PRNews.pl - banki, karty, konta oraz marketing i public relations

Najświeższe informacje z PRNews.pl w Twojej skrzynce!

Codziennie aktualne wiadomości ze świata finansów.

Zapisz się na nasz Newsletter ​i bądź na bieżąco z nowościami z branży!

  • Raporty
  • Instytucje
    • Alior Bank
    • Bank BPS
    • Bank Millennium
    • Bank Ochrony Środowiska
    • Bank Pekao SA
    • Bank Pocztowy
    • Banki spółdzielcze
    • BGK
    • Biuro Informacji Kredytowej
    • BNP Paribas
    • Citi Handlowy
    • Credit Agricole
    • Erste Bank Polska
    • ING Bank Śląski
    • KIR
    • Klarna
    • Link4
    • Mastercard
    • mBank
    • Nest Bank
    • PKO BP
    • Polski Standard Płatności
    • PZU
    • Raiffeisen Digital Bank
    • Revolut
    • Santander Consumer Bank
    • SGB
    • Standard Chartered Polska
    • Toyota Bank Polska
    • Trade Republic
    • Twisto
    • UniCredit
    • VeloBank
    • Visa
    • Volkswagen Bank Oddział Polska
    • Warta
  • Produkty
    • Bankowość internetowa
    • Bankowość mobilna
    • Oszczędzanie
    • Bezpieczeństwo
    • Karty
    • Kredyty
    • Konta
    • Płatności mobilne
    • Ubezpieczenia
  • Analizy
  • Kariera w finansach
  • Szkolenia
  • Forum
  • Newsletter
PRNews.plWiadomościKomentarzeGrecy coraz bliżej uściśnięcia pomocnej dłoni

Grecy coraz bliżej uściśnięcia pomocnej dłoni

Komentarze 01.07.2011 (08:58)

Wczorajszy dzień opisać można jako okres wyczekiwania na to co przyniesie posłaniec z Grecji. Spora niepewność co do wyniku głosowania sprawiała, że aktywność rynku była niewielka, a kurs głównej pary walutowej powoli obniżał się na niższe poziomy.

Dopiero kolejne zielone światło ze strony parlamentu Hellenów dane dalszym reformom oszczędnościowym pozwoliło na odprężenie. Także porozumienie rządu Niemiec z bankami ws. pomocy przybliżyło Greków do uściśnięcia pomocnej dłoni w postaci kolejne transzy środków i nowego pakietu. To w połączeniu dobrymi danymi z okręgu przemysłowego Chicago pozwoliły głównej parze na ponowne wdrapanie się ponad poziom 1,45. Jednak teraz rodzi się pytanie, czy wystarczy sił by potrzymać pozytywny nastrój. Można je skierować przede wszystkim do Greków i ich przyszłej realizacji uchwalonych w środę i czwartek reform.  Również warto wiedzieć, czy byki też uwierzą w poprawę sytuacji w Grecji i na jak długo ta wiara wystarczy. Pierwszym testem może być już niedzielne nadzwyczajne spotkanie ministrów finansów Strefy Euro. Jednak nie samą Grecją żyje rynek i po przegłosowaniu niezbędnych dla kolejnej pomocy reform ten temat może zejść ze świecznika, lecz na jego miejsce jest długa kolejka innych problemów. Mimo, jednak tego dziś od rana kurs eurodolara znów rośnie docierając o poranku do poziomu 1,4540. 

Złoty odrabia straty

Wczorajsze wydarzenia bardzo pozytywnie podziałały na polską walutę. Już po publikacji odczytu indeksu Chicago PMI kursy obu par złotowych przybrały kierunek południowy.  Tempo spadków zwiększyło się po uchwaleniu w Grecji nowego pakietu pomocowego. Dzięki temu kurs para USD/PLN dotarła do poziomu 2,74, zaś para EUR/PLN sforsowała wartość 3,98. Dziś od rana złoty nadal zyskuje na sile. Lepszy sentyment rynkowy pozwolił,  aby o poranku inwestorzy płacili zdecydowanie mniej za  dolara i euro.  Za pierwszą walutę o godzinie 8:25 trzeba było zapłacić 2,73, zaś za drugą 3,9660.

Sporo danych na koniec tygodnia

Ostatni dzień tygodnia przyniesie nam kilka istotnych publikacji makroekonomicznych. Pierwszą poznamy o godzinie 9:00 i będzie ona dotyczyć indeksu PMI dla przemysłu w Polsce. Eksperci spodziewają się niewielkiego spadku tego wskaźnika z poziomu 52,6 pkt do 52 pkt. Następnie o godzinie 10:00 ogłoszony zostanie końcowy odczyt indeksu PMI dla przemysłu w Strefie Euro. Tutaj zakładany jest spadek taki sam jak przy wstępnym odczycie, czyli o 2,6 pkt do wartości 52 pkt. Godzinę po tym odczycie poznamy stopę bezrobocia w Strefie Euro, która według analityków ma pozostać na poziomie 9,9%. Po południu napłyną do nas dane ze Stanów Zjednoczonych. O godzinie 15:55 zostanie ogłoszona wartość końcowa indeksu Uniwersytetu Michigan, która w stosunku szacunków wstępny ma być większa o 0,2 pkt i wynieść 72 pkt. Pięć minut po tej publikacji poznamy ostatnie dziś dane, czyli indeks ISM dla przemysłu, który według konsensusu rynkowego ma wynieść 52 pkt, to o 1,5 pkt mniej niż w poprzednim okresie.

Michał Mąkosa
FMC Management

Źródło: FMC Management

FMC Management komentarze 2011-07-01
Redakcja PRNews.pl
Tagi: FMC Management komentarze

Sprawdź także:

a 0 PZU wsparł w ciągu pięciu lat ponad 3700 organizacji w programach prewencyjnych
29.08.2026 (11:14)

PZU wsparł w ciągu pięciu lat ponad 3700 organizacji w programach prewencyjnych

Ponad 3700 organizacji i instytucji oraz ponad 15 mln odbiorców rocznie korzystało w ciągu ostatnich 5 lat z …

a 0 PZU przekazał Legionowskiemu WOPR skuter ratowniczy z funduszu prewencyjnego
29.08.2026 (11:11)

PZU przekazał Legionowskiemu WOPR skuter ratowniczy z funduszu prewencyjnego

PZU przekazał Legionowskiemu Wodnemu Ochotniczemu Pogotowiu Ratunkowemu nowy wodny skuter ratowniczy wraz z …

a 0 Bank Pekao przekazał rowery dzieciom z SOS Wioski Dziecięcej w Karlinie
29.08.2026 (11:06)

Bank Pekao przekazał rowery dzieciom z SOS Wioski Dziecięcej w Karlinie

Mobilna Drużyna Rowerowa Banku Pekao przekazała 20 sierpnia rowery górskie i stację do naprawy jednośladów …

a 0 Global Assistance Polska audytuje placówki medyczne w egipskich kurortach. Chodzi o zawyżanie rachunków dla turystów
29.08.2026 (11:04)

Global Assistance Polska audytuje placówki medyczne w egipskich kurortach. Chodzi o zawyżanie rachunków dla turystów

Global Assistance Polska przeprowadził audyt placówek medycznych w Szarm el-Szejk, Marsa Alam i Hurghadzie, gdzie …

a 0 NNW szkolne a hulajnoga elektryczna. Kiedy ubezpieczenie zadziała
29.08.2026 (11:00)

NNW szkolne a hulajnoga elektryczna. Kiedy ubezpieczenie zadziała

W latach 2022–2025 w 30 proc. wypadków z udziałem elektrycznych hulajnóg kierującym było dziecko do 16 lat, a …

a 0 Banki udzieliły w II kwartale 83,6 tys. kredytów mieszkaniowych. Najwięcej od 2007 r.
29.08.2026 (10:56)

Banki udzieliły w II kwartale 83,6 tys. kredytów mieszkaniowych. Najwięcej od 2007 r.

W II kw. 2026 r. banki udzieliły 83,6 tys. nowych kredytów mieszkaniowych o łącznej wartości 39,7 mld zł. To …

PRNews.pl

Zobacz również

Bank chętnie przyjmie przelew. Z gotówką każe się gimnastykować

Bank chętnie przyjmie przelew. Z gotówką każe się gimnastykować

Mikroprzedsiębiorca kończy dzień z kilkudziesięcioma tysiącami złotych…

Elitarna karta LOT za 29 zł? Oszuści chcą danych karty

Elitarna karta LOT za 29 zł? Oszuści chcą danych karty

Reklama na Facebooku obiecuje elitarną kartę PLL…

Bank się pomylił i odciął klientkę od pieniędzy na zagranicznym urlopie. Musiała wracać

Bank się pomylił i odciął klientkę od pieniędzy na zagranicznym urlopie. Musiała wracać

Credit Agricole zablokował konto klientce, choć wcześniej…

PKO BP przebudowuje private banking. Chce zarządzać całym majątkiem klientów

PKO BP przebudowuje private banking. Chce zarządzać całym majątkiem klientów

Największy polski bank przechodzi od klasycznego private…

Scam Alert od Mety będzie ostrzegać przed oszustami. Ale na Facebooku i tak nadal pełno fałszywych treści

Scam Alert od Mety będzie ostrzegać przed oszustami. Ale na Facebooku i tak nadal pełno fałszywych treści

Koncern Meta chce poprawić bezpieczeństwo użytkowników aplikacji…

O tym mówią bankowcy

Ostatnie komentarze

avatar komentującego

MalmoMind:

Niestety ale oferta jest mało atrakcyjna, droga i niedostosowana do rzeczywistości. Widać zachłanność …

niedz., 23 sie 2026 (21:29) • Credit Agricole wprowadza flagowe Konto dla Ciebie Max bez opłat i wymagań miesięcznych

avatar komentującego

Williams Anthony Dauria:

https://uploads.disquscdn.com/images/f1296da62232f5d183b02bf1dcc60a17c6c610eee75c6d16cb26b2e884940054.jpg …

śr., 19 sie 2026 (15:52) • Świąteczna kampania Pilnej Pożyczki w Internecie

avatar komentującego

SK:

Ktoś już to ma w aplikacji ? …

śr., 29 lip 2026 (10:13) • Revolut wprowadza fundusze rynku prywatnego dla klientów w Polsce

avatar komentującego

gość:

dokładnie …

wt., 21 lip 2026 (07:30) • Zakup eSIM w aplikacji Banku Millennium wyróżniony przez Global Finance

avatar komentującego

Jas Fasola:

chciałbym zrozumieć jaki był powód nagrody. Usługa oferowana jest przez bardzo wiele banków. …

wt., 21 lip 2026 (07:12) • Zakup eSIM w aplikacji Banku Millennium wyróżniony przez Global Finance

  • SMART Bankier
  • Kredyt konsolidacyjny
  • Pożyczki na raty
  • Konto firmowe
  • Kurs inwestowania
  • Kalkulator brutto netto
  • Kalkulator kredytu gotówkowego
  • Kalkulator zdolności kredytowej
  • Rozlicz najem w PIT-28
  • pit 37 online na pit.pl
  • Rozliczenie pit
  • Program pit
  • Pit 11
  • Promocje Pekao S.A.
  • Promocje BNP Paribas
  • Promocje Citi Handlowy
  • Promocje bankowe
  • Promocje Alior Bank
  • Promocje Santander Bank
  • Promocje PKO BP
  • Promocje Millenium
  • Promocje ING Bank Śląski
  • Promocje mBank
  • Promocje Velobank
  • Promocje Nest Bank
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Newsletter
  • Prześlij informację
  • RSS
  • zgarnijpremie.pl
Bonnier Business Polska Bankier.pl – Portal Finansowy – Rynki, Twoje finanse, Biznes PIT.pl -Podatki dla małych firm i osób fizycznych, rozliczenia roczne Systempartnerski.pl - system afiliacyjny Bankier.pl PRNews.pl - banki, karty, konta oraz marketing i public relations Mambiznes.pl - Pomysł na biznes, Własna firma, Biznes plan Dyskusja.biz - Blogi o biznesie, artykuły biznesowe Puls Biznesu pb.pl - rynek, akcje, spółka, przedsiębiorca, budżet Pulsmedycyny.pl - Portal lekarzy i pracowników służby zdrowia Pulsfarmacji.pl - Portal aptekarzy, techników i pracowników sektora farmaceutycznego
© 2008 − 2026 PRNews.pl. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu. Informacja o cookies. Polityka prywatności

Bezpłatny newsletter PRNews.pl

  • PRNews.pl to najbardziej opiniotwórczy serwis w branży bankowej. Przekonaj się dlaczego!
  • Codziennie rano otrzymasz skrót najważniejszych informacji ze świata finansów
  • Dzięki temu będziesz zawsze wiedział o nowych produktach, promocjach i usługach bankowych, ubezpieczeniowych i inwestycyjnych
  • Aktualne wiadomości z prasy i z samych instytucji finansowych - zupełnie bezpłatnie, wprost na twoją skrzynkę mailową
Zapisz się na newsletter:

Dołącz już dziś do niemal 38 tys. odbiorców