PRNews.pl - banki, karty, konta oraz marketing i public relations

Najświeższe informacje z PRNews.pl w Twojej skrzynce!

Codziennie aktualne wiadomości ze świata finansów.

Zapisz się na nasz Newsletter ​i bądź na bieżąco z nowościami z branży!

  • Raporty
  • Instytucje
    • Alior Bank
    • Bank BPS
    • Bank Millennium
    • Bank Ochrony Środowiska
    • Bank Pekao SA
    • Bank Pocztowy
    • Banki spółdzielcze
    • BGK
    • Biuro Informacji Kredytowej
    • BNP Paribas
    • Citi Handlowy
    • Credit Agricole
    • Erste Bank Polska
    • ING Bank Śląski
    • KIR
    • Klarna
    • Link4
    • Mastercard
    • mBank
    • Nest Bank
    • PKO BP
    • Polski Standard Płatności
    • PZU
    • Raiffeisen Digital Bank
    • Revolut
    • Santander Consumer Bank
    • SGB
    • Standard Chartered Polska
    • Toyota Bank Polska
    • Trade Republic
    • Twisto
    • UniCredit
    • VeloBank
    • Visa
    • Volkswagen Bank Oddział Polska
    • Warta
  • Produkty
    • Bankowość internetowa
    • Bankowość mobilna
    • Oszczędzanie
    • Bezpieczeństwo
    • Karty
    • Kredyty
    • Konta
    • Płatności mobilne
    • Ubezpieczenia
  • Analizy
  • Kariera w finansach
  • Szkolenia
  • Forum
  • Newsletter
PRNews.plWiadomościTańsze zakupy świąteczne dzięki karcie kredytowej

Tańsze zakupy świąteczne dzięki karcie kredytowej

Wiadomości 20.11.2012 (14:32)
Karty

Część banków zwraca posiadaczom kart kredytowych od 0,5% do nawet 5% dokonanych wydatków. Expander zwraca jednak uwagę na to, że decydując się na wyrobienie takiej karty warto sprawdzić nie tylko to ile procent bank zwraca. Ważne jest też czy premiowanych zakupów można dokonywać w dowolnych sklepach, czy tylko w wybranych branżach czy sieciach handlowych. Istotne jest też czy zwroty są ograniczone jakimś limitem.

 

W okresie przedświątecznym co roku ponosimy zwiększone wydatki. Wiele osób szuka więc sposobu, aby dokonując zakupów zapłacić możliwie jak najmniej. Najpopularniejszym rozwiązaniem jest robienie zakupów tam, gdzie ceny są najniższe. W poszukiwaniu oszczędności warto jednak zwrócić uwagę nie tylko na to gdzie kupujemy, lecz także czym płacimy. Część banków wydaje karty kredytowe, które mają usługę moneyback polegająca na tym, że klient otrzymuje zwrot części wydatków dokonanych kartą.

Kwota zwrotów w poszczególnych bankach jest bardzo różna. Procentowo najwięcej zwraca Bank Millennium. Osoby korzystające z karty Impresja otrzymują od banku aż 5% dokonanych wydatków. Wadą tej oferty jest jednak to, że roczna kwota zwrotów nie może przekroczyć 760 zł. Ponadto pieniądze są zwracane tylko od tych płatności, które zostały dokonane w wybranych przez bank sklepach i punktach usługowych. Dla przykładu jeśli chcemy kupić żywność, to zwrot otrzymamy tylko jeśli zakupimy ją w sieci Piotr i Paweł.

Oferta dotyczy też zakupów w sklepach i hipermarketach sieci Carrefour, ale jest mniej korzystna. W tym przypadku kupujący nie otrzyma gotówki lecz bony, które można wykorzystać tylko w tej sieci sklepów. Aby o ogóle otrzymać zwrot trzeba zrobić zakupy przynamniej za 30 zł. Za każde wydane 30 zł do 59,99 zł wydawany jest kupon o wartości 1,5 zł. W rezultacie zwracane jest więc od 3,75% do 5% dokonanych wydatków.

Zwroty części wydatków otrzymują też osoby korzystające z karty kredytowej Silver lub Gold w Alior Banku. W odróżnieniu od poprzedniej oferty tu zwroty są wypłacane od wszystkich płatności, niezależnie od tego gdzie zostały dokonane (nieliczne wyjątki dotyczą np. płatności w kasynach). Nie ma też ograniczenia w postaci maksymalnej kwoty zwrotów. Problem polega jednak na tym, że bank oddaje tylko 0,5% lub 1% wydatków.

Poza tym karty z funkcją moneyback oferują również BPH, Bank Pocztowy, Polbank, Santander Consumer Bank i BGŻ. Przy okazji warto dodać, że klienci tego ostatniego w tym roku zyskają znacznie mniej niż w 2011 r. Obecnie BGŻ zwraca tyko 1% podczas, gdy w przed rokiem było to aż 5%. Powodów do zadowolenia nie mają też posiadacze kart Toyota Banku. Ten bank całkowicie wycofał bowiem możliwość otrzymywania zwrotów.

Na koniec warto dodać, że w części banków zwroty są wypłacane także posiadaczom zwykłych kart do konta. Zwykle takie zwroty są jednak niższe niż te na kartach kredytowych. Wyjątkiem pod tym względem jest np. Alior Sync, w którym moneyback wynosi aż 5%, ale dotyczy tylko płatności internetowych. Wiele osób liczyło, że dzięki niemu taniej kupi prezenty świąteczne przez Internet.

Ci, którzy mają takie plany powinni jednak przygotować się na zmiany jakie od 1 grudnia obejmą tą ofertę. Zwroty będą wypacane tylko tym, których wynagrodzenie wpływa na konto lub których średnie miesięczne saldo wyniesie przynajmniej 1500 zł lub którzy na lokatach w tym banku mają przynajmniej 10 000 zł lub których zadłużenia na produktach banku wyniesie przynajmniej 3000 zł. Jeśli żaden z tych warunków nie zostanie spełniony, to bank nie wypłaci zwrotu.

Karty kredytowe dające zwrot części wydatków

Nazwa banku

Nazwa karty

Zwrot

Limit zwrotów

Jakich operacji dotyczy zwrot

Alior Bank

MasterCard Silver
MasterCard Gold

0,5% lub 1%
1%

bez limitu

wszystkich

Bank BPH

Karta zakupowa

1,5% w sklepach spożywczych i supermarketach
3% w restauracjach

20 zł miesięcznie

wybrane branże

Bank Pocztowy

Pocztowa Karta Kredytowa

1%

20 zł miesięcznie

wszystkich

BGŻ

MasterCard

1%

500 zł rocznie

wybrane branże

Millennium

Impresja

5%

760 zł rocznie

wybrane marki

Polbank

Polbank T-Mobile

1%

750 zł rocznie

wszystkich

Santander  Consumer Bank

TurboKarta

1% standardowo
3% na stacjach paliw

30 zł miesięcznie

wszystkich

Jarosław Sadowski

Analityk firmy Expander

www.expander.pl

2012-11-20
Redakcja PRNews.pl

Sprawdź także:

a 0 N!Asystent 2.0 od Nest Banku dostępny w aplikacji mobilnej i bankowości internetowej
23.10.2026 (06:15)

N!Asystent 2.0 od Nest Banku dostępny w aplikacji mobilnej i bankowości internetowej

Nest Bank udostępnił N!Asystenta 2.0 we wszystkich kanałach bankowości elektronicznej – zarówno w aplikacji …

a 0 mBank rozpoczyna kampanię reklamową w Biedronce. Klienci mogą otrzymać bony na zakupy
22.10.2026 (21:32)

mBank rozpoczyna kampanię reklamową w Biedronce. Klienci mogą otrzymać bony na zakupy

mBank nawiązał współpracę z siecią Biedronka w ramach kampanii Retail Media. Reklamy banku pojawią się w ponad 3800 …

a 0 Fundacja UniCredit przeznaczy ponad 16 mln euro na programy edukacyjne. Obejmą także Polskę
22.10.2026 (21:25)

Fundacja UniCredit przeznaczy ponad 16 mln euro na programy edukacyjne. Obejmą także Polskę

UniCredit Foundation przedłuża współpracę z organizacjami Teach For All i Junior Achievement Europe. W ciągu …

a 0 BNP Paribas udzielił 20,35 mln euro kredytu na drugi etap Hillwood Grodzisk
22.10.2026 (21:23)

BNP Paribas udzielił 20,35 mln euro kredytu na drugi etap Hillwood Grodzisk

Hillwood podpisał z BNP Paribas Bank Polska umowę kredytową o wartości 20,35 mln euro. Środki zostaną przeznaczone …

a 0 VeloBank rusza z kampanią „Marzenia same się nie spełnią” z Magdaleną Różczką
22.10.2026 (21:21)

VeloBank rusza z kampanią „Marzenia same się nie spełnią” z Magdaleną Różczką

VeloBank rozpoczął kampanię reklamową z Magdaleną Różczką w roli głównej. Bank ponownie wykorzystuje znaną już …

a 0 Klienci mBanku skorzystają z Fast Tracku także na lotnisku w Gdańsku
22.10.2026 (21:17)

Klienci mBanku skorzystają z Fast Tracku także na lotnisku w Gdańsku

Użytkownicy karty Visa Świat Intensive od mBanku mogą korzystać z usługi Fast Track także na lotnisku w Gdańsku. …

PRNews.pl

Zobacz również

PKO BP wciąż bez SMS-ów do USA i Kanady. Bank nie zna terminu

PKO BP wciąż bez SMS-ów do USA i Kanady. Bank nie zna terminu

Na początku czerwca PKO BP szacował, że…

Reklamy inwestycyjne z udziałem znanych osób. Na co zwrócić uwagę przed wpłatą pieniędzy?

Reklamy inwestycyjne z udziałem znanych osób. Na co zwrócić uwagę przed wpłatą pieniędzy?

Polityk albo prezes dużej firmy opowiada w…

Selfpożyczka, czyli na co naprawdę idą pieniądze odłożone „na wszelki wypadek”

Selfpożyczka, czyli na co naprawdę idą pieniądze odłożone „na wszelki wypadek”

Nikt nie sprawdza zdolności kredytowej i nikt…

„Ten z żubrem” może zniknąć. Pekao myśli o nowym logo i nazwie

„Ten z żubrem” może zniknąć. Pekao myśli o nowym logo i nazwie

Z logo Pekao może zniknąć żubr, a…

Ranking lokat na 6 miesięcy – październik 2026 r. Lider nadal oferuje ponad 6 proc.

Ranking lokat na 6 miesięcy – październik 2026 r. Lider nadal oferuje ponad 6 proc.

Najlepsze lokaty półroczne nadal pozwalają zarobić ponad…

Raporty PRNews.pl

Raport PRNews.pl: Aktywa banków – I kw. 2022 r.

Raport PRNews.pl: Aktywa banków – I kw. 2022 r.

Większość banków może się pochwalić wzrostem poziomu…

Raport PRNews.pl: Liczba obcokrajowców wśród klientów banków – I kw. 2022 r.

Raport PRNews.pl: Liczba obcokrajowców wśród klientów banków – I kw. 2022 r.

W pierwszym kwartale 2022 r. liczba obsługiwanych…

Raport PRNews.pl: Rynek kredytów hipotecznych – I kw. 2022

Raport PRNews.pl: Rynek kredytów hipotecznych – I kw. 2022

Pierwszy kwartał 2022 r. przyniósł spadek sprzedaży…

O tym mówią bankowcy

Ostatnie komentarze

avatar komentującego

MalmoMind:

Super rekrutacja. Wzięli Babkę dzięki której Getin Bank (Velo aktualnie) „wydym..l” Polaków na …

czw., 8 paź 2026 (08:26) • Credit Agricole tworzy Departament Kredytów Hipotecznych. Pokieruje nim Helena Kamińska

avatar komentującego

odeOOn:

Ważna i potrzebna kampania w tych czasach …

niedz., 27 wrz 2026 (14:34) • Polacy deklarują odpowiedzialność w finansach, ale co piąty miał w tym roku problem z płatnościami. Badanie KRUK-a

avatar komentującego

MalmoMind:

Niestety ale oferta jest mało atrakcyjna, droga i niedostosowana do rzeczywistości. Widać zachłanność …

niedz., 23 sie 2026 (21:29) • Credit Agricole wprowadza flagowe Konto dla Ciebie Max bez opłat i wymagań miesięcznych

avatar komentującego

SK:

Ktoś już to ma w aplikacji ? …

śr., 29 lip 2026 (10:13) • Revolut wprowadza fundusze rynku prywatnego dla klientów w Polsce

avatar komentującego

gość:

dokładnie …

wt., 21 lip 2026 (07:30) • Zakup eSIM w aplikacji Banku Millennium wyróżniony przez Global Finance

  • SMART Bankier
  • Kredyt konsolidacyjny
  • Pożyczki na raty
  • Konto firmowe
  • Kurs inwestowania
  • Kalkulator brutto netto
  • Kalkulator kredytu gotówkowego
  • Kalkulator zdolności kredytowej
  • Kredyt gotówkowy
  • Rozlicz najem w PIT-28
  • pit 37 online na pit.pl
  • Rozliczenie pit
  • Program pit
  • Pit 11
  • Promocje Pekao S.A.
  • Promocje BNP Paribas
  • Promocje Citi Handlowy
  • Promocje bankowe
  • Promocje Alior Bank
  • Promocje Santander Bank
  • Promocje PKO BP
  • Promocje Millenium
  • Promocje ING Bank Śląski
  • Promocje mBank
  • Promocje Velobank
  • Promocje Nest Bank
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Newsletter
  • Prześlij informację
  • RSS
  • zgarnijpremie.pl
Bonnier Business Polska Bankier.pl – Portal Finansowy – Rynki, Twoje finanse, Biznes PIT.pl -Podatki dla małych firm i osób fizycznych, rozliczenia roczne Systempartnerski.pl - system afiliacyjny Bankier.pl PRNews.pl - banki, karty, konta oraz marketing i public relations Mambiznes.pl - Pomysł na biznes, Własna firma, Biznes plan Dyskusja.biz - Blogi o biznesie, artykuły biznesowe Puls Biznesu pb.pl - rynek, akcje, spółka, przedsiębiorca, budżet Pulsmedycyny.pl - Portal lekarzy i pracowników służby zdrowia Pulsfarmacji.pl - Portal aptekarzy, techników i pracowników sektora farmaceutycznego
© 2008 − 2026 PRNews.pl. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu. Informacja o cookies. Polityka prywatności

Bezpłatny newsletter PRNews.pl

  • PRNews.pl to najbardziej opiniotwórczy serwis w branży bankowej. Przekonaj się dlaczego!
  • Codziennie rano otrzymasz skrót najważniejszych informacji ze świata finansów
  • Dzięki temu będziesz zawsze wiedział o nowych produktach, promocjach i usługach bankowych, ubezpieczeniowych i inwestycyjnych
  • Aktualne wiadomości z prasy i z samych instytucji finansowych - zupełnie bezpłatnie, wprost na twoją skrzynkę mailową
Zapisz się na newsletter:

Dołącz już dziś do niemal 38 tys. odbiorców