PRNews.pl - banki, karty, konta oraz marketing i public relations

Najświeższe informacje z PRNews.pl w Twojej skrzynce!

Codziennie aktualne wiadomości ze świata finansów.

Zapisz się na nasz Newsletter ​i bądź na bieżąco z nowościami z branży!

  • Raporty
  • Instytucje
    • Alior Bank
    • Bank BPS
    • Bank Millennium
    • Bank Ochrony Środowiska
    • Bank Pekao SA
    • Bank Pocztowy
    • Banki spółdzielcze
    • BGK
    • Biuro Informacji Kredytowej
    • BNP Paribas
    • Citi Handlowy
    • Credit Agricole
    • Erste Bank Polska
    • ING Bank Śląski
    • KIR
    • Klarna
    • Link4
    • Mastercard
    • mBank
    • Nest Bank
    • PKO BP
    • Polski Standard Płatności
    • PZU
    • Raiffeisen Digital Bank
    • Revolut
    • Santander Consumer Bank
    • SGB
    • Standard Chartered Polska
    • Toyota Bank Polska
    • Trade Republic
    • Twisto
    • UniCredit
    • VeloBank
    • Visa
    • Volkswagen Bank Oddział Polska
    • Warta
  • Produkty
    • Bankowość internetowa
    • Bankowość mobilna
    • Oszczędzanie
    • Bezpieczeństwo
    • Karty
    • Kredyty
    • Konta
    • Płatności mobilne
    • Ubezpieczenia
  • Analizy
  • Kariera w finansach
  • Szkolenia
  • Forum
  • Newsletter
PRNews.plWiadomościKredyt z dopłatami najlepiej załatwić przed świętami

Kredyt z dopłatami najlepiej załatwić przed świętami

Wiadomości 12.12.2012 (15:19)
Kredyty

Wniosek o kończący się właśnie kredyt z dopłatami w programie Rodzina na Swoim najlepiej złożyć przed świętami Bożego Narodzenia. Dodatkowy czas przyda się na jego rejestrację i uzupełnienie braków. Banki bowiem prędzej zgodzą się na datę ślubu kredytobiorców w styczniu niż na luki w dokumentach w grudniu.


Ostatnie dni na zaciągnięcie kredytów z dopłatami do odsetek wymagają od klientów wyjątkowej dyscypliny i mobilizacji. Program Rodzina na Swoim gwarantujący klientowi obniżkę raty o połowę odsetek przez pierwszych ośmiu lat spłaty kredytu, kończy się 31 grudnia. Od tego terminu nie ma odwołania. Ze składaniem wniosków kredytowych nie należy jednak zwlekać do ostatniego dnia, bo zdecydowana większość banków informuje, że do uzyskania kredytu z dopłatami uprawnia klienta wyłącznie zarejestrowanie wniosku kredytowego, a nie samo jego złożenie. Aby więc kilkadziesiąt tysięcy złotych dopłat państwa do odsetek kredytowych nie przeszło koło nosa najbezpieczniej skompletować kredytowy wniosek przed Wigilią.

O rejestracji wniosku w grudniu, jako najpewniejszym rozwiązaniu dla klienta mówią np.: Alior, BGŻ, BNP Paribas, EuroBank, Getin Noble Bank, Kredyt Bank, Millennium, Nordea, Pekao, PKO BP i Bank Pocztowy. A Kredyt Bank już zastrzega, że najlepiej gdyby do rejestracji doszło 28 grudnia, ponieważ w Sylwestra będzie się to odbywało tylko do godz. 13. Jedynym z nielicznych, którzy deklarują, że zadowolą się samym złożeniem, a nie rejestracją wniosku kredytowego jest Credit Agricole.

Tymczasem różnica między złożeniem wniosku, a rejestracją jest spora. Do zarejestrowania konieczne jest złożenie kompletu dokumentów i to na formularzach banku. Chodzi o wszystkie wymagane przez dany bank papiery o osiąganych dochodach oraz informacje na temat kredytowanej nieruchomości, łącznie z jej wyceną, jeśli nabywana jest na rynku wtórnym, lub przynajmniej opłaconą usługą wyceny. W przypadku samego złożenia wniosku wystarczy część dokumentów.

Na dodatek przy rejestracji kluczowe jest wpisanie wniosku do bankowego systemu. W bankach, w których proces kredytowy odbywa się w oddziałach dojdzie do tego w dniu złożenia kompletnego wniosku lub dzień po. Natomiast tam gdzie działa centralny system udzielania kredytów, do momentu rejestracji mogą upłynąć 2-3 dni. Dodatkowy czas będzie potrzebny na przesyłkę kurierską.

Choć banki mówią o kompletnych wnioskach koniecznych do rejestracji, w niektórych przypadkach dopuszczają możliwość donoszenia przez klienta dodatkowych dokumentów już po 31 grudnia. Taki scenariusz bierze ewentualnie pod uwagę m.in. Alior, Credit Agricole, EuroBank, Kredyt Bank czy Nordea. Banki te wspominają jednak o niewielkich uzupełnieniach jak dodatkowe dokumenty dotyczące nieruchomości czy dostarczenie nowej umowy zlecenia.

Te banki to wyjątki – większość nie chce słyszeć o lukach we wniosku na kredyt RnS przy jego rejestracji, a jeśli już to pod warunkiem, że ostatnim dniem dostarczenia wymaganego dokumentu będzie 31 grudnia. Jak deklarują w grę wchodzi co najwyżej poprawianie zakwestionowanych dokumentów. Niektóre z banków, np. Pekao nie owiją w bawełnę i zapowiadają wprost, że prędzej zgodzą się na przyjęcie wniosku od osób, które jeszcze nie mają ślubu, a planują go przed podpisaniem umowy kredytowej niż na braki w dokumentach czy też niezarejestrowanie wniosku w tym roku.

Dlatego, aby się nie rozczarować i nie stracić szansy na dopłaty należy po złożeniu wniosku być z bankiem w kontakcie i upewnić się, że wniosek kredytowy został zarejestrowany w bankowym systemie.

Kto może skorzystać *single
*małżeństwa
*osoby samotnie wychowujące dziecko lub dzieci
Wiek do 35 lat, ograniczenie wiekowe nie dotyczy samotnych rodziców, a w małżeństwach brany jest pod uwagę wiek młodszego z małżonków
Cena m2 Cena m2 mieszkania czy domu musi mieścić się w przyjętych limitach cen. Są one różne dla poszczególnych województw i ich stolic
Maks. powierzchnia mieszkania * do 50 m2 single
* do 75 m2 małżeństwa i rodzice samotnie wychowujący dzieci
Maks. powierzchnia domu * do 140 m2. dla małżeństw i samotnych rodziców
Dopłaty dotyczą kredytu finansującego * 30 m2 dla singli
* 50 m2 mieszkania – dla małżeństw i samotnych rodziców
* 70 m2 domu – dla małżeństw i samotnych rodziców
Inne ograniczenia * singiel nie może być wcześniej właścicielem nieruchomości mieszkaniowej
* rodziny nie mogą być właścicielami mieszkania lub domu w momencie podpisywania umowy kredytowej
Warunki utrzymania dopłat Nieruchomość musi służyć wyłącznie celom mieszkaniowym, nie można jej wynająć. Dopłaty traci też osoba, która w czasie ich otrzymywania stanie się właścicielem innej nieruchomości mieszkaniowej. Wyjątek stanowi tu spadek.

Halina Kochalska, Open Finance

2012-12-12
Redakcja PRNews.pl

Sprawdź także:

a 0 Dariusz Mazurkiewicz zrezygnował z funkcji prezesa Polskiego Standardu Płatności
28.07.2026 (12:02)

Dariusz Mazurkiewicz zrezygnował z funkcji prezesa Polskiego Standardu Płatności

Dariusz Mazurkiewicz złożył Radzie Nadzorczej Polskiego Standardu Płatności SA rezygnację z funkcji Prezesa …

a 0 Bank Millennium z zyskiem netto 708 mln zł po pierwszym półroczu 2026
28.07.2026 (07:44)

Bank Millennium z zyskiem netto 708 mln zł po pierwszym półroczu 2026

Grupa Banku Millennium zarobiła w pierwszym półroczu 2026 roku 708 mln zł netto, o 39 proc. więcej niż rok …

a 0 Revolut wprowadza fundusze rynku prywatnego dla klientów w Polsce
27.07.2026 (21:18)

Revolut wprowadza fundusze rynku prywatnego dla klientów w Polsce

Revolut udostępnił w Polsce fundusze rynku prywatnego — private equity, dług prywatny i infrastrukturę — dotąd …

a 0 Allegro ma nową CFO. Katarzyna Ostap-Tomann przechodzi z Grupy Polsat Plus
27.07.2026 (21:09)

Allegro ma nową CFO. Katarzyna Ostap-Tomann przechodzi z Grupy Polsat Plus

Katarzyna Ostap-Tomann obejmie stanowisko dyrektor finansowej (CFO) i członkini zarządu Grupy Allegro od 1 …

a 0 ING wprowadza maklerskie IKE i IKZE. Bez prowizji do końca 2027 roku
27.07.2026 (21:05)

ING wprowadza maklerskie IKE i IKZE. Bez prowizji do końca 2027 roku

Biuro Maklerskie ING dodało do oferty IKE i IKZE Maklerskie — konta emerytalne pozwalające samodzielnie inwestować …

a 0 PKO BP najlepszym bankiem dla dużych przedsiębiorstw w Polsce według Euromoney
27.07.2026 (21:04)

PKO BP najlepszym bankiem dla dużych przedsiębiorstw w Polsce według Euromoney

PKO Bank Polski zdobył tytuł „Najlepszy bank dla dużych przedsiębiorstw w Polsce" w konkursie Euromoney Awards for …

PRNews.pl

Zobacz również

Bolesny cios dla Aliora, drobna korekta dla gigantów. Wyrok TSUE podzielił sektor bankowy

Bolesny cios dla Aliora, drobna korekta dla gigantów. Wyrok TSUE podzielił sektor bankowy

Niemal 100 mln zł odpisu w Aliorze…

Byli menedżerowie Ergo Hestii i duży broker tworzą spółkę

Byli menedżerowie Ergo Hestii i duży broker tworzą spółkę

Dawny zarząd Ergo Hestii i spółka z…

Dług publiczny i kredyt mogą podkręcić zyski banków nawet o połowę do 2030 r. Jest jednak dużo czynników ryzyka

Dług publiczny i kredyt mogą podkręcić zyski banków nawet o połowę do 2030 r. Jest jednak dużo czynników ryzyka

Akcja kredytowa w Polsce rośnie w najszybszym…

AI zmienia zasady gry. Czy Polska jest gotowa?

AI zmienia zasady gry. Czy Polska jest gotowa?

Sztuczna inteligencja nie wymyśliła phishingu, fałszywych inwestycji…

Anatomia scamu. Rozbieramy rozmowę oszusta na czynniki pierwsze

Anatomia scamu. Rozbieramy rozmowę oszusta na czynniki pierwsze

„Departament bezpieczeństwa banku” dzwoni z numerem identyfikacyjnym,…

Who is who

Przemysław Przybylski 

Przemysław Przybylski 

Przemysław Przybylski od 2017 r. pełni funkcję…

Arkadiusz R. Cempura

Arkadiusz R. Cempura

Arkadiusz R. Cempura, Dyrektor Bankowości Codziennej, Euro…

Monika Charamsa

Monika Charamsa

Monika Charamsa CEO NCS Sp. z o.o.,…

O tym mówią bankowcy

Ostatnie komentarze

avatar komentującego

gość:

dokładnie …

wt., 21 lip 2026 (07:30) • Zakup eSIM w aplikacji Banku Millennium wyróżniony przez Global Finance

avatar komentującego

Jas Fasola:

chciałbym zrozumieć jaki był powód nagrody. Usługa oferowana jest przez bardzo wiele banków. …

wt., 21 lip 2026 (07:12) • Zakup eSIM w aplikacji Banku Millennium wyróżniony przez Global Finance

avatar komentującego

PykPyk:

Zamiast zajmować się pierdołami niech dopracują swoją beznadziejną aplikację bankową bo ma podstawowe …

wt., 7 lip 2026 (16:36) • UniCredit uruchamia pierwszą w Polsce bankową grę fabularną “Kosmiczna Fortuna”

avatar komentującego

human1:

Trochę spóźniony ten news. Ta gra rozpoczęła się w kwietniu. …

niedz., 5 lip 2026 (20:03) • UniCredit uruchamia pierwszą w Polsce bankową grę fabularną “Kosmiczna Fortuna”

avatar komentującego

Marek Fra:

Wygłupili się powierzając wybór nadesłanych prac ludziom, którzy nie mają pojęcia jak odróżnić …

pt., 5 cze 2026 (06:23) • Erste Wiedeński to pierwszy międzynarodowy pociąg marki bankowej, który połączył Polskę i Austrię

  • SMART Bankier
  • Kredyt konsolidacyjny
  • Pożyczki na raty
  • Konto firmowe
  • Kurs inwestowania
  • Kalkulator brutto netto
  • Kalkulator kredytu gotówkowego
  • Kalkulator zdolności kredytowej
  • Rozlicz najem w PIT-28
  • pit 37 online na pit.pl
  • Rozliczenie pit
  • Program pit
  • Pit 11
  • Promocje Pekao S.A.
  • Promocje BNP Paribas
  • Promocje Citi Handlowy
  • Promocje bankowe
  • Promocje Alior Bank
  • Promocje Santander Bank
  • Promocje PKO BP
  • Promocje Millenium
  • Promocje ING Bank Śląski
  • Promocje mBank
  • Promocje Velobank
  • Promocje Nest Bank
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Newsletter
  • Prześlij informację
  • RSS
  • zgarnijpremie.pl
Bonnier Business Polska Bankier.pl – Portal Finansowy – Rynki, Twoje finanse, Biznes PIT.pl -Podatki dla małych firm i osób fizycznych, rozliczenia roczne Systempartnerski.pl - system afiliacyjny Bankier.pl PRNews.pl - banki, karty, konta oraz marketing i public relations Mambiznes.pl - Pomysł na biznes, Własna firma, Biznes plan Dyskusja.biz - Blogi o biznesie, artykuły biznesowe Puls Biznesu pb.pl - rynek, akcje, spółka, przedsiębiorca, budżet Pulsmedycyny.pl - Portal lekarzy i pracowników służby zdrowia Pulsfarmacji.pl - Portal aptekarzy, techników i pracowników sektora farmaceutycznego
© 2008 − 2026 PRNews.pl. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu. Informacja o cookies. Polityka prywatności

Bezpłatny newsletter PRNews.pl

  • PRNews.pl to najbardziej opiniotwórczy serwis w branży bankowej. Przekonaj się dlaczego!
  • Codziennie rano otrzymasz skrót najważniejszych informacji ze świata finansów
  • Dzięki temu będziesz zawsze wiedział o nowych produktach, promocjach i usługach bankowych, ubezpieczeniowych i inwestycyjnych
  • Aktualne wiadomości z prasy i z samych instytucji finansowych - zupełnie bezpłatnie, wprost na twoją skrzynkę mailową
Zapisz się na newsletter:

Dołącz już dziś do niemal 38 tys. odbiorców