PRNews.pl - banki, karty, konta oraz marketing i public relations

Najświeższe informacje z PRNews.pl w Twojej skrzynce!

Codziennie aktualne wiadomości ze świata finansów.

Zapisz się na nasz Newsletter ​i bądź na bieżąco z nowościami z branży!

  • Raporty
  • Instytucje
    • Alior Bank
    • Bank BPS
    • Bank Millennium
    • Bank Ochrony Środowiska
    • Bank Pekao SA
    • Bank Pocztowy
    • Banki spółdzielcze
    • BGK
    • Biuro Informacji Kredytowej
    • BNP Paribas
    • Citi Handlowy
    • Credit Agricole
    • Erste Bank Polska
    • ING Bank Śląski
    • KIR
    • Klarna
    • Link4
    • Mastercard
    • mBank
    • Nest Bank
    • PKO BP
    • Polski Standard Płatności
    • PZU
    • Raiffeisen Digital Bank
    • Revolut
    • Santander Consumer Bank
    • SGB
    • Standard Chartered Polska
    • Toyota Bank Polska
    • Trade Republic
    • Twisto
    • UniCredit
    • VeloBank
    • Visa
    • Volkswagen Bank Oddział Polska
    • Warta
  • Produkty
    • Bankowość internetowa
    • Bankowość mobilna
    • Oszczędzanie
    • Bezpieczeństwo
    • Karty
    • Kredyty
    • Konta
    • Płatności mobilne
    • Ubezpieczenia
  • Analizy
  • Kariera w finansach
  • Szkolenia
  • Forum
  • Newsletter
PRNews.plWiadomościKomentarzeKurs franka rośnie o 4 gr

Kurs franka rośnie o 4 gr

Komentarze 05.07.2011 (13:00)

Złoty we wtorek traci na wartości w relacji do głównych walut, odreagowując silną aprecjację z poprzedniego tygodnia. Szczególnie mocno traci on w relacji do szwajcarskiego franka. W południe trzeba było za niego zapłacić 3,2319 zł, wobec 3,1908 zł wczoraj na zamknięciu. Kurs USD/PLN rośnie o 2 gr do 2,7273 zł. EUR/PLN zyskuje natomiast 1,5 gr, testując poziom 3,9504 zł.

Polska waluta słabnie w reakcji na lekkie pogorszenie nastrojów na rynkach finansowych, po tym jak niepokojące wieści napłynęły dziś z Chin. Tamtejsza prasa spekuluje o rychłej podwyżce stóp procentowych. Agencja Moody’s natomiast ostrzegła, że dług chińskich samorządów może być zaniżony aż o 1/3, co może negatywnie wpłynąć na ocenę wiarygodności kredytowej banków.

Cieniem na notowaniach złotego kładzie się też korekcyjny spadek kursu EUR/USD oraz równie korekcyjne umocnienie szwajcarskiego franka do głównych walut, po jego silnej przecenie w poprzednim tygodniu, jaka miała miejsce w reakcji na przegłosowanie programu oszczędnościowego przez grecki parlament i publikacji lepszych danych ze Stanów Zjednoczonych.

Źródeł słabszego zachowania złotego można też doszukiwać się w procesie pozycjonowania rynku przed jutrzejszą decyzją Rady Polityki Pieniężnej. W zgodnej opinii Rada nie zmieni wysokości stóp procentowych, pozostawiając stopę referencyjną na poziomie 4,5%. Przemawia za tym dość jednoznaczne stanowisko Rady ws. polityki pieniężnej pomimo wzrostu w maju inflacji do 5% R/R.

Po czerwcowym posiedzeniu Marek Belka wyraźnie zakomunikował, że Rada„zamierzamy w tej chwili poczekać z podwyżkami”, żeby zobaczyć co będzie się działo po tym, jak w tym roku już czterokrotnie podniosła koszt pieniądza. Majowy skok inflacji nie wpłynął na zmianę opinii prezesa NBP w tej sprawie. Większość wypowiadających się w mediach członków Rady również nie zmieniło swojego zdania co do zasadności powstrzymania się z kolejnymi podwyżkami.

Źródło: X-Trade Brokers Dom Maklerski S.A.

komentarze x-trade 2011-07-05
Redakcja PRNews.pl
Tagi: komentarze x-trade

Sprawdź także:

a 0 Finax szacuje spadek siły nabywczej depozytów Polaków na ok. 44 mld zł rocznie
16.10.2026 (14:02)

Finax szacuje spadek siły nabywczej depozytów Polaków na ok. 44 mld zł rocznie

Na koniec sierpnia 2026 r. gospodarstwa domowe trzymały w bankach około 1,53 bln zł – wynika z danych Narodowego …

a 0 Tylko 29,8 proc. młodych Polaków czuje się pewnie finansowo. Badanie Providenta
16.10.2026 (13:56)

Tylko 29,8 proc. młodych Polaków czuje się pewnie finansowo. Badanie Providenta

29,8 proc. Polaków w wieku 18–24 lata deklaruje, że czuje się pewnie w świecie finansów – wynika z badania …

a 0 Badanie Banku Pocztowego pokazuje, że 50,5 proc. nastolatków zetknęło się z próbą oszustwa finansowego w sieci
16.10.2026 (13:55)

Badanie Banku Pocztowego pokazuje, że 50,5 proc. nastolatków zetknęło się z próbą oszustwa finansowego w sieci

50,5 proc. badanych w wieku 15–18 lat deklaruje, że osobiście spotkało się z próbą oszustwa finansowego w …

a 0 Raport Capgemini pokazuje, dlaczego klienci rezygnują z polis na życie
15.10.2026 (20:29)

Raport Capgemini pokazuje, dlaczego klienci rezygnują z polis na życie

47 proc. badanych aktywnie rozważa zakup ubezpieczenia na życie – wynika z World Life Insurance Report 2027 …

a 0 Great Place To Work ogłosił europejski ranking najlepszych miejsc pracy
15.10.2026 (20:27)

Great Place To Work ogłosił europejski ranking najlepszych miejsc pracy

Great Place To Work i Fortune Media ogłosiły wyniki rankingu Fortune 100 Best Companies to Work For Europe 2026. …

a 0 Worldline przetworzył ponad 1 mld euro transakcji przez Tap on Mobile w 2026 r.
15.10.2026 (20:25)

Worldline przetworzył ponad 1 mld euro transakcji przez Tap on Mobile w 2026 r.

Worldline przekroczył 1 mld euro wartości transakcji zrealizowanych za pośrednictwem rozwiązania Tap on Mobile na …

PRNews.pl

Zobacz również

Co platformy cyfrowe robią, żeby zwalczać oszustwa

Co platformy cyfrowe robią, żeby zwalczać oszustwa

Meta w ubiegłym roku usunęła na świecie…

Powiadomienie z telefonu może być reklamą oszustów [Scam Alert]

Powiadomienie z telefonu może być reklamą oszustów [Scam Alert]

Na ekranie telefonu pojawia się komunikat wyglądający…

Została zmanipulowana i potwierdziła przelew. Żąda od banku zwrotu 40 tys. zł [Interwencja]

Została zmanipulowana i potwierdziła przelew. Żąda od banku zwrotu 40 tys. zł [Interwencja]

Klientka BNP Paribas nie zaprzecza, że podczas…

Nest Bank wprowadza kontrowersyjną opłatę. 17 zł za pomoc konsultanta

Nest Bank wprowadza kontrowersyjną opłatę. 17 zł za pomoc konsultanta

Od grudnia 2026 r. klienci Nest Banku…

Sony chce zamienić pada od PlayStation w terminal. Za grę zapłacimy, zbliżając telefon?

Sony chce zamienić pada od PlayStation w terminal. Za grę zapłacimy, zbliżając telefon?

Sony pracuje nad rozwiązaniem, które może uprościć…

O tym mówią bankowcy

Ostatnie komentarze

avatar komentującego

MalmoMind:

Super rekrutacja. Wzięli Babkę dzięki której Getin Bank (Velo aktualnie) „wydym..l” Polaków na …

czw., 8 paź 2026 (08:26) • Credit Agricole tworzy Departament Kredytów Hipotecznych. Pokieruje nim Helena Kamińska

avatar komentującego

odeOOn:

Ważna i potrzebna kampania w tych czasach …

niedz., 27 wrz 2026 (14:34) • Polacy deklarują odpowiedzialność w finansach, ale co piąty miał w tym roku problem z płatnościami. Badanie KRUK-a

avatar komentującego

MalmoMind:

Niestety ale oferta jest mało atrakcyjna, droga i niedostosowana do rzeczywistości. Widać zachłanność …

niedz., 23 sie 2026 (21:29) • Credit Agricole wprowadza flagowe Konto dla Ciebie Max bez opłat i wymagań miesięcznych

avatar komentującego

SK:

Ktoś już to ma w aplikacji ? …

śr., 29 lip 2026 (10:13) • Revolut wprowadza fundusze rynku prywatnego dla klientów w Polsce

avatar komentującego

gość:

dokładnie …

wt., 21 lip 2026 (07:30) • Zakup eSIM w aplikacji Banku Millennium wyróżniony przez Global Finance

  • SMART Bankier
  • Kredyt konsolidacyjny
  • Pożyczki na raty
  • Konto firmowe
  • Kurs inwestowania
  • Kalkulator brutto netto
  • Kalkulator kredytu gotówkowego
  • Kalkulator zdolności kredytowej
  • Kredyt gotówkowy
  • Rozlicz najem w PIT-28
  • pit 37 online na pit.pl
  • Rozliczenie pit
  • Program pit
  • Pit 11
  • Promocje Pekao S.A.
  • Promocje BNP Paribas
  • Promocje Citi Handlowy
  • Promocje bankowe
  • Promocje Alior Bank
  • Promocje Santander Bank
  • Promocje PKO BP
  • Promocje Millenium
  • Promocje ING Bank Śląski
  • Promocje mBank
  • Promocje Velobank
  • Promocje Nest Bank
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Newsletter
  • Prześlij informację
  • RSS
  • zgarnijpremie.pl
Bonnier Business Polska Bankier.pl – Portal Finansowy – Rynki, Twoje finanse, Biznes PIT.pl -Podatki dla małych firm i osób fizycznych, rozliczenia roczne Systempartnerski.pl - system afiliacyjny Bankier.pl PRNews.pl - banki, karty, konta oraz marketing i public relations Mambiznes.pl - Pomysł na biznes, Własna firma, Biznes plan Dyskusja.biz - Blogi o biznesie, artykuły biznesowe Puls Biznesu pb.pl - rynek, akcje, spółka, przedsiębiorca, budżet Pulsmedycyny.pl - Portal lekarzy i pracowników służby zdrowia Pulsfarmacji.pl - Portal aptekarzy, techników i pracowników sektora farmaceutycznego
© 2008 − 2026 PRNews.pl. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu. Informacja o cookies. Polityka prywatności

Bezpłatny newsletter PRNews.pl

  • PRNews.pl to najbardziej opiniotwórczy serwis w branży bankowej. Przekonaj się dlaczego!
  • Codziennie rano otrzymasz skrót najważniejszych informacji ze świata finansów
  • Dzięki temu będziesz zawsze wiedział o nowych produktach, promocjach i usługach bankowych, ubezpieczeniowych i inwestycyjnych
  • Aktualne wiadomości z prasy i z samych instytucji finansowych - zupełnie bezpłatnie, wprost na twoją skrzynkę mailową
Zapisz się na newsletter:

Dołącz już dziś do niemal 38 tys. odbiorców