PRNews.pl - banki, karty, konta oraz marketing i public relations

Najświeższe informacje z PRNews.pl w Twojej skrzynce!

Codziennie aktualne wiadomości ze świata finansów.

Zapisz się na nasz Newsletter ​i bądź na bieżąco z nowościami z branży!

  • Raporty
  • Instytucje
    • Alior Bank
    • Bank BPS
    • Bank Millennium
    • Bank Ochrony Środowiska
    • Bank Pekao SA
    • Bank Pocztowy
    • Banki spółdzielcze
    • BGK
    • Biuro Informacji Kredytowej
    • BNP Paribas
    • Citi Handlowy
    • Credit Agricole
    • Erste Bank Polska
    • ING Bank Śląski
    • KIR
    • Klarna
    • Link4
    • Mastercard
    • mBank
    • Nest Bank
    • PKO BP
    • Polski Standard Płatności
    • PZU
    • Raiffeisen Digital Bank
    • Revolut
    • Santander Consumer Bank
    • SGB
    • Standard Chartered Polska
    • Toyota Bank Polska
    • Trade Republic
    • Twisto
    • UniCredit
    • VeloBank
    • Visa
    • Volkswagen Bank Oddział Polska
    • Warta
  • Produkty
    • Bankowość internetowa
    • Bankowość mobilna
    • Oszczędzanie
    • Bezpieczeństwo
    • Karty
    • Kredyty
    • Konta
    • Płatności mobilne
    • Ubezpieczenia
  • Analizy
  • Kariera w finansach
  • Szkolenia
  • Forum
  • Newsletter
PRNews.plWiadomościMasterCard przedstawia najlepsze mobilne aplikacje zakupowe w Europie

MasterCard przedstawia najlepsze mobilne aplikacje zakupowe w Europie

Wiadomości 27.02.2015 (11:49)

Firma MasterCard zaprezentowała ranking „Mobile Top App Index”, prezentujący najlepsze mobilne aplikacje zakupowe z 36 krajów Europy. Zestawienie, poza przeglądem samych aplikacji, stanowi również doskonałe źródło wiedzy na temat sposobów wykorzystania technologii mobilnych przez użytkowników w całej Europie.

W kompleksowym badaniu wzięto pod uwagę 19 różnych kategorii.Wyłoniono najlepsze aplikacje zakupowe oraz zidentyfikowano najważniejsze trendy w tym sektorze rynku. Dzięki rankingowi udało się poszerzyć wiedzę o zmieniających się zachowaniach, zarówno samych konsumentów jak i firm tworzących aplikacje oraz o ich interakcji ze sprzedawcami. Wyniki wyraźnie wskazują na to, że najlepsze aplikacje zakupowe pochodzą z dwóch głównych europejskich rynków – Wielkiej Brytanii oraz Niemiec. Wśród 19 zwycięskich aplikacji znalazło się 5 propozycji z Wielkiej Brytanii, 5 z Niemiec oraz 2 z Turcji, a także jedna – Nexto Reader – z Polski. Wielka Brytania i Niemcy wyróżniają się nie tylko pod względem jakości aplikacji zakupowych, lecz również jeśli chodzi o ich liczbę. W obydwu krajach dostępnych jest ponad 70 rozwiązań tego typu. Średnia liczba aplikacji zakupowych oferowanych w poszczególnych krajach europejskich wynosi 30.

  • Argos – Wlk. Brytania (Sklepy wielomarkowe)
  • BlaBlaCar – Francja

    (Usługi osobiste)

  • BiTaksi – Turcja (Taxi)
  • Booking.com (Hotel Reservations)

Worldwide & Hotel Deals– Holandia (Zakwaterowanie)

  • Conrad – Niemcy

    (Elektronika i multimedia)

  • Chocogreets – Szwajcaria

    (Upominki i niespodzianki)

  • easyJet – Wlk. Brytania (Bilety lotnicze)
  • Lieferheld – Niemcy (Posiłki z dostawą do domu)
  • Mothercare – Wlk. Brytania(Różne)
  • oBilet – Turcja (Transport)
  • pamediakopes.gr – Grecja(Urlop)
  • Parko – Izrael (Parking)
  • Nexto Reader – Polska (Działalność wydawnicza)
  • Shpock – Niemcy

    (Aukcje internetowe i ogłoszenia drobne)

  • Spotlime – Włochy

    (Bilety na wydarzenia kulturalne)

  • Sixt Rent a Car – Niemcy

    (Samochody i motocykle)

  • The Body Shop – Wlk. Brytania (Kosmetyki)
  • Tesco – Wlk. Brytania (Zakupy spożywcze)
  • Zalando – Niemcy

    (Ubrania i moda)

 

Javier Perez, prezes MasterCard Europe, zauważył: „Sposób, w jaki ludzie na całym świecie wydają pieniądze bardzo szybko się zmienia. Dostrzegamy ogromny wysiłek tradycyjnych jak i nowoczesnych firm działających na rynku europejskim, wykorzystując nowoczesne technologie, by ułatwiać życie konsumentom. MasterCard Top App Index jest odzwierciedleniem innowacyjnego podejścia oraz różnorodności firm działających na rynku europejskim. Dzięki niemu widzimy też wyraźnie jak wiele krajów aktywnie przyczynia się do tego, by zakupy były zawsze łatwe i bezpieczne, bez względu na miejsce, w którym akurat znajduje się klient”.

 

Dr Carsten Srensen, profesor innowacji cyfrowych w London School of Economics and Political Science, wskazuje na wiele nowych trendów. „Zauważyliśmy, że akceptanci zdali już sobie sprawę z tego, iż obecność na rynku zakupów mobilnych jest niezwykle ważna. W wielu przypadkach ekrany telefonów komórkowych traktowane są po prostu jako dodatkowe okno wystawowe. W niektórych aplikacjach udało się zachować prostotę całego procesu zakupowego. Oferują one dokładnie tyle informacji o produkcie lub usłudze, ile jest niezbędne do tego, by dokonać zakupu szybko i łatwo, zgodnie z duchem naszych mobilnych czasów.”

Jennifer Copestake, dziennikarka BBC Click, dodaje: „Sprzedawcy muszą być innowacyjni, by rozwijać się i poszerzać zakres swojej działalności. Muszą iść do przodu i zapewnić klientom możliwość korzystania z aplikacji mobilnych. W przypadku wielu aplikacji korzystanie z nich było po prostu czystą przyjemnością. Zastanawiam się, jaką drogą podążą ich autorzy w przyszłości i jak uda im się wyróżnić na tle konkurencji.”


Ranking firmy MasterCard pokazał również, że europejscy sprzedawcy i deweloperzy aplikacji skupiają obecnie swoje zainteresowanie na siedmiu kategoriach, w których oferowanych jest około 65% wszystkich aplikacji: Posiłki z dostawą do domu, Taxi, Bilety na transport publiczny (kolej, komunikacja miejska, autobusy, itp.), Działalność wydawnicza (książki, czasopisma, itp.), Zakwaterowanie, Bilety parkingowe oraz Rozrywka (kino, teatr, festiwale, imprezy sportowe, itp.)

Karty płatnicze są zdecydowanie najbardziej popularną wśród właścicieli/deweloperów aplikacji metodą rozliczania się z klientami. Oferuje ją 52% wszystkich aplikacji zakupowych. Znaczącą pozycję odgrywa wciąż dostawa za pobraniem – takie rozwiązanie jest dostępne w 36% wszystkich aplikacji zakupowych. Szybko rosnącą popularnością cieszą się portfele online – można je znaleźć obecnie w 24% najlepszych aplikacji. Wśród wąskiego grona aplikacji zakwalifikowanych do ostatecznego etapu rywalizacji, płatności dokonywane kartą online oraz portfele online dostępne były zdecydowanie częściej. Takie rozwiązania oferowane były odpowiednio przez 82% oraz 39% aplikacji uwzględnionych w Indeksie.

W ostatnich latach zaobserwowano niezwykły wzrost popularności logowania za pośrednictwem profili w serwisach społecznościowych. Dzięki temu użytkownicy odwiedzający daną stronę mogą łatwo uzyskać dostęp do oferowanych usług, bez potrzeby wielokrotnego wpisywania swoich danych. Ponieważ tego typu rozwiązania są stosowane coraz częściej, można było się spodziewać, że większość aplikacji zakupowych również wpisze się w ten trend. Okazuje się jednak, że tylko 7,5% spośród 1 000 przetestowanych aplikacji oferowała, oprócz standardowej rejestracji, możliwość zalogowania się za pomocą profilu w serwisie społecznościowym. W grupie finalistów rankingu, ten odsetek wzrósł co prawda dwukrotnie, jednak wciąż pozostaje zaskakująco niski. Możliwość zalogowania się danymi konta społecznościowego oferowała jedynie nieco ponad 1/5 z tych aplikacji.

Oprócz wyłonienia zwycięskich aplikacji, konkurs pozwolił też na zidentyfikowanie rozwiązań, które zdecydowanie wyróżniają się na tle konkurencji. Dotyczą one chociażby wprowadzania w życie niezwykłych pomysłów – np. zamawiania z wyprzedzeniem przekąsek podczas spotkań biznesowych czy imprez, identyfikowania i kupowania ubrań noszonych przez aktorów w telewizji oraz dokonania mobilnej płatności za naładowanie akumulatorów samochodu elektrycznego. Świat zakupów mobilnych otwiera nowe możliwości również przed klientami, którzy chcieliby zamówić przez Internet dostawę gazu ziemnego, kilka butelek wody, czy też zarezerwować miejsce na nabożeństwie religijnym, regulując wszystkie należności kartą płatniczą.


2015-02-27
Redakcja PRNews.pl

Sprawdź także:

a 0 N!Asystent 2.0 od Nest Banku dostępny w aplikacji mobilnej i bankowości internetowej
23.10.2026 (06:15)

N!Asystent 2.0 od Nest Banku dostępny w aplikacji mobilnej i bankowości internetowej

Nest Bank udostępnił N!Asystenta 2.0 we wszystkich kanałach bankowości elektronicznej – zarówno w aplikacji …

a 0 mBank rozpoczyna kampanię reklamową w Biedronce. Klienci mogą otrzymać bony na zakupy
22.10.2026 (21:32)

mBank rozpoczyna kampanię reklamową w Biedronce. Klienci mogą otrzymać bony na zakupy

mBank nawiązał współpracę z siecią Biedronka w ramach kampanii Retail Media. Reklamy banku pojawią się w ponad 3800 …

a 0 Fundacja UniCredit przeznaczy ponad 16 mln euro na programy edukacyjne. Obejmą także Polskę
22.10.2026 (21:25)

Fundacja UniCredit przeznaczy ponad 16 mln euro na programy edukacyjne. Obejmą także Polskę

UniCredit Foundation przedłuża współpracę z organizacjami Teach For All i Junior Achievement Europe. W ciągu …

a 0 BNP Paribas udzielił 20,35 mln euro kredytu na drugi etap Hillwood Grodzisk
22.10.2026 (21:23)

BNP Paribas udzielił 20,35 mln euro kredytu na drugi etap Hillwood Grodzisk

Hillwood podpisał z BNP Paribas Bank Polska umowę kredytową o wartości 20,35 mln euro. Środki zostaną przeznaczone …

a 0 VeloBank rusza z kampanią „Marzenia same się nie spełnią” z Magdaleną Różczką
22.10.2026 (21:21)

VeloBank rusza z kampanią „Marzenia same się nie spełnią” z Magdaleną Różczką

VeloBank rozpoczął kampanię reklamową z Magdaleną Różczką w roli głównej. Bank ponownie wykorzystuje znaną już …

a 0 Klienci mBanku skorzystają z Fast Tracku także na lotnisku w Gdańsku
22.10.2026 (21:17)

Klienci mBanku skorzystają z Fast Tracku także na lotnisku w Gdańsku

Użytkownicy karty Visa Świat Intensive od mBanku mogą korzystać z usługi Fast Track także na lotnisku w Gdańsku. …

PRNews.pl

Zobacz również

PKO BP wciąż bez SMS-ów do USA i Kanady. Bank nie zna terminu

PKO BP wciąż bez SMS-ów do USA i Kanady. Bank nie zna terminu

Na początku czerwca PKO BP szacował, że…

Reklamy inwestycyjne z udziałem znanych osób. Na co zwrócić uwagę przed wpłatą pieniędzy?

Reklamy inwestycyjne z udziałem znanych osób. Na co zwrócić uwagę przed wpłatą pieniędzy?

Polityk albo prezes dużej firmy opowiada w…

Selfpożyczka, czyli na co naprawdę idą pieniądze odłożone „na wszelki wypadek”

Selfpożyczka, czyli na co naprawdę idą pieniądze odłożone „na wszelki wypadek”

Nikt nie sprawdza zdolności kredytowej i nikt…

„Ten z żubrem” może zniknąć. Pekao myśli o nowym logo i nazwie

„Ten z żubrem” może zniknąć. Pekao myśli o nowym logo i nazwie

Z logo Pekao może zniknąć żubr, a…

Ranking lokat na 6 miesięcy – październik 2026 r. Lider nadal oferuje ponad 6 proc.

Ranking lokat na 6 miesięcy – październik 2026 r. Lider nadal oferuje ponad 6 proc.

Najlepsze lokaty półroczne nadal pozwalają zarobić ponad…

O tym mówią bankowcy

Ostatnie komentarze

avatar komentującego

MalmoMind:

Super rekrutacja. Wzięli Babkę dzięki której Getin Bank (Velo aktualnie) „wydym..l” Polaków na …

czw., 8 paź 2026 (08:26) • Credit Agricole tworzy Departament Kredytów Hipotecznych. Pokieruje nim Helena Kamińska

avatar komentującego

odeOOn:

Ważna i potrzebna kampania w tych czasach …

niedz., 27 wrz 2026 (14:34) • Polacy deklarują odpowiedzialność w finansach, ale co piąty miał w tym roku problem z płatnościami. Badanie KRUK-a

avatar komentującego

MalmoMind:

Niestety ale oferta jest mało atrakcyjna, droga i niedostosowana do rzeczywistości. Widać zachłanność …

niedz., 23 sie 2026 (21:29) • Credit Agricole wprowadza flagowe Konto dla Ciebie Max bez opłat i wymagań miesięcznych

avatar komentującego

SK:

Ktoś już to ma w aplikacji ? …

śr., 29 lip 2026 (10:13) • Revolut wprowadza fundusze rynku prywatnego dla klientów w Polsce

avatar komentującego

gość:

dokładnie …

wt., 21 lip 2026 (07:30) • Zakup eSIM w aplikacji Banku Millennium wyróżniony przez Global Finance

  • SMART Bankier
  • Kredyt konsolidacyjny
  • Pożyczki na raty
  • Konto firmowe
  • Kurs inwestowania
  • Kalkulator brutto netto
  • Kalkulator kredytu gotówkowego
  • Kalkulator zdolności kredytowej
  • Kredyt gotówkowy
  • Rozlicz najem w PIT-28
  • pit 37 online na pit.pl
  • Rozliczenie pit
  • Program pit
  • Pit 11
  • Promocje Pekao S.A.
  • Promocje BNP Paribas
  • Promocje Citi Handlowy
  • Promocje bankowe
  • Promocje Alior Bank
  • Promocje Santander Bank
  • Promocje PKO BP
  • Promocje Millenium
  • Promocje ING Bank Śląski
  • Promocje mBank
  • Promocje Velobank
  • Promocje Nest Bank
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Newsletter
  • Prześlij informację
  • RSS
  • zgarnijpremie.pl
Bonnier Business Polska Bankier.pl – Portal Finansowy – Rynki, Twoje finanse, Biznes PIT.pl -Podatki dla małych firm i osób fizycznych, rozliczenia roczne Systempartnerski.pl - system afiliacyjny Bankier.pl PRNews.pl - banki, karty, konta oraz marketing i public relations Mambiznes.pl - Pomysł na biznes, Własna firma, Biznes plan Dyskusja.biz - Blogi o biznesie, artykuły biznesowe Puls Biznesu pb.pl - rynek, akcje, spółka, przedsiębiorca, budżet Pulsmedycyny.pl - Portal lekarzy i pracowników służby zdrowia Pulsfarmacji.pl - Portal aptekarzy, techników i pracowników sektora farmaceutycznego
© 2008 − 2026 PRNews.pl. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu. Informacja o cookies. Polityka prywatności

Bezpłatny newsletter PRNews.pl

  • PRNews.pl to najbardziej opiniotwórczy serwis w branży bankowej. Przekonaj się dlaczego!
  • Codziennie rano otrzymasz skrót najważniejszych informacji ze świata finansów
  • Dzięki temu będziesz zawsze wiedział o nowych produktach, promocjach i usługach bankowych, ubezpieczeniowych i inwestycyjnych
  • Aktualne wiadomości z prasy i z samych instytucji finansowych - zupełnie bezpłatnie, wprost na twoją skrzynkę mailową
Zapisz się na newsletter:

Dołącz już dziś do niemal 38 tys. odbiorców