PRNews.pl - banki, karty, konta oraz marketing i public relations

Najświeższe informacje z PRNews.pl w Twojej skrzynce!

Codziennie aktualne wiadomości ze świata finansów.

Zapisz się na nasz Newsletter ​i bądź na bieżąco z nowościami z branży!

  • Raporty
  • Instytucje
    • Alior Bank
    • Allianz Partners Polska
    • Bank BPS
    • Bank Millennium
    • Bank Ochrony Środowiska
    • Bank Pekao SA
    • Bank Pocztowy
    • Banki spółdzielcze
    • BGK
    • Biuro Informacji Kredytowej
    • BNP Paribas
    • Citi Handlowy
    • Compensa
    • Credit Agricole
    • Deutsche Bank
    • DNB
    • Erste Bank Polska
    • EuropAssistance
    • ING Bank Śląski
    • KIR
    • Klarna
    • Link4
    • Mastercard
    • mBank
    • Mondial Assistance
    • mPay
    • Nationale-Nederlanden
    • Nest Bank
    • PKO BP
    • PKO Leasing
    • Plus Bank
    • PolCard from Fiserv
    • Polski Standard Płatności
    • Pru
    • PZU
    • Raiffeisen Digital Bank
    • Revolut
    • Santander Consumer Bank
    • SGB
    • Standard Chartered Polska
    • Toyota Bank Polska
    • Trade Republic
    • Twisto
    • UniCredit
    • VeloBank
    • Vienna Life
    • Visa
    • Volkswagen Bank Oddział Polska
  • Produkty
    • Bankowość internetowa
    • Bankowość mobilna
    • Oszczędzanie
    • Bezpieczeństwo
    • Karty
    • Kredyty
    • Konta
    • Płatności mobilne
    • Ubezpieczenia
  • Analizy
  • Kariera w finansach
  • Szkolenia
  • Forum
  • Newsletter
PRNews.plWiadomościBankowośćBZ WBKBZ WBK rozpoczyna sprzedaż kart prepaid i nośników zbliżeniowych na Allegro
Santander Bank Polska

Santander Bank Polska

Głównym akcjonariuszem Santander Bank Polska jest Banco Santander, pierwszy bank w strefie euro i 11. na świecie pod względem kapitalizacji.

https://www.bankier.pl/smart/wizytowka/santander-bank-polska

BZ WBK rozpoczyna sprzedaż kart prepaid i nośników zbliżeniowych na Allegro

BZ WBK 10.08.2010 (13:26)
Karty Santander Bank Polska

Od początku sierpnia 2010 r. Bank Zachodni WBK, jako pierwszy bank w Polsce, rozpoczął pilotażową sprzedaż kart prepaid oraz nośników zbliżeniowych na Allegro. Popularny wśród polskich internautów kanał dystrybucji oraz szeroka gama innowacyjnych produktów umocnią pozycję BZ WBK jako lidera nowoczesnych technologii na polskim rynku kart płatniczych.

Oferta Banku Zachodniego WBK na Allegro składa się z produktów zapewniających Klientom liczne korzyści, wśród których jest swoboda zarządzania środkami, bezpieczeństwo i łatwość dokonywania transakcji. Allegrowicze mogą wybrać jedną z kilku wersji kolorystycznych kart prepaid, a także zestawy nośników zbliżeniowych sprzedawanych wraz z kartą prepaid MasterCard PayPass – zegarek zbliżeniowy lub brelok zbliżeniowy. Wkrótce dostępna będzie również naklejka zbliżeniowa.

Wszystkie oferowane produkty zapewniają możliwość łatwej kontroli wydatków, pełnej swobody zarządzania i użycia na okaziciela. Co więcej, nie wymagają posiadania konta w Banku Zachodnim WBK, mogą być wielokrotnie doładowywane w okresie ich ważności zaś informacje na temat dostępnych środków i przeprowadzonych transakcji można uzyskać korzystając z bankomatu, wiadomości SMS, infolinii Banku Zachodniego WBK lub Internetu. Poza wykorzystaniem w konwencjonalnych sklepach, karty mogą być użyte do podejmowania gotówki w bankomatach i przeprowadzania płatności w Internecie.

Technologia PayPass ma wiele dogodnych dla użytkownika atutów. Transakcje do kwoty 50 zł dokonywane są bez konieczności podawania numeru PIN i przekazywania karty lub nośnika zbliżeniowego sprzedawcy składania podpisu czy też poszukiwania drobnych. Należy po prostu zbliżyć nośnik do terminala i poczekać kilka sekund na potwierdzenie dokonanej płatności. Transakcje powyżej 50 zł przeprowadza się z użyciem numeru PIN. Korzystając z PayPass Klienci mogą czuć się bezpiecznie – nie muszą nosić ze sobą gotówki, zaś kwoty transakcji nigdy nie przekroczą dokonanego wcześniej doładowania.

Bank Zachodni WBK jest pionierem technologii zbliżeniowej na polskim rynku. Pierwsze karty tego rodzaju zostały wydane na koniec 2007 roku. Liczba ważnych kart zbliżeniowych Banku Zachodniego WBK odnotowuje ciągły wzrost – w okresie styczeń-lipiec 2010 r. o ponad 100 tys. sztuk. Również miesięczne wartości transakcji dynamicznie rosną, w przypadku zbliżeniowych kart debetowych podwoiły się we wspomnianym okresie.

Serwis Allegro jest największym portalem aukcyjnym działającym na naszym rynku. Od dawna cieszy się niesłabnącą popularnością wśród internautów. Według szacunków, wartość handlu na Allegro w 2009 roku osiągnęła 6,5 mld złotych, co można porównać do obrotów wypracowywanych przez dużą sieć tradycyjnych supermarketów. Aktualnie na portalu jest wystawionych około 150 milionów przedmiotów, a z serwisu korzysta około 10 milionów internautów.

Źródło: BZWBK

Allegro bz wbk płatności bezstykowe 2010-08-10
Redakcja PRNews.pl
Tagi: Allegro bz wbk płatności bezstykowe

Sprawdź także:

a 0 Bank Millennium z dwoma wyróżnieniami w Rankingu ESG
16.07.2026 (13:12)

Bank Millennium z dwoma wyróżnieniami w Rankingu ESG

Bank Millennium otrzymał tytuł „Sustainability Champions 2026" oraz Wyróżnienie XX-lecia w jubileuszowej edycji …

a 0 Technologia Walutomatu trafia na Węgry. Rusza platforma Konverz
16.07.2026 (13:03)

Technologia Walutomatu trafia na Węgry. Rusza platforma Konverz

Currency One, operator Walutomatu, nawiązał partnerstwo z węgierską siecią kantorów Exclusive Change. Efektem jest …

a 0 BLIK wchodzi do OpenAI. ChatGPT Plus można opłacać płatnościami powtarzalnymi
16.07.2026 (13:00)

BLIK wchodzi do OpenAI. ChatGPT Plus można opłacać płatnościami powtarzalnymi

Użytkownicy OpenAI mogą opłacać subskrypcje, w tym dostęp do ChatGPT Plus, za pomocą płatności powtarzalnych BLIK. …

a 0 ZEN.COM z programem poleceń. Zamiast premii - udział w marży
16.07.2026 (12:57)

ZEN.COM z programem poleceń. Zamiast premii - udział w marży

ZEN.COM uruchomił program „Invite & Earn", w którym użytkownicy otrzymują wynagrodzenie za polecanie usług …

a 0 Gotówka wciąż króluje na wakacjach za granicą. Używa jej 58 proc. Polaków
16.07.2026 (12:54)

Gotówka wciąż króluje na wakacjach za granicą. Używa jej 58 proc. Polaków

Podczas zagranicznych wyjazdów gotówką płaci 58 proc. Polaków — wynika z badania PayPo. Karty wielowalutowej używa …

a 0 NovaLend z certyfikatem KE. Pierwszy polski komercyjny podmiot na unijnej liście
16.07.2026 (08:08)

NovaLend z certyfikatem KE. Pierwszy polski komercyjny podmiot na unijnej liście

NovaLend otrzymał certyfikat zgodności z Europejskim Kodeksem Dobrego Postępowania w zakresie udzielania …

PRNews.pl

Zobacz również

Alior Bank z premią do 800 zł i obrączką płatniczą. Który wariant konta wybrać?

Alior Bank z premią do 800 zł i obrączką płatniczą. Który wariant konta wybrać?

Alior Bank daje nowym klientom do 800…

ING płaci 600 zł za aktywne korzystanie z konta. Dorzuca 5,5% dla oszczędności. Sprawdzamy ofertę

ING płaci 600 zł za aktywne korzystanie z konta. Dorzuca 5,5% dla oszczędności. Sprawdzamy ofertę

ING łączy trzy promocje wokół jednego konta:…

Grube wypłaty w firmach pożyczkowych. Właściciele wzbogacili się o setki milionów

Grube wypłaty w firmach pożyczkowych. Właściciele wzbogacili się o setki milionów

Rynek pożyczkowy się kręci, a to oznacza…

9 zł dla ZUS, 50 zł dla banku. Przedsiębiorca pyta PKO BP, dlaczego egzekucja kosztuje więcej niż sam dług

9 zł dla ZUS, 50 zł dla banku. Przedsiębiorca pyta PKO BP, dlaczego egzekucja kosztuje więcej niż sam dług

Do redakcji napisał przedsiębiorca ze sklepem internetowym.…

Klasyka oszustw wraca w nowych szatach – paczki, podatki i mandaty

Klasyka oszustw wraca w nowych szatach – paczki, podatki i mandaty

Jeśli coś działa, to lepiej nie psuć…

O tym mówią bankowcy

Ostatnie komentarze

avatar komentującego

PykPyk:

Zamiast zajmować się pierdołami niech dopracują swoją beznadziejną aplikację bankową bo ma podstawowe …

wt., 7 lip 2026 (16:36) • UniCredit uruchamia pierwszą w Polsce bankową grę fabularną “Kosmiczna Fortuna”

avatar komentującego

human1:

Trochę spóźniony ten news. Ta gra rozpoczęła się w kwietniu. …

niedz., 5 lip 2026 (20:03) • UniCredit uruchamia pierwszą w Polsce bankową grę fabularną “Kosmiczna Fortuna”

avatar komentującego

Marek Fra:

Wygłupili się powierzając wybór nadesłanych prac ludziom, którzy nie mają pojęcia jak odróżnić …

pt., 5 cze 2026 (06:23) • Erste Wiedeński to pierwszy międzynarodowy pociąg marki bankowej, który połączył Polskę i Austrię

avatar komentującego

mistrz:

Podejrzane rozwiazanie do którego oddajemy dane zdrowotne …

czw., 21 maj 2026 (15:07) • Allianz Partners wdraża Minte AI do automatyzacji likwidacji szkód

avatar komentującego

MalmoMind:

Przestańcie reklamować patologię inwestycyjną która za parę lat stanie się tym samym czym …

pon., 27 kw. 2026 (10:19) • XTB wchodzi do Serie A. Polska aplikacja globalnym partnerem SSC Napoli

  • SMART Bankier
  • Kredyt konsolidacyjny
  • Pożyczki na raty
  • Konto firmowe
  • Kurs inwestowania
  • Kalkulator brutto netto
  • Kalkulator kredytu gotówkowego
  • Kalkulator zdolności kredytowej
  • Rozlicz najem w PIT-28
  • pit 37 online na pit.pl
  • Rozliczenie pit
  • Program pit
  • Pit 11
  • Promocje Pekao S.A.
  • Promocje BNP Paribas
  • Promocje Citi Handlowy
  • Promocje bankowe
  • Promocje Alior Bank
  • Promocje Santander Bank
  • Promocje PKO BP
  • Promocje Millenium
  • Promocje ING Bank Śląski
  • Promocje mBank
  • Promocje Velobank
  • Promocje Nest Bank
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Newsletter
  • Prześlij informację
  • RSS
  • zgarnijpremie.pl
Bonnier Business Polska Bankier.pl – Portal Finansowy – Rynki, Twoje finanse, Biznes PIT.pl -Podatki dla małych firm i osób fizycznych, rozliczenia roczne Systempartnerski.pl - system afiliacyjny Bankier.pl PRNews.pl - banki, karty, konta oraz marketing i public relations Mambiznes.pl - Pomysł na biznes, Własna firma, Biznes plan Dyskusja.biz - Blogi o biznesie, artykuły biznesowe Puls Biznesu pb.pl - rynek, akcje, spółka, przedsiębiorca, budżet Pulsmedycyny.pl - Portal lekarzy i pracowników służby zdrowia Pulsfarmacji.pl - Portal aptekarzy, techników i pracowników sektora farmaceutycznego
© 2008 − 2026 PRNews.pl. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu. Informacja o cookies. Polityka prywatności

Bezpłatny newsletter PRNews.pl

  • PRNews.pl to najbardziej opiniotwórczy serwis w branży bankowej. Przekonaj się dlaczego!
  • Codziennie rano otrzymasz skrót najważniejszych informacji ze świata finansów
  • Dzięki temu będziesz zawsze wiedział o nowych produktach, promocjach i usługach bankowych, ubezpieczeniowych i inwestycyjnych
  • Aktualne wiadomości z prasy i z samych instytucji finansowych - zupełnie bezpłatnie, wprost na twoją skrzynkę mailową
Zapisz się na newsletter:

Dołącz już dziś do niemal 38 tys. odbiorców