PRNews.pl - banki, karty, konta oraz marketing i public relations

Najświeższe informacje z PRNews.pl w Twojej skrzynce!

Codziennie aktualne wiadomości ze świata finansów.

Zapisz się na nasz Newsletter ​i bądź na bieżąco z nowościami z branży!

  • Raporty
  • Instytucje
    • Alior Bank
    • Allianz Partners Polska
    • Bank BPS
    • Bank Millennium
    • Bank Ochrony Środowiska
    • Bank Pekao SA
    • Bank Pocztowy
    • Banki spółdzielcze
    • BGK
    • Biuro Informacji Kredytowej
    • BNP Paribas
    • Citi Handlowy
    • Compensa
    • Credit Agricole
    • Deutsche Bank
    • DNB
    • Erste Bank Polska
    • EuropAssistance
    • ING Bank Śląski
    • KIR
    • Klarna
    • Link4
    • Mastercard
    • mBank
    • Mondial Assistance
    • mPay
    • Nationale-Nederlanden
    • Nest Bank
    • PKO BP
    • PKO Leasing
    • Plus Bank
    • PolCard from Fiserv
    • Polski Standard Płatności
    • Pru
    • PZU
    • Raiffeisen Digital Bank
    • Revolut
    • Santander Consumer Bank
    • SGB
    • Standard Chartered Polska
    • Toyota Bank Polska
    • Trade Republic
    • Twisto
    • UniCredit
    • VeloBank
    • Vienna Life
    • Visa
    • Volkswagen Bank Oddział Polska
  • Produkty
    • Bankowość internetowa
    • Bankowość mobilna
    • Oszczędzanie
    • Bezpieczeństwo
    • Karty
    • Kredyty
    • Konta
    • Płatności mobilne
    • Ubezpieczenia
  • Analizy
  • Kariera w finansach
  • Szkolenia
  • Forum
  • Newsletter
PRNews.plInformacjeZwolnieni z Teorii. Liderzy aktywizmu społecznego – Pokolenie Z
ING Bank Śląski

ING Bank Śląski

Powstał jako Bank Śląski w 1988 roku w wyniku wyodrębnienia z NBP. W 1991 został przekształcony z banku państwowego w spółkę akcyjną, a w 1994 jego akcje trafiły na GPW. Od 1996 r. większościowym udziałowcem banku jest holenderska Grupa ING. W 2001 roku Bank Śląski połączono z ING Bank N.V. Oddział w Warszawie. Od tego czasu bank występuje pod szyldem ING Bank Śląski. 4 kwietnia 2016 Rada Nadzorcza powołała Brunona Bartkiewicza na stanowisko Prezesa Zarządu Banku.

https://www.bankier.pl/smart/wizytowka/ing-bank-slaski

Zwolnieni z Teorii. Liderzy aktywizmu społecznego – Pokolenie Z

Informacje 06.04.2024 (13:02) informacja prasowa
ING Bank Śląski

Olimpiada Zwolnieni z Teorii to kluczowe wydarzenie promujące rozwój kompetencji wśród uczniów, poprzez aktywizm społeczny. Do tegorocznej, 10. edycji została zakwalifikowana największa liczba projektów społecznych w historii inicjatywy, a aż 124 z nich zostały wybrane do realizacji w ramach ścieżki Krok do przodu, tworzonej wspólnie z mentorami z ING Banku Śląskiego oraz Fundacji ING Dzieciom. Wyniki te wpisują się w globalne trendy, które jasno pokazują, że generacja Z to pokolenie działaczy społecznych.

Zetki ruszają do działania

Według przygotowanego przez firmę Meta raportu „Meet the Future” aż 61% europejskich przedstawicieli pokolenia Z (osoby urodzone w latach 1995 – 2012) wykazuje większe zainteresowanie aktywizmem i realizacją celów społecznych niż starsze generacje. Okazuje się, że zoomersi, wychowani w Internecie, są zdeterminowani, aby zmieniać świat wokół siebie na lepsze. Także w Polsce, przedstawiciele generacji Z wykazują podobieństwa do swoich rówieśników na całym świecie. W swoich działaniach wykorzystują potęgę globalnej sieci oraz społeczności – zarówno tych wirtualnych, jak i realnych.

Młodzi mają ogromny zapał do działania, są bardzo wyczuleni na zmiany zachodzące w skali globalnej, jak i wokół nich. Niestety, nie każdy ma równy dostęp do możliwości i narzędzi do przekuwania własnych pomysłów w konkretne rozwiązania – mówi Joanna Dymna-Oszek, Dyrektor Biura Zarządu ING Banku Śląskiego i Prezes Fundacji ING Dzieciom – Jako ING Bank Śląski i Fundacja ING Dzieciom wierzymy w to, że każdy powinien mieć możliwość realizacji pełni swojego potencjału. Właśnie dlatego stworzyliśmy ścieżkę Krok do przodu w ramach Olimpiady Zwolnieni z Teorii. Jej celem jest wyrównywanie szans wśród dzieci i młodzieży z całej Polski.

Nowe horyzonty inicjatyw młodych

ING Bank Śląski oraz Fundacja ING Dzieciom od 5 lat pomagają młodym aktywistom w zmienianiu świata. W jakich obszarach chcą działać młodzi? Spośród wszystkich projektów zgłoszonych i zakwalifikowanych do ścieżki Krok do przodu w 2023 roku, najwięcej z nich dotyczyło takich obszarów jak:

  • Cyberbezpieczeństwo
  • Edukacja finansowa
  • Edukacja klimatyczna i ochrona środowiska
  • Zdrowie psychiczne
  • Edukacja
  • Inne

Realizacja projektów społecznych stanowi doskonałe narzędzie do tego, by pomagać młodym rozwinąć kluczowe umiejętności, które przydadzą się na rynku pracy. Co ważne, inspiruje ono do kreatywnego myślenia i doskonalenia swoich pasji. W ING wiemy, że wsparcie młodzieży to najlepsza możliwa inwestycja, dlatego cieszymy się, że po raz kolejny możemy wspierać liderów przyszłości naszym know-how oraz wiedzą – opowiada Joanna Dymna-Oszek – Zaczęliśmy od 32 projektów w 2019 roku. W tym roku są to aż 124 inicjatywy, realizowane przez 624 uczniów. Obserwowanie tego, jak wzrasta zainteresowanie młodych aktywizmem oraz zmienia się ich perspektywa na najpilniejsze wyzwania świata, jest dla mnie, jak i wszystkich mentorów ING uczestniczących w programie, ogromną inspiracją.

Twórcy i twórczynie projektów skierowanych na ścieżkę Krok do przodu mogą liczyć na wsparcie dedykowanych mentorów z zespołu ING, których w tym roku jest aż 70. Ich pomoc obejmuje m.in. regularne spotkania, podczas których mogą skonsultować swoje plany i pomysły na wdrożenie idei w życie, jak i czerpać z praktycznej wiedzy biznesowej ekspertów.

Aktywiści są Zwolnieni z Teorii

Edukacja szkolna to podstawa, jednak we współczesnym świecie, którego jedynym pewnym elementem jest zmiana, teoria wymaga uzupełnienia o praktykę. Od 2013 roku, Fundacja Zwolnieni z Teorii zachęca młodych do rozwoju kompetencji przyszłości, które przydają się i na rynku pracy, i w codziennym życiu. Finalistki i Finaliści Olimpiady samodzielnie projektują, a następnie realizują własne projekty społeczne, korzystając z narzędzi zaprojektowanych przez Fundację oraz jej partnerów i działając na rzecz swojej lokalnej społeczności.

– W naszym projekcie społecznym skupiliśmy się na obszarze zagrożeń cyfrowych, zainspirowani obserwacjami jednego z współtwórców zdobytymi podczas pracy w dziale cyberbezpieczeństwa. Zidentyfikowaliśmy lukę w procesie edukacji, dlatego stworzyliśmy program, którego celem jest zwiększenie bezpieczeństwa tak uczniów, jak i pracowników firm w Internecie. Nasi mentorzy z ING oraz Fundacji Zwolnieni z Teorii byli ogromnym wsparciem w pracy nad naszym przedsięwzięciem. Dzięki temu, że mogliśmy skorzystać z ich doświadczenia biznesowego, know-how w zakresie zarządzania projektami, zrealizowaliśmy wszystkie nasze pomysły. – opowiada Daniel Kowalski, uczestnik Olimpiady Zwolnieni z Teorii, współtwórca projektu „Bezpieczni w Teorii” – Wierzę, że nowe umiejętności, które opanowaliśmy we współpracy z mentorami i poprzez pracę, przydadzą się w przyszłości. Planujemy dalszy rozwój naszych działań z myślą o przyszłych regulacjach, aby sprostać wzrostowi zapotrzebowania na szkolenia w tym obszarze. Nowe know-how na pewno przyda się też w ew. rozmowach o pracę!

Źródło: ING

2024-04-06
Redakcja PRNews.pl

Sprawdź także:

a 0 Usługa Comarch Pay wchodzi na rynek e-commerce
02.07.2026 (16:10) – informacja prasowa

Usługa Comarch Pay wchodzi na rynek e-commerce

Comarch wraz z operatorem płatności online Autopay wprowadza nową usługę dla firm – Comarch Pay. Merchanci …

a 0 UniCredit uruchamia pierwszą w Polsce bankową grę fabularną “Kosmiczna Fortuna”
02.07.2026 (16:06) – informacja prasowa

UniCredit uruchamia pierwszą w Polsce bankową grę fabularną “Kosmiczna Fortuna”

UniCredit uruchomił w swojej aplikacji mobilnej autorski projekt „Kosmiczna Fortuna”. To pierwsza gra fabularna na …

a 0 Erste Bank Polska i Grupa Erste finansują Elektrownię Powiśle
02.07.2026 (16:00) – informacja prasowa

Erste Bank Polska i Grupa Erste finansują Elektrownię Powiśle

Grupa Erste oraz Erste Bank Polska wspólnie udzieliły finansowania refinansującego dla warszawskiego kompleksu …

a 0 Fundacja Banku Millennium i Zachęta - Narodowa Galeria Sztuki kontynuują wspólną misję promocji sztuki
02.07.2026 (15:58) – informacja prasowa

Fundacja Banku Millennium i Zachęta - Narodowa Galeria Sztuki kontynuują wspólną misję promocji sztuki

Fundacja Banku Millennium oraz Zachęta przedłużają współpracę na kolejne dwa lata do czerwca 2028 roku. Wspólne …

a 0 Credit Agricole – nawet 4 900 zł za konto firmowe
02.07.2026 (15:55) – informacja prasowa

Credit Agricole – nawet 4 900 zł za konto firmowe

Credit Agricole wprowadza nową ofertę dla osób prowadzących firmę. Przedsiębiorcy, którzy założą konto biznes, mogą …

a 0 ING rozszerza ofertę walutową dla przedsiębiorców
02.07.2026 (15:49) – informacja prasowa

ING rozszerza ofertę walutową dla przedsiębiorców

Przedsiębiorcy korzystający z Mojego ING mogą już otwierać konta firmowe w kolejnych ośmiu walutach: koronie …

PRNews.pl

Zobacz również

VeloBank zwróci niesłusznie naliczone opłaty po migracji Citi. Reklamacje złożyło ok. 0,7 proc. klientów

VeloBank zwróci niesłusznie naliczone opłaty po migracji Citi. Reklamacje złożyło ok. 0,7 proc. klientów

VeloBank odpowiada na kolejne pytania Bankier.pl po…

Cyfrowa hipoteka w ING: Nie ma kompromisu dla bezpieczeństwa

Cyfrowa hipoteka w ING: Nie ma kompromisu dla bezpieczeństwa

Docelowo niemal wszystkie wnioski o kredyt mają…

Kody SMS z polskich banków nie dochodzą za oceanem. KNF wskazuje na blokady operatorów w USA i Kanadzie

Kody SMS z polskich banków nie dochodzą za oceanem. KNF wskazuje na blokady operatorów w USA i Kanadzie

Klienci w USA i Kanadzie korzystający z…

Revolut piątym bankiem w Polsce pod względem liczby klientów. Sprawdziliśmy, kogo wyprzedził

Revolut piątym bankiem w Polsce pod względem liczby klientów. Sprawdziliśmy, kogo wyprzedził

Polskie banki obsługują razem ponad 60 mln…

PKO BP apeluje do podróżnych: zgłoś wyjazd poza UE

PKO BP apeluje do podróżnych: zgłoś wyjazd poza UE

PKO BP rekomenduje klientom zgłaszanie wyjazdów zagranicznych…

O tym mówią bankowcy

Ostatnie komentarze

avatar komentującego

Marek Fra:

Wygłupili się powierzając wybór nadesłanych prac ludziom, którzy nie mają pojęcia jak odróżnić …

pt., 5 cze 2026 (06:23) • Erste Wiedeński to pierwszy międzynarodowy pociąg marki bankowej, który połączył Polskę i Austrię

avatar komentującego

mistrz:

Podejrzane rozwiazanie do którego oddajemy dane zdrowotne …

czw., 21 maj 2026 (15:07) • Allianz Partners wdraża Minte AI do automatyzacji likwidacji szkód

avatar komentującego

MalmoMind:

Przestańcie reklamować patologię inwestycyjną która za parę lat stanie się tym samym czym …

pon., 27 kw. 2026 (10:19) • XTB wchodzi do Serie A. Polska aplikacja globalnym partnerem SSC Napoli

avatar komentującego

MalmoMind:

No proszę, ZBP znów udowadnia, że 'bank' i 'empatia' to słowa, które się …

wt., 10 lut 2026 (11:40) • Związek Banków Polskich: WIBOR jest legalny i kluczowy dla stabilności państwa

avatar komentującego

Robert Koch:

rewelacja! Tego brakowało. Brawo dla tej firmy …

czw., 29 sty 2026 (11:55) • Tpay wprowadza płatności Blik Level 0 dla użytkowników platformy Shopify

  • SMART Bankier
  • Kredyt konsolidacyjny
  • Pożyczki na raty
  • Konto firmowe
  • Kurs inwestowania
  • Kalkulator brutto netto
  • Kalkulator kredytu gotówkowego
  • Kalkulator zdolności kredytowej
  • Rozlicz najem w PIT-28
  • pit 37 online na pit.pl
  • Rozliczenie pit
  • Program pit
  • Pit 11
  • Promocje Pekao S.A.
  • Promocje BNP Paribas
  • Promocje Citi Handlowy
  • Promocje bankowe
  • Promocje Alior Bank
  • Promocje Santander Bank
  • Promocje PKO BP
  • Promocje Millenium
  • Promocje ING Bank Śląski
  • Promocje mBank
  • Promocje Velobank
  • Promocje Nest Bank
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Newsletter
  • Prześlij informację
  • RSS
  • zgarnijpremie.pl
Bonnier Business Polska Bankier.pl – Portal Finansowy – Rynki, Twoje finanse, Biznes PIT.pl -Podatki dla małych firm i osób fizycznych, rozliczenia roczne Systempartnerski.pl - system afiliacyjny Bankier.pl PRNews.pl - banki, karty, konta oraz marketing i public relations Mambiznes.pl - Pomysł na biznes, Własna firma, Biznes plan Dyskusja.biz - Blogi o biznesie, artykuły biznesowe Puls Biznesu pb.pl - rynek, akcje, spółka, przedsiębiorca, budżet Pulsmedycyny.pl - Portal lekarzy i pracowników służby zdrowia Pulsfarmacji.pl - Portal aptekarzy, techników i pracowników sektora farmaceutycznego
© 2008 − 2026 PRNews.pl. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu. Informacja o cookies. Polityka prywatności

Bezpłatny newsletter PRNews.pl

  • PRNews.pl to najbardziej opiniotwórczy serwis w branży bankowej. Przekonaj się dlaczego!
  • Codziennie rano otrzymasz skrót najważniejszych informacji ze świata finansów
  • Dzięki temu będziesz zawsze wiedział o nowych produktach, promocjach i usługach bankowych, ubezpieczeniowych i inwestycyjnych
  • Aktualne wiadomości z prasy i z samych instytucji finansowych - zupełnie bezpłatnie, wprost na twoją skrzynkę mailową
Zapisz się na newsletter:

Dołącz już dziś do niemal 38 tys. odbiorców