PRNews.pl - banki, karty, konta oraz marketing i public relations

Najświeższe informacje z PRNews.pl w Twojej skrzynce!

Codziennie aktualne wiadomości ze świata finansów.

Zapisz się na nasz Newsletter ​i bądź na bieżąco z nowościami z branży!

  • Raporty
  • Instytucje
    • Alior Bank
    • Bank BPS
    • Bank Millennium
    • Bank Ochrony Środowiska
    • Bank Pekao SA
    • Bank Pocztowy
    • Banki spółdzielcze
    • BGK
    • Biuro Informacji Kredytowej
    • BNP Paribas
    • Citi Handlowy
    • Credit Agricole
    • Erste Bank Polska
    • ING Bank Śląski
    • KIR
    • Klarna
    • Link4
    • Mastercard
    • mBank
    • Nest Bank
    • PKO BP
    • Polski Standard Płatności
    • PZU
    • Raiffeisen Digital Bank
    • Revolut
    • Santander Consumer Bank
    • SGB
    • Standard Chartered Polska
    • Toyota Bank Polska
    • Trade Republic
    • Twisto
    • UniCredit
    • VeloBank
    • Visa
    • Volkswagen Bank Oddział Polska
    • Warta
  • Produkty
    • Bankowość internetowa
    • Bankowość mobilna
    • Oszczędzanie
    • Bezpieczeństwo
    • Karty
    • Kredyty
    • Konta
    • Płatności mobilne
    • Ubezpieczenia
  • Analizy
  • Kariera w finansach
  • Szkolenia
  • Forum
  • Newsletter
PRNews.plPrzegląd prasyDominet Bank chce mieć 420 tys. klientów na koniec 2006

Dominet Bank chce mieć 420 tys. klientów na koniec 2006

Przegląd prasy 12.10.2005 (06:53)

„Zamierzamy wypełnić nasz wewnętrzny plan zakładający 14 mln zł zysku netto na koniec 2005 roku. Szacujemy, że na koniec tego roku suma bilansowa wyniesie około 1,5 mld zł, a w 2006 roku dojdziemy do około 2 mld zł sumy bilansowej” – powiedział na konferencji prasowej Sylwester Cacek, przewodniczący rady nadzorczej Dominet Banku.

Jak podaje PAP po pierwszym półroczu 2005 roku Dominet Bank miał 1,2 mld zł sumy bilansowej, a na koniec 2004 roku 1,04 mld zł. W tym czasie zysk netto wynosił odpowiednio 2 mln zł i 6,2 mln zł. Zgodnie ze swoją strategią Dominet Bank do końca 2006 roku chce zwiększyć liczbę klientów do 420 tys., a w 2007 roku przekroczyć 500 tys.

Obecnie z usług banku korzysta około 320 tys. osób, z czego więcej niż 92 proc. to klienci indywidualni.

„Przyrost klientów chcemy osiągnąć m.in. dzięki dywersyfikacji oferty produktowej. Od września wprowadziliśmy kredyt gotówkowy i kartę kredytową, a także bankowość elektroniczną” – powiedziała Dorota Cacek, wiceprezes zarządu Dominet Banku.

W 2006 roku bank zamierza udzielić 450 mln zł kredytów gotówkowych i powyżej 500 mln zł kredytów samochodowych. Całkowity wolumen sprzedaży kredytów ma wynieść ponad 1 mld zł.

Po pierwszej połowie 2005 roku kredyty udzielone przez Dominet Bank osiągnęły łącznie poziom 772,4 mln zł. Bank miał w swoim portfelu 936 mln zł depozytów.

Na przyszły rok Dominet Bank planuje włączenie do swojej oferty kredytów hipotecznych we współpracy z NYkredytem.

Na przełomie listopada i grudnia Dominet Bank chce przeprowadzić kolejne w tym roku dokapitalizowanie.

Dominet Bank zamierza systematycznie zwiększać liczbę swoich placówek. Obecnie spółka posiada 115 placówek, z tego 84 działających na zasadzie franczyzy. Do końca roku sieć ma liczyć 120 placówek.

2005-10-12
Redakcja PRNews.pl

Sprawdź także:

a 0 Citi Handlowy z tytułem najlepszego banku inwestycyjnego w Polsce w obszarze fuzji i przejęć
28.07.2026 (21:09)

Citi Handlowy z tytułem najlepszego banku inwestycyjnego w Polsce w obszarze fuzji i przejęć

Citi zdobył w konkursie Euromoney Awards for Excellence 2026 tytuł Poland's Best Investment Bank for M&A. W …

a 0 Visa zwolni około 2600 pracowników. Cięcia obejmą głównie zespoły technologiczne
Wojciech BoczońWojciech Boczoń
28.07.2026 (21:00)

Visa zwolni około 2600 pracowników. Cięcia obejmą głównie zespoły technologiczne

Visa planuje zlikwidować około 2600 stanowisk, czyli 7 proc. swojej załogi. Redukcja zatrudnienia obejmie przede …

a 0 Ponad 21 tys. upadłości konsumenckich w 2025 roku, ponad piąta z nich to seniorzy
28.07.2026 (15:20)

Ponad 21 tys. upadłości konsumenckich w 2025 roku, ponad piąta z nich to seniorzy

W 2025 roku Polacy ogłosili rekordowe 21 266 upadłości konsumenckich. Eksperci Intrum mówią jednak o stabilizacji, …

a 0 Wolontariusze Generali Polska zebrali 172 tys. zł na pomoc rodzinom w trudnej sytuacji
28.07.2026 (15:16)

Wolontariusze Generali Polska zebrali 172 tys. zł na pomoc rodzinom w trudnej sytuacji

Tegoroczne Globalne Wyzwanie The Human Safety Net w Generali Polska przyniosło rekordowe 172 tys. zł, o 14 tys. …

a 0 Prezes mBanku: potrzebna jest tarcza finansowa dla zbrojeniówki w Polsce
28.07.2026 (15:14)

Prezes mBanku: potrzebna jest tarcza finansowa dla zbrojeniówki w Polsce

Cezary Kocik kładzie na stół rozwiązanie, w którym miliony złotych mogą zostać w polskich firmach budujących …

a 0 Pozytywną decyzję pożyczkową dostaje niespełna co piąty wnioskodawca
28.07.2026 (15:13)

Pozytywną decyzję pożyczkową dostaje niespełna co piąty wnioskodawca

W czerwcu instytucje pożyczkowe udzieliły finansowania za 2,1 mld zł, o 22,6 proc. więcej niż rok wcześniej. …

PRNews.pl

Zobacz również

Bolesny cios dla Aliora, drobna korekta dla gigantów. Wyrok TSUE podzielił sektor bankowy

Bolesny cios dla Aliora, drobna korekta dla gigantów. Wyrok TSUE podzielił sektor bankowy

Niemal 100 mln zł odpisu w Aliorze…

Byli menedżerowie Ergo Hestii i duży broker tworzą spółkę

Byli menedżerowie Ergo Hestii i duży broker tworzą spółkę

Dawny zarząd Ergo Hestii i spółka z…

Dług publiczny i kredyt mogą podkręcić zyski banków nawet o połowę do 2030 r. Jest jednak dużo czynników ryzyka

Dług publiczny i kredyt mogą podkręcić zyski banków nawet o połowę do 2030 r. Jest jednak dużo czynników ryzyka

Akcja kredytowa w Polsce rośnie w najszybszym…

AI zmienia zasady gry. Czy Polska jest gotowa?

AI zmienia zasady gry. Czy Polska jest gotowa?

Sztuczna inteligencja nie wymyśliła phishingu, fałszywych inwestycji…

Anatomia scamu. Rozbieramy rozmowę oszusta na czynniki pierwsze

Anatomia scamu. Rozbieramy rozmowę oszusta na czynniki pierwsze

„Departament bezpieczeństwa banku” dzwoni z numerem identyfikacyjnym,…

O tym mówią bankowcy

Ostatnie komentarze

avatar komentującego

gość:

dokładnie …

wt., 21 lip 2026 (07:30) • Zakup eSIM w aplikacji Banku Millennium wyróżniony przez Global Finance

avatar komentującego

Jas Fasola:

chciałbym zrozumieć jaki był powód nagrody. Usługa oferowana jest przez bardzo wiele banków. …

wt., 21 lip 2026 (07:12) • Zakup eSIM w aplikacji Banku Millennium wyróżniony przez Global Finance

avatar komentującego

PykPyk:

Zamiast zajmować się pierdołami niech dopracują swoją beznadziejną aplikację bankową bo ma podstawowe …

wt., 7 lip 2026 (16:36) • UniCredit uruchamia pierwszą w Polsce bankową grę fabularną “Kosmiczna Fortuna”

avatar komentującego

human1:

Trochę spóźniony ten news. Ta gra rozpoczęła się w kwietniu. …

niedz., 5 lip 2026 (20:03) • UniCredit uruchamia pierwszą w Polsce bankową grę fabularną “Kosmiczna Fortuna”

avatar komentującego

Marek Fra:

Wygłupili się powierzając wybór nadesłanych prac ludziom, którzy nie mają pojęcia jak odróżnić …

pt., 5 cze 2026 (06:23) • Erste Wiedeński to pierwszy międzynarodowy pociąg marki bankowej, który połączył Polskę i Austrię

  • SMART Bankier
  • Kredyt konsolidacyjny
  • Pożyczki na raty
  • Konto firmowe
  • Kurs inwestowania
  • Kalkulator brutto netto
  • Kalkulator kredytu gotówkowego
  • Kalkulator zdolności kredytowej
  • Rozlicz najem w PIT-28
  • pit 37 online na pit.pl
  • Rozliczenie pit
  • Program pit
  • Pit 11
  • Promocje Pekao S.A.
  • Promocje BNP Paribas
  • Promocje Citi Handlowy
  • Promocje bankowe
  • Promocje Alior Bank
  • Promocje Santander Bank
  • Promocje PKO BP
  • Promocje Millenium
  • Promocje ING Bank Śląski
  • Promocje mBank
  • Promocje Velobank
  • Promocje Nest Bank
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Newsletter
  • Prześlij informację
  • RSS
  • zgarnijpremie.pl
Bonnier Business Polska Bankier.pl – Portal Finansowy – Rynki, Twoje finanse, Biznes PIT.pl -Podatki dla małych firm i osób fizycznych, rozliczenia roczne Systempartnerski.pl - system afiliacyjny Bankier.pl PRNews.pl - banki, karty, konta oraz marketing i public relations Mambiznes.pl - Pomysł na biznes, Własna firma, Biznes plan Dyskusja.biz - Blogi o biznesie, artykuły biznesowe Puls Biznesu pb.pl - rynek, akcje, spółka, przedsiębiorca, budżet Pulsmedycyny.pl - Portal lekarzy i pracowników służby zdrowia Pulsfarmacji.pl - Portal aptekarzy, techników i pracowników sektora farmaceutycznego
© 2008 − 2026 PRNews.pl. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu. Informacja o cookies. Polityka prywatności

Bezpłatny newsletter PRNews.pl

  • PRNews.pl to najbardziej opiniotwórczy serwis w branży bankowej. Przekonaj się dlaczego!
  • Codziennie rano otrzymasz skrót najważniejszych informacji ze świata finansów
  • Dzięki temu będziesz zawsze wiedział o nowych produktach, promocjach i usługach bankowych, ubezpieczeniowych i inwestycyjnych
  • Aktualne wiadomości z prasy i z samych instytucji finansowych - zupełnie bezpłatnie, wprost na twoją skrzynkę mailową
Zapisz się na newsletter:

Dołącz już dziś do niemal 38 tys. odbiorców