klienci mogą otrzymać bony na zakupy

mBank nawiązał współpracę z siecią Biedronka w ramach kampanii Retail Media. Reklamy banku pojawią się w ponad 3800 …

a 0 Fundacja UniCredit przeznaczy ponad 16 mln euro na programy edukacyjne. Obejmą także Polskę
22.10.2026 (21:25)

Fundacja UniCredit przeznaczy ponad 16 mln euro na programy edukacyjne. Obejmą także Polskę

UniCredit Foundation przedłuża współpracę z organizacjami Teach For All i Junior Achievement Europe. W ciągu …

a 0 BNP Paribas udzielił 20,35 mln euro kredytu na drugi etap Hillwood Grodzisk
22.10.2026 (21:23)

BNP Paribas udzielił 20,35 mln euro kredytu na drugi etap Hillwood Grodzisk

Hillwood podpisał z BNP Paribas Bank Polska umowę kredytową o wartości 20,35 mln euro. Środki zostaną przeznaczone …

a 0 VeloBank rusza z kampanią „Marzenia same się nie spełnią” z Magdaleną Różczką
22.10.2026 (21:21)

VeloBank rusza z kampanią „Marzenia same się nie spełnią” z Magdaleną Różczką

VeloBank rozpoczął kampanię reklamową z Magdaleną Różczką w roli głównej. Bank ponownie wykorzystuje znaną już …

a 0 Klienci mBanku skorzystają z Fast Tracku także na lotnisku w Gdańsku
22.10.2026 (21:17)

Klienci mBanku skorzystają z Fast Tracku także na lotnisku w Gdańsku

Użytkownicy karty Visa Świat Intensive od mBanku mogą korzystać z usługi Fast Track także na lotnisku w Gdańsku. …

PRNews.pl

Zobacz również

PKO BP wciąż bez SMS-ów do USA i Kanady. Bank nie zna terminu

PKO BP wciąż bez SMS-ów do USA i Kanady. Bank nie zna terminu

Na początku czerwca PKO BP szacował, że…

Reklamy inwestycyjne z udziałem znanych osób. Na co zwrócić uwagę przed wpłatą pieniędzy?

Reklamy inwestycyjne z udziałem znanych osób. Na co zwrócić uwagę przed wpłatą pieniędzy?

Polityk albo prezes dużej firmy opowiada w…

Selfpożyczka, czyli na co naprawdę idą pieniądze odłożone „na wszelki wypadek”

Selfpożyczka, czyli na co naprawdę idą pieniądze odłożone „na wszelki wypadek”

Nikt nie sprawdza zdolności kredytowej i nikt…

„Ten z żubrem” może zniknąć. Pekao myśli o nowym logo i nazwie

„Ten z żubrem” może zniknąć. Pekao myśli o nowym logo i nazwie

Z logo Pekao może zniknąć żubr, a…

Ranking lokat na 6 miesięcy – październik 2026 r. Lider nadal oferuje ponad 6 proc.

Ranking lokat na 6 miesięcy – październik 2026 r. Lider nadal oferuje ponad 6 proc.

Najlepsze lokaty półroczne nadal pozwalają zarobić ponad…

Raporty PRNews.pl

Raport PRNews.pl: Aktywa banków – I kw. 2022 r.

Raport PRNews.pl: Aktywa banków – I kw. 2022 r.

Większość banków może się pochwalić wzrostem poziomu…

Raport PRNews.pl: Liczba obcokrajowców wśród klientów banków – I kw. 2022 r.

Raport PRNews.pl: Liczba obcokrajowców wśród klientów banków – I kw. 2022 r.

W pierwszym kwartale 2022 r. liczba obsługiwanych…

Raport PRNews.pl: Rynek kredytów hipotecznych – I kw. 2022

Raport PRNews.pl: Rynek kredytów hipotecznych – I kw. 2022

Pierwszy kwartał 2022 r. przyniósł spadek sprzedaży…

O tym mówią bankowcy

Ostatnie komentarze

avatar komentującego

MalmoMind:

Super rekrutacja. Wzięli Babkę dzięki której Getin Bank (Velo aktualnie) „wydym..l” Polaków na …

czw., 8 paź 2026 (08:26) • Credit Agricole tworzy Departament Kredytów Hipotecznych. Pokieruje nim Helena Kamińska

avatar komentującego

odeOOn:

Ważna i potrzebna kampania w tych czasach …

niedz., 27 wrz 2026 (14:34) • Polacy deklarują odpowiedzialność w finansach, ale co piąty miał w tym roku problem z płatnościami. Badanie KRUK-a

avatar komentującego

MalmoMind:

Niestety ale oferta jest mało atrakcyjna, droga i niedostosowana do rzeczywistości. Widać zachłanność …

niedz., 23 sie 2026 (21:29) • Credit Agricole wprowadza flagowe Konto dla Ciebie Max bez opłat i wymagań miesięcznych

avatar komentującego

SK:

Ktoś już to ma w aplikacji ? …

śr., 29 lip 2026 (10:13) • Revolut wprowadza fundusze rynku prywatnego dla klientów w Polsce

avatar komentującego

gość:

dokładnie …

wt., 21 lip 2026 (07:30) • Zakup eSIM w aplikacji Banku Millennium wyróżniony przez Global Finance

  • SMART Bankier
  • Kredyt konsolidacyjny
  • Pożyczki na raty
  • Konto firmowe
  • Kurs inwestowania
  • Kalkulator brutto netto
  • Kalkulator kredytu gotówkowego
  • Kalkulator zdolności kredytowej
  • Kredyt gotówkowy
  • Rozlicz najem w PIT-28
  • pit 37 online na pit.pl
  • Rozliczenie pit
  • Program pit
  • Pit 11
  • Promocje Pekao S.A.
  • Promocje BNP Paribas
  • Promocje Citi Handlowy
  • Promocje bankowe
  • Promocje Alior Bank
  • Promocje Santander Bank
  • Promocje PKO BP
  • Promocje Millenium
  • Promocje ING Bank Śląski
  • Promocje mBank
  • Promocje Velobank
  • Promocje Nest Bank
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Newsletter
  • Prześlij informację
  • RSS
  • zgarnijpremie.pl
Bonnier Business Polska Bankier.pl – Portal Finansowy – Rynki, Twoje finanse, Biznes PIT.pl -Podatki dla małych firm i osób fizycznych, rozliczenia roczne Systempartnerski.pl - system afiliacyjny Bankier.pl PRNews.pl - banki, karty, konta oraz marketing i public relations Mambiznes.pl - Pomysł na biznes, Własna firma, Biznes plan Dyskusja.biz - Blogi o biznesie, artykuły biznesowe Puls Biznesu pb.pl - rynek, akcje, spółka, przedsiębiorca, budżet Pulsmedycyny.pl - Portal lekarzy i pracowników służby zdrowia Pulsfarmacji.pl - Portal aptekarzy, techników i pracowników sektora farmaceutycznego
© 2008 − 2026 PRNews.pl. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu. Informacja o cookies. Polityka prywatności

Bezpłatny newsletter PRNews.pl

  • PRNews.pl to najbardziej opiniotwórczy serwis w branży bankowej. Przekonaj się dlaczego!
  • Codziennie rano otrzymasz skrót najważniejszych informacji ze świata finansów
  • Dzięki temu będziesz zawsze wiedział o nowych produktach, promocjach i usługach bankowych, ubezpieczeniowych i inwestycyjnych
  • Aktualne wiadomości z prasy i z samych instytucji finansowych - zupełnie bezpłatnie, wprost na twoją skrzynkę mailową
Zapisz się na newsletter:

Dołącz już dziś do niemal 38 tys. odbiorców