PRNews.pl - banki, karty, konta oraz marketing i public relations

Najświeższe informacje z PRNews.pl w Twojej skrzynce!

Codziennie aktualne wiadomości ze świata finansów.

Zapisz się na nasz Newsletter ​i bądź na bieżąco z nowościami z branży!

  • Raporty
  • Instytucje
    • Alior Bank
    • Bank BPS
    • Bank Millennium
    • Bank Ochrony Środowiska
    • Bank Pekao SA
    • Bank Pocztowy
    • Banki spółdzielcze
    • BGK
    • Biuro Informacji Kredytowej
    • BNP Paribas
    • Citi Handlowy
    • Credit Agricole
    • Erste Bank Polska
    • ING Bank Śląski
    • KIR
    • Klarna
    • Link4
    • Mastercard
    • mBank
    • Nest Bank
    • PKO BP
    • Polski Standard Płatności
    • PZU
    • Raiffeisen Digital Bank
    • Revolut
    • Santander Consumer Bank
    • SGB
    • Standard Chartered Polska
    • Toyota Bank Polska
    • Trade Republic
    • Twisto
    • UniCredit
    • VeloBank
    • Visa
    • Volkswagen Bank Oddział Polska
    • Warta
  • Produkty
    • Bankowość internetowa
    • Bankowość mobilna
    • Oszczędzanie
    • Bezpieczeństwo
    • Karty
    • Kredyty
    • Konta
    • Płatności mobilne
    • Ubezpieczenia
  • Analizy
  • Kariera w finansach
  • Szkolenia
  • Forum
  • Newsletter
PRNews.plWiadomościKomentarzeInwestorzy wciąż wierzą w dobre informacje

Inwestorzy wciąż wierzą w dobre informacje

Komentarze 26.10.2011 (10:09)

Przywódcy państw europejskich obiecali przedstawić dziś kompleksowy plan rozwiązania kryzysu zadłużeniowego strefy euro. Jednakże w kontekście odwołanego dzisiejszego spotkania ministrów finansów Unii Europejskiej oraz m.in. nieporozumień decydentów dotyczących np. oprotestowania przez kanclerz Niemiec Angele Merkel pomysłu aby ECB  kontynuowało skup obligacji, wydaje się być mało prawdopodobne, że dziś usłyszymy konkretne rozwiązania.

Najbliższa przyszłość będzie się koncentrować na wiadomości, kiedy w najbliższej przyszłości może nastąpić ewentualne końcowe rozstrzygnięcie kwestii spornych. Przypomnijmy, liderzy państw Unii Europejskiej będą dziś dyskutować m.in. na temat podniesienia wartości Europejskiego Funduszu Stabilności Finansowej, określenia jak wysoka będzie strata sektora prywatnego posiadającego greckie papiery skarbowe oraz wysokości dokapitalizowania europejskich banków. W kontekście powyższego nie powinniśmy oczekiwać, że usłyszymy dziś konkretne wartości. Poza tym rynek prawdopodobnie zdyskontował już ewentualne dobre wieści i jedynie naprawdę zaskakujące informacje mogą dziś wypchnąć eurodolara w górę. Niemniej jednak kurs wspólnej waluty w stosunku do dolara, pomimo wczorajszych zawirowań wciąż utrzymuje się ponad istotnym poziomem wsparcia 1,39. Wskazywało by to na wciąż jeszcze utrzymujące się dobre, choć mocno nerwowe, nastroje inwestorów. Najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest dziś konsolidacja kursu eurodolara, przynajmniej do momentu wypuszczenia oficjalnego oświadczenia, z rozpoczynającego się o 17:15 wyżej wspomnianego szczytu.

Możliwe jest dziś także ponowne chwilowe testowanie oporów na poziomie 1,3950, do których to w ciągu ostatnich dni kurs EUR/USD dochodził kilkakrotnie, po czym odnotowywał korektę. Dzisiejszy kalendarz makroekonomiczny obfituje głównie w odczyty z amerykańskiego rynku. O godzinie 14:30 rozpocznie się seria wyników dotyczących wrześniowych zamówień na dobra trwałego użytku, po czym o 16:00 poznamy ilość sprzedaży nowych domów w USA, której prognoza zakłada wzrost o 5 tys. w stosunku do sierpniowych odczytów (295 tys.). Z kolei o 16:30 poznamy tygodniową zmianę zapasów paliw. Z rynku długu warto dziś zwrócić uwagę na aukcję aukcja 6-miesięcznych włoskich bonów skarbowych o wartości od 5,25 mld EUR do 8,5 mld EUR Wyniki aukcji powinny być znane po godzinie 11:00 polskiego czasu. Ostatnia aukcja półrocznych bonów odbyła się 27 września br. Wówczas sprzedano bony o wartości 8 mld EUR, średnia rentowność wyniosła 3,071%, a stosunek popytu do podaży 1,739.

Złoty, dziś na otwarciu handlu na rynku europejskim, nieznacznie traci w stosunku do dolara, testując wsparcie na poziomie 3,1290, utrzymując się tym samym w krótkoterminowym trendzie bocznym. Nasze prognozy przewidują dziś, że kurs USD/PLN będzie konsolidować się między 3,11-3,15. Od spadków rozpoczął dzisiejszy dzień również kurs EUR/PLN, który o godzinie 9:00 testował wsparcie na 4,3550, znajdując się ponownie pod linią 23,60 proc. zniesienia Fibonacciego, tegorocznych wzrostów. Przewidujemy dziś, że kurs EUR/PLN będzie poruszał się w zakresie 4,34 – 4,38. Wygląda na to, że w środę notowania złotego będą ponownie pod wpływem nastrojów na rynkach globalnych. Ewentualna reakcja może nastąpić dopiero późno w nocy czasu polskiego, kiedy to poznamy już oficjalny komunikat ze spotkania w Brukseli. Z ważniejszych informacji, jakie dziś otrzymaliśmy, a dotyczących rynku polskiego jest wypowiedź pani Elżbiety Chojnej-Duch, członka Rady Polityki Pieniężnej, która to stwierdziła, że inflacja obniża się do poziomu celu, czyli 2,5 proc, który to powinien być zrealizowany w ciągu najbliższego pół roku. Ponadto to poinformowała, że wzrost gospodarczy, w Polsce, w przyszłym roku może spowolnić do 3,5 proc., o ile znacząco nie pogorszy się sytuacja w niemieckiej gospodarce. Wówczas bowiem polski PKB mógłby spaść poniżej 3 proc. w 2012 roku.

Źródło: Dom Maklerski TMS Brokers S.A.

dm tms komentarze rynki waluty 2011-10-26
Redakcja PRNews.pl
Tagi: dm tms komentarze rynki waluty

Sprawdź także:

a 0 PZU wsparł w ciągu pięciu lat ponad 3700 organizacji w programach prewencyjnych
29.08.2026 (11:14)

PZU wsparł w ciągu pięciu lat ponad 3700 organizacji w programach prewencyjnych

Ponad 3700 organizacji i instytucji oraz ponad 15 mln odbiorców rocznie korzystało w ciągu ostatnich 5 lat z …

a 0 PZU przekazał Legionowskiemu WOPR skuter ratowniczy z funduszu prewencyjnego
29.08.2026 (11:11)

PZU przekazał Legionowskiemu WOPR skuter ratowniczy z funduszu prewencyjnego

PZU przekazał Legionowskiemu Wodnemu Ochotniczemu Pogotowiu Ratunkowemu nowy wodny skuter ratowniczy wraz z …

a 0 Bank Pekao przekazał rowery dzieciom z SOS Wioski Dziecięcej w Karlinie
29.08.2026 (11:06)

Bank Pekao przekazał rowery dzieciom z SOS Wioski Dziecięcej w Karlinie

Mobilna Drużyna Rowerowa Banku Pekao przekazała 20 sierpnia rowery górskie i stację do naprawy jednośladów …

a 0 Global Assistance Polska audytuje placówki medyczne w egipskich kurortach. Chodzi o zawyżanie rachunków dla turystów
29.08.2026 (11:04)

Global Assistance Polska audytuje placówki medyczne w egipskich kurortach. Chodzi o zawyżanie rachunków dla turystów

Global Assistance Polska przeprowadził audyt placówek medycznych w Szarm el-Szejk, Marsa Alam i Hurghadzie, gdzie …

a 0 NNW szkolne a hulajnoga elektryczna. Kiedy ubezpieczenie zadziała
29.08.2026 (11:00)

NNW szkolne a hulajnoga elektryczna. Kiedy ubezpieczenie zadziała

W latach 2022–2025 w 30 proc. wypadków z udziałem elektrycznych hulajnóg kierującym było dziecko do 16 lat, a …

a 0 Banki udzieliły w II kwartale 83,6 tys. kredytów mieszkaniowych. Najwięcej od 2007 r.
29.08.2026 (10:56)

Banki udzieliły w II kwartale 83,6 tys. kredytów mieszkaniowych. Najwięcej od 2007 r.

W II kw. 2026 r. banki udzieliły 83,6 tys. nowych kredytów mieszkaniowych o łącznej wartości 39,7 mld zł. To …

PRNews.pl

Zobacz również

Bank chętnie przyjmie przelew. Z gotówką każe się gimnastykować

Bank chętnie przyjmie przelew. Z gotówką każe się gimnastykować

Mikroprzedsiębiorca kończy dzień z kilkudziesięcioma tysiącami złotych…

Elitarna karta LOT za 29 zł? Oszuści chcą danych karty

Elitarna karta LOT za 29 zł? Oszuści chcą danych karty

Reklama na Facebooku obiecuje elitarną kartę PLL…

Bank się pomylił i odciął klientkę od pieniędzy na zagranicznym urlopie. Musiała wracać

Bank się pomylił i odciął klientkę od pieniędzy na zagranicznym urlopie. Musiała wracać

Credit Agricole zablokował konto klientce, choć wcześniej…

PKO BP przebudowuje private banking. Chce zarządzać całym majątkiem klientów

PKO BP przebudowuje private banking. Chce zarządzać całym majątkiem klientów

Największy polski bank przechodzi od klasycznego private…

Scam Alert od Mety będzie ostrzegać przed oszustami. Ale na Facebooku i tak nadal pełno fałszywych treści

Scam Alert od Mety będzie ostrzegać przed oszustami. Ale na Facebooku i tak nadal pełno fałszywych treści

Koncern Meta chce poprawić bezpieczeństwo użytkowników aplikacji…

Who is who

Marta Rutkowska

Marta Rutkowska

Specjalista ds. relacji z mediami, mBank Marta…

Dawid Korszeń

Dawid Korszeń

Rzecznik prasowy, Warta Dawid Korszeń jest rzecznikiem…

Hubert Kifner

Hubert Kifner

Head of Financial Services / Employee Practice…

O tym mówią bankowcy

Ostatnie komentarze

avatar komentującego

MalmoMind:

Niestety ale oferta jest mało atrakcyjna, droga i niedostosowana do rzeczywistości. Widać zachłanność …

niedz., 23 sie 2026 (21:29) • Credit Agricole wprowadza flagowe Konto dla Ciebie Max bez opłat i wymagań miesięcznych

avatar komentującego

Williams Anthony Dauria:

https://uploads.disquscdn.com/images/f1296da62232f5d183b02bf1dcc60a17c6c610eee75c6d16cb26b2e884940054.jpg …

śr., 19 sie 2026 (15:52) • Świąteczna kampania Pilnej Pożyczki w Internecie

avatar komentującego

SK:

Ktoś już to ma w aplikacji ? …

śr., 29 lip 2026 (10:13) • Revolut wprowadza fundusze rynku prywatnego dla klientów w Polsce

avatar komentującego

gość:

dokładnie …

wt., 21 lip 2026 (07:30) • Zakup eSIM w aplikacji Banku Millennium wyróżniony przez Global Finance

avatar komentującego

Jas Fasola:

chciałbym zrozumieć jaki był powód nagrody. Usługa oferowana jest przez bardzo wiele banków. …

wt., 21 lip 2026 (07:12) • Zakup eSIM w aplikacji Banku Millennium wyróżniony przez Global Finance

  • SMART Bankier
  • Kredyt konsolidacyjny
  • Pożyczki na raty
  • Konto firmowe
  • Kurs inwestowania
  • Kalkulator brutto netto
  • Kalkulator kredytu gotówkowego
  • Kalkulator zdolności kredytowej
  • Rozlicz najem w PIT-28
  • pit 37 online na pit.pl
  • Rozliczenie pit
  • Program pit
  • Pit 11
  • Promocje Pekao S.A.
  • Promocje BNP Paribas
  • Promocje Citi Handlowy
  • Promocje bankowe
  • Promocje Alior Bank
  • Promocje Santander Bank
  • Promocje PKO BP
  • Promocje Millenium
  • Promocje ING Bank Śląski
  • Promocje mBank
  • Promocje Velobank
  • Promocje Nest Bank
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Newsletter
  • Prześlij informację
  • RSS
  • zgarnijpremie.pl
Bonnier Business Polska Bankier.pl – Portal Finansowy – Rynki, Twoje finanse, Biznes PIT.pl -Podatki dla małych firm i osób fizycznych, rozliczenia roczne Systempartnerski.pl - system afiliacyjny Bankier.pl PRNews.pl - banki, karty, konta oraz marketing i public relations Mambiznes.pl - Pomysł na biznes, Własna firma, Biznes plan Dyskusja.biz - Blogi o biznesie, artykuły biznesowe Puls Biznesu pb.pl - rynek, akcje, spółka, przedsiębiorca, budżet Pulsmedycyny.pl - Portal lekarzy i pracowników służby zdrowia Pulsfarmacji.pl - Portal aptekarzy, techników i pracowników sektora farmaceutycznego
© 2008 − 2026 PRNews.pl. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu. Informacja o cookies. Polityka prywatności

Bezpłatny newsletter PRNews.pl

  • PRNews.pl to najbardziej opiniotwórczy serwis w branży bankowej. Przekonaj się dlaczego!
  • Codziennie rano otrzymasz skrót najważniejszych informacji ze świata finansów
  • Dzięki temu będziesz zawsze wiedział o nowych produktach, promocjach i usługach bankowych, ubezpieczeniowych i inwestycyjnych
  • Aktualne wiadomości z prasy i z samych instytucji finansowych - zupełnie bezpłatnie, wprost na twoją skrzynkę mailową
Zapisz się na newsletter:

Dołącz już dziś do niemal 38 tys. odbiorców