PRNews.pl - banki, karty, konta oraz marketing i public relations

Najświeższe informacje z PRNews.pl w Twojej skrzynce!

Codziennie aktualne wiadomości ze świata finansów.

Zapisz się na nasz Newsletter ​i bądź na bieżąco z nowościami z branży!

  • Raporty
  • Instytucje
    • Alior Bank
    • Bank BPS
    • Bank Millennium
    • Bank Ochrony Środowiska
    • Bank Pekao SA
    • Bank Pocztowy
    • Banki spółdzielcze
    • BGK
    • Biuro Informacji Kredytowej
    • BNP Paribas
    • Citi Handlowy
    • Credit Agricole
    • Erste Bank Polska
    • ING Bank Śląski
    • KIR
    • Klarna
    • Link4
    • Mastercard
    • mBank
    • Nest Bank
    • PKO BP
    • Polski Standard Płatności
    • PZU
    • Raiffeisen Digital Bank
    • Revolut
    • Santander Consumer Bank
    • SGB
    • Standard Chartered Polska
    • Toyota Bank Polska
    • Trade Republic
    • Twisto
    • UniCredit
    • VeloBank
    • Visa
    • Volkswagen Bank Oddział Polska
    • Warta
  • Produkty
    • Bankowość internetowa
    • Bankowość mobilna
    • Oszczędzanie
    • Bezpieczeństwo
    • Karty
    • Kredyty
    • Konta
    • Płatności mobilne
    • Ubezpieczenia
  • Analizy
  • Kariera w finansach
  • Szkolenia
  • Forum
  • Newsletter
PRNews.plWiadomościMarketing i PRPrzetargi z branży budowlanej – podsumowanie 2008 roku

Przetargi z branży budowlanej – podsumowanie 2008 roku

Marketing i PR 07.01.2009 (07:53)

Telefoniczna Agencja Informacyjna Sp. z o.o. podsumowała rok 2008 pod względem ogłoszeń dotyczących przetargów  i zleceń na usługi, wykonanie i dostawy w branży budowlanej opublikowanych w Polsce. Najwięcej ogłoszono ich w II kwartale 2008 roku. Największą aktywność w ogłaszaniu przetargów budowlanych wykazały województwa śląskie i mazowieckie. Najczęściej przetargi dotyczyły drogownictwa. 

W roku 2008, w Polsce, ogłoszonych zostało 250 331 przetargów i zleceń na usługi, wykonanie oraz dostawy (bez sprzedaży), z czego, 56%, tj. 139 906 głoszeń dotyczyło szeroko pojętej branży budowlanej. Porównując wyniki 2007 i 2008 roku zauważyć można wzrost liczby ogłoszeń ogółem o prawie 20 tysięcy sztuk (w roku 2007 ogłoszono 232 071 przetargów). Co więcej, w branży budowlanej, w 2008 roku, ogłoszonych zostało o ponad tysiąc ogłoszeń więcej niż w roku 2007. 

Liczba ogłaszanych przetargów w roku 2008 rosła z kwartału na kwartał, aż do IV kwartału, kiedy to ze względu na koniec roku i sezon zimowy, ogłaszanych jest ich mniej. Szczegółowa analiza liczby ogłoszeń pokazuje, że najwięcej przetargów ogłoszono w miesiącu październiku. 

Poniżej, na wykresie, przeanalizowana została liczba przetargów w poszczególnych kwartałach 2008 roku z wyszczególnieniem przetargów z szeroko pojętej branży budowlanej.

Ogłoszenia dotyczące branży budowlanej w 2008 roku zamieszczane były głównie  na stronach internetowych Zamawiających (42% przetargów). Część ogłoszeń opublikowana została zarówno w Internecie, na stronach Zamawiających, jak i na Portalu Urzędu Zamówień Publicznych (25% przetargów). Pozostałe informacje przetargowe opublikowane zostały wyłącznie na Portalu Urzędu Zamówień Publicznych (24% ogłoszeń), w prasie (6% ogłoszeń) oraz w prasie i w Internecie (3% ogłoszeń).

Przetargi z branży budowlanej, ogłoszone w 2008 roku, dotyczyły głównie drogownictwa (28% ogłoszeń), prac energoelektrycznych (18% ogłoszeń) oraz prac budowlanych -obiekty (14% ogłoszeń). Szczegółowe zestawienie prezentuje poniższy wykres.

Należy zauważyć, że w porównaniu do roku 2007 – popularność poszczególnych branż przetargów budowlanych w 2008 roku pozostała taka sama.

Najwięcej przetargów dotyczących szeroko pojętej branży budowlanej w roku 2008 ogłoszono w województwach śląskim (16% ogłoszeń) i mazowieckim (15% ogłoszeń), a najmniej w województwach podlaskim i lubuskim  (po 2% ogłoszeń). Poniższa tabela prezentuje dane dotyczące wszystkich województw.

Prawie 130 tysięcy ogłoszeń dotyczących branży budowlanej miało formę przetargów nieograniczonych (90% ogłoszeń). 

Aż 89% przetargów z branży budowlanej dotyczyło zleceń na usługi bądź wykonanie. Pozostałe ogłoszenia przetargowe dotyczyły dostaw.

W 70% ogłoszonych przetargów nie wymagano wnoszenia wadium.
Źródło: Telefoniczna Agencja Informacyjna

nieruchomości 2009-01-07
Redakcja PRNews.pl
Tagi: nieruchomości

Sprawdź także:

a 0 32 proc. dzieci w wieku 3-7 lat ma smartfona. Badanie Fundacji Banku Millennium
01.09.2026 (19:02)

32 proc. dzieci w wieku 3-7 lat ma smartfona. Badanie Fundacji Banku Millennium

32 proc. dzieci w wieku 3–7 lat posiada smartfon, a 26 proc. tablet. Z ekranów korzysta 96 proc. dzieci w tym …

a 0 PKO BP i PKO Bank Hipoteczny wdrożą POLSTR w nowych kredytach hipotecznych od 3 września
01.09.2026 (18:55)

PKO BP i PKO Bank Hipoteczny wdrożą POLSTR w nowych kredytach hipotecznych od 3 września

Od 3 września 2026 r. PKO Bank Polski i PKO Bank Hipoteczny jako pierwsze banki w Polsce będą oferowały nowe …

a 0 Rusza XIV edycja programu TalentowiSKO Banków Spółdzielczych. Pula nagród 180 tys. zł
01.09.2026 (18:54)

Rusza XIV edycja programu TalentowiSKO Banków Spółdzielczych. Pula nagród 180 tys. zł

Grupa BPS uruchamia XIV edycję programu edukacyjnego TalentowiSKO. Uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych …

a 0 DI Xelion włączył fundusze EQUES Investment TFI do swojej oferty
01.09.2026 (18:51)

DI Xelion włączył fundusze EQUES Investment TFI do swojej oferty

Dom Inwestycyjny Xelion rozpoczął współpracę dystrybucyjną z EQUES Investment TFI. Oferta funduszy inwestycyjnych …

a 0 „Getin Premium Bank" na liście ostrzeżeń publicznych KNF
Wojciech BoczońWojciech Boczoń
01.09.2026 (17:49)

„Getin Premium Bank" na liście ostrzeżeń publicznych KNF

1 września 2026 r. Komisja Nadzoru Finansowego wpisała na listę ostrzeżeń publicznych podmiot podający się za …

a 0 mBank pogrupował ofertę indywidualną w cztery plany. Podobny model wprowadził ING w kwietniu
Wojciech BoczońWojciech Boczoń
01.09.2026 (12:56)

mBank pogrupował ofertę indywidualną w cztery plany. Podobny model wprowadził ING w kwietniu

mBank uporządkował swoją ofertę dla klientów indywidualnych w cztery plany: młodzi, dorośli, premium i private …

PRNews.pl

Zobacz również

Raport: Liczba kont osobistych w bankach – II kwartał 2026 r.

Raport: Liczba kont osobistych w bankach – II kwartał 2026 r.

Na koniec czerwca 2026 r. banki ujęte…

Bank chętnie przyjmie przelew. Z gotówką każe się gimnastykować

Bank chętnie przyjmie przelew. Z gotówką każe się gimnastykować

Mikroprzedsiębiorca kończy dzień z kilkudziesięcioma tysiącami złotych…

Elitarna karta LOT za 29 zł? Oszuści chcą danych karty

Elitarna karta LOT za 29 zł? Oszuści chcą danych karty

Reklama na Facebooku obiecuje elitarną kartę PLL…

Bank się pomylił i odciął klientkę od pieniędzy na zagranicznym urlopie. Musiała wracać

Bank się pomylił i odciął klientkę od pieniędzy na zagranicznym urlopie. Musiała wracać

Credit Agricole zablokował konto klientce, choć wcześniej…

PKO BP przebudowuje private banking. Chce zarządzać całym majątkiem klientów

PKO BP przebudowuje private banking. Chce zarządzać całym majątkiem klientów

Największy polski bank przechodzi od klasycznego private…

Raporty PRNews.pl

Raport PRNews.pl: Aktywa banków – I kw. 2022 r.

Raport PRNews.pl: Aktywa banków – I kw. 2022 r.

Większość banków może się pochwalić wzrostem poziomu…

Raport PRNews.pl: Liczba obcokrajowców wśród klientów banków – I kw. 2022 r.

Raport PRNews.pl: Liczba obcokrajowców wśród klientów banków – I kw. 2022 r.

W pierwszym kwartale 2022 r. liczba obsługiwanych…

Raport PRNews.pl: Rynek kredytów hipotecznych – I kw. 2022

Raport PRNews.pl: Rynek kredytów hipotecznych – I kw. 2022

Pierwszy kwartał 2022 r. przyniósł spadek sprzedaży…

O tym mówią bankowcy

Ostatnie komentarze

avatar komentującego

MalmoMind:

Niestety ale oferta jest mało atrakcyjna, droga i niedostosowana do rzeczywistości. Widać zachłanność …

niedz., 23 sie 2026 (21:29) • Credit Agricole wprowadza flagowe Konto dla Ciebie Max bez opłat i wymagań miesięcznych

avatar komentującego

Williams Anthony Dauria:

https://uploads.disquscdn.com/images/f1296da62232f5d183b02bf1dcc60a17c6c610eee75c6d16cb26b2e884940054.jpg …

śr., 19 sie 2026 (15:52) • Świąteczna kampania Pilnej Pożyczki w Internecie

avatar komentującego

SK:

Ktoś już to ma w aplikacji ? …

śr., 29 lip 2026 (10:13) • Revolut wprowadza fundusze rynku prywatnego dla klientów w Polsce

avatar komentującego

gość:

dokładnie …

wt., 21 lip 2026 (07:30) • Zakup eSIM w aplikacji Banku Millennium wyróżniony przez Global Finance

avatar komentującego

Jas Fasola:

chciałbym zrozumieć jaki był powód nagrody. Usługa oferowana jest przez bardzo wiele banków. …

wt., 21 lip 2026 (07:12) • Zakup eSIM w aplikacji Banku Millennium wyróżniony przez Global Finance

  • SMART Bankier
  • Kredyt konsolidacyjny
  • Pożyczki na raty
  • Konto firmowe
  • Kurs inwestowania
  • Kalkulator brutto netto
  • Kalkulator kredytu gotówkowego
  • Kalkulator zdolności kredytowej
  • Rozlicz najem w PIT-28
  • pit 37 online na pit.pl
  • Rozliczenie pit
  • Program pit
  • Pit 11
  • Promocje Pekao S.A.
  • Promocje BNP Paribas
  • Promocje Citi Handlowy
  • Promocje bankowe
  • Promocje Alior Bank
  • Promocje Santander Bank
  • Promocje PKO BP
  • Promocje Millenium
  • Promocje ING Bank Śląski
  • Promocje mBank
  • Promocje Velobank
  • Promocje Nest Bank
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Newsletter
  • Prześlij informację
  • RSS
  • zgarnijpremie.pl
Bonnier Business Polska Bankier.pl – Portal Finansowy – Rynki, Twoje finanse, Biznes PIT.pl -Podatki dla małych firm i osób fizycznych, rozliczenia roczne Systempartnerski.pl - system afiliacyjny Bankier.pl PRNews.pl - banki, karty, konta oraz marketing i public relations Mambiznes.pl - Pomysł na biznes, Własna firma, Biznes plan Dyskusja.biz - Blogi o biznesie, artykuły biznesowe Puls Biznesu pb.pl - rynek, akcje, spółka, przedsiębiorca, budżet Pulsmedycyny.pl - Portal lekarzy i pracowników służby zdrowia Pulsfarmacji.pl - Portal aptekarzy, techników i pracowników sektora farmaceutycznego
© 2008 − 2026 PRNews.pl. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu. Informacja o cookies. Polityka prywatności

Bezpłatny newsletter PRNews.pl

  • PRNews.pl to najbardziej opiniotwórczy serwis w branży bankowej. Przekonaj się dlaczego!
  • Codziennie rano otrzymasz skrót najważniejszych informacji ze świata finansów
  • Dzięki temu będziesz zawsze wiedział o nowych produktach, promocjach i usługach bankowych, ubezpieczeniowych i inwestycyjnych
  • Aktualne wiadomości z prasy i z samych instytucji finansowych - zupełnie bezpłatnie, wprost na twoją skrzynkę mailową
Zapisz się na newsletter:

Dołącz już dziś do niemal 38 tys. odbiorców