Największym wygranym majowych transferów jest ING OFE, które było zarówno liderem w kategorii salda wymiany uczestników OFE, jak i pod względem samych przyjść. Drugie miejsce pod względem salda przyjść i odejść zajęła AXA OFE, w którym łączna liczba uczestników wzrosła o 8,1 tys. osób. Na wyróżnienie zasługiwać może również saldo Generali OFE, w którym liczba uczestników zwiększyła się o blisko 3,4 tys. osób co dało mu, jak przed trzema miesiącami, trzecią pozycję.
Na uwagę zasługuje również potentat na rynku funduszy emerytalnych – Commercial Union OFE, który po raz kolejny zanotował saldo na poziomie 2 tys. osób. Fundusz zajął w maju trzecią pozycję zarówno pod względem przyjść (+12,5 tys. osób) jak i odejść (-10,5 tys.osób).
OFE PZU „Złota Jesień”, który dopiero trzeci raz w ciągu 3 lat odnotował ujemne saldo przyjść i odejść, w maju opuściło najwięcej osób – ponad 13,3 tys.. Dzięki temu, że trzeci co do wielkości aktywów fundusz, zachęcił czwartą pod względem wartości liczbę osób (12,3 tys. uczestników) jego saldo, mimo że ujemne, nie wygląda najgorzej.
Warto również podkreślić, że Nordea OFE, która jeszcze miesiąc temu zajmowała ostatnie miejsce z najwyższym ujemnym saldem wymiany uczestników (-6,6 tys. osób), majowe transfery zamknęła ze znacznie lepszym wynikiem tracąc netto jedynie -0,5 tys. osób.
Najsłabiej zaprezentował się fundusz Aegon OFE, odnotowując najwyższe ujemne saldo wymiany (-6,7 tys. osób). To już dziewiąta sesja transferowa z rzędu, w której fundusz odnotowuje ujemne saldo transferowe. Zgodna na przejecie OFE Skarbiec-Emerytura oraz zapowiedziane zmiany w sposobie wynagradzania sieci sprzedaży mogą zaowocować wydłużeniem się fali odejść.
Drugi pod względem najniższego salda w maju OFE Pocztylion w ciągu całej swojej działalności jedynie dwa razy zanotował dodatnie saldo transferowe, a od lutego 2002 roku fundusz ów każdą sesję transferową zamyka z ujemnym bilansem. W maju OFE Pocztylion był funduszem do którego przeszło zaledwie 600 osób, czyli nieco mniej osób niż do mniejszego o 1/4 Pekao OFE.
W trakcie majowej sesji wysoki, ujemny bilans uzyskały również Bankowy OFE oraz AIG OFE, które straciły odpowiednio -3,6 i -3,2 tys. uczestników.