PRNews.pl - banki, karty, konta oraz marketing i public relations

Najświeższe informacje z PRNews.pl w Twojej skrzynce!

Codziennie aktualne wiadomości ze świata finansów.

Zapisz się na nasz Newsletter ​i bądź na bieżąco z nowościami z branży!

  • Raporty
  • Instytucje
    • Alior Bank
    • Allianz Partners Polska
    • Bank BPS
    • Bank Millennium
    • Bank Ochrony Środowiska
    • Bank Pekao SA
    • Bank Pocztowy
    • Banki spółdzielcze
    • BGK
    • Biuro Informacji Kredytowej
    • BNP Paribas
    • Citi Handlowy
    • Compensa
    • Credit Agricole
    • Deutsche Bank
    • DNB
    • Erste Bank Polska
    • EuropAssistance
    • ING Bank Śląski
    • KIR
    • Klarna
    • Link4
    • Mastercard
    • mBank
    • Mondial Assistance
    • mPay
    • Nationale-Nederlanden
    • Nest Bank
    • PKO BP
    • PKO Leasing
    • Plus Bank
    • PolCard from Fiserv
    • Polski Standard Płatności
    • Pru
    • PZU
    • Raiffeisen Digital Bank
    • Revolut
    • Santander Consumer Bank
    • SGB
    • Standard Chartered Polska
    • Toyota Bank Polska
    • Trade Republic
    • Twisto
    • UniCredit
    • VeloBank
    • Vienna Life
    • Visa
    • Volkswagen Bank Oddział Polska
  • Produkty
    • Bankowość internetowa
    • Bankowość mobilna
    • Oszczędzanie
    • Bezpieczeństwo
    • Karty
    • Kredyty
    • Konta
    • Płatności mobilne
    • Ubezpieczenia
  • Analizy
  • Kariera w finansach
  • Szkolenia
  • Forum
  • Newsletter
PRNews.plWiadomościUbezpieczeniaPolscy kierowcy chcą się szkolić cz. 1 raportu ERGO Hestii

Polscy kierowcy chcą się szkolić cz. 1 raportu ERGO Hestii

Ubezpieczenia 29.10.2015 (14:16)

Ogólnopolskie badanie kierowców dla ERGO Hestii wykazało, że większość kierowców albo już była na dodatkowym szkoleniu, albo przynajmniej chciałaby wziąć w takim udział. Porównując wyniki badań ze statystykami dotyczącymi liczby wypadków widać, że świadomość polskich kierowców rośnie.


Wywiady dotyczyły bezpieczeństwa na drodze, w tym m.in.: zachowania kierowców podczas prowadzenia samochodu, przekraczania dozwolonej prędkości, jazdy po alkoholu czy powodów wypadków lub kolizji.

 

Badanie wykazało, że co dziesiąty kierowca brał udział w kursach doszkalających a ponad połowa chciałaby to zrobić. Zapytani o najbardziej pożądane umiejętności, które chcieliby nabyć lub rozwinąć, kierowcy wskazali na:

  1. jazda w trudnych warunkach atmosferycznych/ na śliskiej nawierzchni 36%
  2. zachowanie/ opanowanie samochodu podczas poślizgu 34%
  3. pierwsza pomoc/ ratownictwo 11%

Dodatkowym szkoleniem są zainteresowani przede wszystkim regularni kierowcy (w ciągu roku przejeżdżają średnio 15895 km). Natomiast 14% tzw. niedzielnych kierowców (średnio w roku przejeżdżają ok. 5 tys. kilometrów) zdecydowanie nie chciałoby brać udziału w tego typu kursach. Jednocześnie ci drudzy decydując się na dodatkowe szkolenie swoich umiejętności chcieliby rozwinąć swoje umiejętności z jazdy po rondach, skrzyżowaniach i w dużym ruchu miejskim.

 

To ważne wnioski zwłaszcza w kontekście ustawy, która od stycznia 2016 r. będzie nakładać na każdego nowego kierowcę obowiązek przejścia kursu dokształcającego w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz praktycznych szkoleń z zagrożeń w ruchu drogowym.

 

Rozwój umiejętności każdy kierowca może rozpocząć już w domu. Niedawno wydany Niecodzienny Poradnik Codziennej Jazdy ERGO Hestii może być pierwszym przewodnikiem po bezpiecznej jeździe zarówno dla kierowców z dużym stażem, jak też dla początkujących wyjaśnia Sandra Jedynak, ekspert ds. mediów społecznościowych ERGO Hestii i koordynator projektu. Na ponad 150 stronach Poradnika Michał Kościuszko i najpopularniejsi polscy motoblogerzy zawarli dziesiątki patentów na poradzenie sobie z trudami codziennej jazdy, filmy i zdjęcia wprost z polskich dróg. Kolejnym krokiem jest seria filmów interaktywnych, w których kierowcy będą musieli wybrać prawidłowe odpowiedzi na pytania nurtujące ich na drodze. Pierwszy film z udziałem motoblogera Prentkiego, jednego ze współautorów Poradnika, można już obejrzeć w serwisie YouTube dodaje Sandra Jedynak.  

 

Badanie zostało przeprowadzone we wrześniu przez TNS Polska na zlecenie Sopockiego Towarzystwa Ubezpieczeń ERGO Hestia. 500 wywiadów zostało przeprowadzonych z aktwynymi kierowcami.

 

/Ergo Hestia


2015-10-29
Redakcja PRNews.pl

Sprawdź także:

a 0 Usługa Comarch Pay wchodzi na rynek e-commerce
02.07.2026 (16:10) – informacja prasowa

Usługa Comarch Pay wchodzi na rynek e-commerce

Comarch wraz z operatorem płatności online Autopay wprowadza nową usługę dla firm – Comarch Pay. Merchanci …

a 0 UniCredit uruchamia pierwszą w Polsce bankową grę fabularną “Kosmiczna Fortuna”
02.07.2026 (16:06) – informacja prasowa

UniCredit uruchamia pierwszą w Polsce bankową grę fabularną “Kosmiczna Fortuna”

UniCredit uruchomił w swojej aplikacji mobilnej autorski projekt „Kosmiczna Fortuna”. To pierwsza gra fabularna na …

a 0 Erste Bank Polska i Grupa Erste finansują Elektrownię Powiśle
02.07.2026 (16:00) – informacja prasowa

Erste Bank Polska i Grupa Erste finansują Elektrownię Powiśle

Grupa Erste oraz Erste Bank Polska wspólnie udzieliły finansowania refinansującego dla warszawskiego kompleksu …

a 0 Fundacja Banku Millennium i Zachęta - Narodowa Galeria Sztuki kontynuują wspólną misję promocji sztuki
02.07.2026 (15:58) – informacja prasowa

Fundacja Banku Millennium i Zachęta - Narodowa Galeria Sztuki kontynuują wspólną misję promocji sztuki

Fundacja Banku Millennium oraz Zachęta przedłużają współpracę na kolejne dwa lata do czerwca 2028 roku. Wspólne …

a 0 Credit Agricole – nawet 4 900 zł za konto firmowe
02.07.2026 (15:55) – informacja prasowa

Credit Agricole – nawet 4 900 zł za konto firmowe

Credit Agricole wprowadza nową ofertę dla osób prowadzących firmę. Przedsiębiorcy, którzy założą konto biznes, mogą …

a 0 ING rozszerza ofertę walutową dla przedsiębiorców
02.07.2026 (15:49) – informacja prasowa

ING rozszerza ofertę walutową dla przedsiębiorców

Przedsiębiorcy korzystający z Mojego ING mogą już otwierać konta firmowe w kolejnych ośmiu walutach: koronie …

PRNews.pl

Zobacz również

VeloBank zwróci niesłusznie naliczone opłaty po migracji Citi. Reklamacje złożyło ok. 0,7 proc. klientów

VeloBank zwróci niesłusznie naliczone opłaty po migracji Citi. Reklamacje złożyło ok. 0,7 proc. klientów

VeloBank odpowiada na kolejne pytania Bankier.pl po…

Cyfrowa hipoteka w ING: Nie ma kompromisu dla bezpieczeństwa

Cyfrowa hipoteka w ING: Nie ma kompromisu dla bezpieczeństwa

Docelowo niemal wszystkie wnioski o kredyt mają…

Kody SMS z polskich banków nie dochodzą za oceanem. KNF wskazuje na blokady operatorów w USA i Kanadzie

Kody SMS z polskich banków nie dochodzą za oceanem. KNF wskazuje na blokady operatorów w USA i Kanadzie

Klienci w USA i Kanadzie korzystający z…

Revolut piątym bankiem w Polsce pod względem liczby klientów. Sprawdziliśmy, kogo wyprzedził

Revolut piątym bankiem w Polsce pod względem liczby klientów. Sprawdziliśmy, kogo wyprzedził

Polskie banki obsługują razem ponad 60 mln…

PKO BP apeluje do podróżnych: zgłoś wyjazd poza UE

PKO BP apeluje do podróżnych: zgłoś wyjazd poza UE

PKO BP rekomenduje klientom zgłaszanie wyjazdów zagranicznych…

O tym mówią bankowcy

Ostatnie komentarze

avatar komentującego

Marek Fra:

Wygłupili się powierzając wybór nadesłanych prac ludziom, którzy nie mają pojęcia jak odróżnić …

pt., 5 cze 2026 (06:23) • Erste Wiedeński to pierwszy międzynarodowy pociąg marki bankowej, który połączył Polskę i Austrię

avatar komentującego

mistrz:

Podejrzane rozwiazanie do którego oddajemy dane zdrowotne …

czw., 21 maj 2026 (15:07) • Allianz Partners wdraża Minte AI do automatyzacji likwidacji szkód

avatar komentującego

MalmoMind:

Przestańcie reklamować patologię inwestycyjną która za parę lat stanie się tym samym czym …

pon., 27 kw. 2026 (10:19) • XTB wchodzi do Serie A. Polska aplikacja globalnym partnerem SSC Napoli

avatar komentującego

MalmoMind:

No proszę, ZBP znów udowadnia, że 'bank' i 'empatia' to słowa, które się …

wt., 10 lut 2026 (11:40) • Związek Banków Polskich: WIBOR jest legalny i kluczowy dla stabilności państwa

avatar komentującego

Robert Koch:

rewelacja! Tego brakowało. Brawo dla tej firmy …

czw., 29 sty 2026 (11:55) • Tpay wprowadza płatności Blik Level 0 dla użytkowników platformy Shopify

  • SMART Bankier
  • Kredyt konsolidacyjny
  • Pożyczki na raty
  • Konto firmowe
  • Kurs inwestowania
  • Kalkulator brutto netto
  • Kalkulator kredytu gotówkowego
  • Kalkulator zdolności kredytowej
  • Rozlicz najem w PIT-28
  • pit 37 online na pit.pl
  • Rozliczenie pit
  • Program pit
  • Pit 11
  • Promocje Pekao S.A.
  • Promocje BNP Paribas
  • Promocje Citi Handlowy
  • Promocje bankowe
  • Promocje Alior Bank
  • Promocje Santander Bank
  • Promocje PKO BP
  • Promocje Millenium
  • Promocje ING Bank Śląski
  • Promocje mBank
  • Promocje Velobank
  • Promocje Nest Bank
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Newsletter
  • Prześlij informację
  • RSS
  • zgarnijpremie.pl
Bonnier Business Polska Bankier.pl – Portal Finansowy – Rynki, Twoje finanse, Biznes PIT.pl -Podatki dla małych firm i osób fizycznych, rozliczenia roczne Systempartnerski.pl - system afiliacyjny Bankier.pl PRNews.pl - banki, karty, konta oraz marketing i public relations Mambiznes.pl - Pomysł na biznes, Własna firma, Biznes plan Dyskusja.biz - Blogi o biznesie, artykuły biznesowe Puls Biznesu pb.pl - rynek, akcje, spółka, przedsiębiorca, budżet Pulsmedycyny.pl - Portal lekarzy i pracowników służby zdrowia Pulsfarmacji.pl - Portal aptekarzy, techników i pracowników sektora farmaceutycznego
© 2008 − 2026 PRNews.pl. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu. Informacja o cookies. Polityka prywatności

Bezpłatny newsletter PRNews.pl

  • PRNews.pl to najbardziej opiniotwórczy serwis w branży bankowej. Przekonaj się dlaczego!
  • Codziennie rano otrzymasz skrót najważniejszych informacji ze świata finansów
  • Dzięki temu będziesz zawsze wiedział o nowych produktach, promocjach i usługach bankowych, ubezpieczeniowych i inwestycyjnych
  • Aktualne wiadomości z prasy i z samych instytucji finansowych - zupełnie bezpłatnie, wprost na twoją skrzynkę mailową
Zapisz się na newsletter:

Dołącz już dziś do niemal 38 tys. odbiorców